Am nevoie de parerea voastra

Iubire esti fara scapare, in toate sensurile posibile.

P.S.

Un weekend placut si linistit (cu conditia sa iti iei pastilele)

Tommy_Boy
Postat pe 23 Octombrie 2015 18:51
Se pare că iţi place şi mătăluţă,Deh, Un bănuţ acolo, chiar şi pentru mama, nu strică, iar sexul e mai uşor decât invăţatul, dar mai ales
plăcut. Go on!
garbo_4047
Postat pe 24 Octombrie 2015 15:52
De la: garbo101426, la data 2015-10-19 19:01:02.roasta tirgului daca nu se baga singura in seama cred ca moare de lipotimie, pushchea pe limba, oftica magarului lui Buridan sau altceva mult mai 'grav'!...

O tot cauta ancestorii pe ... 'eminentza' sa, o cam maninca-ntre cornitzele-i de 'telectuala de birou (cu masteranzi, doctoranzi da' si timpite patente incluse!) - posibil sa o manince si-n alta parte avind in vedere simptomele .dioatei care nu se poate abtine -, da' tot nu vrea sa se potoleasca odata panarama decortexata!

Dati-i euglenei bok-o-trofe o lanterna, oameni buni! Ca se pare ca nu gaseste drumul catre stramosii ei primordiali din care - nemeritat - a emers si cazatura asta sociopata!...
Desi, mult mai util i-ar fi latratoarei latrinare, dor un ... 7.62!
...Unul singur, da' 'judicios' folosit.

Pt. @garbo_415900:
Daca o intrebi pe .dioata motaneasca de ce nu e bun sexul, cu sigurantza c-o sa-ti spuna vreo .mbecilitate. Desi cel mai bun exemplu ca sexul poate ... timpi e chiar euglena rezultata probabil chiar in urma unui act sexual ... prematur. Sau prematur ... finalizat!
Da' asta-i deja o alta tema de cercetare a ... Eugeneticii!

In rest, nu sexul 'fraged' e vreo cauza de imaturitate emotionala, sociala sau comportamentala. Ci, mult mai aproape de adevar, chiar educatia primita si de la mamica cea .ligofrena! Si lipsa unei liste clare a prioritatilor de viatza ale tale...

A propos de ... 'fragezimea' kretinoid clamata si blamata de 'boy'-tza cea stupida, mi-e imposibil de inteles cum ajung astfel de sub-specimene pretins civilizate la rezultate 'intelectual' ...dialogative(Ooops!) atit de .mbecile. Netinind cont ca nu zeci, nu sute, ci mii si mii de ani, toate femeile care s-au succedat pe planeta asta au facut sex cit se poate de frecvent si sanatos de la virste care astazi, dupa standardele actuale, ar fi putea considerat aproape ... pedofolie!
Si, slava Domnului, lumea a ajuns astazi sa existe - intr-un fel care mie personal imi displace profund -, exact ceea care a facut posibila chiar si aparitzia .dioatei forumului!

Daca o intrebati pe naroada la ce virste au procreat bunicii, strabunicii, stra-strabunicii ei si toti ancestorii de dinaninte, cu sigurantza ca n-ar mai fi indraznit sa deschida gura si sa blameze sexul 'fraged' avind in vedere ca insasi societatea de azi a dat friu liber ... desfriului generalizat prin toate mijloacele posibile! Mai ales cele mediatice de vreo 60-70 ani, in primul rind...
Singura diferentza reala este ca acum o suta de ani sexul era eminamente ... marital. Si nu ... de agrement, asa cum se practica astazi. Sau ... sportiv, cum am auzit chiar din gura unei eleve de liceu de curind!


esti diriginta(e) la liceu?
pinkrainbow
Postat pe 24 Octombrie 2015 20:52
ai scazut media de varsta si stacheta catre zero... la pretul asta puteai lua n bucati.
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 12:21
Nop!
Fereasca Dumnezeu, asta-mi mai trebuia!...

Aia e fata unui coleg mai tinar: o ... exceptionala olimpica, extrem de inteligenta si foarte bine educata, da' cam frusta in vorbire si gindire. Ceea ce cred ca la nivelul ei de inteligentza e chiar f. okey...

'Copila' nu fumeaza, face sport de performantza, nu bea, stie deja vreo 4 limbi straine, nu 'trage' pe nas prafuri sau alte prostii, cinta la pian, picteaza, joaca f. bine sah, poker sau bridge, nici macar cafea nu consuma da' in schimb ii place f. mult sexul!
Protejat, nu cu oricine (doar cu iubitul ei) si facut cu mult cap. Ca un adevarat ... sport de performantza, cum zice ea!

In conditiile astea (de performantza scolara, sportiva si culturala) care parinte ar fi atit de timpit sa-i interzica fetei lui, fie si minora!, sa faca sau macar sa si vb. la modul asta despre un subiect atit de sensibil si despre care noi am fost 'educatzi' atit de idiot cum ca ar fi ... taboo?!?

garbo101426
Postat pe 25 Octombrie 2015 12:24
olimpica si frusta in gandire... sex sportiv, dar protejat cu prietenul
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 12:31
mizerie cat cuprinde, dar sunt doar consideratiile unei "d-re terminate" avand constiinta curata.
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 13:07
De la: garbo_842, la data 2015-10-25 12:31:32olimpica si frusta in gandire... sex sportiv, dar protejat cu prietenul

Sa nu-mi spui ca ai gasit vreo ... contradictie ireconciliabila in toate astea?!?...

Calitate, evolutie si moralitate nu mai inseamna, slava Donumui!, fuste pina sub genunchi si codite impletite cf. regulamentului scolar si nici ... rosheatza in obrajori la auzul unor subiecte delicate!
De fapt cred ca nu existau nici pe vreme liceului meu, da' asa eram noi 'educatzi' ca ar fi corect si moral, nu?
In fond niste idiotzenii comunistoide ... ne-echivoce!
Iar astea nu impiedicau nici pe atunci fetele de 16-17 ani sa ramina insarcinate chiar in timpul liceului!
In ziua de azi adolescentii au macar optiunea unei abordari inteligente si pragmatice a sexualitatzii. Si prezervativele nu mai sint subiecte rusinoase iar contraceptionale nu mai sint interzise si se dau si fara retzeta...

garbo101426
Postat pe 25 Octombrie 2015 13:11
hm, cum spui tu
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 13:16

"Si, slava Domnului, lumea a ajuns astazi sa existe - intr-un fel care mie personal imi displace profund"

De la vorba pan'la fapta s-a pierdut motivatia
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 13:19
De la: garbo_842, la data 2015-10-25 13:07:43mizerie cat cuprinde, dar sunt doar consideratiile unei "d-re terminate" avand constiinta curata.

Vb. serios? Din ce punct de vedere ... 'terminata'?!?

Ti-am zis eu ca ar fi vreo koorva decortexata, analfabeta cu 4 clase, betiva, drogata si fara vreun viitor?!?
Nici mie nu-mi 'suride' o astfel de evolutie, da' din fericire, societatea nu e niciodata ceea ce dorim doar cf. normelor noastre de 'moralitate'!

Si in fond ce e lipsit de moraliate in situatia data?
Tocmai ca era vb. de o fata exceptionala!
Lucru altminteri f. rar intilnit. Daca 'tratam' astfel de elemente foarte de-complexate ca si pe restul prostimii, riscam sa facem acelasi ghiveci in evaluarea sociala a individului pe care eram silitzi sa-l inghitim cu nici 30 de ani in urma.

Ti se pare ca atunci era in regula?
Sau ca noi sintem mai breji doar pt. aveam alte 'valori' in traista?!?

Iar asta chiar ca ar fi IMORAL, AMORAL si ... UMORAL!
garbo101426
Postat pe 25 Octombrie 2015 13:25
citeste mai atent.
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 13:35

1 N-am sustinut ca am trait timpuri cu mult mai bune ci mai putin penibile sub cateva aspecte.

2 Moralitatea nu se negociaza, este sau nu. Si nici nu poti vorbi de mai multe optiuni de a-ti manifesta instinctele si de inteligenta ca fiind actiuni care sa nu se excluda.

3 Cand trebuie sa oferi un exemplu personal, nu te erija in ceva de neurmat.
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 13:51
Sunt unii atat de "dependenti" de apreciere, incat pt. un strop de atentie din partea ORICARUI ipochimen sau dupa caz, STRAMBE, isi dau la schimb si educatia si putinul respect fata de sine.

Si bineinteles "distractia" nu se sfarseste niciodata!
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 14:38
De la: garbo_842, la data 2015-10-25 14:38:41Sunt unii atat de "dependenti" de apreciere, incat pt. un strop de atentie din partea ORICARUI ipochimen sau dupa caz, STRAMBE, isi dau la schimb si educatia si putinul respect fata de sine.

Si bineinteles "distractia" nu se sfarseste niciodata!

Cred ca trebuie sa citesti cu mai mare atentie ce-am scris:
"...o ... exceptionala olimpica, extrem de inteligenta si foarte bine educata, da' cam frusta in vorbire si gindire. Ceea ce cred ca la nivelul ei de inteligentza e chiar f. okey...
'Copila' nu fumeaza, face sport de performantza, nu bea, stie deja vreo 4 limbi straine, nu 'trage' pe nas prafuri sau alte prostii, cinta la pian, picteaza, joaca f. bine sah, poker sau bridge, nici macar cafea nu consuma da' in schimb ii place f. mult sexul!"

Si zi asa, tu crezi ca uneia ca asta cu mult peste media imbecila - care se sinchiseste mincinos de o pseudo-morala a unei societati mereu si profund gregara si asta doar pt. ca nu are nimic altceva ca reper interior, intelectual sau cultural - uneia ca asta deci, chiar ii pasa cu adevarat de ... 'aprecierile' celor din jur care habar n-au nici macar sa se lege la sireturile propriei ignorantze?!?

Te cam inseli...
Cit priveste respectul de sine, acesta nu se evalueaza niciodata decit ... de catre sine! Conform acestui principiu cineva care s-ar simti ridicol sa mearga vara pe strada in slapi, ar trebui sa sa aiba astfel mai putin respect de sine comparativ cu una care aproape ca umbla in fundul gol pe aceeasi strada da' nici ca se sinchiseste ca celorlalti li se pare necuviincios, imoral sau de-a dreptul strigator la Cer?!?

Nici vorba!
Ai exemplul motanashului scelerat. Care are o apreciere de sine cum nu se poate mai 'superba' da' teribil de supraevaluata, asa cum ai constat si tu. Ti se pare ca asta o fi vreun model de moralitate demn de apreciat?

Sa fim seriosI!...
Daca i-am evalua pe toti cei mai inteligenti oameni din istoria omenirii care au avut cele mai mari merite in evolutia civilizatiei omenesti doar prin prisma asa-zisei morale sociale 'general valabile, cu sigurantza ca ar fi trebuit ... sa-i fi ars pe rug pe majoritatea dintre ei!

Hai sa nu fim ipocriti si sa vedem lumea printr-o medie sociala care nu numai ca e stupida dar e si periculoasa chiar pt. evolutia umanitatzii!
Ti se pare ca rasa umana ar fi progresat datorita ... moralistilor?!?


garbo101426
Postat pe 25 Octombrie 2015 17:32
N-am auzit de om inteligent care sa recuze morala(nu conventionala, generala si care se poate schimba , dupa vremuri). Da' n-am auzit eu, n.p

Si tocmai pt. ca respectul de sine se evalueaza de catre sine, e deficitar la unii, in lipsa aplauzelor(da, vezi motanul care se aplauda singur)
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 17:57
"Cred ca trebuie sa citesti cu mai mare atentie ce-am scris:
"...o ... exceptionala olimpica, extrem de inteligenta si foarte bine educata, da' cam frusta in vorbire si gindire. Ceea ce cred ca la nivelul ei de inteligentza e chiar f. okey...
'Copila' nu fumeaza, face sport de performantza, nu bea, stie deja vreo 4 limbi straine, nu 'trage' pe nas prafuri sau alte prostii, cinta la pian, picteaza, joaca f. bine sah, poker sau bridge, nici macar cafea nu consuma da' in schimb ii place f. mult sexul!"

Si zi asa, tu crezi ca uneia ca asta cu mult peste media imbecila - care se sinchiseste mincinos de o pseudo-morala a unei societati mereu si profund gregara si asta doar pt. ca nu are nimic altceva ca reper interior, intelectual sau cultural - uneia ca asta deci, chiar ii pasa cu adevarat de ... 'aprecierile' celor din jur care habar n-au nici macar sa se lege la sireturile propriei ignorantze?!?
"

ba frusta, ba mult peste medie
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 18:15
Oricum, asta cu moralitatea depasita (invataturi crestine, etc, bagate, nediferentiat, in aceeasi oala cu morala lui tanti Frosa, care-ti arunca priviri pizmase, ca "ia uite-o si pe asta, curva" a fost si este scuza preferata a celor carora li se pare ca inteligenta lor e peste medie si mai au si altceva in cap in afara de p...e/p...i.
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 18:32
Cred ca-ti 'scapa' ceva important. Cel putin in ceea ce priveste semnificatia de DEX a termenului 'frust': simplu, natural, direct...
Fara perdea, fara fitze si fara ifose...
Care-i legatura ne-naturala cu inteligentza peste medie?
E musai ca gindirea si vorbirea sa fie ... conventionala la oamenii inteligenti?!? Si-atunci cam care ar mai fi ... diferentzele 'moralizatoare', dincolo de cele de calitate si inteligentza?
Cei obishnuitzi, morali carevasazica, ar fi ... 'indirecti' sau complecsi in vorbire - adica exact ipocriti, cum spun eu -, in vreme ce aia cu mult peste medie ar trebui sa li se impuna sau sa-si impuna 'standarde' practic inexistente la ceilaltzi...
Si asta doar pt. ca-s mai altfel la cap decit restul dintre noi, nu-i asa?
Care-ar fi 'morala' in treaba asta?

Eu apreciez mult mai mult desteptii care sint sinceri si-si sustin punctele de vedere contrare cu cele ale majoritatzii djuvariene, decit desteptzii care sint ... conformi.

Adica IPOCRITI...
...Tu nu?!?
P.S. Eu vb de un caz CONCRET, de inteligentza peste medie, nu despre pararea unora despre sine insusi si despre inteligentza proprie in ... propria viziune!
Sa n-amestecam borcanele...

Si sa fim seriosi: in viatza nu traim incorsetatzi de parerile celorlaltzi si inghetati de 'frica' judecatii celor de linga noi decit daca sintem...
...idiotzi de-adevaratelea!

Cine-si cunoaste propria valoare stie f. bine care sint limitele morale ale existentzei! Si nu in fatza vecinilor trebuie a sa dea ei ... socoteala.
Nu vad cum una - cu mult peste medie, dtpdv repet - poate fi luata la bani maruntzi de aia care-s la ... piciorul broastei doar pt. ca 'morala' este singurul lor standard intelectual...

Si nu vad cum una care face sex cu iubitul ei chiar minora fiind (fara sa ramina insarcinata sau sa faca avorturi) -, da' care-si vede de scoala si de viatza cum nu sint in stare restul de 99% -,este pur si simplu dincolo sau de sub moralitate doar pt. ca n-are 18 ani si pt. ca restul lumii considera ca nu e okey!

De parca lumea-i da' sa manince, o educa si are grija de viatza ei!...
Inca o data,hai sa fim seriosi...
garbo101426
Postat pe 25 Octombrie 2015 18:54
ai spus frusta in vorbire si gandire Si logic, nu in fata vecinilor tre' sa dam socoteala, da' vezi iar n-ai citit cu atentie

Daca fata face sex cu iubitul, isi poate scoate din vocabular cuvantul sex protejat si neaparat sportiv. dar poate ca nu vrea....
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 18:59
Ti se pare ca asta cu nesimtzirea ei de a-si intromisiona unde nu trebuie 'oferta' ei de facut bani cu ciocanu', de catre to(n)tzi idiotzii lumii de o si cred, o fi cumva mai morala?

Sau o avea capacitatea de a 'judeca', fie si superficial, pe altcineva?!?

garbo101426
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:00
De la: garbo_842, la data 2015-10-25 18:59:49ai spus frusta in vorbire si gandire

Exact.
Si nu e absolut nici o contradictie!

Pt. mine (si nu numai) frust in gindire nu inseamna simplu in acceptiunea comuna cuvintului simplu, aceea de simplist, simplutz, 'ushurel', fara prea multa minte.

Ci are semnificatia tocmai indicata de mine si DEX: obisnuita, necomplicata, fara ifose si fitze, naturala in esentza...
garbo101426
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:05
Si n-ai cum sa fii destept si sa adulmeci in stanga si in dreapta . Esti pur si simplu la alt nivel, nu poti fi mai jos.
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:10
lipsesc
garbo_406968
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:15
hm, admir sinceritatea

Si cum o fi sa .... o p.....a pt care "ie" sport? respectul proportional cu.....

mosul Si curva minora?
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:16
garbo_407050
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:18
De la: garbo_842, la data 2015-10-25 18:59:49ai spus frusta in vorbire si gandire Si logic, nu in fata vecinilor tre' sa dam socoteala, da' vezi iar n-ai citit cu atentie

Daca fata face sex cu iubitul, isi poate scoate din vocabular cuvantul sex protejat si neaparat sportiv. dar poate ca nu vrea....

Serios?
De unde ... traznaia asta ca nu trebuie sa faci sex protejat doar pt. ca faci sex cu iubitul?!?

Si e vorba de 'protejat' in toate sensurile si semnificatiile cuvintului.
Ai idee ca dpdv medical si chiar al bunului simtz, atunci cind unul din parteneri are sa spunem o boala hematologica, un herpes sau chiar o boala autoimuna, trebuie sa faca sex PROTEJAT chiar daca sint sotz si sotie si fac sex monogam de 20 de ani?!?

Iar asta se cheama ... RESPECT fatza de partener!
Iar in ceea ce priveste caracterul sportiv, sint doua aspecte:
1. E parerea ei avind in vedere cum e privit sexul de catre cele de-o virsta cu ea si care fac din sexul repatat si chiar multiplu, un soi de ... competitzie! Lucru care, evident, n-are nici o legatura cu sportul...

2. Ea e sportiva de performantza in alte sporturi. Asa ca legatura cu sexul ca sport are legatura cu ... calitatea, excelentza si disciplina care tzin de performantza...
garbo101426
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:21
tu performezi in prostie. complexele nu dispar ca te... cu curve minore. Iarasi, e chestie de cap, a, nu , nu ala.
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:24
Mila ca mila, dar sila, cat casa!
pinkrainbow
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:29
garbo_406968
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE - CATALOG 2 De la: eladaela 17 August 2010 22:33
gama mustela 60euro 1 De la: ubita 17 Martie 2010 09:41
perdele draperii 3 De la: ciopica 11 Ianuarie 2013 18:58
BUNA, MAMICILOR! 8 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 14:38
Proluton Depot 2 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:25
Setari Cookie-uri