Mentinerea greutatii dupa dieta

nu este adevarat un supliment nu -ti mentine greutatea, tu faci reclama la acest produs, greutatea se mentine manvcand putin, fara paine , fara sa mananci dupa ora 7 seara si sa faci si miscare, restul sunt povesti. si reclama la produse,
garbo273075
Postat pe 2 Februarie 2014 07:17
Bravo 075 , mai zi si tu , ca noi am tot zis degeaba .
Rotty
Postat pe 2 Februarie 2014 09:42


si ea zice tot degeaba... ce crezi ?
barboneli
Postat pe 2 Februarie 2014 09:47
Tot ce-i posibil....Traiasca industria farmaceutica
Rotty
Postat pe 2 Februarie 2014 09:49


farmaceutica... ? da ce, suplimentele astea inutile, sunt medicamente ? aiurea.....
barboneli
Postat pe 2 Februarie 2014 10:15
Dar ce crezi ca sunt Barbo ? Chiar daca sunt pe baza de plante , tot prin laboratoarele farmaceutice trec. Trebe ceva conservanti , ceva E_uri.....
Rotty
Postat pe 2 Februarie 2014 10:21
e clar ca orice produs contine coservanti ...iar despre mentinere este greu daca tii doar diete fara sa iti schimbi cu adevarat si pe termen nelimitat obiceiurile alimentare ! totul tine de vointa !
garbo_19362
Postat pe 2 Februarie 2014 10:43
cum este acest produs ? da dependenta? daca nu il mai iei ce se intampla? sau este o reclama expica!
lllorena
Postat pe 2 Februarie 2014 11:16
Nu mai puneti botu" la toate reclamele cu suplimente care fac minuni in timp ce voi va indopati cu mancare !!!
garbo195601
Postat pe 2 Februarie 2014 11:24
nicio pastila de slabit nu este buna si nu are efecte benefice asupra organismului; cel mai bun ajutor in mentinerea siluetei este controlul alimentelor (poti sa mananci orice dar nu in cantitati industriale si nu la orele din noapte) ; in cazul in care faci excese intr-o zi , poti urma doua zile de o dieta soc (adica aduni calporiile si sa nu depaseasca 1300 kcal /zi)

.....asa ca lasa-o pe-asta cu pastilele de slabit sau de mentinut greutatea , ce prostie!!!!
adeline
Postat pe 2 Februarie 2014 13:25
Viață sănătoasă, mișcare , odihnă suficientă și fără stres. NU categoric medicamentelor de slăbit sau de menținere a greutății corporale.
garbo203525
Postat pe 2 Februarie 2014 22:06
De la: garbo273075, la data 2014-02-02 07:17:10nu este adevarat un supliment nu -ti mentine greutatea, tu faci reclama la acest produs, greutatea se mentine manvcand putin, fara paine , fara sa mananci dupa ora 7 seara si sa faci si miscare, restul sunt povesti. si reclama la produse,
garbo005526
Postat pe 2 Februarie 2014 23:16
chiar crezi ca lumea-i facuta numa' din prosti?!?! Cat ti-ai luat pe aceasta reclama?
nikmamideradu
Postat pe 4 Februarie 2014 23:41
Am slabit 30 de kg intr-un an de zile. De atunci ( din2010) incerc sa ma mentin la greutatea obtinuta cu mare greutate si multa perseverenta..E greu . Fac ZILNIC miscare , ( alergari , 4 km ) , mananc cantitati mici la 4 ore . Nu pierd din vedere urmatoarea idee : dupa varsta de 20 de ani , organismul nu mai creste , nu se mai dezvolta , asa ca trebuie sa scadem cate un pic cantitatile de alimente consumate , cu fiecare an , Oricum , ,surplusul se depune. Mai sunt alimentele negative , cum ar fi varza si castravetele, se slabeste usor si repede cu ele. Insa , pentru mentinere : cantitati mici , la 4 ore si nimic intre mese si miscare muuuuuuulta .
garbo100385
Postat pe 16 Februarie 2014 04:41
felicitari pr cele 30 kg pierdute
zi-mi si mie cum te rog
bianca_florea
Postat pe 16 Februarie 2014 09:29
Cu mare drag iti impartasesc alimentele si principiile pe care le-am urmat pentru a slabi : timp de 1 luna n-am consumat decat suc-cocteil din sfecla , mere , morcovi si telina , 2 litri pe zi . A fost un soc pentru organism dar dupa prima saptamana am inceput sa slabesc rapid.
Apoi am trecut la regim slab in calorii , adica legume muuuuuulte si fructe. Am eliminat dulciurile , pastele fainoase si carnea ( doar , cel mult 1 data pe saptamana) Si am slabit in 9 luni 30 de kg ! Dar am facut si sport , e adevarat ! Kangoo-jump , de 3 ori pe saptamana , cu asta slabesti foarte repede si frumos. Insa cel mai greu e sa te mentii . Fara miscare , nu merge. Eu din fire sunt consecventa , ma tin de ceea ce-mi propun . Am alergat ( fiindca intre timp am renuntat la kangoo din motive medicale )fie ca era ploaie , sau zapada , sau minus 15 grade. Si am 58 de ani ! Port masura 38 si nimeni nu-mi da mai mult de 45 de ani .Mult succes !!





marin17
Postat pe 16 Februarie 2014 21:39
eu te-as intreba cum te-ai descurcat numai cu suc de legume -fructe timp de o luna????nimic in plus nu se poate ...zi-mi si mie cum sa procedez ca m-am saturat de diete fara nici un rezultat .Nu mananc paste ,paine ,dulciuri,fara alcool fara cafea fac miscare in aer liber o ora pe zi beau 2 litri de apa si ceai verde dar nu reusesc sa dau nimic jos care este explicatia ????cine ma poate ajuta ,astept
lucia50
Postat pe 16 Februarie 2014 23:28
Prosti , cel mai sigur sa nu maninci dupa ora 19 si sa incerci sa faci sport .Asta e cel mai santos so o te simpti mult mai bine dcit sa bei toate chimcale la care se face relclama.
danamage
Postat pe 16 Februarie 2014 23:39
Chiar daca pare imposibil , sau de necrezut , crede-ma asa a fost : am trait doar pe sucuri 1 luna de zile . E adevarat , atunci nu faceam sport , doar la serviciu mergeam. Dupa cura-soc de lichide , am trecut pe regim solid si pe sport. Se poate face aceasta cura , nimic nu e usor dar daca e determinere si hotarare atunci se poate realiza .Rezultatele merita efortul .
garbo100385
Postat pe 17 Februarie 2014 04:27
Respectati cu strictete piramida alimentelor , dar mai ales marimea portiilor de mancare. Poate va trebuie si un consult de specialitate la un medic endocrinolog.
garbo195601
Postat pe 17 Februarie 2014 15:47
Da,asa este. Cu vointa si sport ( mișcarea in apa face minuni) iti poti tine kilogramele sub control si atenție fetelor : obezitatea, înseamnă sinucidere lenta.
garbo093083
Postat pe 24 Februarie 2014 19:54
Really? :))) Now... that`s a joke that made my day :| Cel mai sanatos ar fi un stil de viata vegan si miscare! Nu toate rahaturile comerciale indopate cu E-uri ce creeaza dependenta, s.a.m.d.
Viva industria farmaceutica si oamenii care cred ca tot ce zboara se mananca!
Diana_Elena_Matei_1
Postat pe 6 Aprilie 2014 22:07
pentru cat timp?
garbo097373
Postat pe 7 Aprilie 2014 16:39
numarul unu in slabire,este alergatul zilnic.Eu asa am reusit sa slabesc,si acum pot manca si dulciuri,fara sa ma mai ingras,ca in trecut....nu as prefera ceva sa imi taie pofta de mancare....merita alergatul,si sa stii ca alerg doar 15 min dus,si 15 intors....asa de putin! plus ca nu mai racesc ca inainte,mi-a intarit si sanatatea,si mi s-a schimbat forma corpului.Spor la alergat!
daniilia
Postat pe 15 Aprilie 2014 23:24
miscare in aer liber nu inseamna mers pe jos....am mers si eu de mi s-a acrit,si tot la diete eram...diabetologul meu mi-a explicat ca miscare fac atunci cand se schimba respiratia,si transpir.Deci,gafait,si transpirat,pentru 40 minute zilnic,asta este normal pentru corpul nostru.Si mi-a trecut si diabetul pe care il aveam de la sarcina...
daniilia
Postat pe 15 Aprilie 2014 23:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta cura de slabire sanatoasa 10 De la: Medic_Fares 30 Noiembrie 2014 12:52
Oare reusesc sa slabesc acasa cu programul prezentat de Kudika? 1 De la: ralustef82 6 Februarie 2009 09:15
capsuni cataratori 1 De la: daniilia 15 Aprilie 2014 23:30
Ce e de facut cand nicio dieta nu functioneaza ? 46 De la: elenaa_gabriela85 31 Iulie 2015 15:07
depresie din cauza curelor 38 De la: garbo_10735 24 Februarie 2013 12:07
Setari Cookie-uri