Cat dureaza o relatie in afara casatoriei ?

De la: Rotty, la data 2014-03-02 13:41:33 Poate ca si el a ars cartofii , de aia era suparat pe toipic.


... reao !!! eu n-am ars cartofii, am ars siguranta de la tablou... si mi-a cazut pc-ul... de asta sunt suparat !
barboneli
Postat pe 2 Martie 2014 14:23
Am lamurit situatziunea !
Rotty
Postat pe 2 Martie 2014 14:26
Pai savantul nu a specificat clar din moment ce inca sunt probleme. Cu capac, fara capac, asta-i intrebarea. Asa si cu relatiile. Cat se fierb? Tot la topic am ramas :)) Te pup
metaphor
Postat pe 2 Martie 2014 15:09
Aoleuuuuu!!Da,noi suntem PSIHANALISTE/I????Cred ca e in functie de VITEZA de descarcare a datelor...banuiesc daca POVESTESTI totul la inceput,dupa... devine banal si se incheie AVENTURA MOCIRLOASA!!!Daca esti mai timid,probabil asta "cere" timp...deci,tot fara raspuns.Ce,stie CINEVA,cat?
vickybeaty
Postat pe 2 Martie 2014 15:26
sml-confused0010:
vickybeaty
Postat pe 2 Martie 2014 15:26
De la: metaphor, la data 2014-03-02 15:09:20Pai savantul nu a specificat clar din moment ce inca sunt probleme. Cu capac, fara capac, asta-i intrebarea. Asa si cu relatiile. Cat se fierb? Tot la topic am ramas :)) Te pup


Cred ca-i ceri prea mult...
Sa nu ma zici.....
Rotty
Postat pe 2 Martie 2014 16:02
De la: metaphor, la data 2014-03-02 15:09:20Pai savantul nu a specificat clar din moment ce inca sunt probleme. Cu capac, fara capac, asta-i intrebarea. Asa si cu relatiile. Cat se fierb? Tot la topic am ramas :)) Te pup


nu, el a specificat clar dar dar oamenii, chiar si aia care au inteles, nu dau importanta destula. stau pe forum sa citeasca cat dureaza o relatie in afara casatoriei in loc sa fie atenti, atente mai ales... la cartofii pusi pe plita la fiert ! capacul nu joaca un rol foarte important la operatiunea asta, mai mult joaca un rol la o relatie in afara casatoriei ! de exemplu unul din raspunsuri la intrebarea asta ar fi: dureaza pana cand sotul sau sotia pune capac la aceasta relatie !!! da, pare figurativ sau metaforic... dar e eficace... ! apropo... sunt si capace de fonta, nu numai tigai...
barboneli
Postat pe 3 Martie 2014 13:55
De la: cristina5, la data 2014-02-15 14:19:15
De la: quasaria, la data 2014-02-13 04:57:20probabil daca sint amindoi casatoriti si cu copii dureaza ceva mai mult. Altfel... celui care e singur nu i se va mai parea suficient la un moment dat, si de aici dramele existentiale.


Sunt de aceasi parere cu tine..........
garbo047090
Postat pe 9 Martie 2014 05:46
Poii... parerea mea, o relatie, fie ea de orice fel, dureaza atat cat ambii parteneri au ce oferii unul celuilant, cand intervine monotonia si riscul de a se destrama, creste... pe doi oameni ii leaga dragostea, vorba cantecului, "Dar unde dragoste nu e, nimic nu e".
garbo088037
Postat pe 9 Martie 2014 06:25
O secunda,altfel o sa zica ca i satul de ea,actuala.
ioana9o
Postat pe 9 Martie 2014 06:59

garbo168688
Postat pe 9 Martie 2014 07:16
a avea o relatie in afara casatoriei este interzis! si cum toate lucrurile interzise sint mai dulci, depinde de fiecare cat poate sa se abtina.
lllorena
Postat pe 9 Martie 2014 08:47
Dureaza pana cand trece faza hormonala , iar cel casatorit isi da seama ca-i mai confortabil sa stea in fotoliul de acasa . Faza cu " responsabilitatea " sunt naivitati .
garbo110974
Postat pe 9 Martie 2014 09:30
andropauza ?
_Isis_
Postat pe 9 Martie 2014 09:34
Faceam referire la acea faza initiala intre doi indragostiti , faza de inceput , eu o numesc " faza hormonala " , care trece dupa o perioada si apoi vezi cu ce ramai .
garbo110974
Postat pe 9 Martie 2014 09:43
totul dureaza cat vrei tu!
garbo_68
Postat pe 9 Martie 2014 09:43
cu batiste si nervi.
_Isis_
Postat pe 9 Martie 2014 09:46
Daca sunt " doi " implicati atunci dureaza cat vor amandoi !
garbo110974
Postat pe 9 Martie 2014 09:47
De la: garbo_68, la data 2014-03-09 09:43:17totul dureaza cat vrei tu!


always
_Isis_
Postat pe 9 Martie 2014 09:47
De la: garbo110974, la data 2014-03-09 09:47:12Daca sunt " doi " implicati atunci dureaza cat vor amandoi !


nu cred ! sunt implicati trei, sau chiar patru, depinde...
_Isis_
Postat pe 9 Martie 2014 09:49
Depinde de cati afla , dar " cei doi o fac " asa ca cei doi decid cand "se opresc s-au nu "

Crezi ce vrei dar eu vorbesc din experienta mea ! Am incercat si eu odata "aceste ape " si pot spune ca nu m-am simtit bine nici " in timp , nici dupa " s-au la mine " urla vocea constiintei " , dar eu personal nu caut " fericirea " in noroi , desi se spune ca " nuferii pot inflori si din balti " !
garbo110974
Postat pe 9 Martie 2014 10:02
sau decide unul dintre ei. de aflat se afla. iar de urlat, va urla, cel sau cea inselata, sau nu...mai stii ?
_Isis_
Postat pe 9 Martie 2014 10:07
Cea mai haioasa fraza legat de acest subiect am
citit -o o data si m-a amuzat cat este de adevarata - ''M-AS BAGA INTR-O RELATIE DAR...NU STIU IN A CUI?!''
Parerea mea este ca, depinde de o multime de aspecte si mai ales de cei doi, de gradul de implicare al fiecaruia, de educatie, de ceea ce ii determina si mai ales de asteptarile fiecaruia, de compatibilitati. Poate dura ani de zile sau o zi. Mai dureaza de asemenea de cat de mare este nevoia de a isi impartași unul altuia din experienta acumulata si de sentimentul vinovatiei, daca acest exista in cazul in care partenerii sunt prinși intr-o relatie oficiala si de regula faptul in sine, destabilizeaza in timp intr-un fel sau altul pe cea existenta.
Sunt situatii cand, daca sunt indeplinite conditii pe care nu le-ai mai experimentat si acestea te fac sa te simti excelent poate duce la o noua relatie oficializata, in detrimentul uneia deja consumate.
Pana la urma, fiecare are dreptul sa aleaga prin liberul arbitru durata acesteia. mai depinde si de spatiul in care se desfasoara si aici ma refer la faptul ca moral, pe la noi astfel de relatii sunt comentate de cei din jur fara ca sa cunoasca prea bine situatia de fapt, avand prea putin relatii corecte si complete despre perechea respectiva. La noi esti deseori pus la zid doar si pentru ca, esti vazută/vazut stand doar de vorba cu cineva...
Suntem in Romania inca incastrati in traditii si dogme in care, esti blamat si doar pentru ca iti place firesc de cineva fara ca aceasta situatie sa aiba la baza neaparat ''pacatul'' original. biblic.
Daca ceea ce iti propui te face sa te simti bine atunci, mergi inainte si daca nu, atunci decizia unde tragi linia.
garbo080596
Postat pe 9 Martie 2014 10:21
Depinde cat dureaza casatoria:) poate sa fie casatoria mai scurta decat relatia extraconjugala si invers:)
nusi52
Postat pe 9 Martie 2014 10:22
o relatie extraconjugala este imorala.daca nu esti in stare sa pastrezi ce ai nu vei reusi nici in alta.aventurije nu au viitor.minciuna are picioare scurte,si pana la urma te saturi sa mai ierti.
ggparang
Postat pe 9 Martie 2014 10:40
relatia mea dureaza de 17 ani. intre timp eu am ramas singura. da, nu imi p-lace ca de sarbatori sau in multe alte momente nu este langa mine. dar momentele traite langa el, atentia de care ma bucur, dragostea si respectul care sunt nestirbite, ma fac sa fiu multumita si sa nu imi doresc pe altcineva langa mine. am stiut din prima clipa ca el este barbatul vietii mele si pana acum s-a dovedit ca nu m-am inselat.
tatiana1956
Postat pe 9 Martie 2014 11:18
Putem lua in calcul si varianta ea si ea necasatoriti/ divortati , dar se plac si traiesc asa ca si cum ar fi casatoriti dar fara sa se casatoreasca din diverse motive stabilite de lainceput. O astfel de relatie poate rezista toata viata
adeline
Postat pe 9 Martie 2014 11:42
cred ca e cel mai bun raspuns!!!

BtiBti
Postat pe 9 Martie 2014 11:49
Depinde cat de mult bun simt au amandoi! Am fost cu o tipa maritata doar cu acte,dupa cum spune ea si care nu divorta ptr copii! Eu divortat,m-am indragstit nebuneste!N-am presat-o cu nimic niciodata,n-am cerut sa divorteze ptr ca nu as fi vrut sa-i punem coipiii ei intr-o postura penibila! Ma multumeam cu a ne vedea de cateva ori pe sapt la bar unde lucra! Am facut dragose de 3 ori intr-un an si ceva cat am fost! Apoi am plecat 4 luni cu serviciul si cand m-am intors facea ochi dulci altcuiva de fata cu mine! Sustinind ca de fapt asa trateaza toti clientii! Cica sa nu dea de banuit! M-am scarbit si am terminat-o! Tot timpul asta am ajutat-o material ca si cand ar fi fost familia meade fapt exact ca pe a mea! Mai sunteti fratilor fraieri d-astia ca mine?! Hai s-o punem de-un club! Deci nu numai barbatii sunt neste porci,Nu fetelor!
garbo094832
Postat pe 9 Martie 2014 11:56
De la: garbo326281, la data 2014-02-23 22:59:37daca iubesti cu adevarat poate sa dureze o viata
[/quAote] adevarat graiesti !!!!.....
Valencita
Postat pe 9 Martie 2014 12:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Legalizarea prostituției 9 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 00:27
Promiscuitatea - efect secundar al libertatii... 51 De la: snowflake 17 August 2009 12:32
Obiceiul - traditie sau NU ? 6 De la: tutankhamon 6 Iulie 2009 00:04
BRBAII RZBUNTORI... 24 De la: sophia 24 Septembrie 2009 22:53
De ce doare atat de mult tradarea? 42 De la: roby_cado 29 Martie 2011 21:45
Setari Cookie-uri