Am nevoie de parerea voastra

Ok, constat ca asocierile nepotrivite (chiar si virtual) incep sa-si faca efectul.
Mama draga, ignora-ma , e simplu. De fapt asta imi si doresc atit din partea ta cit si a lui baietica.
Cred ca acelasi lucru isi doresc si ceilalti. Te asigur ca nu o sa plinga nimeni daca vorbiti numai intre voi doi. Dimpotriva.
Poate asa ne aratati si noua astora mai plebei, niste mostre de cultura, educatie aleasa, limbaj evoluat.
Tommy_Boy
Postat pe 22 Octombrie 2015 12:40
De la: barboneli, la data 2015-10-22 12:28:29

Cine vorbeste... !!! Mai figura ranceda ce esti, tu te mai uiti in oglinda din cand in cand sau le-ai spart pe toate sa nu-ti vezi uratenia fizica si sufleteasca... ?!?! Tu de la balamuc scrii toate astea sau ai din cand in cand "concediu" ? Nu conteaza de fapt, oricum, eu sper totusi sa te ineci zilnic cu proprile tale excremente pe care nu le elimini la fel ca toti oamenii. In fine, daca tot nu ai alta ocupatie decat sa incerci prin a deranja pe forum oameni intradevar calitativ din toate punctele de vedere si esti roasa de gelozie ca tu ai ramas gunoi de la varsta frageda, n-ai decat sa continui sa scrii pe aici. Iti garantez insa ca nu impresionezi pe nimeni, mai ales din cei 4 zerouri...
Evident, postarea mea e pentru nimicul ala de 426 si nu pentru altcineva. Adaug ca si pentru "siameza" ta este postarea....


"...oameni intradevar calitativ din toate punctele de vedere..." ?!?

Bai, nataraule, tu esti chiar mai timpit decit te evaluasem pina acum!
A cazut logica si si-a frint gitul...
A murit limba romana odata cu marea ta ... ushcheala din Romania, nu?!?...

Mai, ... 'vizigotule', cit de dobitoc sa fii sa fii sa poata euglena de tine cunoaste la perfectie TOATE calitatzile umane ale celor cu care vii in contact pe net? Tu de fapt necunoscindu-i de-adevaratelea pe nici unul dintre decit dupa verbiaj, limbaritza si penibilitatea remarcilor! Or tu te crezi mai destept decit ei, nu-i asa?...
Mai ... desteptul celor ...'calitativ dtpdv, huh?!?

Nu vrei tu sa fii atit de 'dragutz' si sa experimentezi una dintre ... funiile alea 'miraculoase' chiar pe tine, narodule?...

Mai stii? Poate-ti reuseste si ... nodul final!


garbo101426
Postat pe 22 Octombrie 2015 14:05
De la: Tommy_Boy, la data 2015-10-22 12:40:19Ok, constat ca asocierile nepotrivite (chiar si virtual) incep sa-si faca efectul.
Mama draga, ignora-ma , e simplu. De fapt asta imi si doresc atit din partea ta cit si a lui baietica.
Cred ca acelasi lucru isi doresc si ceilalti. Te asigur ca nu o sa plinga nimeni daca vorbiti numai intre voi doi. Dimpotriva.
Poate asa ne aratati si noua astora mai plebei, niste mostre de cultura, educatie aleasa, limbaj evoluat.

Pai, mai .mbecila .mbecililor, nu te-am ignorat total vreme de mai multe saptamini pina pe 18 Octombrie 2015, ora 13:12, cind exact la topicul asta ai re-simtzit imperioasa nevoie de a te re-intromisiona ca musca-n ... koorul vacii la un comment de-al meu care NU-TI ERA ADRESAT, .dioata mica si .ligofrena ce esti?!?

Cita ignorare a ignorantei tembele ce si-o cauta permanent cu luminarea sa tot incerc sa mentzin ?

Du-te, bre mitza .roasta ce esti, de te trateaza!
Gasesti cu sigurantza niscaiva ... stricnina sau furadan.

Sau poate te ajuta nemernicul de peste Mediterana cu vreo 2-3 ... funii!

garbo101426
Postat pe 22 Octombrie 2015 14:24
De la: Tommy_Boy, la data 2015-10-22 12:40:19Ok, constat ca asocierile nepotrivite (chiar si virtual) incep sa-si faca efectul.
Mama draga, ignora-ma , e simplu. De fapt asta imi si doresc atit din partea ta cit si a lui baietica.
Cred ca acelasi lucru isi doresc si ceilalti. Te asigur ca nu o sa plinga nimeni daca vorbiti numai intre voi doi. Dimpotriva.
Poate asa ne aratati si noua astora mai plebei, niste mostre de cultura, educatie aleasa, limbaj evoluat.


Ia de aici, fiintza nefericita si demna de compasiune. Poate ti se mai intremeaza inima aia a ta pe care-i umplut-o de atita 'zgura'!

Inadmisibila la o femeie tinara ce ar trebui sa aiba un suflet ce sa dea sperantza si echilibru tuturor celor din jur...

https://www.youtube.com/watch?v=aWPgJkOdUZU


garbo101426
Postat pe 22 Octombrie 2015 14:46
Stiu f.bine ce am spus.
Te simti cumva frei_herr sau barbat?
Am pomenit eu in postarea mea de 426 sau de vre-o femeie?
Ca dupa avatar asa te dai.

De ce sarisi de poponet in sus?

Si dragule (treaca de la mine, dar nu meriti) plina de empatie, sensibilitate si compasiune sint fata de cine merita, fii convins.
Se spune sa nu dai margaritare porcilor, exact asta fac.

Si revizuiesc propunerea, ar fi perfect daca tu si fantosa ta ati ignora cu totul acest forum, oricum nu ati emis nimic inteligent pina acum.

Iti fac o concesie (iar treaca de la mine) daca ne ignori pe mine si toti ceilalti in afara de prietenii tai, promitem sa te ignoram si noi.
Maimult de atit nu ofer.
Daca nu, continuam pina la marele final, care o fi el.
Si crede-ma inca nu m-am razboit cu tine. Asta a fost doar incalzirea ca sa spun asa.
Lucrind intr-un domeniu masculin am invatat sa faultez la greu, am avut profesori f.buni. Nu iau prizonieri.
Tommy_Boy
Postat pe 22 Octombrie 2015 15:07
De la: Tommy_Boy, la data 2015-10-22 15:07:14Stiu f.bine ce am spus.
Te simti cumva frei_herr sau barbat?
Am pomenit eu in postarea mea de 426 sau de vre-o femeie?
Ca dupa avatar asa te dai.

De ce sarisi de poponet in sus?

Si dragule (treaca de la mine, dar nu meriti) plina de empatie, sensibilitate si compasiune sint fata de cine merita, fii convins.
Se spune sa nu dai margaritare porcilor, exact asta fac.

Si revizuiesc propunerea, ar fi perfect daca tu si fantosa ta ati ignora cu totul acest forum, oricum nu ati emis nimic inteligent pina acum.

Iti fac o concesie (iar treaca de la mine) daca ne ignori pe mine si toti ceilalti in afara de prietenii tai, promitem sa te ignoram si noi.
Maimult de atit nu ofer.
Daca nu, continuam pina la marele final, care o fi el.


Mai, pisi stupid, iti intinde omu' ... ramura de maslin si tu tot tembela vrei sa fii?

Okey, loaza mica, o sa vada forumistii ce n-a vazut Parisul, de-acum incolo!
Si tine-te bine: Unii ne pricepem atit de bine la IT (inginerie, nu 'bagat' date in pc) incit o sa-ti etalam aicea si cit lapte ai supt cind erai mica, si cu ce te 'ocupi' tu in timpul liber, si CNP-ul cu adresa completa si pina si ce culoare de chilotzi ai pe tine, daca te maninca-n koor atza de la tanga atit de tare...
Parol!

Ai putzintica rabdare, toanto, si-o sa vezi cine executa in pas de marsh fortzat ... marea aia ushcheala de pe forum.
Daca nu te fac eu de tot rahatul, sa nu-mi spui tu mie ... @426!
Sa vezi atunci ... final!!!
garbo101426
Postat pe 22 Octombrie 2015 15:24
Si pe ramura de maslin scrie "fiinta nefericita si demna de compasiune"
si inima plina de zgura?!?!?!
Nici nu m-am mai uitat pe link, mi-au fost de ajuns cuvintele.
Esti sigur ca a fost o ramura de maslin si nu o nuia de alun?

Ti s-a mai spus pe aici, tonul face muzica.
Cit timp o sa vorbesti cum vorbesti nu o sa ai parte de alte reactii.

Propunerea mea este inca in picioare, alegerea iti apartine.
Tommy_Boy
Postat pe 22 Octombrie 2015 15:32
De la: Tommy_Boy, la data 2015-10-22 15:07:14Stiu f.bine ce am spus.
Te simti cumva frei_herr sau barbat?
Am pomenit eu in postarea mea de 426 sau de vre-o femeie?
Ca dupa avatar asa te dai.

De ce sarisi de poponet in sus?

Si dragule (treaca de la mine, dar nu meriti) plina de empatie, sensibilitate si compasiune sint fata de cine merita, fii convins.
Se spune sa nu dai margaritare porcilor, exact asta fac.

Si revizuiesc propunerea, ar fi perfect daca tu si fantosa ta ati ignora cu totul acest forum, oricum nu ati emis nimic inteligent pina acum.

Iti fac o concesie (iar treaca de la mine) daca ne ignori pe mine si toti ceilalti in afara de prietenii tai, promitem sa te ignoram si noi.
Maimult de atit nu ofer.
Daca nu, continuam pina la marele final, care o fi el.
Si crede-ma inca nu m-am razboit cu tine. Asta a fost doar incalzirea ca sa spun asa.
Lucrind intr-un domeniu masculin am invatat sa faultez la greu, am avut profesori f.buni. Nu iau prizonieri.


"vre-o"


mami, nu prea cadreaza nici cu pregatirea de studii medii. A, apar si referintele de la munca, girul inteligentei tale
pinkrainbow
Postat pe 22 Octombrie 2015 15:44
Ma faci sa pling baietica.
Atentie daca esti din conducerea forumului si faci publice date ca mailul de exemplu e chestie penala iubitel.
Deci o avertizare fata de admini, daca vre-o data personala este facuta publica ne vedem in tribunal si cum am mai spus nu iau prizonieri.
S-au mai vazut cazuri, iar despagubirile sint pe masura pagubelor.

Cit despre sefi, eu sint unul dintre ei , asa ca ....

Acum am inteles de ce mi-ai vizualizat profilul de n ori.
Vizionare placuta in continuare.
Tommy_Boy
Postat pe 22 Octombrie 2015 16:01
De la: Tommy_Boy, la data 2015-10-22 16:01:56Ma faci sa pling baietica.
Atentie daca esti din conducerea forumului si faci publice date ca mailul de exemplu e chestie penala iubitel.
Deci o avertizare fata de admini, daca vre-o data personala este facuta publica ne vedem in tribunal si cum am mai spus nu iau prizonieri.
S-au mai vazut cazuri, iar despagubirile sint pe masura pagubelor.

Cit despre sefi, eu sint unul dintre ei , asa ca ....

Acum am inteles de ce mi-ai vizualizat profilul de n ori.
Vizionare placuta in continuare.


Esti de-o prostie , du-te cu oile tatzo, ca se vede ce-i de capul tau. Esti genul de javra care face orice pt. o functie, pt. a castiga "puncte" intr-o discutie, chiar daca n-are nimic bun de spus, etc.... Din pacate, sunt "n" ca tine, de asta sunt lucrurile asa cum sunt, si revenind la ce se intampla pe aici, de ce sa ma mir de imbecilitatea topicelor, ca-s croite pe d-alde tine.
pinkrainbow
Postat pe 22 Octombrie 2015 16:13
De la: garbo_842, la data 2015-10-22 16:13:54
De la: Tommy_Boy, la data 2015-10-22 16:01:56Ma faci sa pling baietica.
Atentie daca esti din conducerea forumului si faci publice date ca mailul de exemplu e chestie penala iubitel.
Deci o avertizare fata de admini, daca vre-o data personala este facuta publica ne vedem in tribunal si cum am mai spus nu iau prizonieri.
S-au mai vazut cazuri, iar despagubirile sint pe masura pagubelor.

Cit despre sefi, eu sint unul dintre ei , asa ca ....

Acum am inteles de ce mi-ai vizualizat profilul de n ori.
Vizionare placuta in continuare.


Esti de-o prostie , du-te cu oile tatzo, ca se vede ce-i de capul tau. Esti genul de javra care face orice pt. o functie, pt. a castiga "puncte" intr-o discutie, chiar daca n-are nimic bun de spus, etc.... Din pacate, sunt "n" ca tine, de asta sunt lucrurile asa cum sunt, si revenind la ce se intampla pe aici, de ce sa ma mir de imbecilitatea topicelor, ca-s croite pe d-alde tine.


Perfect adevarat: sint cel putzin 1/2 dintre topice facute de si pt. nulitatzile astea absolut lamentabile!

Exemplu ... "Caut sot/soata!", "Cu cine ma voi casatori?", "Doamnelor si domnilor, care e starea dvs de spirit, astazi?", etc., etc....
Si cind citesti 'raspunsurile' ... cvartetului de loaze, te-apuca sila si jena de lipsa lor de creier si bun simtz...

Da' nu cumva sa le ofensezi sau ofuschezi pe lipitorile formului ca se umfla rinza-n ele imediat! Ai impresia ca au chiar pe site ... domiciliul stabil!
Ca pare ca dorm, se culca, se trezesc, maninca, defecheaza si puiaza chiar aici. Toate de-odata...




garbo101426
Postat pe 22 Octombrie 2015 16:52
De la: garbo101426, la data 2015-10-22 15:24:34
De la: Tommy_Boy, la data 2015-10-22 15:07:14Stiu f.bine ce am spus.
Te simti cumva frei_herr sau barbat?
Am pomenit eu in postarea mea de 426 sau de vre-o femeie?
Ca dupa avatar asa te dai.

De ce sarisi de poponet in sus?

Si dragule (treaca de la mine, dar nu meriti) plina de empatie, sensibilitate si compasiune sint fata de cine merita, fii convins.
Se spune sa nu dai margaritare porcilor, exact asta fac.

Si revizuiesc propunerea, ar fi perfect daca tu si fantosa ta ati ignora cu totul acest forum, oricum nu ati emis nimic inteligent pina acum.

Iti fac o concesie (iar treaca de la mine) daca ne ignori pe mine si toti ceilalti in afara de prietenii tai, promitem sa te ignoram si noi.
Maimult de atit nu ofer.
Daca nu, continuam pina la marele final, care o fi el.


Mai, pisi stupid, iti intinde omu' ... ramura de maslin si tu tot tembela vrei sa fii?

Okey, loaza mica, o sa vada forumistii ce n-a vazut Parisul, de-acum incolo!
Si tine-te bine: Unii ne pricepem atit de bine la IT (inginerie, nu 'bagat' date in pc) incit o sa-ti etalam aicea si cit lapte ai supt cind erai mica, si cu ce te 'ocupi' tu in timpul liber, si CNP-ul cu adresa completa si pina si ce culoare de chilotzi ai pe tine, daca te maninca-n koor atza de la tanga atit de tare...
Parol!

Ai putzintica rabdare, toanto, si-o sa vezi cine executa in pas de marsh fortzat ... marea aia ushcheala de pe forum.
Daca nu te fac eu de tot rahatul, sa nu-mi spui tu mie ... @426!
Sa vezi atunci ... final!!!



Realizezi ca aceste afirmatii te plaseaza in sfera penalului?
Daca nu poate te conving eu.
CNP. si toate celelalte nu ai cum sa le afli decit daca esti unul dintre admini sau ai acces la baza admini-lor.

In aces caz admini sint solidari in raspunderea penala cu tine. Daca nu chair mai raspunzatori.

Ma mai gindesc daca sa reclam forumul care ti-a permis oricum mult prea multe ultima amenintare fiind bomboana pe coliva.

Limbajul il tolerez asa cum l-am tolerat si pina acum stiind ca doar de atit esti in stare, amenintarea este cu totul altceva si chiar o iau in serios
baiete.

Tommy_Boy
Postat pe 22 Octombrie 2015 17:47
Nu, vreau sa ma asigur ca esti perfect constient de ceea ce spui.
Ca sa nu zici pe urma ca nu ai stiut.
Nu ma cunosti asa ca s-ar putea sa ai o mare surpriza. Si nu toate surprizele sint placute.

Daca continui inteleg ca iti si asumi urmarile si esti constient de ele.
Doar te-am informat. Sau nu mai recunosti ce ai spus, te citez:

"Si tine-te bine: Unii ne pricepem atit de bine la IT (inginerie, nu 'bagat' date in pc) incit o sa-ti etalam aicea si cit lapte ai supt cind erai mica, si cu ce te 'ocupi' tu in timpul liber, si CNP-ul cu adresa completa si pina si ce culoare de chilotzi ai pe tine, daca te maninca-n koor atza de la tanga atit de tare..."


In rest poti sa-ti continui balacareala, chiar nu am nici o tresarire.
Complexati ca tine care se refuleaza pe forumuri am mai vazut asa ca nici macar nu esti original.


Tommy_Boy
Postat pe 22 Octombrie 2015 21:43
Ramine de vazut ce parere vor avea si altii.
M-am asigurat ca si adminii au aflat, asa ca nimeni nu va putea spuna ca nu a stiut/
Daca e amenintare, si tu si adminii care au permis asa ceva aveti deja o problema.
Crede-ma ca nu va fi deloc una minora.

O seara buna si inteleapta iti doresc. de regula noaptea e un sfetnic bun. Sper sa fie adevarata zicala si pentru tine.
Tommy_Boy
Postat pe 22 Octombrie 2015 22:09
Ghinionul tau ca lumea stie sa vada exact ceea ce stiu si eu ca se vede si se intzelege.

Asta-i viatza. Experientza si expertiza anterioare conteaza enorm, pisi...

Noapte buna si neuronului tau. Ca miine dimineatza il iei iar la chinuit...
garbo101426
Postat pe 22 Octombrie 2015 22:39
De la: Tommy_Boy, la data 2015-10-22 22:09:21Ramine de vazut ce parere vor avea si altii.
M-am asigurat ca si adminii au aflat, asa ca nimeni nu va putea spuna ca nu a stiut/
Daca e amenintare, si tu si adminii care au permis asa ceva aveti deja o problema.
Crede-ma ca nu va fi deloc una minora.

O seara buna si inteleapta iti doresc. de regula noaptea e un sfetnic bun. Sper sa fie adevarata zicala si pentru tine.


Neata Tommy ! Nu folosii cuvinte din astea ca "inteleapta" cu indivizi din astia, ca prapadesti cuvantul de pomana. Dar altceva vroiam eu sa te rog, implor chiar... nu le mai raspunde la astia sau asta pentru ca asa cum stii nu o sa ajungi nicaieri, nu castigi nimic si nu faci decat sa pierzi vremea. Ma rog... e timpul tau faci cum crezi, dar tu il pierzi cu oameni bolnavi sau om bolnav de schizofrenie, cu astia te apuci tu sa discuti, certi sau sa le explici ? Lasa-l, poate ii plezneste vreun capilar pe undeva, nu vezi cu cata furie scrie aceleasi lucruri mereu ca face si spume la gura. Nu ai nimic de invatat de la el sau ea sau ei, nu conteaza, chiar daca esti calma cand le scrii, tot neplacut e. oricat ai posta lor, tot aceleasi raspunsuri standard (la nivelul lor) nu inoiesc nimic, asa ca la ce te astepti ? Ok, esti o luptatoare si ai poate incerci sa faci un bine, dar de fapt te adresezi unui perete plin de igrasie de care nu se prinde nimic. Ce vrei sa-l sau s-o convingi, ca esti mai buna si mai frumoasa sufleteste si in realitate, ca esti cat se poate de normala si placuta in discutii de orice fel, asta vrei sa le arati ? Pai ei stiu asta si de aia ii roade invidia si gelozia. Cand o sa-i ignori, ce-o sa mai faca, o sa continuie sa scrie inca de cateva ori acelasi lucru si aceleasi injurii... dar si astea se termina, ca lexiconul roman nu are chiar asa multe porcarii in el. Lasa-i, lasa-i sa-si scuipe si sangele lor de oftica ca pe ei nu-i baga nimeni in seama, pacat sa te consumi tu sau sa-ti pierzi vremea cu ei, el sau ea. Te rog eu frumos la modul personal. Mai bine ne canti noua un cantecel sau ne reciti o poezie... o sa ne simtim cu totii minunat iar pe ei lasa-i dracului in pace.

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/7/1/5/5355171.jpg

Iti doresc o zi minunata si spor la treaba !
barboneli
Postat pe 23 Octombrie 2015 07:26
Barbo, eu nu ma gindeam la continuarea "dialogului" ci la o actiune cit se poate de legala si oficiala, ca se poate si chiar e cazul.

Mai ales daca personajul se pricepe atit de bine la IT dupa cum singur afirma.
Ii pot fi puse niste intrebari intr-o atmosfera foarte oficiala si legala cum are de gind sa-mi descopere CNP-ul si adresa personala.
Cred ca stii ca in lumea virtuala nimic nu e secret, eu iti confirm.
Cu un bagaj de cunostinte adecvat poti afla inclusiv calculatorul de pe care se posteaza mesajele deci adresa persoanei care il foloseste (daca nu este un calculator public, cu toate ca si acolo exista camera de filmat asa ca...) si care poate fi citata legal si oficial sa dea niste lamuriri si eventual sa raspunda penal pt. amenintari.
La adresa de mail am facut referire doar ca sa nu ma trezesc hartuita de un nebun ca s-au mai vazut cazuri, nu vreau sa-mi mai creez alta pt. distractie.

Inca mai cuget daca sa o fac sau nu.
Am primit confirmarea ca este o amenintare, din partea unor oameni calificati in domeniul legal, nu “de pe net” asa cum multi incearca sa se informeze.
Tommy_Boy
Postat pe 23 Octombrie 2015 10:19
De la: Tommy_Boy, la data 2015-10-23 10:19:32Barbo, eu nu ma gindeam la continuarea "dialogului" ci la o actiune cit se poate de legala si oficiala, ca se poate si chiar e cazul.

Mai ales daca personajul se pricepe atit de bine la IT dupa cum singur afirma.
Ii pot fi puse niste intrebari intr-o atmosfera foarte oficiala si legala cum are de gind sa-mi descopere CNP-ul si adresa personala.
Cred ca stii ca in lumea virtuala nimic nu e secret, eu iti confirm.
Cu un bagaj de cunostinte adecvat poti afla inclusiv calculatorul de pe care se posteaza mesajele deci adresa persoanei care il foloseste (daca nu este un calculator public, cu toate ca si acolo exista camera de filmat asa ca...) si care poate fi citata legal si oficial sa dea niste lamuriri si eventual sa raspunda penal pt. amenintari.
La adresa de mail am facut referire doar ca sa nu ma trezesc hartuita de un nebun ca s-au mai vazut cazuri, nu vreau sa-mi mai creez alta pt. distractie.

Inca mai cuget daca sa o fac sau nu.
Am primit confirmarea ca este o amenintare, din partea unor oameni calificati in domeniul legal, nu “de pe net” asa cum multi incearca sa se informeze.

Si zi asa, pisi, 'noaptea e un sfetnic bun', nu-i asa?
Da' nu-i asa ca idiotzii sint exclusi chiar de a doua zi dimineatza?

Cit de rau cred ca te maninca blanitza aia...
Sa vezi tu ce 'calificare' te astepata...

Ia-te mult dupa capetele celor asemenea tie sau dupa al idiotului transmediteranian!
In rest, vorba lui @842...

Carevasazica vorba pacatosului adevar graieste, nu?:
"Cred ca stii ca in lumea virtuala nimic nu e secret, EU ITI CONFIRM."

Si-atunci cum ramine cu ... "cum are de gind sa-mi descopere CNP-ul si adresa personala."?!?
Decortexare totala, nu-i asa?

Esti de risul curcilor, dragutzo: nimic nu e secret 100% pe net da' doar tu beneficiezi de vreun 'undercover' legal, da?
Reiau sfatul de aseara: Cere-i dementului anti-roman din Orientul Apropiat una din ... funiile lui 'magice', pe care le 'ofera' cu atita larghetze!

Asta daca tot e sa vorbim de ce inseamna cu adevarat o amenintzare...
garbo101426
Postat pe 23 Octombrie 2015 10:56
De la: Tommy_Boy, la data 2015-10-23 10:19:32Barbo, eu nu ma gindeam la continuarea "dialogului" ci la o actiune cit se poate de legala si oficiala, ca se poate si chiar e cazul.

Mai ales daca personajul se pricepe atit de bine la IT dupa cum singur afirma.
Ii pot fi puse niste intrebari intr-o atmosfera foarte oficiala si legala cum are de gind sa-mi descopere CNP-ul si adresa personala.
Cred ca stii ca in lumea virtuala nimic nu e secret, eu iti confirm.
Cu un bagaj de cunostinte adecvat poti afla inclusiv calculatorul de pe care se posteaza mesajele deci adresa persoanei care il foloseste (daca nu este un calculator public, cu toate ca si acolo exista camera de filmat asa ca...) si care poate fi citata legal si oficial sa dea niste lamuriri si eventual sa raspunda penal pt. amenintari.
La adresa de mail am facut referire doar ca sa nu ma trezesc hartuita de un nebun ca s-au mai vazut cazuri, nu vreau sa-mi mai creez alta pt. distractie.

Inca mai cuget daca sa o fac sau nu.
Am primit confirmarea ca este o amenintare, din partea unor oameni calificati in domeniul legal, nu “de pe net” asa cum multi incearca sa se informeze.


Eu la continuare dialogurilor ma refeream... daca astea se pot numi dialoguri. In rest, chestia cu amenintarile, daca chiar crezi ca asta sau asta si musca pe langa latrat... asta e treaba ta personala si precis o s-o rezolvi. Dar asta nu inseamna sa te mai enerveze sau nici macar sa-ti strice frumosul din jur, cu aceste descutii, sa le zic asa, care seamana cu orice numai cu discutii nu. Lasa-l, las-o, lasa-i naibii si nu le mai privii macar ce scriu. La asta ma refeream... o sa-si scrie singuri unul la altul daca tot au mereu crize de schizofrenie.
barboneli
Postat pe 23 Octombrie 2015 11:03
Kre(sh)tinelului, bag seama ca-i e cam teama ca nu-i mai rapspund la comenzile lui 'sentimentale' fetitzele din hare... auditoriul sau, nu-i asa?
Si-o sa ramina singurel sa-si puna solitar si neconsolat funiile alea ... stie el unde, huh?!?

Nu-i nici un bai, Livache, poti sa continui cu postarile pe forumurile unde deja ti-ai luat-o-n freza asa cum meriti!
E-adevarat, acolo n-ai duduitze decortexate care sa-ti tina isonul nemernic. Si mai esti si dat cu capu' de toti peretzii de nu mai stii cum te cheama.
Da' eu stiu ca tu esti un masochist de nadejde...
Asa caaa ... keep going!
Faci o treaba tare buna...
garbo101426
Postat pe 23 Octombrie 2015 11:19
Baietica, m-am convins cam cit de maaaaare (poate pe latime) specialist esti in IT.
CNP-urile, adresele personale si alte date de identificare ale useri-lor nu zburda pe internet ca sa aiba acces la ele toti schizofrenicii.
DACA ai fi fost specialis (sa zicem mediu) in IT ai stii ca exista posibilitatea sa afli aceste date DAR pe cai nelegale, ca de aia este si penala amenintarea ta.
Adminii stiu numai adresa mea de mail in rest nici macar ei nu stiu adresa personala si nici numele.
Deci daca aveai cit de cit o cultura de IT-ist trebuia sa cunosti toate aceste lucruri.
Si oricum, te-am atentionat ca amenintarile le iau f. in serios, chestia cu noaptea e un sfetnic bun se referea strict la persoana ta, poate iti venea mintea la cap.
Vad ca ma zgindari.
Ce-ai zice sa te intilnesti fata in fata cu avocatul meu, in urma unei citatii oficiale si legale ? Nu de alta dar sa-ti studieze si el limbajul.

Chiar incepe sa-mi surida din ce in ce mai mult idea.
Tommy_Boy
Postat pe 23 Octombrie 2015 12:17
De la: garbo101426, la data 2015-10-23 11:19:55Kre(sh)tinelului, bag seama ca-i e cam teama ca nu-i mai rapspund la comenzile lui 'sentimentale' fetitzele din hare... auditoriul sau, nu-i asa?
Si-o sa ramina singurel sa-si puna solitar si neconsolat funiile alea ... stie el unde, huh?!?

Nu-i nici un bai, Livache, poti sa continui cu postarile pe forumurile unde deja ti-ai luat-o-n freza asa cum meriti!
E-adevarat, acolo n-ai duduitze decortexate care sa-ti tina isonul nemernic. Si mai esti si dat cu capu' de toti peretzii de nu mai stii cum te cheama.
Da' eu stiu ca tu esti un masochist de nadejde...
Asa caaa ... keep going!
Faci o treaba tare buna...


pe ce forumuri?
pinkrainbow
Postat pe 23 Octombrie 2015 13:50
De la: garbo_842, la data 2015-10-23 13:50:07
De la: garbo101426, la data 2015-10-23 11:19:55Kre(sh)tinelului, bag seama ca-i e cam teama ca nu-i mai rapspund la comenzile lui 'sentimentale' fetitzele din hare... auditoriul sau, nu-i asa?
Si-o sa ramina singurel sa-si puna solitar si neconsolat funiile alea ... stie el unde, huh?!?

Nu-i nici un bai, Livache, poti sa continui cu postarile pe forumurile unde deja ti-ai luat-o-n freza asa cum meriti!
E-adevarat, acolo n-ai duduitze decortexate care sa-ti tina isonul nemernic. Si mai esti si dat cu capu' de toti peretzii de nu mai stii cum te cheama.
Da' eu stiu ca tu esti un masochist de nadejde...
Asa caaa ... keep going!
Faci o treaba tare buna...


pe ce forumuri?


Eee-he-heeeee!...
Eu zic sa spuna chiar don' Livache, ca tot se da' berbant curajos, nuuu?!?

Sa-l vedem si in fapt CIT de barbat e si sa spuna cu guritza lui pe unde-si mai arata nemernicia! Ca sa-l nu-l fac eu de kakao. Ca la capitolul amenintzari cu 'funii' mai sa ma sperie, nu alta...

Da' exact la fel de 'tare' ca si .roasta asta care-i atit de .dioata incit confunda CNP cu IP-ul!
Cit de .mbecila sa fii sa nu intelegi diferentza intre cele doua?
Cit cuprinde, nu-i asa?!?

Zi si tu daca euglena asta e nu e mai .impita decit ea insasi cu fiecare zi care trece!?!

garbo101426
Postat pe 23 Octombrie 2015 16:45
?
pinkrainbow
Postat pe 23 Octombrie 2015 17:54
De la: Tommy_Boy, la data 2015-10-23 12:17:46Baietica, m-am convins cam cit de maaaaare (poate pe latime) specialist esti in IT.
CNP-urile, adresele personale si alte date de identificare ale useri-lor nu zburda pe internet ca sa aiba acces la ele toti schizofrenicii.
DACA ai fi fost specialis (sa zicem mediu) in IT ai stii ca exista posibilitatea sa afli aceste date DAR pe cai nelegale, ca de aia este si penala amenintarea ta.
Adminii stiu numai adresa mea de mail in rest nici macar ei nu stiu adresa personala si nici numele.
Deci daca aveai cit de cit o cultura de IT-ist trebuia sa cunosti toate aceste lucruri.
Si oricum, te-am atentionat ca amenintarile le iau f. in serios, chestia cu noaptea e un sfetnic bun se referea strict la persoana ta, poate iti venea mintea la cap.
Vad ca ma zgindari.
Ce-ai zice sa te intilnesti fata in fata cu avocatul meu, in urma unei citatii oficiale si legale ? Nu de alta dar sa-ti studieze si el limbajul.

Chiar incepe sa-mi surida din ce in ce mai mult idea.

In primul rind, .dioato, avocatul tau mai bine poate te-ar lua shuturi in gura ca sa te mai tempereze in .mbecilitatea afirmatziilor tale!

Nu de alta da' nu toti avocatzii or fi lipsitzi de scupule cit sa ia banii de toate loazele habarnaute si sa piarda din start ceea ce numai cerebelul tau subdimensionat de tzatza e in stare sa creada ca poate ... 'cishtiga'!

Insasi chestia asta de retardata cu o asa-zisa citatzie ma face sa sughit de atita ris!...
Ai auzit vreodata in viatza aia a ta stupida, sterila, puerila, futila si inutila de interconditzionalitatea ... cauza - efect?
Asta ca sa stii ca atunci cind dai in judecata pe cineva esti si pe deplin incredintzata ca nu chiar tu esti cauza care te-a adus la asa ceva, loaza .ligofrena!

Ti-am mai zis, euglena, te joci cu focul si nici nu-ti imaginezi ce s-a pornit deja. Manu propria, cum se zice. A ta desigur.
Si zi asa, 'sefa' de trib din biroul masteranzilor, doctoranzilor si ratatzilor, habar n-are care-i diferentza intre CNP si IP, huh ?!?
Du-te, bre ratato, cu oile ca miroshi de la o posta a...
... .ROASTA TIRGULUI !!!

Si nu uita:
Marsh, dracului, inapoi la mop, teu si cirpa de sters praful de pe calculatoare, naroado!...
garbo101426
Postat pe 23 Octombrie 2015 18:04
poate i le trece pe o singura chitanta(CNP SI IP totuna )la prejudicii, de aia le confunda... mai scade din onorariu
pinkrainbow
Postat pe 23 Octombrie 2015 18:20
De la: garbo_842, la data 2015-10-23 18:20:17poate i le trece pe o singura chitanta(CNP SI ID totuna )la prejudicii, de aia le confunda... mai scade din onorariu

garbo101426
Postat pe 23 Octombrie 2015 18:23
De la: garbo101426, la data 2015-10-22 15:24:34
Okey, loaza mica, o sa vada forumistii ce n-a vazut Parisul, de-acum incolo!
Si tine-te bine: Unii ne pricepem atit de bine la IT (inginerie, nu 'bagat' date in pc) incit o sa-ti etalam aicea si cit lapte ai supt cind erai mica, si cu ce te 'ocupi' tu in timpul liber, si CNP-ul cu adresa completa si pina si ce culoare de chilotzi ai pe tine, daca te maninca-n koor atza de la tanga atit de tare...
Parol!

Ai putzintica rabdare, toanto, si-o sa vezi cine executa in pas de marsh fortzat ... marea aia ushcheala de pe forum.
Daca nu te fac eu de tot rahatul, sa nu-mi spui tu mie ... @426!
Sa vezi atunci ... final!!!

Asa e cind te imprietenesti cu d-nul Alzheimer pe viata.
Pai baietica tu zisesi de CNP sau ti-ai uitat propriile ziceri “de la mina pin’ la gura” cum spune romanul?
Intre timp ai mai intrebat in stinga si dreapta si ai aflat de IP?
Daca spui repede si ce inseamna si de cite feluri este mai mai ca te cred ca stii ce este un calculator si de unde i se da drumul.

In rest constat ca persisti, s-ar putea mai tirziu sa-ti para rau.

P.S.
Deci in loc de CNP imi afli IP-ul ? Sa nu-mi spui ca esti haker! Asta inseamna puscarie in orice tara nu numai in romanica.
Tommy_Boy
Postat pe 23 Octombrie 2015 18:25
De la: garbo_842, la data 2015-10-23 17:54:41?

O sa-ti spun odata...
Acum il las pe nemernic sa incerce macr sa-si mai spele din pacatele de tradator de tzara care l-a facut om...

Da' cred ca prin tacerea lui, de fapt spune totul...
Desi n-o sa ma faca pe mine sa tac asupra unor subiecte care o sa-l cam usture rau pe ... degraba amenintzatorul cu 'funia'!
garbo101426
Postat pe 23 Octombrie 2015 18:30
De la: Tommy_Boy, la data 2015-10-23 18:25:50
De la: garbo101426, la data 2015-10-22 15:24:34
Okey, loaza mica, o sa vada forumistii ce n-a vazut Parisul, de-acum incolo!
Si tine-te bine: Unii ne pricepem atit de bine la IT (inginerie, nu 'bagat' date in pc) incit o sa-ti etalam aicea si cit lapte ai supt cind erai mica, si cu ce te 'ocupi' tu in timpul liber, si CNP-ul cu adresa completa si pina si ce culoare de chilotzi ai pe tine, daca te maninca-n koor atza de la tanga atit de tare...
Parol!

Ai putzintica rabdare, toanto, si-o sa vezi cine executa in pas de marsh fortzat ... marea aia ushcheala de pe forum.
Daca nu te fac eu de tot rahatul, sa nu-mi spui tu mie ... @426!
Sa vezi atunci ... final!!!

Asa e cind te imprietenesti cu d-nul Alzheimer pe viata.
Pai baietica tu zisesi de CNP sau ti-ai uitat propriile ziceri “de la mina pin’ la gura” cum spune romanul?
Intre timp ai mai intrebat in stinga si dreapta si ai aflat de IP?
Daca spui repede si ce inseamna si de cite feluri este mai mai ca te cred ca stii ce este un calculator si de unde i se da drumul.

In rest constat ca persisti, s-ar putea mai tirziu sa-ti para rau.

P.S.
Deci in loc de CNP imi afli IP-ul ? Sa nu-mi spui ca esti haker! Asta inseamna puscarie in orice tara nu numai in romanica.

Auzi, .dioata mapamondului, taci dracu' din gura ca te ride tot forumul!

Cind o sa-mi aratzi tu unu' care a facut pushcarie DOAR pt. ca a aflat ID-ul unei euglene bok-o-trofe .etardate, sa mi-l zici si mie ca ma simt dispusa sa ma duc sa fac in locul lui restul de pedeapsa de zici tu ca i s-a dat!...

Si nu uita sa-ti iei pastilele, loaza stupida!
Mai reiau o data metoda prin care iti aflu eu IP-ul, .mbecilo! Poate te dumiresti cit de ilegal o fi asa ceva:

... Interpolarea de bitzi secvential indusi pe baza amorfa de paraseci forcupsitzi secant orto par in longitudinea tangentiala a tereftalatului de quartz levogir cu intruziuni auto-imune de lucsi perpendicular intercalatzi in orizontul defensiv al azimutului frifosfatului calcic de tramadol cu exfoliere maxima in cimpul gravitatzional statzionar al inductantzei permise a bazei de date a MI!

Ai intzeles? Nu-i asa ca acum ti-e mai simplu sa formulezi actiunea aia in penal?!?...
garbo101426
Postat pe 23 Octombrie 2015 18:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
carut de vanzare 1 De la: DACIANAIBRIAN 8 Mai 2008 13:33
Tratament amigdalita 1 De la: office_salinasusesi_ro 28 Februarie 2010 11:07
Concurs Chocolate Kids 59 De la: office_salinasusesi_ro 13 Februarie 2010 17:17
Vand carucior bebe 14 De la: emam2005 25 Aprilie 2012 17:40
CALENDARE personalizate pentru 2010 1 De la: alexandra 3 Decembrie 2009 23:28
Setari Cookie-uri