Ce as putea sa fac???

de ce stai si plingi? trezestete! dute la coafor aranjazate, treci si gaseste si tu un amic si ca din gresala lasa-l sa va priveasca sa vada ce pierde! fa-l tu sa plinga!
lllorena
Postat pe 22 Martie 2015 05:08
De la: garbo_3567, la data 2015-01-24 00:01:24cred ca el vrea sa se mai intalneasca si cu alte femei si daca nu-i merge, sa se intoarca la tine. dar intre timp, tu sa-l astepti ca o proasta. parerea mea este ca el a ochit deja pe altcineva (dar la fel de bine s-ar putea sa gresesc).
mi se pare ca este un egoist ca sa te lase asa, nelamurita. egoist si las, nu-si asuma responsabilitatea pentru despartire. sfatul meu ar fi sa-l lasi sa se "regaseasca" si tu sa-ti vezi de treaba. nu-i nici o tragedie daca va despartiti. nici nu stii de ce te fereste Dumnezeu. de unde stii ca nu te asteapta in viitor o alta relatie mult mai frumoasa, in care el sa te aprecieze, sa-si doreasca sa traiasca alaturi de tine pentru totdeauna.
Ionita_Norica_Mihaela_1
Postat pe 22 Martie 2015 08:06
Nu te mai agata de omul cel mai nepotrivit pentru tine!

Pretuieste-te mai mult si cauta-ti si tu adevatata pereche!
elenadinica
Postat pe 22 Martie 2015 08:58
Din pacate te.a iubit dar nu te mai iubeste! Mai bine desparta.te de el acum decat sa regreti mai tarziu,esti tanara viata merge inainte si cu bune da si cu rele..nu stie ce motive sa puna numa sa nu fie cu tine,eu cu sotul meu avem diferenta mai mare de inaltime decat voi si ne intelegem de minune.,el are 1,88 iar eu am 1,55 ..conteaza iubirea nu celelelalte criterii gen: inaltimea. Fii puternica,te pup
garbo233450
Postat pe 22 Martie 2015 16:39
Draga mea ,
Relatia ta cu domnul X a luat sfarsit (din fericire pt tine ) bucura-te ,sarbatoreste ,distreaza-te ,nu ai pierdut nimic , ai castigat o experienta de viata din care cu siguranta ai invatat multe lucruri care iti vor fi de folos in viitor .
Viata merge inainte fara acest personaj care nu a fost decat " un actor grabit " care a si plecat , pentru ca a intalnit o alta victima !
Iar chestia cu inaltimea este o MARE PROSTIE !
Motivul este lasitatea lui si faptul ca ...................atat a putut el !
Priveste inainte pe pamant sunt atatia barbati frumosi si buni trebuie doar sa ai incredere in tine si cu siguranta ca "cei al tau e pus deoparte ".
Crede-ma , intotdeauna dupa ploaie va fi soare !
carmevera
Postat pe 22 Martie 2015 17:38
" Ce as putea sa fac ??? " . ?. Nu poate sti nineni ce am putea face fiecare din noi dar ... . Singura certitudine ar fi sa va fi gasit stabilitatea sufletatea ( daca sunteti in stare ) , stabilitate in sentimentele sufletesti , in ale inimiii , si nu in porcaria sexuala animalica si fara respect actuala ( TV ) , tare expusa actul precum ca asta cer romanii de azi . Sex si numai sex . Asta este BURGEZIA PROLETARA ! .


.
Petrica_Bratan_1
Postat pe 22 Martie 2015 20:36
Vezi tu, odata ce v-ati mutat impreuna, ati reusit sa va cunoasteti, cu siguranta atunci cand dragoste nu este, nimic nu este, daca nu exista intelegere, toleranta, afectiune, sentimente atunci este clar ca el vede doar defectele la tine. Nu cred ca este cazul sa reactionezi, il vei indeparta si mai mult.
Lasa-l o perioada, insa cu siguranta el a remarcat alta fata, din moment ce solicita o pauza. In general un barbat, doreste sa aiba alaturi si o stralucire, si o femeie cocheta, si o gospodina, si o femeie umila, si o femeie de cariera. Prin urmare nu cred ca este cazul sa suferi, esti tanara, ai viata in fata, iesi cu prietenele, sunt convinsa ca ai ceva prietene, plimba-te, danseaza, cunoaste alti tineri si cu siguranta iti vei reveni.
garbo120577
Postat pe 22 Martie 2015 20:45
cat de umbucurator e sa vad raspunsuri a 'nshpea zi dupa scripturi, cand initiatoarea topicului, atat de disperata dupa raspunsuri, de la prima postare n-a mai dat nici un semn!

cica un nebun arunca o piatra intr-un lac si zece intelepti nu sunt in stare s-o scoata!

mai bine vedeti cand a lansat topicul si ce activitate a avut userita disperata, si apoi ganditi, daca e cazul sa mai dati vreun sfat/raspuns pe tema!
succesuri!
heartbit
Postat pe 22 Martie 2015 23:38
Draga mea,
Iti raspund scurt si concis ....acest tanar nu te iubeste!Este un tauras prea tanar ,prea mic pentru tine;intre maturitatea unei domnite de 24 anisori si "maturitatea"unui printisor la 24 care e dornic de a zburda liber este mare diferenta.Aceste casniciii nu sunt deloc sanatoase si nici nu ies bine pana la urma(aceeasi varsta)deoarece femeia infloreste mult mai repede dar se si ofileste mult mai repede.Nu intru acum in amanunte din lipsa de timp.Pentru tine ,draga mea,cel mai potrivit mascul ca si varsta este unul cel putin de 30 ani daca doresti sa-ti intemeiezi o familie.Si nu in ultimul rand...cand un barbat iubeste o femeie,o scoate si din mormant numai s-o mai tina-brate o singura data,daca un barbat iubeste o femeie se baga dupa ea si in gaura de sarpe..,iar daca un barbat iubeste o femeie ii poarta de grija si nu paraseste nici orasul,nu sa o lase singura pentru nu stiu cata vreme.
Arhiveaza-ti in suflet amintirea lui si destinul te va recompensa din belsug daca respecti legile universale.Una dintre ele este ca fortam nimic in viata ,mai ales pe cineva sa ramana langa noi daca nu ne iubeste.Iubirea ori este ori nu este,iubirea nu are jumatati de masura.Acest omulet demult nu te mai iubeste.
Cu dragoste si respect
E,T.
esmeralda_63
Postat pe 23 Martie 2015 13:14
Ideea e ca exista o relatie intre inaltime la oameni . In general iubirea nu tine cont de inaltime , forma , aspect ci doar de necesitatea de a proteja cea ce are ceva in comun si ceva complementar , e ca o atractie intre magneti si fier, asta e legea universala . In cazul in care cei doi oameni au aceiasi putere electrica la creier e valabila regula urmatoare intre inaltimea maxima pentru care inca mai exista iubire : H=h*[2^(1/3)]^(1/2)=h*1.12242048 .Deci daca ai inaltimea 1,65 metri atunci inaltimea maxima pe care o paote avea prietenul este 1,65*1,12242=1.852 metri . Idea e ca lungimea de unda emisa de om este proportionala cu inaltimea omunlui , aceasta inseamna ca el nu te poate receptiona telepatic si nici tu nu poti sa il receptionezi telepatic pana nu iti modifici viteza de gandire la creier sau buna dispozitie . Atata timp cat la ambii exista un neajuns sau o lipsa de bani , materiale , casa , sau alte bunuri se poate spune ca se mentine iubirea . Iubirea dispare dupa ce fiecare are tot ce isi doreste , atunci iubirea se transforma in multumirea si daruire pentru ca doar cand ramana fara ceva simte nevoia sa primeasca altceva si doar asa te poate iubi cineva . Legea saturatiei este lege universala , nu are sens sa simti ceva iubire atunci cand esti plina de iubire . Iubirea vine cam atunci cand ambii dau iubirea doar putin peste jumatate iar restul e ura si ras . Legea actiunii si reactiunii e alta lege universala , daca incerci respingerea obtii atractie si invers cu conditia sa pastrezi mereu o mica atractie . Legile actioneaza indiferent de distanta in univers , oameni pot simti iubirea instantaneu in univers , nu e limitata de viteza lumini e inseparabilitate cuantica . Uneori poti sa te intrebi , daca iubesti prea mult florile inseamna ca nu mai ai loc sa pastrezi si iubirea prietenului .La fel cum e cu zodiacul tot asa e si cu legile universului .
Ilie_Aurel
Postat pe 29 Martie 2015 16:59
Ai noroc mare , raportul dintre inaltimi 1,88 metri /1,55 metri ne da un numar care corespunde exact echilibrului universal , adica nu exista iubire si nu exista ura . In cazul in care ar mai creste baiatul in inaltime ar deveni ura sau lipsa de iubire . Motivul pentru care te iubeste nu e cert , trebujie sa iti dai seama ce vrea , in mod sigur nu exista o atractie , ar putea fi doar sex sau doar mandrie ca are o prietena sau alte motive doar sa se afle in treaba . exista diferite motive pe care poate refuza sa ti le zica acel prieten , ar trabui sa il intrebi de ce te iubeste si nu doar sa accepti faptul ca te iubeste .Ai putea fi surprinsa daca ti-ar raspunde : Ce intrebare mai e si aceasta , sigur tin la tine ... ?Exista persoane ce se despart dupa 10 ani , pana atunci e doar incertitudine sau joaca . [ (1.88/1.55)^2]/(2^0,5)=1.040248994 adica foarte aproape de 1 ce inseamna echilibru .De fapt echilibrul in cazul tau il ai cu un barbat ce are 1.8432710128=1.84 metri, deoarece 2^(1/4)=1.189207115 si 1.55*1.1892=1,843 metri .Pot spune de acum ca exista o ura de 4% din partea prietenului tau desi e aproape echilibru .La inceput nimeni nu isi da seama dar dupa ce se accentueaza ura nu se mai opreste . Daca nu ai ceva special e imposibil sa te impaci cu prietenul tau , mai bine iti dai sema de motiv sau macar mai incearca sa faci sport sa cresti putin , baschet , handbal , asa ajungi la exchilibru universal .
Ilie_Aurel
Postat pe 29 Martie 2015 17:23

Axl_R
Postat pe 29 Martie 2015 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A cumparat cineva genti de pe manuels.ro?? 1 De la: garbo_506298 4 August 2020 11:31
Compatibilitate 2 De la: As_ninge 16 Mai 2011 14:21
nepotrivire de caracter si totusi impreuna de 28 ani 66 De la: quasaria 25 Noiembrie 2009 08:16
o mica parere si la cazul meu "in amore" 7 De la: andrutza448 27 Septembrie 2009 03:15
Roman....pribeag prin lume. 8 De la: Luna_in_capricorn 27 Septembrie 2010 09:53
Setari Cookie-uri