Parintii nu ma lasa sa divortez

De la: Tommy_Boy, la data 2016-12-02 09:10:15Topicul e trist, viata fetei asteia e si mai trista si cred ca isi merita soarta.
Ce spun parintii, faci pina la o anumita virsta pe urma iti ei un job si viata in propriile miini si iti asumi greselile si reusitele.
Eu eram curioasa sa aflu cum gindeste o asemenea persoana care accepta ca altii sa-i decida viitorul dupa bunul lor plac.


Si tu ce anume iti asumi, avortoana imputita? Viata ta de rahat??
Camil5y8
Postat pe 2 Decembrie 2016 10:36
Ce imi asum ? ...ca pe toti cretineii, fantose ale neuronului defect intitulat 426 sa-i ignor.
Nu de alta dar iau in consideratie originalul (chiar daca este nefrecventabil) nu imitatiile jalnice, care se baca ca musca in poponetul calului.
Deci dragutule, poti sa-ti mugesti invectivele in continuare, vei fi ignorat.
Este singura data cind ma cobor sa te bag in seama.

O zi buna sa ai (asta daca esti in stare).
Tommy_Boy
Postat pe 2 Decembrie 2016 11:08
Sa mori tu ca n-ai prefera sa-ti fi trasat viata parintii, bunicii, Sfantul Duh etc si sa fi avut si tu o viata normala, decat sa te scremi, in neimplinirile tale, pe un forum. Asa, sa ne dam caposi cand suntem penibili si atat...

Si draguto, daca vrei sa ajuti un om, cu un sfat, nu ma indoiesc de faptul ca asta ti-a fost intentia nu te situezi superior, decretand: "isi merita soarta"... in primul rand, pt. ca nu esti D-zeu sa stii ce merita omul ala, pe care te grabesti sa-l judeci, prin prisma imensei tale inteligente si a capacitatii afective, in al doilea rand nu-i minim politicos intr-o discutie obiectiva.
Camil5y8
Postat pe 2 Decembrie 2016 11:38
De la: Tommy_Boy, la data 2016-12-02 08:47:19
De la: garbo_459988, la data 2016-11-29 16:25:55Buna seara!
Nici nu stiu cum sa ma exprim, îmi cer scuze daca greșesc, dar vreau sa va spun ca așa am pățit si eu. Ma căsătorit mama cu unul care a considerat ea ca e bun ca era nepotul unei prietene de-a ei. Mi-a făcut viață un iad, am suferit si nu m-a înțeles niciodată. Si nici acum nu e dezacord sa divorțez, nu pot sa înțeleg ce e in mintea acestor persoane, care ne impun pur si simplu sa stam cu cine nu ne înțelegem. Eu nu am nimic asemănător( ma refer la caracter) cu acest om , nu stiu chiar nu pot înțelege.
Nu va lăsați , in mâinile celor pe care nu ii iubiți, nu merita , viață e doar numai una!


Eu nu pot intelege cum "ma casatorit mama". Credeam ca numai la romanii de o anumita etnie casatoriile sint facute de parinti.
Chiar sint curioasa, de ce ai acceptat sa te casatoresti cu un barbat pe care ti l-a impus mama?


De ce te foote grija de persoana din topic? Ai ceva de adaugat la indemnurile care i s-au dat sau te-ai gasit sa o judeci doar pt. ca o percepi ca fiind mai proasta si mai slaba? Macar de-ai avea motiv sa gandesti asa... as intelege daca ar fi o curva sau o lepadatura puscariabila. Otherwise, nu esti cu nimic mai buna.
Camil5y8
Postat pe 2 Decembrie 2016 12:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce bărbații sunt unii doar la răutăți, cum ar fii sa domine femeile sa le învețe sa se urască ca femeile sunt rele sa nu tina unele cu altele 3 De la: ingerasulluptor1 19 Aprilie 2016 20:50
drept dupa divort 4 De la: iuliana_sava 3 Decembrie 2011 22:54
Unul "da" si altul "ba" 140 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:10
Am divortat de 3 ani si ma simt foarte bine, dar... 106 De la: calimera70 7 Octombrie 2014 17:47
Doctor 3 De la: garbo_462924 10 Martie 2017 13:12
Setari Cookie-uri