va rog ajutati-ma!!!

De la: Tommy_Boy, la data 2015-09-22 19:15:43Barbo, iti promit ca am terminat definitiv acest dialog al absurdului .
Daca ma mai vezi cumva ca dau o replica iti dau voie sa-mi faci morala si sa-mi dai 10 la fund.

Barbo, Rotty, Angel, Axl-R, Vasile, va cer scuze ca m-am lasat prinsa intr-o astfel de discutie menita din start esecului al carui vocabular a depasit cu mult limitele decentei.
Promit solemn sa nu mai fac.


Bine draga Tommy-Boy... promit ca am sa-ti dau 10 laaa... dar stai un pic sa stabilim ce 10 ? Cele 10 porunci le scoatem din discutie din respect pentru religie, dar ce 10 a mai ramas ? Sa-ti dau 10 (nota) la fund o meriti oricum... sa-ti dau 10 (priviri admiratoare) la fund de asemenea o fac cu placere si sinceritate... sa-ti dau 10 la fund din ce te-ai gandit tu, ma pune in situatie neplacuta... asa ca te rog fa o pauza de cativa ani pana sa revi cu al comentariu la subiectul asta... ! Promiti ?
barboneli
Postat pe 22 Septembrie 2015 23:16
De la: angel_forever, la data 2015-09-22 20:02:45 Discutia asta nu duce nicaieri. Nu suntem aici pentru a asculta insulte si alte vorbe ce injosesc pe cineva. Suntem aici sa mai iesim din cotidian si sa ne desprindem putin de grijile de zi cu zi. Cuvintele grele nu fac bine nimanui, nici cui le rosteste, nici cui ii sunt adresate.

Draga 426, oare initiatoarei topicului i-au fost de folos postarile tale?
Aceeasi intrebare o lansez tuturor. Ati ajutat-o in vreun fel? Sau doar ati "rasucit cutitul in rana"? Aveti macar decenta si folositi un limbaj adecvat si nu unul ca cel de pana acum.


@Ingeras_perpetuu , ma gindesc ca te-ai adresat in primul rind mie pt. ca ai simtit ceva ce restul 'fapturilor' n-au fost in stare sa sesizeze: fie virsta, fie nivelul intrinsec, fie experientza, fie ... credentzialele - Ooops! - dialogative! Ar mai fi citeva lucruri da' o las asa ca nu e cazul...
.
E posibil insa sa ma si insel fatal caci ..."oare initiatoarei topicului i-au fost de folos postarile tale?" dovedeste ca de fapt, venind mai tirziu, n-ai inteles mare lucru din 'evolutia' topicului prezent. Sa-ti fac o ... retro-versiune sau citesti din nou totul de la inceput ca sa ai o mai buna si CORECTA imagine a ceea ce s-a petrecut pe-aici?
.
O sa observi cu mare usurinta ca am postat adresindu-ma DIRECT numai si numai initziatorei topicului sau, cu o retorica general interogativa, catre ... oricine! Probabil ti-o fi scapat aspectul asta...
Prin educatie, cultura, profesie, virsta si experienta am invatzat ca pe forumuri (ca si-n viatza) n-ar trebui sa ai dreptul sa te crezi la 'per tu' cu cineva care in mod cert iti poate fi chiar parinte...
.
N-ar trebui sa te bagi ne-solicitat, ne-avenit, ne-provocat, ne-elegant si, mai ales, NE-SIMTZIT in seama adresindu-te mishtocareste, nepoliticos, lipsit de educatie si de-a dreptul grobian, celor pe care necunoscindu-i n-ai nici habar ce 'hram' poarta in viatza de dincolo de monitorul calculatorului...
Si n-ar trebui nici sa presupui ca sub aparentza anonimatului esti indreptatzit sa faci mishto ca o loaza prost crescuta de gimnaziu de parerile, convingerile, opiniile, experientzele de viatza, gindurile, ideile, valorile asumate si credintzele celorlalti participanti la orice dezbatere de pe net!...
.
Sfatul meu?
Reia din nou topicul. Poate totusi te lamuresti unde anume si cine anume a produs 'ruptura'. N-ar trebui sa-ti fie greu. Si pe linie de consecintza logica ar trebui sa schimbi ... adrisantul indreptatzitei tale intrebari!
Eu in postarile mele ontopic am spus infinit mai mult si mai argumentat decit stupidele 'fapturi', analfabet-agresive, tupeist-mahakagesc sau ...sub-minimalist kool-te...
.
Daca isi imagineaza cumva careva c-oi fi vreo ... silfida sfioasa, neputincioasa si numai buna de luat la shuturi de orisice euglena bok-o-trofa, e cazul sa-si ia repejor gindul!...
Si cine mai are tupeul sa se creada 'stapinul inelelor' pe net si sa-i ia de prostii sau slabii de ... angel pe altii, ar trebui sa aiba mare bagare de seama:
Unii dintre noi avem deja copii de virsta multora de pe-aici, avem chiar si nepoti, avem responsabilitatzi sociale si profesionale cu mult peste 'glumitzele' socializante de net, o serioasa experientza 'contondenta' de viatza si stim fara probleme sa punem la punct orice poftitor de ... trinte verbale! Cel putin eu...
Si ca sa fie bine intzeles de cine trebuie, prin natura profesiei cit si invatind din esecurile conversatzionale si umane de-a lungul anilor urmare a prea deselor dialoguri 'civilizate' cu bizonii, euglenele si paramecii din cyber-space, am invatzat la modul 'magna cum laudae' un lucru extrem de util:
...SA NU IAU NICIODATA PRIZONIERI!
Nu de alta da' n-am suficient spatiu acasa...
.
Eu sint pe site-ul asta din prima zi a aparitiei lui, asa ca n-am nevoie sa-mi dea lectii de ... political correctness orisice fatuca decortexata, lipsita de educatie, fara o minima cultura a dialogului sau orice gigel de la scularie full cu o crasa si consistenta ... ne-prezentza a bunului simtz si/sau a caracterului sau grobian de-a dreptul...
Sper c-ai intzeles ca nu e vb. de tine cumva!
.
P.S. Acu', fii si tu o dragutza si spune-mi si mie - ca n-am fost prea atenta -, care au fost ... 'foloasele' ontopic ale putzinelor si scurtelor tale postari, pline ce-i drept de o fireasca si umana dorintza (pe care o am si eu mai tot timpul) de ... pace si liniste universla ... post partum la grijile zilnice ai ... ante portas la alea de vin deja buluc miine la prima ora a diminetzii?!?
Bref, zi-mi si mie, ca m-a cam lasat vederea si n-am observat, cam care a fost ajutorul tau dat, asa cum am mai spus, INEXISTENTEI initziatoare a topicului?!?
Daca e de unde, desigur...
.
Ce-o fi asa de greu de intzeles ca Alexandrescu_Ana_Maria_1 e doar o plasmuire?!?
Ca nu exista ABSOLUT DELOC si ca 'iesirea' aia din cotidian, la care ne raportam ca prostii, este doar o manipulare ordinara? A unora care fac la modul cel mai grotesc misto de noi si de toate bunele noastre intentzii.
Alea cite or mai fi si citzi le-om mai avea...
.
Noapte buna, ca miine viatza o ia de la capat si daca nu ne descurcam cum trebuie, ne pune chiar 'mneaei capat fara mila!...

garbo101426
Postat pe 22 Septembrie 2015 23:36
...mahalagesc...
garbo101426
Postat pe 22 Septembrie 2015 23:39


Domnule profesor, imi pare rau ca trebuie sa corectez ceva, nu din punct de vedere al limbii romane... acolo nu ma amestec. Stii cu mult mai mult decat mine iar eu stiu in alt domeniu, mult mai mult decat tine. Asta ne face chit, oarecum... ! Dar cand ai scris:
"Spui ca eu fac parte din gasca lui 101426. Nu stiu daca doi oameni inseamna o gasca, dar trec peste.
Cum am mai spus, nu ne cunoastem, dar care ar fi problema? Dumneata ai o intreaga gasca aici si ti se pare normal.
De ce n-ar fi sustinut/a si 101426 de cineva ?"
...mi s-a parut ca merita sa corectez. Doi oameni inseamna o gasca cand sunt la inceput... dupa aia gasca se mareste. Oricum, cuvantul gasca a fost folosit ca sa se sublinieze ca voi sunteti intr-un fel aliati. Nimic rau in asta. Si da, Tommy-Boy are aici o gasca si cei din gasca ei nu se reped sa-i faca prosti pe altii de la prima intalnire, fara sa-i cunoasca, si doar din cauza unui "i" sau nu stiu ce virgula... etc. ! Si cei din gasca lui Tommy-Boy corecteaza pe unuii dar in alt fe si alt ton, unul mai putin iritant si agresiv si intentia nu este sa jigneasca. Nici unul din gasca lui Tommy-Boi, in afara de mine poate, nu este "prost" si nu sunt asa cum i-ati caracterizat voi doi din gasca voastra. ("fara educatie, alintat si ramas pueril, etc.") Sau alianta voastra. Si precis din cauza ca erai tare suparat pe ceva, nici nu ai observat ca, atunci cand a avut nevoie de sustinere, eu am oferit complimente lui 426, sincere si admiratoare. Pentru ceva care a scris si mai ales cum a scris. Tot asa era sa cad de pe scaun si cand am citit-o pentru prima oara si pe Tommy-Boy. Nimeni nu te invinovateste ca o sustii pe 426... dar pentru numele lui Dumnezeu in care eu nu cred... de ce trebuie cu asa ura si dispret ? Noi ne-am contrazis si am avut polemici de 2 ori pe zi uneori, eu cu hais si ea cu cea... in probreme care au declansat razboaie si crime... si totusi nu "ne-am certat" ! Nu ne-am insultat, jignit sau latrat unul la altul. E adevarat ca in cadrul "legii" gramatice romane, care s-a mai schimbat si ea in decursul vietii ei, nu e loc de contrazicere. Legea e lege si virgula trebuie pusa inaintea lui "domnul profesor", dar si daca nu era pusa, tot a intels toata lumea despre ce e vorba. Limba romana se fereste de "cacofonii" ca de dracu', dar in schimb are un repertoriu de injuraturi care contin absolut toate persoanele sfinte, divinitatile, unelte sfinte, locuri sfinte, sarbatori sfinte (de obicei pastele sufera cel mai mult...) jigniri si alte unelte pentru a face pe cineva albie de porci ! Curios, nu ?

Da, 426, la modul mistocar cum ai ghicit !

barboneli
Postat pe 22 Septembrie 2015 23:50
De la: barboneli, la data 2015-09-22 23:16:38
De la: Tommy_Boy, la data 2015-09-22 19:15:43Barbo, iti promit ca am terminat definitiv acest dialog al absurdului .
Daca ma mai vezi cumva ca dau o replica iti dau voie sa-mi faci morala si sa-mi dai 10 la fund.

Barbo, Rotty, Angel, Axl-R, Vasile, va cer scuze ca m-am lasat prinsa intr-o astfel de discutie menita din start esecului al carui vocabular a depasit cu mult limitele decentei.
Promit solemn sa nu mai fac.


Bine draga Tommy-Boy... promit ca am sa-ti dau 10 laaa... dar stai un pic sa stabilim ce 10 ? Cele 10 porunci le scoatem din discutie din respect pentru religie, dar ce 10 a mai ramas ? Sa-ti dau 10 (nota) la fund o meriti oricum... sa-ti dau 10 (priviri admiratoare) la fund de asemenea o fac cu placere si sinceritate... sa-ti dau 10 la fund din ce te-ai gandit tu, ma pune in situatie neplacuta... asa ca te rog fa o pauza de cativa ani pana sa revi cu al comentariu la subiectul asta... ! Promiti ?


'nteles, sa traiti.
Repaus total si nu de frica bataii.
Tommy_Boy
Postat pe 22 Septembrie 2015 23:53
Am tras concluzia : Nenea profesorul ma crede bucatareasa, iar eu cred cu tarie ca el e var din pretini cu 426.
Buna dimineata la gashca lui Tommy si lui Tommy personal.
Rotty
Postat pe 23 Septembrie 2015 08:08
De la: Axl_R, la data 2015-09-22 22:52:41Musai să zic.
Neamţule, bagă-ţi compasiunea în jăb!
Ce te tăt repeţi?
Deci io am pr, dar tălică nu?
Toţi/toate suntem kretini, numai voi doi nu?
Ete, fleoşc!
Mă ascund. Nu vrei adresa, cnp-ul şi nr cardului?
Gata.


Dumnezeule mare!...
Cit de mult a scazut pina si cotatzia internatzionala laaa...
...SHORICI!
Da' nu e cazul sa te-ngrijorezi. Banuiesc ca in modul asta 'subliminal' era vorba numai urari de bine, nu-i asa?
Si, chiar fara sa vrei sa vulgarizezi sensul corect al lui 'jab', sportul ala din care provine (al gentelman-ilor, nu-i asa?) e in facut in principal din jocul de picioare si cel al ... neuronilor.
Asa ca nu te mai formaliza de numarul in permanenta crestere al ... kre(sh)tinilor: Neagu Djuvara vorbea despre kretini doar ca ... specie 'consecutiva' rasei umane originare!
Ceea ce nu e cazul...
.
Tuturor ... ne-kre(sh)tinilor le recomand sa renunte temporar la DEX si la alte 'rafinetzuri' si sa-si aloce vreo doua zile ca sa citeasca o carte absolut minunata in contextul ... inaltelor calitati umane aratate pe-aici. O carte revolutionara as zice...
Una care o sa modifice PE VIATZA perceptzia euglenelor despre ... fotosinteza caracteriala. Cartea se numeste...
..."Oamenii sint idioti iar eu pot demonstra asta!" Si a fost scrisa de Larry Winjet, poate cel mai 'motivational scriitor al planetei...
Si desi nu se cunosc intre ei, Neagu Djuvara si Larry sint, la distantza de multi km si ani, printre cei mai buni 'anatomisti' ai naturii umane...
.
Enjoy de cititzi!, mizericordioaselor fapturi...
O sa aveti surpriza vietzilor voastre, iar dupa lectura e chiar posibil ca unii sa nu mai aveti vreodata nevoie deee...
...'oglinda'!
garbo101426
Postat pe 23 Septembrie 2015 09:07
De la: Rotty, la data 2015-09-23 08:08:00Am tras concluzia : Nenea profesorul ma crede bucatareasa, iar eu cred cu tarie ca el e var din pretini cu 426.
Buna dimineata la gashca lui Tommy si lui Tommy personal.


Iar eu repet cu aceeasi consecventza cu care i-am spus si ... motanelului:
..."Nu-i asa ca prostia aia chiar nu doare?!?"...
garbo101426
Postat pe 23 Septembrie 2015 09:10
De la: Rotty, la data 2015-09-23 08:08:00Am tras concluzia : Nenea profesorul ma crede bucatareasa, iar eu cred cu tarie ca el e var din pretini cu 426.
Buna dimineata la gashca lui Tommy si lui Tommy personal.


Buna Rotty
O sa "ploua" urit si astazi.

Am vazut o poza cu o "gasca" de rottweileri trasnet.
Poate o regasesc.
Tommy_Boy
Postat pe 23 Septembrie 2015 09:13
De la: garbo101426, la data 2015-09-23 09:10:30
De la: Rotty, la data 2015-09-23 08:08:00Am tras concluzia : Nenea profesorul ma crede bucatareasa, iar eu cred cu tarie ca el e var din pretini cu 426.
Buna dimineata la gashca lui Tommy si lui Tommy personal.


Iar eu repet cu aceeasi consecventza cu care i-am spus si ... motanelului:
..."Nu-i asa ca prostia aia chiar nu doare?!?"...



Pune intrebarea asta in fata oglinzii. Pa.
Rotty
Postat pe 23 Septembrie 2015 09:14
Neata Tommy.
Mie imi ajunge cu ploaia de afara, de restul scuipaturilor ma lipsesc cu placere. Mai bine iau polonicul.
Rotty
Postat pe 23 Septembrie 2015 09:16
OK, dar tine bine de el ca e pretios, e multifunctional.
Pe mine nu ma lasa jumatatea, e din gasca pacifistilor, lider.
Lui ii da mina la 1,86 mie la 1.60 imi trebue aliati.
Tommy_Boy
Postat pe 23 Septembrie 2015 09:37
Si cu 1,64 de la mine, uite ce "mari" suntem.
Rotty
Postat pe 23 Septembrie 2015 09:46
E o vorba inteleapta "esentele tari se tin in flacoane mici".
Tommy_Boy
Postat pe 23 Septembrie 2015 10:08
Ontopic:
@Alexandrescu_Ana_Maria_1, ai intotdeauna mare grija ce fel de 'esentze' folosesti intrucit teoria proportziilor, practica milenara cit si toata experientza umanitatii au demonstrat fara nici un dubiu ca flacoanele mici au intotdeauna pe aceeasi masura siiiii...
...propriile lor 'capace'!
Lucru perfect recognoscibil chiar in situatzia in care pretinzi ca te afli...


garbo101426
Postat pe 23 Septembrie 2015 10:39
Draga 426, cu tot respectul pentru varsta pe care o ai, observatii obiective privind persoana mea poti face doar cand ne intalnim fata in fata. Pana atunci totul este subiectiv. Din ce scrii, pari a avea acumulate in suflet foarte multe frustrari, neimpliniri si o dorinta puternica de afirmare. De cele mai multe ori o vorba buna spusa la momentul potrivit, chiar daca nu rezolva problema, ajuta ca omul sa isi recapete curajul de a merge mai departe. Din nefericire, cuvintele ce le-ai scris sunt departe de a da curaj cuiva. Jignirile si vorbele grele nu ma ating defel dar imi arata clar ce fel de om este in spatele lor. Imi pare rau ca la varsta asta doar atat poti. Iar la capitolul politete, poate ai observat ca ne tutuim toti, indiferent de varsta (foarte rar am intalnit exceptii). Nu ma doare tastatura sa scriu "dumneata" in loc de "tu", dar nu schimba cu nimic diferenta enorma dintre ce am scris eu si ce ai scris "dumneata". Si ma feresc cat pot sa jignesc pe cineva pentru ca este sub demnitatea mea sa folosesc un asemenea limbaj. Faptul ca esti printre cei mai vechi din forum nu inseamna ca tot ce spui este si bine. O zi buna sa ai.
angel_forever
Postat pe 23 Septembrie 2015 11:14
Draga Tommy, nu ma pot abtine sa nu iti spun ceva: cei de la Ferrari cand au conceput si construit modelele mai noi s-au confruntat cu o mare problema: nu reuseau sa construiasca un sistem de franare eficient care sa tina in frau atatia cai putere. Asa si la tine: se pare ca ai acasa pe cineva specializat in pacifism, care mai tempereaza "caii putere" pe care ii ai. Asta nu-i rau. Mai bine unul asa si unul asa decat doi ce merg tot timpul la viteza supersonica. O zi buna.
angel_forever
Postat pe 23 Septembrie 2015 11:29
Angel scumpa, mai mult gura e de mine.
Nu "bat la fund" nici macar un gindac, cu toate ca nu pot sa-i sufar.
Daca vad unul tip dupa sot si rezolva el problema, de regula il da politicos afara din casa.
Citeodata calmul lui chiar ma scoate din sarite.

P.S.
M-am simtit perfect intro taverna din Grecia cind la sfirsit s-a lasat cu spart de farfurii conform obiceiului tarii.
Stii ce bine te simti dupa?
Poate de aia nu se incaiera grecii in taverne, au gasit o solutie desteapta.

Tommy_Boy
Postat pe 23 Septembrie 2015 11:43
De la: Tommy_Boy, la data 2015-09-23 09:13:32
De la: Rotty, la data 2015-09-23 08:08:00Am tras concluzia : Nenea profesorul ma crede bucatareasa, iar eu cred cu tarie ca el e var din pretini cu 426.
Buna dimineata la gashca lui Tommy si lui Tommy personal.


Buna Rotty
O sa "ploua" urit si astazi.

Am vazut o poza cu o "gasca" de rottweileri trasnet.
Poate o regasesc.


Lasa Tommy ca te ajut eu... am gasit eu gasca, asa ca stai linistita.... ! Uite-i

http://www.pozeleonline.ro/o_anunturi/577.jpg


barboneli
Postat pe 23 Septembrie 2015 12:03
De la: Rotty, la data 2015-09-23 09:46:57Si cu 1,64 de la mine, uite ce "mari" suntem.


Corect ! Uned-i doi, puterea creste... !!!
barboneli
Postat pe 23 Septembrie 2015 12:06
De la: barboneli, la data 2015-09-23 12:03:37
De la: Tommy_Boy, la data 2015-09-23 09:13:32
De la: Rotty, la data 2015-09-23 08:08:00Am tras concluzia : Nenea profesorul ma crede bucatareasa, iar eu cred cu tarie ca el e var din pretini cu 426.
Buna dimineata la gashca lui Tommy si lui Tommy personal.


Buna Rotty
O sa "ploua" urit si astazi.

Am vazut o poza cu o "gasca" de rottweileri trasnet.
Poate o regasesc.


Lasa Tommy ca te ajut eu... am gasit eu gasca, asa ca stai linistita.... ! Uite-i

http://www.pozeleonline.ro/o_anunturi/577.jpg





Aia-s rottweileri Barbo ?
Rotty
Postat pe 23 Septembrie 2015 12:09
De la: Tommy_Boy, la data 2015-09-23 11:43:04Angel scumpa, mai mult gura e de mine.
Nu "bat la fund" nici macar un gindac, cu toate ca nu pot sa-i sufar.
Daca vad unul tip dupa sot si rezolva el problema, de regula il da politicos afara din casa.
Citeodata calmul lui chiar ma scoate din sarite.

P.S.
M-am simtit perfect intro taverna din Grecia cind la sfirsit s-a lasat cu spart de farfurii conform obiceiului tarii.
Stii ce bine te simti dupa?
Poate de aia nu se incaiera grecii in taverne, au gasit o solutie desteapta.



Cred si eu ! La cate ajutoare primeau Grecii din Germania si alte tari din Europa... le conveneau sa cumpere multe farfurii sa aiba ce sa sparga ! Tu iti permiti asa ceva ?
barboneli
Postat pe 23 Septembrie 2015 12:11
V-aș ruga să-i lăsăm să fie cineva, măcar aici în virtual!
Se pare că e f important pt ei.
Ignoranța dă rezultate mai bune, decât disputa.

Eu aici nu mai scriu niciun cuvânt!

Axl_R
Postat pe 23 Septembrie 2015 12:13
De la: Rotty, la data 2015-09-23 12:09:40
De la: barboneli, la data 2015-09-23 12:03:37
De la: Tommy_Boy, la data 2015-09-23 09:13:32
De la: Rotty, la data 2015-09-23 08:08:00Am tras concluzia : Nenea profesorul ma crede bucatareasa, iar eu cred cu tarie ca el e var din pretini cu 426.
Buna dimineata la gashca lui Tommy si lui Tommy personal.


Buna Rotty
O sa "ploua" urit si astazi.

Am vazut o poza cu o "gasca" de rottweileri trasnet.
Poate o regasesc.


Lasa Tommy ca te ajut eu... am gasit eu gasca, asa ca stai linistita.... ! Uite-i

http://www.pozeleonline.ro/o_anunturi/577.jpg





Aia-s rottweileri Barbo ?


Nu ! Dar sunt "gasca"... ! Ce vrei acum... si gasca si rottweileri... ? Dar daca ma uit mai bine... cred ca ai dreptate !
(Glumeam... )
barboneli
Postat pe 23 Septembrie 2015 12:14
De la: angel_forever, la data 2015-09-23 11:14:12Draga 426, cu tot respectul pentru varsta pe care o ai, observatii obiective privind persoana mea poti face doar cand ne intalnim fata in fata. Pana atunci totul este subiectiv. Din ce scrii, pari a avea acumulate in suflet foarte multe frustrari, neimpliniri si o dorinta puternica de afirmare. De cele mai multe ori o vorba buna spusa la momentul potrivit, chiar daca nu rezolva problema, ajuta ca omul sa isi recapete curajul de a merge mai departe. Din nefericire, cuvintele ce le-ai scris sunt departe de a da curaj cuiva. Jignirile si vorbele grele nu ma ating defel dar imi arata clar ce fel de om este in spatele lor. Imi pare rau ca la varsta asta doar atat poti. Iar la capitolul politete, poate ai observat ca ne tutuim toti, indiferent de varsta (foarte rar am intalnit exceptii). Nu ma doare tastatura sa scriu "dumneata" in loc de "tu", dar nu schimba cu nimic diferenta enorma dintre ce am scris eu si ce ai scris "dumneata". Si ma feresc cat pot sa jignesc pe cineva pentru ca este sub demnitatea mea sa folosesc un asemenea limbaj. Faptul ca esti printre cei mai vechi din forum nu inseamna ca tot ce spui este si bine. O zi buna sa ai.


Taman asa ... @ingeras_perpetuu:
"...observatii obiective privind persoana mea poti face doar cand ne intalnim fatza in fatza"...
.
Vezi tu, dragutzo, problema e ca tu ti-ai permis sa faci observatii TOCMAI fara sa ne cunoastem! Adica te-ai bagat in vorba fara sa fim 'fatza in fatza' cf. ... exigentzelor tale comunicatzionale. De parca n-am fi pe internet unde nimeni n-are cum sa se cunoasca in mod REAL cu altcineva de pe acelasi net...
Tin sa-ti reamintesc ce am spus si in postarea mea anterioara:
N-am observat vreun ontopic in luarile tale de cuvint. Asa ca cu ce drept, prea-intzeleapto, iti permiti tu sa-mi atragi mie atentia asupra unei presupuse lipse de utilitate a comentariilor mele?!?...
Nu-i totusi cam prea mult pt. cineva care face comentarii adresate cuiva numai ... in prezentza fizica a celuilalt?
Observi cumva vreo ... fractura de logica, dulceatza mica?!?
.
Nu ma intereseaza citusi de putin 'observatziile' tale, duduie!
Si nici ale altcuiva.
Eu fac comentarii adresate doar initziatorului topicului sau transmise la modul general, fara alta directie.
Te sfatuiesc sa faci si tu si suratele tale EXACT acelasi lucru daca nu vretzi sa primitzi ceea ce vi se cuvine pt. insolentza de a va baga in vorba altuia ne-invitate, ne-solicitate, ne-avenite, ne-politicos, ne-principial si chiar ne-simtzit!
Intzelegi, 'principialo'?
Pastratzi-va intotdeauna fortzele numai si numai pentru...
...ONTOPIC!
.
Nu mai umpletzi stupid, infantil si inutil spatziul de discutzii pe forumuri cu ... glumitze de fatuci de gimnaziu, cu binetzuri de cumetre singure pe lume, cu multiple sfaturi fara valoare adaugata si cu pretinse ... 'piscoturi, dulcetzuri si cafelutze' de luat doar IN PRIVAT caci aici nu-i cafe-bar, ceainarie si nici circiuma!
Si mai lasatzi dracului pretinsele mizericordioase voastre bune intentzii ca cyberspace-ul nu-i numai pt euglene, drosofile si parameci!
Invatati sa va maturizati si n-o mai faceti atita pe mironositzele plingacioase la grija si necazul altora, pe dulcile fapturi aducatoare de ambrozie universala si nici pe prea intzeleptele ezo si exoterice fapturi din ... Delphi-ul internetului!
Cel putzin unele dintre cele de pe-aici...
.
Bag seama ca n-ai intzeles nimic din postarea mea. Banuiesc ca n-ai avut cu ce. Instrumentele, adica...
Si un sfat micutz:
Lasa-te de aprecieri caracteriale ca-s satula de ... filozoafe si filfizoane 'la promotie'! Mi-ati trecut mii dintr-astea prin miini toata viatza: crezi ca pot fi indusa in eroare cum ca cele mai multe dintre voi chiar sint aici taman pt. ca nu mai pot ele de de grija ... binelui general al omenirii sau macar de al aproapelui din vecinatatea lor ... digitala?!?
Sa fim serioase, stimabilo...
.
Esti probabil o fiintza absolut minunata si perfect normala in mediul tau real, de-acasa, da' cred cu tarie c-ar fi bine sa te lasi de dat sfaturi pe net pt. ca dpdv logic si functzional - sorry! - da' te cam impiedici in ele.
Oricit de pretins echidestante ar fi acestea...
.
P.S.
Mierosheniile de genul ... "o zi buna sa ai" - dupa ce-ti dai in petic cu golanisme prost impachetate in vorbe aparent neutre de domnishorica pretins educata si aducatoare de concordie pe Pamint -, ei bine, chestiile astea nu ma impresioneaza deloc, nu-mi trebuiesc pt. ca se vede de la o posta ca-s 100% prefabricate dar ma si dezgusta teribil in acelasi timp!
Exact in contextul tocmai enuntzat...
garbo101426
Postat pe 23 Septembrie 2015 12:37
Barbo, esti totalmente sigur ca vor sa faca gasca cu mine?
Nu de alta dar eu sint mai autoritara de felul meu.


Tommy_Boy
Postat pe 23 Septembrie 2015 12:41
" Eu fac comentarii adresate doar initziatorului topicului sau transmise la modul general, fara alta directie. "


Hai nu zau !
Rotty
Postat pe 23 Septembrie 2015 12:43
De la: barboneli, la data 2015-09-23 12:11:20
De la: Tommy_Boy, la data 2015-09-23 11:43:04Angel scumpa, mai mult gura e de mine.
Nu "bat la fund" nici macar un gindac, cu toate ca nu pot sa-i sufar.
Daca vad unul tip dupa sot si rezolva el problema, de regula il da politicos afara din casa.
Citeodata calmul lui chiar ma scoate din sarite.

P.S.
M-am simtit perfect intro taverna din Grecia cind la sfirsit s-a lasat cu spart de farfurii conform obiceiului tarii.
Stii ce bine te simti dupa?
Poate de aia nu se incaiera grecii in taverne, au gasit o solutie desteapta.



Cred si eu ! La cate ajutoare primeau Grecii din Germania si alte tari din Europa... le conveneau sa cumpere multe farfurii sa aiba ce sa sparga ! Tu iti permiti asa ceva ?


Nop, dar le-am spart cu multa placere pe ale lor.
Mi-au pus stiva in fata si chiar m-au rugat.
Nu era frumos sa-i refuz.
Sa stii ca nu e usor de loc, am avut vreo 2 incercari pina am reusit cu prima pe urma a mers ca pe roate.
Tommy_Boy
Postat pe 23 Septembrie 2015 14:04
De la: Rotty, la data 2015-09-23 12:43:42" Eu fac comentarii adresate doar initziatorului topicului sau transmise la modul general, fara alta directie. "


Hai nu zau !


Te maninca limba sau esti doar ... autista?
Ia vezi cine-i prima 'eminentza' de a mincat-o undeva sa se dea destepta pamintului la capitolul 'conjunctiv prezent' si n-a pregetat sa se auto-intromisioneze ca pe tarlaua proprie, la modul 'neam prost'!
Iaca dovada care nu minte, 'excelentza':

***Axl_R
Postat pe 19 Septembrie 2015, ora 15:22
Uff, sinapsele mele! tz, tz, tz...
Dar rog fr de ce ai scris, să fii călugăr, la imperativ?***

Cu recidiva imediata, c-asa-i sade bine ... 'kool'-tului:

***Axl_R
Postat pe 19 Septembrie 2015, ora 15:58
Fii călugăr, e imperativ afirmativ, pt că ai scris cu doi de i.
Exact, sinapsele.***

Si iata si recidiva-recidivelor, ca e misto sa ne-aratam cit de timpitzi 'e' unii pe net:

***Axl_R
Postat pe 19 Septembrie 2015, ora 20:29
Deloc. Pers a II-a sg, conj. prezent, doi i în rest, nu.
Am plecat că-i greu de digerat o diplomă mâncată.
tz, tz, tz... Ajunge un sg !, chiar dacă-i imperativ!
Păcat că nucu-i ocupat, dar caut eu un dud.***

O fi suficient oare? Esti in stare si de un diagnostic, 'doctore'?
Unul caracterial, desigur.
Pe cel lingvistic l-a pus cu acuratetze chiar profesorul Neamtu.
Da' prostilor mitocani si obraznici nu potzi sa le schimbi dieta si obiceiurile asa de usor.
Vorba bunicului meu...

Dupa care - incurajata probabil de demersurile de 'initziere' ale micului ghemotoc analfabet de mai-nainte - a poposit pe plaiurile prea libere de bun simtz ale garbo.ro si stupida, ignoranta, tupeista pina dincolo de obraznicie, self-suficienta, grobiana si sferto-docta intregului Univers cunoscut!...
Una cum rar mi-a fost dat sa vad pina si la cei mai idioti studenti pe care i-am avut in viata mea...
Nu mai pierd timpul cu 'reproduceri' ale ... mizericordioasei aratari, le poti gasi lejer la pagina a treia, la ora 21:24...
Daca nu ai vreo forma de autism cum banui eu, atunci 'manuscrisul' apocrif, agramat si imbecil 100% al ....'pretziosului' motanash ar trebui sa te lamureasca. Da' nu cred, ca doar sinteti din aceeasi ... gasca, nuuu?!?
.
Dupa care s-a dezlantuit ... hirdaul, troaca si cocina tzutzerilor decortexatzi...
Alde voi avetzi impresia imbecila ca sinteti singuri/singure pe-aici, asa-i?
Nu, biped minunat, absolut deloc NU!
Va citeste toata lumea, cotzofenelor, nu numai ce-i de-o grupa sanguina si suina cu voi.
Adica si cei foarte multi care nu au domiciliul stabil aici pe garbo, nu-si beau cafeaua si croisantul pe-aici, nu-si trag seara plapuma peste ochii fixatzi pe forum si nici nu-si iau - Ooops! - credentzialle DIALOGATIVE in biroul ... masteranzilor, MBA-istilor si doctoranzilor din Buricul Intelectual Suprem!!!
.
Intzelegi ceva?
Nu prea, nu?
Daca ai fi priceput sau ai fi avut suficient discernamint si bun simtz, dupa citirea celor mentionate de mine mai sus, ai fi tras aceeasi concluzie pe care au tras-o toti oamenii normali la cap in urma 'analizei' succesiunii logico-discursive 'cauza-efect'. Adica...

...Q.E.D. !!!








.
garbo101426
Postat pe 23 Septembrie 2015 14:08
Recititi-va, 'dragelor', ce de stupiditati, platitudini imbecile si gainatzuri - Ooops! - dialogative produceti cind credeti ca sinteti singure-singurele, intre voi adica, de citeva zile incoace...
Scrieti-va, complimentati-va si pupati-va-n boticuri ... IN PRIVAT, pe mail-urile personale, loazelor!
Aici e ... SPATIU PUBLIC, 'eminentzelor'!

Si zi asa: ..."10 la fund", nuuu?!?

Nu fiti si dezgustatoare, ce dracu', sinteti femei doar! Sau se presupune c-ati fi...
Si va mai plingeti neputincioase ca barbatzii 'e' misogini, 'e' ne-educati, n-au maniere si 'e' cam porci, nu-i asa?
Treziti-va, fetelor, ca aici nu e nici coafor, nici mahalaua Zabrautzilor, nici 'Corso', nici spa, nici APACA si nici academia dee...
...BUFEURI!!!
.
E bine sa stiti ca exista tratamente si/sau terapii eficiente pt. oricare dintre conditziile enumerate mai sus....
Stiintza e la post si-si face temeinic datoria...
Din nefericire acelasi lucru il face si mai abitir chiar 'eminentza sa'...

...PROSTIA!!!

garbo101426
Postat pe 23 Septembrie 2015 14:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cele mai fascinante carti personalizate pentru copii... 1 De la: Sendstorm 6 Noiembrie 2009 13:32
Hristos a Inviat! 6 De la: office_salinasusesi_ro 13 Februarie 2010 17:24
vand AVON 1 De la: gabyburciu 19 Februarie 2009 15:47
venit suplimentar de la domiciliu 5 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:21
Carucior copii 10 De la: kidz003371 14 August 2009 14:18
Setari Cookie-uri