Boala care nu ma lasa sa ami traiesc viata

Am citit inainte sa modifici.
Spor sa ai.
Rotty
Postat pe 6 August 2014 08:58
neah rotty , ai nimerit-o pe alaturi
detalii pe prv , tin la viata personala
Valib22
Postat pe 6 August 2014 12:31
Ok , atunci considera ca n-am zis nimica.
Zi buna tie :)
Rotty
Postat pe 6 August 2014 12:35
buna,cred ca multi oameni nu stiu despre epilepsie lucrurile minime,si cred ca trebuie discutat cu el,ca sa fie cat de cat la cunostinta,barbatii sunt cam lasi si o cam iau la fuga cand dau de probleme....dar daca te iubeste cu adevarat,nu mai conteaza decat iubirea.
daniilia
Postat pe 6 August 2014 20:34
nu dispera draga mea! nu toti oamenii sunt la fel!
Anagabriela_Gazdac_1
Postat pe 12 August 2014 15:45
Am aflat ca cimbrul (Thimus serpillum ) are efecte foarte bune in epilepsie.
Se recomanda astfel: o cana de infuzie ( preparata dintr-o lingurita de planta peste care se toarna o cana de apa fierbinte, se lasa 3 minute si se strecoara ) de doua ori pe zi, timp de 2-3 saptamani.
Urmeaza 10 zile pauza, dupa care se reia cura timp de 2-3 saptamani, totul timp de un an.
Alaturi de medicatia recomandata, desigur.
Este important sa nu depasesti doza recomandata.
Foarte bine ajuta sa-ti faci in paralel baie cu cimbru.
200 g de planta se lasa peste noapte intr-o oala, a doua zi se incalzeste pana la punctul de fierbere, se strecoara si se toarna in apa de baie.
Aceasta dureaza 20 minute, nu mai mult, iar regiunea inimii sa nu fie acoperita de apa.
M-as bucura mult sa-ti fie de folos.
Nichi_D
Postat pe 12 August 2014 21:59
Ce-i doamna , n-ai putea sa traiesti o viata normala cu aceasta boala , sa fii incapatanata ? Sa fie bine la tine si la copilul tau ? Nu va mai uitati la barbati , sa nu cadeti in viata . Ce mare scofala e asta ? Curaj .
garbo_405328
Postat pe 6 Septembrie 2014 10:31
Incearca sa te pui in locul lui.Sa te gandesti ca stai in pat langa el si are o criza.Care ar fi urmatoarea ta atitudine.Sentimentul de respingere vine fara sa vrei.Oricine ar fi te accepta dar nu poti pretinde sa te si iubeasca.Obisnuieste te cu ideea asta si in mod sigur te vei simti mai bine.Pana la urma valoarea unui om nu sta in necazul care l insoteste.Capul sus.Croieste ti un drum betonat cu siguranta si multa incredere in tine.VEI REUSI.Ai grija de copil.
Maria_Ioneala_1
Postat pe 7 Septembrie 2014 08:16
Mi-a placut comentariul Dvs . Si eu am trecut primtr-o situatie inedita . Un barbat cu o asemenea suferinta , a cazut in fata casei mele . M-am speriat de cele vazute si am chemat Salvarea . intre timp , barbatul si-a revenit , s-a sculat si a plecat in graba rusinat . A venit Salvarea la adresa mea , de unde s-a dat telefon si ... negasind nimic din cele sesizate de mine a luat-o drept o gluma proasta . Am scapat mai ieftin , intrucat am reusit sa mai gasesc si cativa martori csre au asistat la aceasta intamplare nefericita . De data aceasta a invins ratiunea dar se putea intampla sa fi fost si altfel si luam o amenda de nu ma vedeam .
Petrica_Bratan_1
Postat pe 7 Septembrie 2014 08:23
Eu consider ca trebiue sa fi deschisa fata de partenerul pe care ti-l vei alege si sa-i spui despre boala ta de la inceput , daca el te iubeste cu adevarat , te va accepta asa cum esti . Curaj !
garbo181552
Postat pe 7 Septembrie 2014 10:43
NU , FII CURAJOASA SI TRAIESTETI VIATA CU CEVA RESTRICTII DAR NU TE DA BATUTA.
garbo102936
Postat pe 7 Septembrie 2014 10:46
Mergi la un medic homeopat.dr.Dragos Dorin,aceseaza pe internet datele lui si ai sa vezi ca sunt sanse.Amin.
Ghigeanu_Maria_1
Postat pe 7 Septembrie 2014 12:29
daca tu te gandesti ca boala te saboteaza e posibil ca tu sa transmiti asta si la cel mai mic semn de indoiala al tau sa te folosesti de boala ca sa -i alungi din viata ta . in loc sa-i dau pauza partenerului mai bine incercati sa comunicati si sa vezi daca ce gandesti tu e si n mintea lui . posibil ca boala ta sa fie un pretext ptr tine ca sa iesi din relatii .
aanaxor001
Postat pe 7 Septembrie 2014 12:30
Stimata d-na , epilepsia dupa cunostiintele mele cu toate ca nu am nimic comun cu medicina ,fiind un om tehnic, din conostiintele mele ,aceasta boala se poate trata sau mentine sa nu mai evolueze ; trebuie sa va interesati ,mai mult dsca se poate trata in tara sau in strainatate ; cel putin stiu ca in germania se trateaza ,dar rezultatele nu imi sunt cunoscute ,asa ca nu este lumea chiar asa de rea in domeniul medicinei cel putin ; mult noroc in a gasi un dr. neurolog care sa va inlesneasca un tratament medicamentos adecvat si sa nu mai aveti acele crize , cel putin in prima faza ; fiti si ganditi pozitiv , baiatul d-tra are acum mai mare nevoie de mama lui.
Aurelian_Hronis_1
Postat pe 7 Septembrie 2014 13:25
Incearca tretamente ...am citit cate ceva , dar da rezultat ...Nu te lasa, esti tanara .
dimitriu
Postat pe 7 Septembrie 2014 20:42
Nu da vina pe boala! Epilepsia, cu tratament se poate tine sub un oarecare control. Mai bine recunoaste, in primul rand fata de tine ca nu ai avut taria de a-i spune de la inceput de aceasta afectiune , crezand ca nu se va declansa nicio criza. Intr-o relatie a ascunde este echivalentul minciunii si ai realizat acest lucru in momentul in care te-ai hotarat sa te retragi. Incearca de la bun inceput sa-ti trasezi obiectivul. Daca consideri ca este vorba doar de o relatie pasagera si care nu merita mai mult poti sa ascunzi acest lucru, dar daca vrei mai mult, adica iubire, respect, sincerite, nu ascunde. Daca-l ascunzi inseamna in primul rand ca tu nu te accepti, cum te astepti ca altcineva sa te accepte? Toti avem boli, toti avem cate ceva. Nimeni nu este perfect. Chiar si cand tragem vanturi poate fi vorba de o afectiune si atunci.....? Iubirea este capacitatea de a accepta pe cineva in primul rand cu defectele si afectiunile lui si api cu calitatile. Reevalueaza-te si fii sincera in primul rand cu tine si restul va veni de la sine. Sanatate si fericire!
elisabetaachim
Postat pe 7 Septembrie 2014 20:45
cauta pe google bruno groening si iti vei gasii ceea ce cauti
poti sa imi scrii la m_antoanel@yahoo.com
garbo086921
Postat pe 8 Septembrie 2014 17:11
De la: Maria_Ioneala_1, la data 2014-09-07 08:16:35Incearca sa te pui in locul lui.Sa te gandesti ca stai in pat langa el si are o criza.Care ar fi urmatoarea ta atitudine.Sentimentul de respingere vine fara sa vrei.Oricine ar fi te accepta dar nu poti pretinde sa te si iubeasca.Obisnuieste te cu ideea asta si in mod sigur te vei simti mai bine


o tampenie mai mare ca asta n-am putut citi de mult
Valib22
Postat pe 8 Februarie 2015 07:37
Subscriu Tonim.
Rotty
Postat pe 8 Februarie 2015 10:22
eram curios cum mai evolueaza relatia lor , dar vad ca n-a mai dat de mult pe aici.
Valib22
Postat pe 8 Februarie 2015 17:50
Ca multe altele de altfel.
Rotty
Postat pe 8 Februarie 2015 20:07
yeap.
oricum ii e mai bine singura decat cu un specimen din ala langa ea.
si poate cine stie intr-o zi ....
Valib22
Postat pe 8 Februarie 2015 20:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie serioasa 16 De la: nelly05 1 Octombrie 2009 13:26
neitegrare in colectiv 27 De la: Ioana007 25 Septembrie 2009 17:18
dusmanie 14 De la: CARMENMIRELA 4 Iulie 2015 20:50
prietenie sau iubire 236 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:28
conteaza virsta 8 De la: cri_cat 7 Februarie 2012 22:08
Setari Cookie-uri