Dieta balerina sau cea disociata?

De la: angel_forever, la data 2015-06-27 18:17:28Fiindca chiar si unele plante duc la cresterea in greutate. Fasolea verde, de exemplu, nu este buna sa fie consumata in cantitati mari.


Da' aia palida... pardon, aia galbena, da ? Si ce inseamna "cantitati mari" ? Vaca mananca un camp de iarba, eu mananc maximum o farfurie cu fasole verde poate o data pe saptamana sau chiar doua,, e mult ?
barboneli
Postat pe 27 Iunie 2015 19:56
De la: angel_forever, la data 2015-06-27 18:17:28Fiindca chiar si unele plante duc la cresterea in greutate. Fasolea verde, de exemplu, nu este buna sa fie consumata in cantitati mari.

Aici chiar te inseli, fasolea verde NU ingrasa dimpotriva si este recomandata in diete.
Ingrasa daca maninci o cratita odata dar asta se intimpla cu orice aliment ingurgitate in cantitati mari.

Inca o data , un nutritionist este cea mai buna alegere daca vrei sa slabesti nu dietele si sfaturile capatate pe forumuri.
Tommy_Boy
Postat pe 28 Iunie 2015 10:05


Aici gresesti... sfaturile primite pe forum de la persoane care au anumite cunostinte in domeniu, chiar nefind dietanisti sau cum le zice, dar au avut ce invata de la dietanisti sau cum le zice.... sau de la persoane ca tine sau angel (chestia cu forever nici acum n-am inteles-o dar nu vreau sa fiu off topic... ) sau de la pisalogul ala care se crede ca stie de toate, nu-i pot face rau. Cu totii ne nastem nestiutari, unii mai adauga in decursul vietii lor la nestirea asta date, altii bezna. Aha, acum m-am prins, la voi se zice nutritionist... ! Aici dietanit, asa ii zice pe linba asta de aici, e mai mult decat nutritinist. Cred. Daca medicul iti gaseste vre-o boala, persoanele de fata sunt excluse... iti prescrie ceva medicament/e dar te trimite si la dietanit pentru un regim, dieta, potrivita la boala sau insuficienta unui organ sau glanda din corp. Doctorul habar nu are ce dieta trebuie. Nutritionistele sau dietanista e clar ca sunt de ajutor, ele au arme si pentru ingrasat si pentru slabit si pentru boli la ficat si pentru diabet, si pentru boli de inima.... pe langa tratamentul medicamentos ! Si n-o sa-ti propuna nici una sa consumi gel de aloevera. Astia sunt deja speculantii care vor sa castige baini pe nepriceperea oamenilor. Asa cum m-a tratat o doamna in varsta de la tara, din satul Matrici de langa Tg. Mures contra durerii mari de cap pe care o aveam aruncand peste o poarta mare un taciun stins... cam asa ajuta aloevera la slabit ! Mi-e mi-a trebuit sa beau nitica apa ca dadeam semne de insolatie si desfridatare. Reclamele dragelor, reclamele agresive cu exemple neexistente de persoane care au folosit cica si au slabit. O nutritionista iti recomanda poate aloevera pentru cazuri de arsuri pe piela si asta stie din axperienta multora. Nu de la facultate.
barboneli
Postat pe 28 Iunie 2015 22:51
Sunt de acord cu BHUDEVA !
In plus 40 de minute - o ora de mers pe jos in ritm alert ( nu fuga) te va ajuta la forme. NU paine alba si NU dulciuri. In rest toate cu masura. Succes! Deja esti Ok, dar daca mai vrei sa slabesti, in nici un caz sa nu faci cure extreme!
garbo007433
Postat pe 23 Aprilie 2017 00:25


De acord ... dupa 2 ani?!?

garbo101426
Postat pe 23 Aprilie 2017 10:35
I-o trebuit timp de gandire.
Rotty
Postat pe 23 Aprilie 2017 10:45
Continutul postarii conteaza, si avand in vedere topicul, acesta nu s-a "demodat".
Damiana_Sararu
Postat pe 23 Aprilie 2017 17:22

Chiar asa!


Cu atit mai mult cu cit continutul postarii e si ... f. 'destept'!

Plin de continut, de o noutate nemaipomenita si absolut ... inspirational!


Cam de nivelul ... clasei a II-a.
De gimnaziu, nu de liceu, of course!...

garbo101426
Postat pe 23 Aprilie 2017 17:43
Nu-i nimic din toate astea... dar poate servi intr-o oarecare masura cuiva care vrea sa slabeasca si nu are cunostinte despre subiect. Se poarta pe forum...
Damiana_Sararu
Postat pe 23 Aprilie 2017 17:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
balbaiala la 8 ani 2 De la: daniilia 27 Decembrie 2014 12:56
7 kg in 7 zile 18 De la: garbo_14305 25 Iunie 2013 12:39
De ce nu dau rezultate curele de slãbire ? 6 De la: eu_geminy 15 August 2011 01:42
Mentinerea greutatii dupa dieta 27 De la: garbo_385367 10 Iulie 2014 11:20
depresie din cauza curelor 38 De la: garbo_10735 24 Februarie 2013 12:07
Setari Cookie-uri