Cat dureaza o relatie in afara casatoriei ?

Foarte adevarat!!!!
garbo_586
Postat pe 9 Martie 2014 12:47
daca iubesti persoana cu care esti poate dura o vesnicie!
garbo_586
Postat pe 9 Martie 2014 12:49
era vorba despre o relatie in afara casatoriei....
ndaniela65
Postat pe 9 Martie 2014 13:25
nu e voie iubire, in afara casatoriei !
_Isis_
Postat pe 9 Martie 2014 13:29
in "afara casatoriei" poate fi si-o ameteala si s-o numesti iubire, cin'te cauta? :)
asa, ca un tol pe ochi!
pitiTa_
Postat pe 9 Martie 2014 13:57
am citit cu interes acest topic...de ce?...simplu:
in primul rand,cel care a pus aceasta intrebare a facut-o pentru ca a avut sigur o relatie...sau a vrut sa auda mai multe parerei a celor ce sunt infideli in casnicie...nu putea omul sa spuna...cat v-ati inselat sotul sau sotia...probabil ca raspundeau putini.
sunt necasatorit,nu am fost niciodata...am incercat de doua ori in concubinaj dar nu a mers...prima suferea de sindromul ca este patroana iar a doua a spus ca nu vrea sa faca copii pentru ca nu vrea sa moara tablagiu,vrea sa ajunga ofiter.
dupa ce am terminat cu "tablagiul" ,am avut o perioada buna de stat singur fara sa imi fac o relatie,intr-o buna zi m-a invitat la o cafea o doamna cam la aprooape 40 ani pe vremea aceea,eu avand 38 de ani.
respectiva lucreaza in italia de peste 10 ani,sotul (fostul cum spunea ea) tot in italia,la fel si copilul a invatat din clasa a v a in italia.
dupa 4 (patru0 ani de zile,am decis sa termin cu ea deoarece imi spunea ca nu este casatorita,este divortata si nu locuieste in italia cu sotul ei...
ce m-a facut sa termin cu ea.este faptul ca nici la ora actuala nu mi-a spus daca sta cu el in italia...dar "fostu;" ei sot vine si sta de 2 ierni in dec,ian si februarie la ea in romania,la fostii socrii...asta in conditia in care copilul si fosta sotie sunt in italia.
am considerat ca nu am timp de pierdut pe situatii de relatii extraconjugale..i-am cerut adevarul...neprimindu-l m-am dus si am vorbit cu "fostul" ei...omul mi-a spus ca stau impreuna si ca el a bagat bani in casa socrilor,ca are un copil cu femeia respectiva si ca vrea sa-si rostuiasca copilul...mi-a spus "stai departe de ea"...ce inseamna ei stiu...pot fi o sumedenie de raspunsuri la stai departe de ea.
asadar...domnilor si doamnelor...cum spunea cineva pe aici...nu doar barbatii sunt porci...cum este posibil ca femeie sa mananci constienta cuiva 4 ani din viata?...de ce nu mi-a spus clkar...bai baiatule eu sunt impacata cu fostul...imi placi si vreau sa ma satisfaci cand sunt in romania....aproximativ 6 (sase ) luni pe an ...3 si 3...
cand am vorbit cu sotul ei..acesta se uita la mine cum ne uitam noi la o masina care ne place dar care are un pret care nu se justifica...a plecat capul in fata mea...eu sincer daca eram in locul lui si venea cineva sa-mi spuna ca a avut o relatie cu sotia mea timp de peste 4 ani...cred ca faceam o criza...ma manifestam cumva...el doar a pus capul in jos si zambea pe sub mustata in anumite momente la anumite lucruri ce le afla de la mine.
asadar...cum se spune din totdeauna...si iertat-mi expresia ce o voi folosi dar este din batrani si asta mi-a venit in gand acum...pana cand nu ridica cateaua coada...cainele nu-i da tarcoale.
revin acum cu un argument ce am uitat sa vi-l precizez...toata treaba se consuma in casa parintilor ei,am fost asezat la masa cu parintii ei si am dormit cu ea in patul in care doarme fostul cand vine acasa in romania.
sincer si acum imi vine foarte greu sa inteleg cum de parintii ei m-0ai primit in casa lor si au mancat cu mine la masa fara sa-mi spuna in acesti 4 ani ca fiica lor este impacata cu fostul...stiu ca sunt divortati legal de peste 10 ani,el a plecat primul in italia dupa care a luat-o si pe ea cu copilul...pe aici spune lumea ca el a luat-o atunci in italia pentru ca ea era combinata cu cineva aici si a vrut sa-i strice combinatia.
ea niciodata nu mi-a povestit trecutul ei sau de ce s-au despartit...am intrebat-o de foarte multe ori si nu am primit nici un raspuns.
imi pare rau ca am fost mintit si ca am pierdut cei mai frumosi ani din viata mea langa o femeie care a fost ascunsa de mine...care nici acum nu stiu adevarul...m-a facut sa traiesc in minciuni,in intuneric...
ma intreb ce fel de famili este familia ei,cum traieste ea cu "fostul"...parintii ei...cat de josnici pot fi sa stea la masa si cu sotul dar si cu amantul...de ea nu am ce spune....
va pup si iubiti-va partenerii de viata...nu amantele sau amantii...incercati sa nu inselati si sa obtineti ce vreti pentru satisfactiile sexuale de la partenerii de viata si lasati-va de vorba aia...spurc copii daca fac sex oral!
garbo219108
Postat pe 9 Martie 2014 14:02
taiem coada ! problema se rezolva. intrebarea e, coada cui ?
_Isis_
Postat pe 9 Martie 2014 14:09
108, din povestea ta reiese ca si femeia si barbatul "sunt porci"!
Sa inteleg ca(la tine) o relatie de casatorie tine numai daca exista si sex oral?
vb. doar
nu ca m-ar interesa, dar in general barbatii care au relatii extraconjugale
nu cauta sexul clasic(din cate aud eu)

pitiTa_
Postat pe 9 Martie 2014 14:33
clasic asa dupa ureche...aia muzicala.
_Isis_
Postat pe 9 Martie 2014 14:38
ei, pe masa de birou, mai nou, daca e sa te

sa fii tu sefa, el sa traga jaluzelele la intrare:)))))))))))
pitiTa_
Postat pe 9 Martie 2014 14:44
ai auzit sau ai vazut ? de experienta, nu poate fi vorba !
_Isis_
Postat pe 9 Martie 2014 14:50
curioasa mai esti?! ii suficient ca am amintit!

stii zicala: "lauda-ma gura...." no, mersic!:D
pitiTa_
Postat pe 9 Martie 2014 14:56
nu te intereseaza si vorbesti din auzite.
e o melodie cunoscuta.
_Isis_
Postat pe 9 Martie 2014 14:59
o stii si pe ea?
"la varsta ta, faceam asa, la,la,la" de melodie zic.
pitiTa_
Postat pe 9 Martie 2014 15:03
sincer?
daca faci doar "muzica clasica"..atragi ceva nou...si ceva nou nu inseamna decat o amanta sau amant...fie din partea ta,fie din partea lui...asadar lasati prejudecatile de-o parte si luati ce va trebuie de langa voi...si apropo....nu m-am gandit doar la sex oral cand am scris in postarea anterioara...a fost un gand si la anal :)
eu la randul meu...icerc sa-i ofer tot partenerei...sa nu aiba motiv sa caute ceva in alta parte...si sa ma pretuiasca pentru ce ii ofer...dar vad ca lucrurile nu stau asa...altii au caminul lor si cauta in alta parte ce oferim noi cei cu "orizonturi largi" asupra vietii sexuale...probabil ca noi suntem cotati ca o pleava de cei ce nu inteleg ce am spus eu aici.
asta este...bafta si va pup!
garbo219108
Postat pe 9 Martie 2014 15:09
De la: pitiTa_, la data 2014-03-09 15:03:58o stii si pe ea?
"la varsta ta, faceam asa, la,la,la" de melodie zic.


_Isis_
Postat pe 9 Martie 2014 15:11
De la: garbo219108, la data 2014-03-09 15:09:56sincer?
daca faci doar "muzica clasica"..atragi ceva nou...si ceva nou nu inseamna decat o amanta sau amant...fie din partea ta,fie din partea lui...asadar lasati prejudecatile de-o parte si luati ce va trebuie de langa voi...si apropo....nu m-am gandit doar la sex oral cand am scris in postarea anterioara...a fost un gand si la anal :)
eu la randul meu...icerc sa-i ofer tot partenerei...sa nu aiba motiv sa caute ceva in alta parte...si sa ma pretuiasca pentru ce ii ofer...dar vad ca lucrurile nu stau asa...altii au caminul lor si cauta in alta parte ce oferim noi cei cu "orizonturi largi" asupra vietii sexuale...probabil ca noi suntem cotati ca o pleava de cei ce nu inteleg ce am spus eu aici.
asta este...bafta si va pup!


un misionar, fara pozitie. cotele apelor in crestere...
_Isis_
Postat pe 9 Martie 2014 15:14
108, chiar asa de redusi or fi barbatii - TOTI barbatii - ca nu cauta decit oral si anal? Atunci ar fi asa de al dreak de simplu sa dai o raita pe la sex shop cind faci piata si sa le iei trei jucarii sa stea dreak pe canapeaua lor si sa rezolve problema pina iti faci tu ciorba, nu sa plece dupa amante....

Pe bune, iti caricaturizezi specia.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2014 15:15
inca ceva...am omis la aprecierea cu porcii..barbatii sunt porci iar femeile scroafe!
de ce spun asa?
pentru ca voi femeile ne faceti pe noi barbatii porci...asadar consoarta porcului nu poate fi decat o scroafa!
cu toate astea...nu mi-ati spus concluzia la relatia mea...pe care am avut-o...
daca va rog....imi spuneti parerea voastra la ce v-am impartasit?
va multumesc!
garbo219108
Postat pe 9 Martie 2014 15:16
108, tu nici nu ti-ai pus pirostiile si te contrazici singur ca faci_ dregi.
Treaba e ca nimeni care are o relatie stabila nu-si divulga "exercitiile sexuale" astfel incat sa tragi tu concluzii aberante, doar vreo"curca beata" care-ti pica tie la asternut si vrea ceva naspa iar tu ca nasparliu' ii cazi in plasa!

Tocmai aia era ideea nene, si femeia si barbatul (au fost porci) findca te-au folosit, nu-ti miroase?
pitiTa_
Postat pe 9 Martie 2014 15:21
pentru cele care au postat contradictoriu si care fac complimente la rasa barbateasca sau aprecieri la persoana mea...
voi nu v-ati "regulat" cu femei sa stiti parerea lor despre barbati...ce isi doresc anumite femei in pat de la un barbat...
stati linistite...sunt N femei care daca nu fac oral sau anal...se duc ca din pusca de langa partenerul lor...
am intalnit femei ce au squirt si cand fac sex oral...se excita enorm si imping extrem de tare din vagin...nu stiti multe...imi pare rau ca eu ca barbat trebuie sa-i spun unei femei ca nu stie sa faca sex....mai ales aici.
voi care v-ati laudat aici ca sunteti femei ideale...stiti ce este un squirt...l-ati avut macar odata?...stiti ce este un orgasm cervico-uterin?...stiti ce este un orgasm provocat de sexul anal?...sau mai bine spus ...stiti sa deosebiti orgasmele intre ele?
ma faceti sa cred ca pana la varsta pe care o aveti..nu stiti nimic..daca stiati,stiati ce spun acu si anterior...pacat ca nu ati ajuns la placerea culminanta :(
am intalnit femei care mi-au spus ca pot face sex normal ore intregi...dar daca nu fac si oral sau anal este egal cu zero pentru ele...nu simt ca au facut dragoste!
garbo219108
Postat pe 9 Martie 2014 15:26
no shit? Te cam contrazici! Acu' in afara de oral si anal mai are vreo importanta daca e scroafa, girafa sau caracatitza? Te mai uiti la detalii din astea irelevante... pe ce sint amplasate gaurile?


bai putzica, noi n-am facut sex cu femei pentru ca SINTEM femei asa ca stim cu siguranta ce ne place noua, femeilor - nu ce invata aia de pe strasse sa spuna barbatilor! Ca sint fraieri si cred!
Treci la cotetz.
Nota doi.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2014 15:32
108, eu le am cu proba isoscel si programa sc.
pana imi fac ceaiul de seara ca sa-l servesc in fata monitorului spune-mi(te rog) cum este(pt. tine) sa te fi decis sa te insori si sa-ti stii muierea plecata in vecini, sa vina acasa si sa se scalambaie in fata ta ca vrea"asa_asa"? Ai imaginatie?
aici nu ma refer la moralitate ci doar la exercitiul in sine.
pitiTa_
Postat pe 9 Martie 2014 15:44
Amanta nu e neaparat intretinuta! Poate e si ea cu familie, copii..........
garbo_5596
Postat pe 9 Martie 2014 16:15
inteleg, nu la asta m-am referit.
Pare mai degajata/relaxata in prezenta ta ca amant sau tu esti umarul pe care plange si ea, "isi da drumul"?
pitiTa_
Postat pe 9 Martie 2014 16:30
quasaria ...
m-ai uimit cata prostie poate cumula un om (femeie in cazul tau)...stiam ca se spune ca prostia nu are limite...dar sa faci pe interesanta si sa vorbesti in "raspar" si sa nu fi la subiect...este foarte jenant.
unde ai citit tu ca eu am fost la prostituate sau pe sosea?...imaginatia ta sau poate acolo iti faci tu veacul.
debitezi doar prostii...eu v-am spus concluziile trase de mine in urma mai multor discutii cu N femei...nu cu tine.
nu ma intereseaza de tine ce si cum...tu poate nici nu stii cu ce se "mananca" puta...daca te intreb acum...nu spui nici daca ai facut oral si nici anal...tu esti genul.."vai draga,ma confunzi"!
te rog frumos sa-ti pastrezi catalogarile proaste si jignitoare pentru frustrarile tale din viata ta si pentru partenerul tau...aici suntem sa discutam deschis,nu sa condamnam pe cineva personal,in speta pe mine.
eu am povestit o intamplare de a mea si am cerut o parere la ce am trait...nu daca sunt sau nu experimentat,daca mi-am pus pirostriile sau nu...
ce inseamna ca daca nu am o nevasta a mea (si femeia prietenilor) ...nu am dreptul sa vorbesc despre relatii???
scuze...considera ca nu am facut-o :)))))...te voi lasa pe tine sa faci pe "filozoafa" in continoare...
cred ca sunteti persoane lipsite de puterea cuvantului...doar postari irelevante la un subiect...gen "mistocari"...dupa postarile catorva de aici...nu mi-as dori sa cunosc personal asa oiameni incuiati la minte si plini de ei...astia sunt cei mai prosti.
nu va intreb ce studii aveti sau daca stiti sa scrieti corect romaneste...cu punctuatii...e.t.c.,a.s.a.m.d.
eu stiu un lucru...toti suntem oameni si suntem predispusi greselilor...
daca nu vreti sa recunoasteti ceva si nu aveti ceva interesant si la subiect de scris...nu o mai faceti.
sa dati dovada ca sunteti superiori prin cuvinte taioase si jignitoare fara sa cunoasteti un om...este cea mai mare greseala...atunci vede cel ce citeste cat de prost este cel ce a scris.
stiu....nimeni de aici...nici o femeie nu a facut sex oral sau anal...astfel primeam raspunsuri la ce am vorbit eu si nu postari total inutile....ceva de genul...unde dai si unde crapa!
hai pa si va pup ca imi sunteti tare dragi cate unele...
m-ati facut sa-mi para rau ca am postat aici...nu am crezut ca poate fi atata impertinenta.
garbo219108
Postat pe 9 Martie 2014 17:18
eii nu au facut....si eu sunt femeie...si da..am facut...si da am experimentat...si da acum stiu cemi place si ce nu...dar am invatat si ce ii place barbatului....bn in mare vorbind aici....ma refer la undele chestii pe care majoritatea barbatilor le adora
oricum ca sa ai o viata sexuala activa si lipsita de monotonie ambii parteneri trebuie sa fie deschisi la minte, lipsiti de inhibitii si alte porcarii de genul
si apropo fetelor sexul de calitate va calmeaza...asa ca ati putea sa mai incercati din cand in cand....nu zice nimeni sa ai 1000 de parteneri ci unul si bun cu care sa fii compatibil si sa fie cun trebuie...dar ca sa il gasiti tre sa cautati si sa lasati fatada aia de mironosite....oricum ei nu va cred

garbo_384599
Postat pe 9 Martie 2014 18:02
599...
in sfarsit o FEMEIE!
sarut mana si ma inclin in fata TA!
ai tot respectul din partea mea...
exact ce ai spus acum...asta i-am cerut si eu celei cu care am avut acei 4 ani pierduti...i-am cerut sa-mi spuna adevarul,daca este sau nu maritata sau daca ma vrea pentru satisfactiile ei carnale...a refuzat sa-mi spuna...atunci m-am dus si am vorbit cu "fostul sot"...cum ii spunea ea.
sunt constient ca i-am facut probleme in asa zisa ei casnicie...dar de ce a refuzat si in ultimul moment sa-mi spuna adevarul?...eu doream adevarul cu orice pret...chiar si pretul oferit si cerut de ea..."du-te si vorbeste cu el...cu mine ai sa termini pe viata,esti cel mai mare prost!"
astea au fost ultimele ei cuvinte inainte de a merge sa vorbesc cu acel barbat...dupa ce i-am spus ca am vorbit cu el...am avut o discutie de doi bani...nu ma credea ca am fost sa vorbesc cu el...i-am reprodus toata discutia mea cu el si am terminat cu ea...chiar daca eu am iubit-o...
eu nu am dorit nici o clipa sa fiu amantul ei...cel putin ea nu mi-a spus acest lucru si normal,pentru ca suntem oameni gandim si simtim...eu nu sunt un nesimtit...am ajuns sa o iubesc si ea dupa cum a spus era libera...pana cand am vorbit cu el...dupa....
doar suferinta mea...
probabil ea si el...nu sunt niciunul la prima abatere de acest gen,probabil ca eu i-am apropiat mai mult.
ma bucur pentru ei si ma rog la Bunul Dumnezeu sa-mi dea putere sa trec peste acest capitol urat din viata mea...spun urat pentru ca eu nu am fost pregatit,anuntat...ca voi fi doar amant...imi spunea ca vrea sa o iubesc,afectiune,caldura,intelegere...le-am oferit dar pana intr-un punct...dupa aceea recunosc ca am facut-o cum mi-a venit la gura,am jignit-o tocmai pentru ca nu mi-a spus cum stau lucruruile altfel nu mai puneam suflet.
nu doresc la nimeni sa treaca prin ce am trecut eu...
va pup!
garbo219108
Postat pe 9 Martie 2014 18:43
De la: garbo219108, la data 2014-03-09 15:16:11inca ceva...am omis la aprecierea cu porcii..barbatii sunt porci iar femeile scroafe!
de ce spun asa?
pentru ca voi femeile ne faceti pe noi barbatii porci...asadar consoarta porcului nu poate fi decat o scroafa!
cu toate astea...nu mi-ati spus concluzia la relatia mea...pe care am avut-o...
daca va rog....imi spuneti parerea voastra la ce v-am impartasit?
va multumesc!


Mai guit, nu toate femeile sunt scroafe cum nici toti barbatii, porci.M-am referit la categoria celor care practica "oralul" si la proba practica, pica, si pica'n limba intr-un "Pi" r-patrat numit vagin, iar cand se ridica arata ca un gandac de Colorado bezmetic pe deasupra si tot el(porcul) nu cunoaste cauza.
cin'te-a lezat mami?A! cu asta "se mananca puta"?
pitiTa_
Postat pe 9 Martie 2014 19:36
Ete fleoşc! Eşti femeie, doar dacă experimentezi. Auzi, sexu' de calitate, CTC-isto!

Măi Pita, poarcă se zice în MO.
Axl_R
Postat pe 9 Martie 2014 19:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de voi... 54 De la: garbo265332 28 Februarie 2018 15:20
eu casatorita..el singur 108 De la: eu_NADINE29 2 Aprilie 2015 19:17
Genereaza gelozia o stare de nesiguranta sau nu? 14 De la: tutankhamon 19 Octombrie 2009 01:25
Ai iertat-o,dar cum te convingi sa mai ai incredere in ea? 328 De la: garbo090878 22 Decembrie 2016 20:54
Infidelitate cu scopul de a-ti proteja partenera- e acceptabil? 96 De la: Mirela37 8 Septembrie 2011 16:50
Setari Cookie-uri