Regimul Montignac

Am deschis acest topic pentru persoanele care urmeaza acest stil de viata, care pe langa ca te ajuta sa slabesti, te ajuta sa te si mentii.Mai sunt persoane care urmeaza acest mod de viata?
zeita_vanatorii
Postat pe 12 Iunie 2010 10:33
De la: zeita_vanatorii, la data 2010-06-12 10:33:01Am deschis acest topic pentru persoanele care urmeaza acest stil de viata, care pe langa ca te ajuta sa slabesti, te ajuta sa te si mentii.Mai sunt persoane care urmeaza acest mod de viata?





e interesant.dar nu vreau sa intru pe google sa aflu in ce consta.cred ca este mai interesant sa explici chiar tu,una dintre beneficiare,in ce consta acest mod de viata si ce rezultate obtii?
caasandra
Postat pe 12 Iunie 2010 13:44
Regimul Montignac se bazeaza pe alegerea glucidelor cu indice glicemic mic in combinatie cu proteinele si lipidele. Glucidele se impart in 3 categorii: cu indice glicemic foarte mic (pana in 35), cu indice glicemic mediu (intre 35 si 50) si cu indice glicemic mare (peste 50). Sunt eliminate din alimentatie zaharul, porumbul, cartofii, telina fiarta si morcovii fierti (in stare cruda se pot manca fara probleme), cafeaua tare, lactatele care contin zer se mananca cu moderatie.Grasimile se combina doar cu glucide cu indice glicemic mic (sub 35).
zeita_vanatorii
Postat pe 13 Iunie 2010 07:35
Am inteles tot. Asa voi face cu indicele glicemic asta.
Doara
Postat pe 13 Iunie 2010 07:51
Si eu am intele absolut tot! Cred ca voi urma si eu acest regim Montignac... si voi avea un randament...de - vorba ceea- poa' sa ploua cat vrea numa' sa nu bata vantu'
udia70
Postat pe 30 Iunie 2010 22:09
Totusi mi-ar placea o explicatie asa mai pe departe... Amanuntele sunt obosesc!
udia70
Postat pe 30 Iunie 2010 22:11
Acest topic era in special pentru persoanele care cunosteau cat de cat acest mod de viata. Nu era nevoie sa fiti ironice. Nu va pot explica eu in cateva randuri cat sunt scrise in 7 carti ale lui Michel Montignac. Ca sa intelegi dieta trebuie sa citesti macar una din carti!
zeita_vanatorii
Postat pe 1 Iulie 2010 20:25
zeitzo...
toate bune si frumoase cu Monti asta,da' pe caldurile astea cum dreaq sa nu bei o bere?
cica maltoza are indice 110,mai mare decat glucoza si muuult mai mare decat zaharul...

e bun stilul asta de viata,mai ales pt cei cu pancreasul in pioneze...
dar atata timp cat in Romanica e foarte greu sa gasesti un produs care sa nu contina amidon sau zahar - pace tie,cititorule!

eu am tinut dieta asta,faza 1,fro' luna,asea...si am dat jos 5 kile..
foame nu mi-a fost ,ce-i drept...da' am gatit in draci,numa' pt mine...
problema n-a fost foamea,ci pofta!
is taaare pofticioasa,asa ca...atata timp cat Monti nu vine personal sa-mi faca prajituri si meniuri in fiecare zi,io una ma las pagubasa.
preci
Postat pe 1 Iulie 2010 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ciocolata? 17 De la: garbo_1894 9 Decembrie 2012 15:48
dieta de 8 ore 10 De la: marusha 9 Septembrie 2013 11:08
slabire sanatoasa 15 De la: mioara2010 26 Aprilie 2013 15:48
capsuni cataratori 1 De la: daniilia 15 Aprilie 2014 23:30
7 kg in 7 zile 18 De la: garbo_14305 25 Iunie 2013 12:39
Setari Cookie-uri