Dieta+calculul greutatii

De la: garbo_405564, la data 2015-06-03 11:35:41te intreb ca la 1,80 ai fi prea slaba.

la 1,47 grasa


GRASA... ? Te rog frumos... cuvantul asta nu intra in lexiconul lui Rotty, probabil ca nici acum nu l-a inteles !
barboneli
Postat pe 3 Iunie 2015 18:45
Inca mai studiez....
Rotty
Postat pe 3 Iunie 2015 19:26
eu m/am apucat sa tin una cu altceva...ginger hrean...etc...dar este devreme sa spun caam si slabit.//continui sa o tin...
felicitari tie...si sa nemaipovestesti despre aceasta...
garbo043463
Postat pe 7 Iunie 2015 02:52
De la: garbo043463, la data 2015-06-07 02:52:48 eu m/am apucat sa tin una cu altceva...ginger hrean...etc...dar este devreme sa spun ca am si slabit.//continui sa o tin...
felicitari tie...si sa ne mai povestesti despre aceasta...
garbo043463
Postat pe 7 Iunie 2015 02:54
De la: Rotty, la data 2015-06-03 19:26:15 Inca mai studiez....
garbo043463
Postat pe 7 Iunie 2015 02:55
Eu te incurajez sa faci ceea ce crezi ca este bine pentru tine. Sa iti urmezi telul si sa nu bagi in seama rautatile unora de pe aici, care nu au altceva mai bun de facut. Am o colega care tine o astfel de dieta si in timp, rezultatele au fost surprinzatoare. Doar ca ea incearca sa nu depaseasca 1000 calorii intr o zi. Iti doresc multa ambitie, alaturi de succes.
Arra-Arra
Postat pe 7 Iunie 2015 08:43
Care rautati Arra ? Ha ?...
Rotty
Postat pe 7 Iunie 2015 09:14
Atentieeee! frisca nu se maninca asa pur si simplu : dupa cunostintele mele orice cantitate intii se lasa intinsa pe sini ,fata ,git si apoi partenerul o consuma si se face sex pina la epuizarea , :atit a cantitatii de frisca ,cit si a persoanelor implicate in dieta ! neaparat de pus in practica !!!
Radu_Gheorghe_1
Postat pe 7 Iunie 2015 10:11
Iote unde s-o ajuns de la problema fetei care nu avea cantar de bucatarie.
Rotty
Postat pe 7 Iunie 2015 10:16
Draga mea, daca ai slabit atat cat sa fii multumita, inseamna ca ai cantarit bine. Ramai la acest regim, adauga si putin sport si masaj, pentru tonifiere si tine-o tot asa! Te felicit!
garbo026237
Postat pe 7 Iunie 2015 11:46
Dieta Dukan este .. . Hai sa zicem nu pt toata lumea. Pe onden.ro poti calcula in calorii/grasimi/glucide ce mananci. Teoretic poti manca mai mult de 1000-1200 cat este recomandat la o cura DACA tii cont sa nu depasesti pe zi 40 g grasimi si 25 g glucide. La mine a mers de la 95 am slabit pana la 68 kg. Si m am mentinut fff bine si dupa am grija sa nu mananc multe dulciuri si seara mai deloc. Succes
garbo_6827
Postat pe 7 Iunie 2015 19:22
Amuzant cum discutia poate deveni off topic rapid a.f
Gata, mi-am cumparat calculator de bucatarie si pot spune ca estimarile mele "din ochi" nu au fost gresite aprope deloc, poate exagerasem prea mult cu orezul intr-o zi dar cam atat
Se pare ca orice am facut/mancat pana acum a dat rezultate. Cica am mai dat jos un kil, zice cantarul meu dupa cateva zeci de cantariri(eram confuza si extaziata in acelasi timp, voiam sa fiu sigura ca ma cantareste cum trebuie ) asta daca nu cumva e suparat pe mine is incearca sa ma fenteze. Who knows...
Multumesc pentru sustineri si comentarii amuzante
Totusi, eu spun ca dieta mea consta in 1200 de kcal, dar ideea e ca niciodata nu ajung la 1200, pentru ca incerc sa ma tin undeva sub 1000. sunt ocazii speciale in care depasesc 1000 si mi s-a intamplat de 2 ori de cand tin dieta(53 zile) sa sar peste 1200 (Am avut doua zile de nastere, nu puteam refuza o bucatica de tort ) si oricum nu treceam de 1500. Are ses ce spun? anyway, cred ca alea 200 de calorii zilnice pe care nu le ingeram si-au facut si ele efectul si inca si-l fac. Acum am 55 de kilograme si cica pentru inaltimea mea de 1.65 ar trebui sa "arat bine". Cred ca depinde de punctul de vedere
Stay fab.

Isa_Bella93
Postat pe 8 Iunie 2015 01:19
Bravo Isa ! Uite cu asa vesti bune de dimineata sa te tot trezesti.
Acum vezi sa nu cazi in "partea cealalta" si sa devii schletroanca Mai merge sa dai jos pana pe la 53 , apoi vezi sa te mentii asa . De frumusica , esti frumusica foc ... Aoleu ca incep sa devin cicalitoare. Gata , tac.
Neata buna
Rotty
Postat pe 8 Iunie 2015 07:30


Aha... mai facut curios cu focul asta rotty... e intradevar frumusica Si uite ca pana acum inca nu am stiut cu cine discut despre calorii. Si nu-mi pare rau... Pe scurt, vreauy sa-ti mai spun ceva Isa. Mai lasa cantarul ala in pace, nu trebuie sa te canbtaresti mereu sau des, nu afli nimic cu asta. Corpul elimina si el din reziduri, trenspira, azi ai mancat ceva dietetic dar cantitate... etc. iar cantarul iti arata a doua zi ca ai slabit, dar tu nu ai slabit. Ai eliminat doar din reziduri. Mai fugi si tu dupa cineva pe strada si cand il prinzi ii spui: scuze, nu v-am urmarit, doar am avut intentia sa dau 238gr. din greutatea mea... ! Urca si tu scarile de la bloc zilnic, mai fa ceva exercitii la burta, 10-15 minute ajunge. Nu fi obsedata de cantar, greutate sau calorii. Succes la mentinere... frumusic-o !
barboneli
Postat pe 9 Iunie 2015 08:57
Hello :D multumesc din nou de sfaturi si ganduri bune ^^ incerc sa nu fiu foarte dependenta de urmaritul kilogramelor si sincera sa fiu, fac exercitii, dar doar cand imi amintesc Am o aplicatie pe telefon cu care imi urmaresc greutatea si caloriile, asta ca sa va faceti o idee cum "tin pasul' cu toate detaliile. Ma cantaresc doar la cateva zile, poate o saptamana, depinde cand ma simt eu doritoare sa aflu daca am mai dat jos sau nu :P stiu ca sunt fluctuatii ale greutatii si pot sa difere, mai ales de pe o zi pe alta, doar ca unori cantarul meu imi joaca feste si nu stiu ce sa-i fac:))
Isa_Bella93
Postat pe 9 Iunie 2015 12:36


SCHIMBA-L ! Ca pe urma o sa-ti faca fese... si o sa te incurce. I-ati unul ca lumea, daca gasesti, poti sa-l verifici usor punand pe el o sticla de Coca-Cola pe care nu o s-o bei tu... si daca mereu arata cat scrie pe sticla, inseamna ca-i bun. La cantar ma refer... ! Cola o dai la musafiri...
barboneli
Postat pe 9 Iunie 2015 17:32
Oh, nu am mai baut o cola de luni bune :)) adevarul e ca prefer cafeaua sau sucuri fara acid. Ma baloneaza, zici ca-s Miss piggy dupa :P Am incercat chestia cu o sticla de Dorna de 2 (Am cantarit-o pe cantarul de bucatarie si imi arata 2.1) si cantarul meu din camera zicea exact acelasi lucru cu toate unitatile si m-a cam uimit. Totusi mi-e greu sa inteleg cum o data imi arata 55 kg si dupa cateva zile 54 Adica nu ma infometez, ce dumnezeu! Nu's nici beyonce sa mananc numai patrunjel :)) dar eh, pana la urma important e sa ma simt bine, incerc sa nu-mi mai fac griji in privinta kilogramelor dar logic, voi continua cu dieta pana ajung unde se simte creierasul meu in regula cu propria imagine :P
Isa_Bella93
Postat pe 9 Iunie 2015 21:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce nu dau rezultate curele de slãbire ? 6 De la: eu_geminy 15 August 2011 01:42
Untoxin pentru detoxifiere 17 De la: garbo_382147 17 Martie 2017 13:50
Ciocolata? 17 De la: garbo_1894 9 Decembrie 2012 15:48
capsuni cataratori 1 De la: daniilia 15 Aprilie 2014 23:30
buna 15 De la: alisia 20 Iulie 2009 10:47
Setari Cookie-uri