Doar un sfat amical

O mica rectificare. Rog cititorii sa citeasca in loc de malitios, malitioasa. Asa se intampla cand gandurile noastre dau iama printre barbati
garbo_1713
Postat pe 5 Octombrie 2014 11:03
nu este ok nici una din cele doua personae. Fostul vrea inapoi ceea ce dovedeste o imaturitate grava. Nu se poate sta intr-o relatie ,,macar de dragul copiilor". toti ne iubim copii dar viata si anii nici cei mai buni copii nu ne-o pot inapoia. Asa ca , mai bine nu. Cat priveste ,,colegul" nici el nu este de viitor. Copii sunt draguti cand te joco cu ei insa nu iti mai par asa atunci cand trebuie sa ii intreti, sa le acorzi timp, sa faci teme, etc. Asteapta, vei intalni probabil si persoana potrivita. Numai bine iti doresc.
pirania_1960
Postat pe 5 Octombrie 2014 14:27
hello, am citit noile postari ...hmmmm..greu de apreciat cata iubire are in stoc tatal natural , dar cu siguranta este sau ar putea fi un factor de stabilitate in viata copiilor si in dezvoltarea lor ulterioara...cat priveste faptul ca a luat-o pe un alt drum la un moment dat , a cautat ceva ce nu avea...viata in doi este un fenomen complex...nu il scuz , dar nici nu il acuz , sotia fiind mereu bolnava, indispusa, un pic distanta.. cred ca oricine merita o a doua sansa..why not?
cristanovici
Postat pe 5 Octombrie 2014 17:04
Pentru migrenele cronice (sau nu) exista un medicament care se ia atunci cand se declanseaza migrena - Imigran se numeste si se ia cu reteta de la medic!!! Vezi ca in farmacii exista si variante mai ieftine ale imigranului , medicamentul este bun se ia numai cand se declanseaza migrena.

In ceea ce priveste viata ta la acest moment, daca as fi in locul tau eu as proceda cam asa :
- raman prietena copiilor si mama lor;
- ma ocupn in primul rand de educatia si de viitorul copiilor
- imi caut un partener de viata care sa fie compatibil si cu copii , dar nu poate fi tata pentru copii; din cate ai povestit tipul nu este tomai in regula , mie mi-ar fi frica sa las copii singuri cu el in casa, in parc sau oriunde in alta parte.
- tipul nu pare in regula nici ca sa fie partenerul tau de viata, mi se pare ca nu e in toate mintile; spui ca parintii lui te-au acceptat asa , fara sa comenteze nici macar asa putin?! mie mi-ar da de gandit acest aspect
- ai grija ca nici fostul sot nu s-a schimbat, acum vrea inapoi pentru ca nu a fost acceptat de nicio alta femeie iar tu nu esti lada de gunoi
- concentreaza-te pe ralatia ta cu copiii, fa=ti un partener de viata dar nu il baga asa repede in casa si in sufletul copiilor si nu il lasa sa se apropie prea tare de copii; poti foarte bine sa te vezi cu partenerul in oras, rezolvati problemele fiziologice in deplasare , eu nu l-as primi inca in viata mea si in casa mea.
Sincer eu l-as da afara pe actualul partener de viata care nu mi se pare sa aibe toate tiglele pe casa.
adeline
Postat pe 5 Octombrie 2014 22:09
Sfat amical;Fostul, te-a parasit pentru alta femeie, si-a parasit proprii copii,deci nu va merita pe nici unul.De dragul copiilor , trebuia sa se gandeasca bine inainte sa faca acest pas, nu merita o a doua sansa.''Crizele'' partenerului actual sunt un semnal de alarma.Ori discutati deschis si lamuriti problema,ori incheiati pana nu este prea tarziu.Parerea mea este sa tii cont de faptul ca nici primul nici al doilea nu vor trece cu usurinta peste existenta celuilalt in viata ta,deci mai devreme sau mai tarziu vor aparea divergente.Elibereaza-te de ce nu-ti face bine si ia viata de la capat, viata e prea scurta sa faci sacrificii pentru cine nu merita.Ai grija de copii ca o mama buna ce esti ,dar nu uita ca vor creste si vei ramane singura .Exista pe undeva si jumatatea potrivita pentru tine si cu putin noroc o vei gasi, insa nu uita ca nimeni nu este perfect si ca pentru ca o relatie sa mearga este nevoie de intelegere si respect din partea amandurora, restul se rezolva cumva.Iti doresc mult noroc!
garbo181724
Postat pe 12 Octombrie 2014 14:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce nu pot sa fiu mai degajata fata de el?? 43 De la: kyra 23 August 2009 11:56
putem trai si fara critica!...... 19 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:40
sa te indragostesti de un barbat , fara sa stii ca e insurat...? 30 De la: ingerasulluptator 18 Noiembrie 2011 20:13
cosmetice de lux 6 De la: garbo036965 12 Decembrie 2009 22:20
Parintii lui 1 De la: garbo_491410 26 Iunie 2018 00:44
Setari Cookie-uri