oare toti barbatii cred ca daca esti singura ai putea avea o relatie cu unul insurat?

sant div.de 3 ani si nu pot spune ca nu am avut ocazia sa fiu cu cineva,doar ca nu am vrut.
ce ma uimeste,sant cei casatoriti care se oftica mereu si raman uimiti cum de nu accept o intalnire cu ei....oare ei cred ca de aia santem singure?pentru ei?
garbo242232
Postat pe 1 Iunie 2014 12:49
232, stai linistita, nu numai daca esti sigura ti se intimpla chestia asta. Ei ramin uimiti ca ii refuzi si daca esti cu cineva. Si daca ai iubit, barbat, amant, lista de asteptare!
Asa de uimiti incit nu cred in ruptul capului ca ei ar putea fi refuzati, deci precis exista alta explicatie:
- sau esti "timida"
- sau ti-e frica sa nu te prinda X. ca il inseli ( nu ca n-ai vrea tu sa il inseli...)
- sau ai avut vreo trauma anterioara si nu mai ai incredere in barbati (in general!)
- sau esti frigida (tot in general!)
- sau esti lesbiana
- sau vrei sa iti faca curte mai mult timp ca sa te asiguri ca e serios
- sau vrei (si alt)ceva de la el si negociezi, asa ca omul asteapta oferta
- sau nu crezi ca are suficienti bani (!!)
- sau iti e frica de nevasta-sa (!!)
- sau doar dureaza mai mult pina cedezi ca sa nu vada el ca esti disperata (dat tu precis esti!).
- sau ai o problema religioasa
- sau ai o problema culturala
- sau ai o problema medicala.

N-am intilnit nici un avintat din asta care sa priceapa ca pur si simplu nu il vrei pe el!!!
quasaria
Postat pe 1 Iunie 2014 13:05
Q ti-a dat chiar versiunea elaborata a raspunsului, eu prefer sa ti-o dau pe aia pur romaneasca, uite asa se cred unii buricul pamantului si au senzatia ca toata lumea trebuie sa se orienteze dupa starea lor meteorologica!!!
Iaca fâsss, ei raman cu ofticatul tu iti vezi de drum atat timp cat stii ce vrei!
edelweiss_3881
Postat pe 1 Iunie 2014 13:37
just a chemical imbalance.... Ai fost tu o draguta ca ai spus "meteorologica". In realitate, variabila e doar concentratia de hormoni care le tropaie lor in acel moment - lucru care nu intereseaza oricum pe nimeni. Eventual, poti sa le spui doar condoleante. Sa ii asiguri de toata compasiunea ta.
Si sa le urezi sa isi rezolve problema cu succes, data viitoare.
quasaria
Postat pe 1 Iunie 2014 13:42
oare daca au neveste acasa ce le mai trebuie?mii sila de ei
garbo242232
Postat pe 1 Iunie 2014 15:14
qusaria ,nu am nici o problema,sant o femeie normala,doar ca nu mi ar trebui un barbat insurat
oare astai ceva grav?
garbo242232
Postat pe 1 Iunie 2014 15:15
n-am zis ca ai avea o problema, am zis ca in mintea lor (creata) inventeaza probleme pentru ca nu pot admite ca ii refuzi PE EI. Si nu li se intimpla numai femeilor singure - li se intimpla tuturor femeilor.

Nu conteaza de ce ii refuzi - insurati sau singuri. E dreptul tau sa spui nu, fara explicatii, si cu asta basta.
quasaria
Postat pe 1 Iunie 2014 15:32
doar am vrut sa mentionez asta,fara sa ma gandesc ca ai putea crede altceva.
garbo242232
Postat pe 1 Iunie 2014 17:39
eu cred ca barbatii au prins slabiciunea femeilor,,la inceput sa opun si atunci cand cedeaza fac de toate,,pt ei este doar o chestier de timp..femei hotarate sunt putine,,poate ca sunt multe slabe emotional
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 1 Iunie 2014 20:38
De la: quasaria, la data 2014-06-01 13:05:40232, stai linistita, nu numai daca esti sigura ti se intimpla chestia asta. Ei ramin uimiti ca ii refuzi si daca esti cu cineva. Si daca ai iubit, barbat, amant, lista de asteptare!
Asa de uimiti incit nu cred in ruptul capului ca ei ar putea fi refuzati, deci precis exista alta explicatie:
- sau esti "timida"
- sau ti-e frica sa nu te prinda X. ca il inseli ( nu ca n-ai vrea tu sa il inseli...)
- sau ai avut vreo trauma anterioara si nu mai ai incredere in barbati (in general!)
- sau esti frigida (tot in general!)
- sau esti lesbiana
- sau vrei sa iti faca curte mai mult timp ca sa te asiguri ca e serios
- sau vrei (si alt)ceva de la el si negociezi, asa ca omul asteapta oferta
- sau nu crezi ca are suficienti bani (!!)
- sau iti e frica de nevasta-sa (!!)
- sau doar dureaza mai mult pina cedezi ca sa nu vada el ca esti disperata (dat tu precis esti!).
- sau ai o problema religioasa
- sau ai o problema culturala
- sau ai o problema medicala.

N-am intilnit nici un avintat din asta care sa priceapa ca pur si simplu nu il vrei pe el!!!



SUBSCRIU foarte !foarte adevarat!
garbo_19362
Postat pe 8 Iunie 2014 06:56
asa cum nu vor recunoaste in ruptul capului ca o femeie ii poate parasi ! wow ...cum adica pe ei nu ii paraseste nimeni! si atunci cand li se intampla este o drama totala ... ba isi dau foc ... ba te ameninta cu cutitul ... sau fac rost de pistol si trag cum a facot-o dezaxatul de la coaforul perla de a tras si in nevatsta si in toate colegele si clientele ce se aflau acolo ....
garbo_19362
Postat pe 8 Iunie 2014 06:59
De la: edelweiss_3881, la data 2014-06-01 13:37:21Q ti-a dat chiar versiunea elaborata a raspunsului, eu prefer sa ti-o dau pe aia pur romaneasca, uite asa se cred unii buricul pamantului si au senzatia ca toata lumea trebuie sa se orienteze dupa starea lor meteorologica!!!
Iaca fâsss, ei raman cu ofticatul tu iti vezi de drum atat timp cat stii ce vrei!


yes ...! o zi senina .. plec la job , cu drag
garbo_19362
Postat pe 8 Iunie 2014 07:01
fetele inca dorm ..am un minut de ragaz pentru voi doamnelor ....http://www.youtube.com/watch?v=9utHdwZ9P0Q
http://www.youtube.com/watch?v=-7Tt2U96FLo
http://www.youtube.com/watch?v=CMOl5WXNzKw

o zi senina , o zi sfanta !
garbo_19362
Postat pe 8 Iunie 2014 08:04
http://www.youtube.com/watch?v=YhuKFNWH0eo
garbo_19362
Postat pe 8 Iunie 2014 08:06
frumoase postarile tale...o zi buna sa ai
garbo242232
Postat pe 8 Iunie 2014 08:16
Pe scurt,toti barbatii incearca,sa vada daca pica ceva nou.
daniilia
Postat pe 8 Iunie 2014 13:36
pe bune ca TOTI? Si pe bune ca asta e ok - dar e "datoria femeii" sa nu pice, in timp ce ei sint liberi sa incerce?
Cit misoginism!

Nu TOTI incearca. O parte dintre ei, da, incearca. Si unii dintre cei care incearca devin fixati si obsesivi, iar altii devin agresivi. Cel mai bun lucru pe care poti sa il faci este sa ii spui de fiecare data pe un ton cit mai neutru cu putinta "nu esti stilul meu" si sa ignori orice alta discutie pe tema asta.

Iar cel mai rau lucru este sa intri in detalii de ce, cum, care, daca si cu parca. Daca amintesti de nevasta vor avea niste scenarii sfasietare cu ei suflete miloase si nenorocita de nevasta care oricum nu reprezinta nimic dar cu care nu ajungi nicaieri.
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2014 15:47
io astept sa incerce "ea" intai sa vad daca parerea ta, are relevanta! ;))
Fss_ssu
Postat pe 10 Iunie 2014 14:47
ne spui si noua daca ti se intampla?
garbo242232
Postat pe 10 Iunie 2014 17:32
m'da, tu esti prima pi care o anunt
Ceee! tu nu poti experimenta cu al tau sa ma anunti pi mini? iote si la tine acuma?! nu fac eu distule trebi, mai stau si cu grija aiasta!
Fss_ssu
Postat pe 10 Iunie 2014 17:41
De la: Fss_ssu, la data 2014-06-10 17:41:00m'da, tu esti prima pi care o anunt
Ceee! tu nu poti experimenta cu al tau sa ma anunti pi mini? iote si la tine acuma?! nu fac eu distule trebi, mai stau si cu grija aiasta!
,

cred ca ai mainile foarte ocupate ... zi frumoasa ca sufletul tau de artist
garbo_19362
Postat pe 12 Iunie 2014 12:42
mda...cum sa incep...cam toti sunt intr-o oala. prea putini nu,adica este vreunul? ei merg pe ideea ca datoria lor e sa incerce...nu stiu cum s-ar simti ei daca sotiile lor ar fi in pat cu primul venit. ar fi o adevarata tragedie. dar daca ei sunt prinsi,trebuie sa treca femeia peste toate. va spun asta din proprie experienta. iubitul meu,inainte sa fie cu mine,fusese(pentru o noapte)cu jumate din oras(si nu stau intr-un oras mic). bineinteles ca nu s-a multumit doar cu mine,ca doar nu o sa-si iasa din ritm. cand i-am zis ca ne despartim,tot eu ajunsesem sa fiu de vina ca nu pot trece cu vederea. asa ca fetelor,DA,ei cred ca dreptul la orice si li se cuvine totul. dar in acelasi timp cred ca noi toate suntem niste "proaste" ca le permitem. daca toate am avea initiativa si respect de sine la un moment dat s-ar calma si ei canu ar avea ce face,dar asa...
va pup.aveti grija de voi
garbo_396506
Postat pe 12 Iunie 2014 13:53
da, este "vreunul". Si tot din experienta iti spun.
Sint si barbati care se respecta prea mult sa "fure" vreo aventura si sa se poarte ca si cum nimic nu s-ar fi intimplat. Ex. lua tot ce prindea, numa in cotetul de gaini (sper) n-a intrat, in rest... De actualul nu sint sigura ca nu si-ar lua catrafusele si mi-ar spune "it's over" daca ar gasi vreuna, dar sint sigura ca n-ar minti. Pentru ca nu e genul duplicitar. Si da, sint sigura ca ar avea decenta ca dupa ce a facut o faza de kkt si a preferat pe altcineva sa nu mai incerce sa se impace, ca sa o faca si pe a doua.
Cind o femeie vrea un barbat, vrea neaparat un barbat, il vrea neaparat PE ALA, de obicei il are. Dar modul in care acel barbat gestioneaza situatia acasa e ceea ce ii diferentiaza caracterul.
quasaria
Postat pe 12 Iunie 2014 14:12
ce au a face trebili cu grijili? plus ca eu nu am spus ca as vrea sa experimentez ,te ai fi gandit Fss_ssu?
garbo242232
Postat pe 12 Iunie 2014 19:15
trebili ghini facute, rezolva grijili!
Fss_ssu
Postat pe 12 Iunie 2014 20:05
Mai cam prea mult misoginism feminin (daca se poate spune asa), pe aici.
In natura toti masculii speciilor traitoare pe pamint , inconstient vor sa-si perpetueze genele si curteaza asiduu toate femelele specie lor iar femelele tind sa aleaga istinctiv exemplarul cel mai sanatos si puternic pt. procreere.
Chestie de gene transmise urmasilor.
Oamenii insa au dus pe culmi totul si au inventat notiunile de iubire, fidelitate, sinceritate e.t.c.
Barbatii genetic nu sint facuti sa fie monogami doar prin educatie si cutume sociale am reusit sa-i transformam in soti si tati responsabili.
Sa nu ma intelegeti gresit, imi iubesc sotul si i-as scoate ochii daca l-as vedea cu alta, dar atita timp cit are decenta sa nu se comporte ca tiganul care are amanta si-i pute totul acasa nu ma intereseaza.
Un mare scriitor a zis cindva ca in viata ca sa fi fericit trebue sa inchizi un ochi iar in casnicie citeodata pe amindoi.

Acum depinde si de cea care este singura, daca transmite semnale gresite nu e de mirare ca toti o cred disponibila.
Si pe urma exista si femei casatorite care au pierdut de mult sirul amantilor sau credeti ca noi sintem sfinte!?

Tommy_Boy
Postat pe 13 Iunie 2014 10:54
Concluzie: bărbaţii sunt inconştienţi, genetic.
Axl_R
Postat pe 13 Iunie 2014 11:11
pai din contra noi femeile ar trebui sa fim corecte...Adica correct si om bun inseamna pt ca femeie sa ncerce sa ajunga pe propriile forte sa isi gaseasca un loc de munca sa nu astepte de la un barbatcare nici nu stie daca vrea ceva serios sa ii plateasca excursiile.Sa nu se vanda pt lucrurile materiale..
Da stiu ca barbatul trebuie sa mai plateasca femeii excursii haine,,alte lucruri pt ca si el vrea ca femeile sa ii faca treburile casnice,sa ii faca mancare,,sa ii calce,sa gandeasca si in locul lui cand este vorba de lucruri serioase pt ca la barbat ii place sa gandaesca doar la lucruri neserioase si cum munca se plateste el trebuie sa ajute femeia...
Femeia nu trebuie sa inchida ochii ci trebuie sa lupte pt drepturile ei,,nu sa faca compromisuri si sa il lase pe barbat sa isi bata joc de ea,,apoi sa isi bata si ea joc de altii si sa astepte ca altii sa nu nu riposteze..Pt ca daca un om accepta ca cineva sa isi bata joc de el,si el asteapta ca altii sa nu riposteze cand si el face la fel si uite asa omul se inraieste pt ca lasa sa I se faca rau pt ca asa isi dezvolta partea rea si acea parte rea ii iese la suprafata..
Omul are si parte rea si parte buna..Daca lasa sa I se faca rau si ca altii sa isi bata joc de el uite asa lasa ca parte rea sa I se scoata inafara in loc sa si-o reprime prin a lupta pt drepturile lui.In sensul ca nici ea sa nu isi bata joc dar nici pe altii sa nu lase sa isi bata joc de ea,
am mai intalnit si femei mai batrane care ele lupta ca sa nu lase pe barbate sa isi bata joc de ele dar ele isi bat joc de altii..Adica le place sa isi bata joc de altii dar nu le place ca a;altii sa isi bata joc de ele.
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 13 Iunie 2014 11:13
o femeie eu cred ca ar trebui sa fie corecta adica sa nu te vinzi pe lucruri material..
da daca ai un sot si il ajuti si tu pe el atunci si el poate sa te ajute.
dar si femeile se culca cu barbate pt ca sa I se plateasca excursia..
sau unii barbate au unele experiente negative cu anumite femei apoi se razbuna pe alte femei..Dezamagirea trebuie sa te intareasca nu sa te inraiasca sa te razbuni pe altii pt ca daca faci rau la altii le scoti partea rea inafara si va face si el la fel se va razbuna pe alti oameni..ca sa devii intelept trebuie sa te rogi si Dumnezeu te va intari sa fii mai vigilent dar nu sa te razbuni pt ca cum se spune.Orice sut in fund este ca un pas inainte..o fata serioasa nu vrea bani ,,dar nici un barbat serios n preseaza femeia sa se culce cu el pt ca sex faca dupa ce te casatoresti
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 13 Iunie 2014 11:22
Nuuuu draga mea , sint infideli genetic, totul este sa sti sa ti-l ti in friu.
Tommy_Boy
Postat pe 13 Iunie 2014 19:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casnicie 6 De la: garbo_3591 25 Decembrie 2013 13:55
nu pot dormi:(nu am somn ce pot face???????? 17 De la: hermosa20 28 Decembrie 2012 00:25
ajutati-ma 39 De la: garbo166116maryeta 10 Noiembrie 2010 21:28
bebelus 2 De la: vivi_mariana86 19 Mai 2011 21:55
iubesc pe adi constantin 22 De la: garbo391110 16 Ianuarie 2017 13:09
Setari Cookie-uri