sotul meu pe chat...

Paza bună,trece primejdia rea! Sa nu i dai cu laptop ul in cap!
Sunt bărbati si bărbati, depinde peste ce dai.
Schmetterling
Postat pe 12 Decembrie 2015 19:03
Ce ? Sa stric bunatate de laptop ?
Eu pana acum nu am de facut reclamatii, dar tot citind pe aici incep sa fiu suspicioasa.... Deci, tot il bat pana la urma....macar la cap, sa nu uite ca are nevasta.
Rotty
Postat pe 12 Decembrie 2015 19:11
Din păcate bărbații nu învață să respecte femeia, de fapt ei folosesc tehnica dezbină și cucerește,, le spală creierul ca femeile sunt rele și nu trebuie sa tina unele cu altele, ca barbatii sa le conducă, când femeile sunt unite bbărbații nu le pot domina, dar ele nu ți unele cu altele,, bărbații sunt uniți când este vorba sa domine femeile,
ingerasulluptor1
Postat pe 12 Decembrie 2015 20:32
Bărbații sunt uniți, pe când femeile nu tțin unele cu altele, nu sunt unite, pt ca barbatii le instiga și le transmit ura lor, cine știe cum sa comportat mama lor cu ei, pt ca de obicei femeia tace și indura de la soț și își descărca ura pe copii, pe cineva care depinde de ea,
Femeia zice soțul își bate joc de ea și ea tace și usi în bate și ea joc de alții și își descărca ura
ingerasulluptor1
Postat pe 12 Decembrie 2015 20:37
Dar ce ar fi sa iti faci un cont fals pe Facebook si sa il abordezi ca o femeie noua... asa poate afli ce il nemultumeste,ce nevoi si frustrari are. ...desigur ca tie ca nevasta nu o sa-ti spuna niciodata,
Daca afli ceva ce te umileste, raneste sau iti aduce alt gen de prejudicii atunci singura solutie e divortul si punct.
ggg47
Postat pe 12 Decembrie 2015 22:03
Ai mare dreptate in tot ce ai relatat....eu cred ca si el ar trebui sa fie cinstit si corect cu tine si sa isi asume faptul ca la-i prins cu degetul in borcanul.....alteia...decat cel de acasa...si se jura ca nu minte....mi lehamite de asemenea exemplare....ei vor mereu alceva...dar cand vine vorba de sotia de acasa.....sa fie doar pt casa....ai mare grija de tine scumpo...si fa ce crezi ca e mai bine pt tine...dar nu acepta sa fi luata de proasta..docila....asa cum vor ..x ..barbati...nu e normal sa cauti in alta parte ..atata cat ai o sotie , mama si ea merita sa o respecti...asa cum ai promis...cand te-ai casatorit cu ea....dupa cativa ani...te gasesti sa ai chipurile discutii cu ...x alta...nu se face...asa domnilor...rusine celor care nu sunt domni cu adevarat....bafta multa, meriti mult mai mult decat sa iti insele increderea...!
garbo_411184
Postat pe 13 Decembrie 2015 00:58
Draga Rotty, dacă "ține" tactica ta o aplic și eu, așa preventiv, spune-mi doar ce vei folosi în locul laptopului.
angel_forever
Postat pe 13 Decembrie 2015 08:12
Angel, inca ma mai gandesc. Parca nici tigaile nu le-as sacrifica, ca au fost scumpe, dar am o coada de tarnacop pe langa sopru.
Buna dimineata
Rotty
Postat pe 13 Decembrie 2015 08:42
Pot să vin şi eu cu laboşu'?
Axl_R
Postat pe 13 Decembrie 2015 10:14
Da, da.
Rotty
Postat pe 13 Decembrie 2015 12:32
Draga mea, pe site-urile de socializare sunt o multime de barbati insurati care incearca sa agate si ei ce se poate. Daca tolerezi , poti sa-l pierzi definitiv. Incearca sa pleci de la cauza la efect, taie raul din radacina. Numai faptul ca nu aveti o buna comunicare , iar el inlocuieste aceasta comunicare cu cea de oe diverse site-uri e un semn rau.
Iti doresc sa gasiti calea de comunicare si sa-ti refaci sanatatea familiei tale. Nu tolera, altfel il pierzi .
garbo009921
Postat pe 13 Decembrie 2015 18:10
Buna dimineata
In primul rind eu cred ca da, oamenii ar trebui sa ia in serios juramintul facut in biserica la altar in timpul cununiei , iar daca nu o fac , asa cum a spus cineva aici , inseamna ca , cu atit mai putin o sa conteze in viata orice promisiune facuta oamenilor sau cuvint dat ! Vorbim despre un fatarnic , care ori nu crede in Dumnezeu dar intra in biserica si joaca un fel de sceneta cu tematica " Hai sa o fac de ochii lumii " ori cuvintul lui valoreaza cit un fir de praf in vint ! Oricum , faptul ca a sters conversatia arata clar ca el stie ca face un lucru ce nu ar trebui facut si nici vazut de catre tine! Altfel ar fi lasat-o acolo cum lasa restul conversatiilor . Faptul ca incearca sa te imbrobodeasca spunindu-ti ca e ceva nevinovat dar sterge conversatia , arata ca nu te crede tocmai o inteligenta , altfel nu ar deveni penibil negind evidenta si ar incerca sa aibe o conversatie sincera cu tine. Nici la capitolele " simtul responsabilitatii " si " remuscari " nu sta prea bine .
Cred ca faptul ca il controlezi poate fi dat de o nesiguranta a ta , care desigur isi are radacinile ori intr-un trecut cu el , ori intr-un trecut personal , dar ideea e ca , atita timp cit e prins cu mita in sac e clar ca intuitia ta a functionat si e bine ca ti-a servit si nu stai ca proasta linga el amagindu-te ca e totul ok cind de fapt e totul putred .
Sincer nu cred ca e la prima abatere de vreme ce a invatat deja sa stearga conversatiile instant , iar faptul ca e atit de prins cu scrisul on line incit o face si acasa de fata cu tine , arata ca e deja prins in mrejele acestui tip de comunicare , incit nu mai reuseste nici macar sa fie destul de discret sau vigilent incit sa nu fie prins.
Faptul ca ignora imbufnarea ta arata ca e sigur pe el in aceasta casnicie : ori stie ca depinzi de el material , ori stie ca nu divortezi de frica ca ramii singura sau de gura lumii , ori nu ii mai pasa destul de mult incit sa il sperie ideea unui divort .
Cred ca ar fi buna o discutie sincera si dura , in care sa ii expui punctul tau de vedere fara sa astepti raspunsuri de la el , si in care sa ii spui clar ce urmeaza sa faci in viitor ( asta numai tu poti hotari ) .
E foarte clar ca te inseala , si ca a ajuns deja la stadiul in care te infrunta in legatura cu ce ai putea tu sa faci sau sa crezi !
Daca nu reuseste sa isi dea seama de ce face si nu isi schimba felul in care vede lucrurile , putine sanse va ramin . Poate o terapie de cuplu l-ar ajuta sa se vada si sa se analizeze mai bine , sa vada ce anume il impinge sa se poarte asa si care e calea . Dar trebuie sa si-o doreasca ca sa participe activ si sa aiba un folos de pe urma ei !
Bafta !
crinolina_34
Postat pe 14 Decembrie 2015 07:03
la rau inseamna atunci cand este bolnav, ii mor parintii si alte piedici pe care viata ni le pune, cand inseli este de rau pentru tine ca femeie nu pentru el ca barbat
garbo221171
Postat pe 14 Decembrie 2015 08:23
In primul rand fii hotarata su nu ii permite sa vb cu alte femei, daca tu esti corecta impune-i si lui....barbatii nu sunt ca noi, doar sa flirteze, ei deja se gandesc cum ar fi ..daca ar fi...ca na," toti barbatii gresesc cel putin o data in casnicie", eu am fost f hotarata, si i-am spus sa se gandeasca bn daca este dispus sa renunte la mine , inainte de a comite un adulter ca nu -l iert sub nici o forma ....si stie cat de hotarata sunt....asa ca.....
papusika
Postat pe 14 Decembrie 2015 12:08
Draga mea, si eu am patit la fel. Dintr-o simpla conversatie s-a ajuns la a fi amanti, au plecat la mare, la munte, am avut scandaluri, m-am imbolnavit de nervi....Din fericire, el a ales sa ramana cu familia si a renuntat la relatia cu cealalta, care e si acum disperata ca nu e cu ea. Dar nu mai pot avea incredere...ma astept tot timpul sa mai aiba o aventura de dragul vremurilor trecute, mai ales ca si acum are incredere in ea si mai comunica...
garbo108904
Postat pe 14 Decembrie 2015 13:17
De la: papusika, la data 2015-12-14 12:08:42In primul rand fii hotarata su nu ii permite sa vb cu alte femei, daca tu esti corecta impune-i si lui....barbatii nu sunt ca noi, doar sa flirteze, ei deja se gandesc cum ar fi ..daca ar fi...ca na," toti barbatii gresesc cel putin o data in casnicie", eu am fost f hotarata, si i-am spus sa se gandeasca bn daca este dispus sa renunte la mine , inainte de a comite un adulter ca nu -l iert sub nici o forma ....si stie cat de hotarata sunt....asa ca.....


si eu am fost hotarata din punctul asta de vedere, ceea ce l-a facut nu sa fie fidel, ci foarte discret...
garbo108904
Postat pe 14 Decembrie 2015 13:18


"Buna dimineata
In primul rind eu cred ca da, oamenii ar trebui sa ia in serios juramintul facut in biserica la altar in timpul cununiei , iar daca nu o fac , asa cum a spus cineva aici , inseamna ca , cu atit mai putin o sa conteze in viata orice promisiune facuta oamenilor sau cuvint dat !" (crinolina34)

Ia mai spune-ne o data de pe ce planeta zicea-i ca vii... ? Ca aici pe Pamant, nu asa merg treburile cum zici tu...

Eu, cineva ma cheama, nu am spus ca "n-ar trebui sa ia in serios" ci am spus ca nu cred ca se ia in serios, la juramant ma refer si daca nu ai inca destule dovezi ca asa e cum spun eu, iti dau eu destule....
barboneli
Postat pe 14 Decembrie 2015 16:14
Imi pare rau sa iti spun dar sotului tau ii place sa filtreze si mai ales pe ascuns daca el sterge mesajele ca tu sa nu le vezi decat PE cele care are interés sa le vezi tu.
Traiesc in línea virtuala si am amici care stiu perfect ca se ascund de sotii..asa ca pune piciorul in prag acum pana nu e prea tarziu daca vrei sa iti pastrezi casnicia
garbo_405550
Postat pe 14 Decembrie 2015 16:54


"Nimic nou sub soare"... !!!
barboneli
Postat pe 14 Decembrie 2015 17:01
Dacă psihologie ar fii un ștudiu de baza încă din clasa 1 , copii ar învață cu adevărat sa fie educați și sa se înțeleagă unii pe alții, poate atunci sar respecta mai mult, ar învațăssă comunice, sa se exteriorizeaza, și nu ar mai fii așa frustrați, eu așa cred
ingerasulluptor1
Postat pe 16 Decembrie 2015 20:02
ok, ok, n-am inteles nimic, nu e nevoie sa repeti.
Sau poate ai adormit cu capul pe tastatura?
Laraclara
Postat pe 17 Decembrie 2015 07:11
Ca sa o intelegi pe ingerasa, iti trebuie studii, nu gluma.
Rotty
Postat pe 17 Decembrie 2015 07:19
Macar un masterat!
Schmetterling
Postat pe 17 Decembrie 2015 08:33
sau o ocupatie
pinkrainbow
Postat pe 17 Decembrie 2015 10:38
Aveți încredere în dvs., în soțul dvs., în familia pe care o aveți.
Investiți în dezvoltarea personală.
Viața este prea scurtă să o petreceți cu frici, cu suspiciuni.....
Acordați iubire, încredere și armonie în viață și în familie, Sărbători binecuvântate!
garbo_404947
Postat pe 19 Decembrie 2015 03:37
am fost in situatie asemanatoare tie de 2 ori, prima data gasise de munca la bucuresti eu eram inca la mama pana cand gasea chirie.. deci din noiembrie pana de craciun cand a venit la noi deja a avut timp sa se dea la o colega " inca tin minte cum erai imbracata cand te-am vazut prima data etc.." dinastea. cand l-am confruntat nu a recunoscut era in stare sa isi faca bagajul si efectiv sa plece decat sa recunoasca asa ca am zis sa joc un pic de teatru.. chiar asa rea e distanta dintre noi l-am intrebat isi spune cuvantul.. a recunoscut pana la urma ca a fost "din plictiseala"si " din cauza distantei" ..o luna !!!!!! zici ca a fost o vesnicie . dar trebuia sa il fac sa recunoasca a promis ca nu mai face. s-a facut toamna eu fiind din primavara in bucuresti cu copilul toti fericiti impreuna. in gasca lor fericita de prieteni la munca mai erau fete dar ce naiba nu stau sa banuiesc acum toate colegele am zis ca si-a invatat lectia, dintre care imi zice intr-o zi "sa nu fi geloasa pe c. ca "she's one of the guys". zic ok ...numai la ea nu imi sta capul.toate buna si frumoase seara abia asteptam si eu sa adoarma bebe sa fug in bratele lui el tot pe tel whatsapp...zic hello sunt si eu aici. venea in pat intr-un final.. daca nu era la msg vorbeau..chiar si la 12 noaptea ! zic auzi dar asta nu stie ca ai familie poate mai vrea si omul sa se f... nu se simte prost asa un pic? zic ia baga un zid dinala. o limita ca deja ma cam deranjeaza. ok..promite chipurile. pana intr-o zi la moartea unei matusi ii cer telefonul ca trebuia sa fac aranjari pt pomana sa o ajut pe mama si culmea primeste mesaj de la ea...evident am fost curioasa ca el zicea ca doar de munca vb. inafara faptului ca vorbeau la fel de des...supriza si mai mare a fost alta" morning love si texte dinastea cu pupici pe gat ureche etc ..sa pice cerul pe mine nu alta, isi trimiteau poze.. de fapt ea. ii mai arunca si 2/3 minciuni el. am zis ca il bat jur ... a ca sunt dume de servici. dute naibii alea sunt dume de servici? mai ales ca , cu 1/2 luni in urma am zis de limite si tu nici nu ai schimbat ceva ba chiar vorbiti asa...si mie imi zicea neata bebe ..si pleca la munca nimic dulce etc.. inainte sa ii zic lui i-am dat mesaj ei de pe telul lui " buna sunt sotia, pe tine nu te-ar deraja daca sotul tau ar fi mereu ocupat cu una la tel in loc sa se ocupe de tine si famile inclusiv la ore fantoma si avand genul de conversatie pe care il aveti voi?' si am trimis nici ca a raspuns si nici ca a cerut macar scuze vreodata. am observat doar ca s-a racit relatia lor
Relle_C
Postat pe 19 Decembrie 2015 13:03
Si eu sunt in aceeasi situatie de mai multi ani dar nu am curajul sa termin relatia cu el; chiar il iubesc dar incredere in el nu mai am deloc si nu cred ca voi mai avea vreodata.Stam in continuare impreuna dar nu pot sa spun ca e ok. Nu sunt multumita deloc de relatie dar nici nu vreau sa raman singura.Avem 2 copii,iar fiica mea stie chiar si fiul meu de 6 ani mai stie cate ceva caci si el a vazut ca tati vorbeste cu femei cand eu nu sunt acasa.Ma simt penibil si el stie asta dar a promis a mia oara ca s-a lasat de chestiile astea.Poate o sa am si eu initiativa candva sa ma despart de el. Intre timp mai socializez si eu cand am timp si ma gandesc ca si eu as putea sta toata ziua pe chat cand sunt acasa doar ca nu prea am timp de asta.Stiu ca sunt femei multe in aceeasi situatie si sper ca ele au mai mult curaj sa faca ceea ce e bine pt. ele.
clumi
Postat pe 19 Decembrie 2015 16:29
Buna intrebare -ce om am linga mine?
Din punctul meu de vedere unul care cauta "divertisment",si pare ca e veteran ,sterge conversatiile .De ce te amagesti singura asa cum ai afirmat faci totul sa fie bine iata ca ai facut destul de mult si nu e bine,omul are nevoie de noutati.Intreaba ce ii place la el-este obsedat de el se vede cel mai cel dintre toti si doreste comfirmare Nu ai mentionat daca ai sau nu copii ,daca nu ai nu este tatal ideal,
.In doua cuvinte este ceva ce nu si doreste nici o femeie mai putin aventurierele.
elumi
ma uimesti ! cum poti accepta asa ceva -draga mea nici o biblioteca nu are doar a carte ,cum te poti desconsidera si injosii astfel
forever_top
Postat pe 19 Decembrie 2015 16:43
Relle, postarea ta imi aminteste de `nea Marin.
Clumi, tu nu mai ai sot, ci coleg de apartament / licuinta.
Forever, s-ar putea sa scrii mai corect ?
Rotty
Postat pe 19 Decembrie 2015 16:49
Buna seara
Vin de pe aceeasi planeta ca voi , doar ca eu cred ca exista si oameni a caror cuvint conteaza , a caror juraminte conteaza mai mult decit un ban gaurit si ruginit , care isi pot pastra corectitudinea in casnicie in ciuda tentatiilor , fiindca nu gindesc cu ce au in nadragi sau sub fusta ci cu capul !
Eu refuz sa cred ca nu exista oameni de incredere , refuz sa cred ca nimeni nu are caracter si coloana vertebrala . Eu cred ca asa cum exista noapte si zi , adevar si minciuna , asa exista si oameni buni pe linga cei rai , cinstiti pe linga necinstiti , loiali pe linga cei ce inseala ! Nu cred in perfectiune ci doar spun ca nu sint toti barbatii usuratici asa cum nici femeile nu sint toate usuratice . Exista si oameni fideli cind sint casatoriti .
crinolina_34
Postat pe 19 Decembrie 2015 18:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadourile in Relatiile de Lunga Durata 8 De la: lauras91 16 Iulie 2015 20:18
o sufoc 49 De la: elodia 21 Septembrie 2011 18:28
o ALTFEL de relatie pe internet 44 De la: garbo_384506 8 Noiembrie 2013 21:49
sentimente ascunse 2 De la: Alexxandra 9 Martie 2010 18:41
INFIDELITATE 18 De la: ramoclau 5 Februarie 2010 10:44
Setari Cookie-uri