Amantele....in triunghiul conjugal!

"sa nu vrea sa insele?" no, ii mai grav!
Ii mai ciufut si toata "ciufuleala" lui ce rezulta din faptul ca (cu greu ) se abtine, se rasfrange asupra ta!
O sa aibe _ci in cour, mai ceva ca ..."raj_kpour" cand dansa....! Iti vine sa crezi?
O sa vezi, o sa vrei sa se tot duca invartindu-se si.....sa fii tu linistita!
pitiTa_
Postat pe 11 Septembrie 2014 19:39
nu, piti, te inseli.
Detasarea unui barbat se produce intai la nivel mental, emotional si abia aboi se concretizeaza fizic. O alta femeie apare ca rezolvarea unei necesitati deja existente. Nu ea produce tradarea. Ea doar e solutia pe care el deja o cauta. Si daca nu e ea, va fi alta. Femei sint multe. Ce gindeste si ce simte barbatul pe care il iubesc ma intereseaza mult mai mult decit unde isi parcheaza scula, daca si-o parcheaza.
Nu faptul ca s-au acuplat ei fizic e important pentru mine: desi, de multe ori, din pacate, abia atunci iti dai seama de faptul ca sint probleme in paradis... Ce e important e ca el a "plecat" din relatie. Si, cind ajunge sa insele, era deja "plecat" afectiv de mult.
Daca si-a gasit inca amanta- imi e perfect indiferent. Daca el o vrea pe una si aia nu il vrea, iar imi e indiferent. Nu e mai putin tradare. Nu inseamna ca sint mai putin singura linga el. Tot nu inseamna ca mai e al meu. In sinea lui, nu mai e oricum. Si nu sintem trupuri care poarta un suflet, sintem suflete care poarta un trup. Ma intereseaza sa fiu in sufletul lui - nu numai in patul lui.
quasaria
Postat pe 11 Septembrie 2014 23:59
Q, tu înainte de a face un pas tot atâta filo...?

Deci nu-i bai că-i în pat cu alta/altul, important e să te poarte în suflet.
Din spusele tale când ajunge în pat sigur nu te mai are în suflet.
Dar dacă...
Axl_R
Postat pe 12 Septembrie 2014 09:29
...Ramuri bat in geam , de ce nu tai copacul ?
Rotty
Postat pe 12 Septembrie 2014 09:36
Aha! Din rădăcină.
Axl_R
Postat pe 12 Septembrie 2014 09:38
De la: Rotty, la data 2014-09-12 09:36:01...Ramuri bat in geam , de ce nu tai copacul ?



....tu, unde te mai pisi?


Cat de putine stii tu despre "detasarea barbatului", quasaria, da' esti inca tanara si ai timp sa mai inveti. Ia chimia in calcul, rog fr. :)

Dpmdv, ei fac totul mecanic, hata-hata, bata-bata si gata, nu-si strofoaca creierii cu sentimente ....si purtate in suflet, "ia_uzi!" De multe ori le e greu cu ale lor dapai sa te aibe si pe "tine" in suflet. N-ai observat cat de repede obosesc?

Femeia isi imparte sufletul in bucatele si tot face loc la cate putin nu conteaza ordinea de: cine pe cine cara, ea poate duce, barbatii, nu.

ziua buna!
pitiTa_
Postat pe 12 Septembrie 2014 10:43
care va sa zica toti este niste animaluri, nu gandeste, nu simteste nik!!!

Vai ce lumi nesimtitoare, domle!!!


Noroc ca sunt si exceptii, ce ne-am face fara exceptii, dar daca-i musai regula??!!?!??!!??
Ce sa-i faci??
edelweiss_3881
Postat pe 12 Septembrie 2014 11:50
Nu Axl. Eu nu fac pasi, fac cite un salt, si de obicei fara sa gindesc deloc.
Acu', ca stau pe scaun, pot sa imi iau revansa.

dar daca...? Ce anume?

Piti, nu sint chiar asa de tinara cum ai impresia. Si, oricit ar parea de naiv, nu consider ca barbatii sint atit de diferiti de noi. Ce e diferit nu e interiorul: sint manifestarile invatate. Ne nastem cu un suflet toti, si au aceeasi capacitate de a iubi sau suferi ca si noi, doar ca isi reprima manifestarile exterioare pentru ca asa au fost invatati. Am prieteni barbati - amici - si nu pot sa spun ca isi traiesc viata fara sa simta nimic in afara de greutatea propriilor oo asa cum zici tu ca spune experienta ta de viata.... Desigur, daca ma refer la diversi pe care i-am iubit si ne-am despartit la un moment dat, as avea tot impresia ca i-a durut in cour. Pentru ca nu mi-au spus sau aratat niciodata altceva. Asa cum nici eu nu le-am spus sau aratat lor ca eram pulbere pe dinauntru. E foarte simplu sa bravezi. Dar nu inseamna neaparat ca asta e adevarul.
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2014 12:49
edelweiss_, la cat produce "...pharma", n-am auzit pe nimeni ca este
interesat de-a scoate (pe piata) pastila, nesimtirii!
Iti dai seama de ce?

Si bipezii pot avea comportamente de patrupezi, asta nu inseamna
ca trebuie sa si arate ca "ele".
...ce "intareste regula" nu-i exceptie, ii deformare sau transf. in
mutanti.
N-ai sa vezi intr-o viata de om ca un barbat ramane constant in comportament, niciodata, si nici ca le "imbuneaza" sufletul pana la lacrimi, aia-i masca.

Singura durere si suferinta o are cand se rupe ceva in el si atat, iar aceasta "rupere" ii transforma in total neputinciosi sau in exagerat de violenti. Nici sexul cu sotia, amanta sau alta specie nu-i mai re@duce la stare de normalitate echilibrata. Femeile care au astfel de specimen la casa, faca bine: ori ii sare in ajutor mentinandu-l "pe linia de plutire" cu vb. buna ori se disperseaza definitiv de "el" !

Cat va rezista?!
pitiTa_
Postat pe 12 Septembrie 2014 14:26
Nu mai am niciun dar dacă...
Pt că m-am lămurit, teoria rămâne teorie, practica e cea care ''ne omoară.''

Și io fac multe, fiind impulsivă, fără să mă gândesc, apoi pot să tot vb.
N-am făcut mea culpa. Asta îs.
Axl_R
Postat pe 12 Septembrie 2014 14:55
Edel,
Unele au avut noroc de exceptii
Altele de deceptii
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2014 15:43
De la: Axl_R, la data 2014-09-12 14:55:48Nu mai am niciun dar dacă...
Pt că m-am lămurit, teoria rămâne teorie, practica e cea care ''ne omoară.''

Și io fac multe, fiind impulsivă, fără să mă gândesc, apoi pot să tot vb.
N-am făcut mea culpa. Asta îs.



Ba nu "ramane", se combina cu practica si rezulta produsul viabil!

Si'n "triunghi...." se foloseste mana de lucru..da', si practica, mea pulpa! ;))


pitiTa_
Postat pe 12 Septembrie 2014 16:32
Iote CTC-ista!
Să nu pui ștampila!
Axl_R
Postat pe 12 Septembrie 2014 16:35
De la: vivacedonna, la data 2014-09-12 15:43:15Edel,
Unele au avut noroc de exceptii
Altele de deceptii



si tu?


pitiTa_
Postat pe 12 Septembrie 2014 16:42

De reflectii
Sa nu pierd rima
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2014 17:53
Piti, Daca esti Mai batrina decit Q Sau decit mine, ...
Exact aia inseamna . CA esti Mai batrina. Doar atit.
Nu CA AI si experienta Mai multa.
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2014 18:36
Na, bătrâno, ce zici?
La capitolu' ăsta chiar nu-i bai.
Da' fiecare se laudă cu ce are.
Axl_R
Postat pe 12 Septembrie 2014 19:22
Ce directii ...tot cu rima.
Rotty
Postat pe 12 Septembrie 2014 19:38
Inepții...
Axl_R
Postat pe 12 Septembrie 2014 19:59
Gelozii
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2014 20:25
Prostii...
Axl_R
Postat pe 12 Septembrie 2014 20:29
Nazbatii
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2014 20:32
La jocul asta cum i zice ?
Rotty
Postat pe 12 Septembrie 2014 20:32
I-uri în triunghi...
Axl_R
Postat pe 12 Septembrie 2014 20:33
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2014 20:38
De la: Axl_R, la data 2014-09-12 19:22:39Na, bătrâno, ce zici?
La capitolu' ăsta chiar nu-i bai.
Da' fiecare se laudă cu ce are.




Imi accept varsta si MA privesc ....ce vad in juru-mi, daca nu-mi capteaza atentia!

Ma bucur ca nu fac parte dintr-un "triunghi", merg mai departe si-mi accept "soarta"!:)
pitiTa_
Postat pe 13 Septembrie 2014 00:14
Axl... eu si in practica fac acelasi lucru. Dau time off (nelimitat) imediat. E o tanti pe aici care ar putea sa confirme... daca ar vrea. Nu spun care.
Nu imi amintesc sa fi regretat vreodata: regretele principale au fost ca am fost cam chioara pina in momentul ala. Sau, ma rog, am crezut ca fac eu din rahat bici. Am regretat ca nu m-am asteptat. Nu ca nu l-am pastrat, ca n-aveam ce sa pastrez oricum.
Si da, piti, ai dreptate. Cind e broken n-ai ce sa repari.
quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2014 03:00
Q, te citesc de câțiva ani.
Mie nu trebuie să-mi explici.
Poate-ți amintești, că prima oară tot pt filo ne-am ''certat''. :)


Axl_R
Postat pe 13 Septembrie 2014 08:27
axl, cum spuneam mai sus... stau in cour si dau din gura. Ca tot am o perioada de refacere acu'.
quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2014 08:39
Dacă datu' din gură ajută... :)
Axl_R
Postat pe 13 Septembrie 2014 08:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SA VOTAM PENTRU ROMANUL BRANCUSI! 24 De la: LILO 20 August 2009 12:59
CREDETI IN DESTIN? 59 De la: garbo_1443 25 Iunie 2012 23:07
va rog sa ma ajuta-ti 2 De la: vieru_cezar_iasi 21 Iulie 2010 01:27
RAMAI CU GANDUL CA NE-AM IUBIT SI REIATI VIATA DE UNDE A RAMAS, IGNORANTULE! 48 De la: quasaria 12 Ianuarie 2010 20:42
Stranger te enerveaza? 88 De la: Thor_again 16 Septembrie 2010 21:07
Setari Cookie-uri