ce ai de facut atunci cind...?

Dragii mei sunt o fire optimista dar cu picioarele pe pamint . Ce faci atunci cind realizezi ca toate planurile tale s-au cam terminat ? Atunci cind vezi ca ai luptat ca un erou sa faci c-a cei din jurul tau sa iubeasca , sa se iubeasca sa lupte pentru o viata mai buna impreuna , sa ne bucuram sa ne distram sa lucram impreuna . Sa fim fericiti. Ce inseamna familia in ziua de azi? Atunci cind vezi ca fiecare i-si vede de viata lui fara sa-i pese de celalalt iar TU ai obosit te-ai inbolnavit de atitea necazuri pe care tot ei tii le-au creat? Si va intrb ce mari pretentii am emis ? Sa locuim intr-o casa micuta cu multe flori , sa fim fericiti si uniti , sa ne ajutam unii pe altii si sa ne iubim ? sa nu ne mintim sa nu ne inselam si sa lucram impreuna ? Ce faci atunci cind i-ti dai seama ca toti te-au folosit pentru a-si rezolva ei problemele , iar tu ..poate nu mai apuci niciodata sa vezi casa pe care ai visat-o .
garbo000709
Postat pe 12 Aprilie 2009 06:20
n-ai ce face. poti, cel mult, sa-ti dai doua palme si sa recunosi ca ai partea ta de vina;

vina ca nu ai fost indeajuns de isteata sa vezi ca esti folosita, vina ca ai avut prea mare incredere, vina ca ai visat prea frumos si ca ,de fapt, visul acela a fost un cosmar, vina ca nu ai priceput smechereala celuilalt, vina ca nu ai stiut sa fii ticaloasa, vina.....etc

asta asa, daca iti place sa te amarasti aiurea.vremea nu se intoarce si gandurile rele nu fac decat sa te afunde in depresie

daca vrei sa te trezesti- macar in al 12 lea ceas- vei analiza si vei vedea ca nu ai pierdut nimic. a fost ceva ce ti-a facut placere sa faci, a fost o experienta de viata. dureroasa dar, o experienta. nu tu ai pierdut.
viata merge inainte si sigur vei avea casa aceea la care visezi. acum stii cum sa faci sa nu repeti niste greseli

vad pe aici intzelenita ideea precum ca in dragoste trebuie sa oferi fara a avea pretentia de a primi.

GRESIT . total gresit. cand oferi, trebuie sa ai pretentia sa si primesti. asa e drept, asa e cinstit
si_totusi
Postat pe 12 Aprilie 2009 09:55
Ce faci? Te scuturi de amintirile triste ca si cind nu ar fi ale tale si mergi mai departe.
Viata e frumoasa si trebuie sa fim fericit ca facem parte din ea.
Aemulus
Postat pe 20 Aprilie 2009 18:55
Exista si optimiste cu picioarele in aer?Da-ne cateva exemple, ca ne-ai facut sa murim de curiozitate.
Ioana007
Postat pe 21 Aprilie 2009 21:55
Cand planurile s-au terminat, te duci la librarie si mai cumperi un top de hartie.Asa ca viitorul este asigurat.
Ioana007
Postat pe 21 Aprilie 2009 21:57
Pe ce front fata ai luptat cu arma in mana ca sa fii erou?Atunci cand ai ars tigaia a fost din vina ta, nu ca a dat dusmanul vreo bomba.
Ioana007
Postat pe 21 Aprilie 2009 21:58
zi-i esec si mergi mai departe...redirectioneaza-ti drumu'...se mai intampla...destul de des...
mia79x
Postat pe 16 Mai 2009 02:28
Ai dreptate Mia, dar daca busola i-a luat-o razna ca in triunghiul bermudelor?Sa vezi ce directie o sa ia, ca o sa nimereasca in propriul ei buzunar.
Ioana007
Postat pe 16 Mai 2009 19:40
mia79x
Postat pe 17 Mai 2009 09:56
De la: garbo000709, la data 2009-04-12 06:20:05 Dragii mei sunt o fire optimista dar cu picioarele pe pamint . Ce faci atunci cind realizezi ca toate planurile tale s-au cam terminat ? Atunci cind vezi ca ai luptat ca un erou sa faci c-a cei din jurul tau sa iubeasca , sa se iubeasca sa lupte pentru o viata mai buna impreuna , sa ne bucuram sa ne distram sa lucram impreuna . Sa fim fericiti. Ce inseamna familia in ziua de azi? Atunci cind vezi ca fiecare i-si vede de viata lui fara sa-i pese de celalalt iar TU ai obosit te-ai inbolnavit de atitea necazuri pe care tot ei tii le-au creat? Si va intrb ce mari pretentii am emis ? Sa locuim intr-o casa micuta cu multe flori , sa fim fericiti si uniti , sa ne ajutam unii pe altii si sa ne iubim ? sa nu ne mintim sa nu ne inselam si sa lucram impreuna ? Ce faci atunci cind i-ti dai seama ca toti te-au folosit pentru a-si rezolva ei problemele , iar tu ..poate nu mai apuci niciodata sa vezi casa pe care ai visat-o .




Chiar daca te doare,..chiar daca inima iti este sfasiata,..chiar daca sufletul iti mai cere o sansa,...LASA_I...
Retrage-te...stai mai bine singura ...refa-ti energia si sanatatea Ai grija intai de tine....
Ei daca se vor trezi din cosmar si te vor recunoaste,..saluta-i ... raspunde-le...dar de la distanta...
anca_53
Postat pe 6 August 2009 15:57
Hai ca ma bag si eu aci, ca si eu am patit-o... Si, cum "tot patitu-i priceput", iaca ce emit : cica, exista 3 categorii de prosti...1.prosti, pur si simplu; 2.prosti dar rai; 3. prosti de buni...Pasul 1: important e sa realizezi in care dintre cele 3 categorii te incadrezi...Daca faci asta, esti pe jumatate salvat. Pasul 2 :extrage-te din oricare dintre cele 3 situatii. Pasul 3 : ia si vezi-ti de treaba ta! Stai calma, nu esti tu chemata sa salvezi lumea (decat daca esti paranoia). Salveaza-te intai pe tine, ca sa fii in masura sa-i poti salva REAL pe altii...(Sa zicem, de ex., ca esti pe o barca ce se scufunda...Oricat ai vrea tu sa-i salvezi pe ceilalti, daca nu stii sa inoti, te-ai dus la fund prima si praful s-a ales de intentiile tale...metaforic vorbind... ). Concluzia? Trebuie lasat fiecare "sa-si poarte crucea", ca, altfel, vrand sa faci un bine, mai rau faci...Lasa-l in pace sa invete ce are de invatat... Dupa mintea mea, asta ai de facut...Cand, insa, gluma se ingroasa, ca sa zic asa, abia atunci e de dovedit ca stii "sa inoti" si, atunci si numai atunci, salveaza-l ! Dar, dupa, invata-l si pe el "sa inoate", ca sa poata si el, la randul lui, sa-i salveze pe altii... Dixit !
Nathaly_Albu
Postat pe 21 August 2009 19:48
P.S. Dar, daca si dupa ce l-ai invatat sa "inoate", tot te-a dezamagit, lasa-l in plata Domnului ! Nu te mai implica, caci e pierdere de timp...Inseamna ca va invata de la altcineva, daca va invata vreodata ceva...Deja nu mai e treaba ta ci e treaba lui. Am folosit tot timpul metafore...Totusi, trag nadejdea ca am fost suficient de explicita...Lectia pe care am invatat-o eu a fost aceea ca e daunator si INUTIL sa ma situez in categoria prostilor de la punctul 3....
Nathaly_Albu
Postat pe 21 August 2009 20:18
fiekre persoana are visele sale,dar unele nu pot deveni realitate,raman doar vise,dar trb sa credem k poate intr-un final se poate intampla,yo din kte mi-am dorit sh kte vise am avut nu mi s-a indeplinit niciunul,oare dc?oare nu merit sh yo sa fiu fericita sh sa am p cineva alaturi kre sa ma iubeask?dc trb sa sufar mereu?dc trb sa indur atatea?k doar sunt o fiinta sh yo p lumea asta?sunt atatea intrebari la kre nu stim rasp sh nici n il vom stii...sh yo imi doresc sh mi-am dorit dintotdeauna sa am sh yo o relatie stabila sh serioasa,sa fiu iubita sh fericita sh apreciata,pt k la randul meu am iubit sh am apreciat,dar s-a intamplat sa fiu iubita sh fericita ceva timp dupa kre am inceput sa sufar pt k n am fost apreciata sh nici inteleasa,dc n pot sa fiu cu cn imi doresc sh cu pers p kre o iubesc?dc se intampla atatea rele p pamant?dc oamenii buni trb sa sufere mereu?stie kre va sa imi rasp la asemenea intre4bari?sunt intrebari kre sh le pune oricine,dar n gasesc rasp...dc?
denny_ingerash
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:42
709 Nu renunta la idealurile tale! Viata merge inainte!
Timidul
Postat pe 25 Octombrie 2009 13:50

Intrebarea mea este " Cat de mult ti-ai dorit acea casuta mica cu flori?". Ai facut ceva in sensul asta? Ai luptat pentru a-ti realiza visul?
Poate ca nu ti-ai dorit indeajuns de mult acest lucru. Sa daruiesti este cel mai frumos lucru (bunatate, dragoste, iubire, intelepciune..) si te sfatuiesc sa o faci in continuare dar fara a astepta ceva in schimb. Probabil ca ai daruit, dar asteptand rasplata.
Nimeni nu a spus ca viata e usoara, dar o putem face sa fie.
Nirvana
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:36
ai incredere in tine si capul sus.........viata are si coborasuri, nu numai urcusuri si fiecare e indreptatit sa aleaga.......oricat de mult ai darui tu......
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=0&art=9
exposhop
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:40
da da TOT INAINTE...dar unde duce drumul?
suntem o natie prea OBOSITA ca sa mai avem rabdarea RAbdarii...in rest totul bunee....ehe
LILO
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:46
pai draga
irina31
Postat pe 16 Noiembrie 2009 22:18
De la: garbo000709, la data 2009-04-12 06:20:05 Dragii mei sunt o fire optimista dar cu picioarele pe pamint . Ce faci atunci cind realizezi ca toate planurile tale s-au cam terminat ? Atunci cind vezi ca ai luptat ca un erou sa faci c-a cei din jurul tau sa iubeasca , sa se iubeasca sa lupte pentru o viata mai buna impreuna , sa ne bucuram sa ne distram sa lucram impreuna . Sa fim fericiti. Ce inseamna familia in ziua de azi? Atunci cind vezi ca fiecare i-si ved Dragii mei sunt o fire optimista dar cu picioarele pe pamint . Ce faci atunci cind realizezi ca toate planurile tale s-au cam terminat ? Atunci cind vezi ca ai luptat ca un erou sa faci c-a cei din jurul tau sa iubeasca , sa se iubeasca sa lupte pentru o viata mai buna impreuna , sa ne bucuram sa ne distram sa lucram impreuna . Sa fim fericiti. Ce inseamna familia in ziua de azi? Atunci cind vezi ca fiecare i-si vede de viata lui fara sa-i pese de celalalt iar TU ai obosit te-ai inbolnavit de atitea necazuri pe care tot ei tii le-au creat? Si va intrb ce mari pretentii am emis ? Sa locuim intr-o casa micuta cu multe flori , sa fim fericiti si uniti , sa ne ajutam unii pe altii si sa ne iubim ? sa nu ne mintim sa nu ne inselam si sa lucram impreuna ? Ce faci atunci cind i-ti dai seama ca toti te-au folosit pentru a-si rezolva ei problemele , iar tu ..poate nu mai apuci niciodata sa vezi casa pe care ai visat-o .
pai draga sa fii mai realista si sa nu lasi pe nimeni sa profite de tine.....Trebuie sa fii bun,dar sa nu fii prost...Trebuie sa ajuti un om cu un loc de munca,cu un sfat daca este sanatos,dar sa nu lasi un om sa profite material de pe tine....Nu trebuie sa fii o nenorocita....Pt ca daca faci rau,,primesti rau.......Trebuie sa faci bine,ca sa primesti bine,dar sa nu dai apa la moara la paraziti....Sa fii mai severa,,dar sa nu devii o ticaloasa....pupiciii si multa bafta....asa sunt oameniii sunt si buni sunt si rai....Dar noi trebuie sa avem grija,sa ne putem feri de ei....Pt ca in tot omul exista si bine si rau....avem multe instincte pe care nu le remarcam....oamenii sunt imperfecti,,asa ne-a lasat Dumnezeu,,dar noi trebuie sa fim atenti,,si sa nu lasam pe nimeni ca sa profite de noi,,dar nici sa facem rau pt ca primim rau.....e de viata lui fara sa-i pese de celalalt iar TU ai obosit te-ai inbolnavit de atitea necazuri pe care tot ei tii le-au creat? Si va intrb ce mari pretentii am emis ? Sa locuim intr-o casa micuta cu multe flori , sa fim fericiti si uniti , sa ne ajutam unii pe altii si sa ne iubim ? sa nu ne mintim sa nu ne inselam si sa lucram impreuna ? Ce faci atunci cind i-ti dai seama ca toti te-au folosit pentru a-si rezolva ei problemele , iar tu ..poate nu mai apuci niciodata sa vezi casa pe care ai visat-o .[/quote] pai draga sa fii mai realista si sa nu lasi pe nimeni sa profite de tine.....Trebuie sa fii bun,dar sa nu fii prost...Trebuie sa ajuti un om cu un loc de munca,cu un sfat daca este sanatos,dar sa nu lasi un om sa profite material de pe tine....Nu trebuie sa fii o nenorocita....Pt ca daca faci rau,,primesti rau.......Trebuie sa faci bine,ca sa primesti bine,dar sa nu dai apa la moara la paraziti....Sa fii mai severa,,dar sa nu devii o ticaloasa....pupiciii si multa bafta....asa sunt oameniii sunt si buni sunt si rai....Dar noi trebuie sa avem grija,sa ne putem feri de ei....Pt ca in tot omul exista si bine si rau....avem multe instincte pe care nu le remarcam....oamenii sunt imperfecti,,asa ne-a lasat Dumnezeu,,dar noi trebuie sa fim atenti,,si sa nu lasam pe nimeni ca sa profpai draga sa fii mai realista si sa nu lasi pe nimeni sa profite de tine.....Trebuie sa fii bun,dar sa nu fii prost...Trebuie sa ajuti un om cu un loc de munca,cu un sfat daca este sanatos,dar sa nu lasi un om sa profite material de pe tine....Nu trebuie sa fii o nenorocita....Pt ca daca faci rau,,primesti rau.......Trebuie sa faci bine,ca sa primesti bine,dar sa nu dai apa la moara la paraziti....Sa fii mai severa,,dar sa nu devii o ticaloasa....pupiciii si multa bafta....asa sunt oameniii sunt si buni sunt si rai....Dar noi trebuie sa avem grija,sa ne putem feri de ei....Pt ca in tot omul exista si bine si rau....avem multe instincte pe care nu le remarcam....oamenii sunt imperfecti,,asa ne-a lasat Dumnezeu,,dar noi trebuie sa fim atenti,,si sa nu lasam pe nimeni ca sa profite de noi,,dar nici sa facem rau pt ca primim rau.....ite de noi,,dar nici sa facem rau pt ca primim rau.....
irina31
Postat pe 16 Noiembrie 2009 22:27
pai draga sa fii mai realista si sa nu lasi pe nimeni sa profite de tine.....Trebuie sa fii bun,dar sa nu fii prost...Trebuie sa ajuti un om cu un loc de munca,cu un sfat daca este sanatos,dar sa nu lasi un om sa profite material de pe tine....Nu trebuie sa fii o nenorocita....Pt ca daca faci rau,,primesti rau.......Trebuie sa faci bine,ca sa primesti bine,dar sa nu dai apa la moara la paraziti....Sa fii mai severa,,dar sa nu devii o ticaloasa....pupiciii si multa bafta....asa sunt oameniii sunt si buni sunt si rai....Dar noi trebuie sa avem grija,sa ne putem feri de ei....Pt ca in tot omul exista si bine si rau....avem multe instincte pe care nu le remarcam....oamenii sunt imperfecti,,asa ne-a lasat Dumnezeu,,dar noi trebuie sa fim atenti,,si sa nu lasam pe nimeni ca sa profite de noi,,da

moment3100: Dar noi trebuie sa avem grija,sa ne putem feri de ei....Pt ca in tot omul exista si bine si rau....avem multe instincte pe care nu le remarcam....oamenii sunt imperfecti,,asa ne-a lasat Dumnezeu,,dar noi trebuie sa fim atenti,,si sa nu lasam pe nimeni ca sa profite de noi,,dar nici sa facem rau pt ca primim rau.....
irina31
Postat pe 16 Noiembrie 2009 22:31
De la: irina31, la data 2009-11-16 22:31:19pai draga sa fii mai realista si sa nu lasi pe nimeni sa profite de tine.....Trebuie sa fii bun,dar sa nu fii prost...Trebuie sa ajuti un om cu un loc de munca,cu un sfat daca este sanatos,dar sa nu lasi un om sa profite material de pe tine....Nu trebuie sa fii o nenorocita....Pt ca daca faci rau,,primesti rau.......Trebuie sa faci bine,ca sa primesti bine,dar sa nu dai apa la moara la paraziti....Sa fii mai severa,,dar sa nu devii o ticaloasa....pupiciii si multa bafta....asa sunt oameniii sunt si buni sunt si rai....Dar noi trebuie sa avem grija,sa ne putem feri de ei....Pt ca in tot omul exista si bine si rau....avem multe instincte pe care nu le remarcam....oamenii sunt imperfecti,,asa ne-a lasat Dumnezeu,,dar noi trebuie sa fim atenti,,si sa nu lasam pe nimeni ca sa profite de noi,,da

: Dar noi trebuie sa avem grija,sa ne putem feri de ei....Pt ca in tot omul exista si bine si rau....avem multe instincte pe care nu le remarcam....oamenii sunt imperfecti,,asa ne-a lasat Dumnezeu,,dar noi trebuie sa fim atenti,,si sa nu lasam pe nimeni ca sa profite de noi,,dar nici sa facem rau pt ca primim rau.....
irina31
Postat pe 16 Noiembrie 2009 22:31
De la: garbo000709, la data 2009-04-12 06:20:05 Dragii mei sunt o fire optimista dar cu picioarele pe pamint . Ce faci atunci cind realizezi ca toate planurile tale s-au cam terminat ? Atunci cind vezi ca ai luptat ca un erou sa faci c-a cei din jurul tau sa iubeasca , sa se iubeasca sa lupte pentru o viata mai buna impreuna , sa ne bucuram sa ne distram sa lucram impreuna . Sa fim fericiti. Ce inseamna familia in ziua de azi? Atunci cind vezi ca fiecare i-si vede de viata lui fara sa-i pese de celalalt iar TU ai obosit te-ai inbolnavit de atitea necazuri pe care tot ei tii le-au creat? Si va intrb ce mari pretentii am emis ? Sa locuim intr-o casa micuta cu multe flori , sa fim fericiti si uniti , sa ne ajutam unii pe altii si sa ne iubim ? sa nu ne mintim sa nu ne inselam si sa lucram impreuna ? Ce faci atunci cind i-ti dai seama ca toti te-au folosit pentru a-si rezolva ei problemele , iar tu ..poate nu mai apuci niciodata sa vezi casa pe care ai visat-o .
pai draga sa fii mai realista si sa nu lasi pe nimeni sa profite de tine.....Trebuie sa fii bun,dar sa nu fii prost...Trebuie sa ajuti un om cu un loc de munca,cu un sfat daca este sanatos,dar sa nu lasi un om sa profite material de pe tine....Nu trebuie sa fii o nenorocita....Pt ca daca faci rau,,primesti rau.......Trebuie sa faci bine,ca sa primesti bine,dar sa nu dai apa la moara la paraziti....Sa fii mai severa,,dar sa nu devii o ticaloasa....pupiciii si multa bafta....asa sunt oameniii sunt si buni sunt si rai....Dar noi trebuie sa avem grija,sa ne putem feri de ei....Pt ca in tot omul exista si bine si rau....avem multe instincte pe care nu le remarcam....oamenii sunt imperfecti,,asa ne-a lasat Dumnezeu,,dar noi trebuie sa fim atenti,,si sa nu lasam pe nimeni ca sa profite de noi,,da

: Dar noi trebuie sa avem grija,sa ne putem feri de ei....Pt ca in tot omul exista si bine si rau....avem multe instincte pe care nu le remarcam....oamenii sunt imperfecti,,asa ne-a lasat Dumnezeu,,dar noi trebuie sa fim atenti,,si sa nu lasam pe nimeni ca sa profite de noi,,dar nici sa facem rau pt ca primim rau....
irina31
Postat pe 16 Noiembrie 2009 22:32
Pai...tragi aer in piept, iei o scurta pauza din aceste "zbateri" si te gandesti bine de tot in ce directie o iei mai departe...

http://verze.ro Site-ul verzelor, fff. simpatic
pretty_varza
Postat pe 17 Noiembrie 2009 14:58
am invatat in timp ca binele sau raul pe care-l faci ti se va intoarce intr-o zi...cand visezi frumos si vezi ca in visul tau doar tu ingrijesti de gradina viselor tale iar ceilalti iti ingreuneaza munca sau nu au suficienta nevoie de tine e timpul sa cauti o modalitate prin care ori se implica si ei ori te resemnezi continuindu-ti viata pe care ti-o doresti singura...timpurile s-au schimbat,oamenii s-au schimbat si acum fiecare prefera sa aiba coltul lui separat de familia in care s-a dezvoltat...vine o vreme cand copiii nu mai au nevoie de noi pt ca stiu sa se descurce singuri,pt ca trebuie sa-si gasesca drumul propriu din care noi suntem doar vizitatori si asta e un lucru bun zic eu...ce e mai trist este ca dupa ce ei isi iau zborul vedem ca au fost clipe minunate chiar daca pline de sacrificii ,clipe pe care asa grele le vrem inapoi nu pt greutatile intampinate ci pt frumusetea ,fericirea pe care am traito impreuna...de obicei noi vedem mai degraba sacrificiul si greutatile pt ca ne-au stors energia dar uitam ce a fost frumos ...nu stim ce sa mai facem?...ba da ...stim...stim ca vine o vreme cand trebuie sa acceptam schimbarile ...stim ca daca acel coltisor nu ne mai ofera decat nefericire nu mai are rost sa-l pastram...daca am incheiat un capitol deschidem altul ...va exista o continuare si daca ne dam seama ca acea casuta a viselor noastre am construit-o si s-a daramat sau nu va fi cu adevarat a noastra putem merge intr-o alta casa pe care sa o construim sau doar sa locuim...toti visam la o casa perfecta dar nu toti o pot avea asta nu inseamna ca s-a sfarsit...
yzabela_03
Postat pe 22 Martie 2010 15:44
De la: yza_my, la data 2010-03-22 15:44:09am invatat in timp ca binele sau raul pe care-l faci ti se va intoarce intr-o zi...cand visezi frumos si vezi ca in visul tau doar tu ingrijesti de gradina viselor tale iar ceilalti iti ingreuneaza munca sau nu au suficienta nevoie de tine e timpul sa cauti o modalitate prin care ori se implica si ei ori te resemnezi continuindu-ti viata pe care ti-o doresti singura...timpurile s-au schimbat,oamenii s-au schimbat si acum fiecare prefera sa aiba coltul lui separat de familia in care s-a dezvoltat...vine o vreme cand copiii nu mai au nevoie de noi pt ca stiu sa se descurce singuri,pt ca trebuie sa-si gasesca drumul propriu din care noi suntem doar vizitatori si asta e un lucru bun zic eu...ce e mai trist este ca dupa ce ei isi iau zborul vedem ca au fost clipe minunate chiar daca pline de sacrificii ,clipe pe care asa grele le vrem inapoi nu pt greutatile intampinate ci pt frumusetea ,fericirea pe care am traito impreuna...de obicei noi vedem mai degraba sacrificiul si greutatile pt ca ne-au stors energia dar uitam ce a fost frumos ...nu stim ce sa mai facem?...ba da ...stim...stim ca vine o vreme cand trebuie sa acceptam schimbarile ...stim ca daca acel coltisor nu ne mai ofera decat nefericire nu mai are rost sa-l pastram...daca am incheiat un capitol deschidem altul ...va exista o continuare si daca ne dam seama ca acea casuta a viselor noastre am construit-o si s-a daramat sau nu va fi cu adevarat a noastra putem merge intr-o alta casa pe care sa o construim sau doar sa locuim...toti visam la o casa perfecta dar nu toti o pot avea asta nu inseamna ca s-a sfarsit...

pai, nu prea mai e timp sa construim ci doar sa locuim dar e altceva





liaiedera
Postat pe 22 Martie 2010 21:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce pregatim de sarbatori pentru copii nostrii mofturosi 5 De la: ROSI_ES2005 7 Februarie 2017 12:16
Mucegai , Igrasie 3 De la: Isac_Laurentiu_1 3 Aprilie 2013 13:56
Mama de fata vs. mama de baiat ,in calitatea de soacra 60 De la: garbogirl2123 9 Ianuarie 2014 19:50
Unde am gresit? 116 De la: ulygarbo 7 Aprilie 2017 16:09
O decizie dificila 98 De la: maria_32 29 Aprilie 2015 20:17
Setari Cookie-uri