cum pot slabi fara sport?

De la: garbo_19362, la data 2013-10-14 11:27:30fa dragoste ....
lucia_voroneanu
Postat pe 14 Iunie 2014 08:15
De la: Fss_ssu, la data 2013-10-27 19:00:54
Marusha

mananca ardei iute si fa SEX!
Mai, tu sa conduci, stii? .....sa vezi ce te arde la grasimi, ohoooooo! si impartiti trebile pi din doua.....eiii!
Ia incearca!

numa' bine, cu barbatu ' langa tine! na


Reteta e OK! Pe linga SEX (nu facut copii) si o repriza de DANS nu strica. Cina un individ de 54 de ani recomanda pentru mentinerea tonusului si a greutatii ideale pentru El si Ea doua pertide de SEX zilnic a cite 15-30 minute.
Oricum ar fi FARA MISCARE LIPSITA DE STRES nu exista rezultate viabile si permanente. Incercat si aplicat am peste 60 ani in cca 6 luni am dat jos cca.20kg.
garbo189024
Postat pe 14 Iunie 2014 09:30
Mda....Sportul national in Ro .
Rotty
Postat pe 14 Iunie 2014 09:36
Cu ochii pe ceas.
Axl_R
Postat pe 14 Iunie 2014 09:37
Prin sport se slabeste rapid daca organismul este sanatos !
Iar in celelalte cazuri depinde de persoana care doreste sa slabeasca si ce vrea sa faca corpul ei ! Nu sunt medic sau ceva asemanator dar din propria experenta as sugera pentru stilul tau de viata care spui ca il ai : Incepe cu un pahar cu apa normala care o bei zilnic inainte de fiecare masa iar cand ai pofta de ceva bea apa inainte si pe urma mananca .Trei mese pe zi cu un meniu normal cu cat mai putine grasimi si paine pentru tine daca se poate fara sa iar de la masa sa te ridici flamanda cum se spune , dupa ora 19.00 nu mai manca . Nu as recomanda dietele cu gramaj si infometarea pentru ca slabeste imunitatea organismului . Iar consumul de apa zilnic este necesar pentru organism . Eu personal ajutat si de sport (numai alergare) am slabit in o luna si 10 zile 25 kg de la 120 Kg la 95 Kg . Incearca si o sa vezi rezultatele intr-o saptamana nu o sa fie miraculoase sau iesite din comun dar vor ajuta la echilibrarea si revigorarea organismului . Ai si sfaturi practice in comentari ! PS Am uitat sa iti spun ca ar fi ideal ca cineva sa iti maseze zonele care le simti unflate dar sa nu raupa carnea masajul , sa fie usor ca briza mari inb acest sens pune sotul sa faca acest lucru si sigur vei vedea rezultatele . Succes !
Mirajmitu
Postat pe 14 Iunie 2014 09:42
Vezi că tu cu remarca " orice familie normală are maşină de spălat vase" jigneşti enorm. Nici eu, nici rudele, nici prietenii mei si cred că şi sute de gospodine nu au maşină de spălat vase. Şi sunt perfect de acord cu bărbi 22....... Şi eu sunt în aceeaşi situaţie că ea. Şi, de obicei la sala vezi numai pitipoance cu nasul pe sus. Eu am fost şi ştiu cum e. Abţine-te sa mai jigneşti fără rost
Jemenez_Garcia_Ana_Maria_1
Postat pe 14 Iunie 2014 11:04
foarte corect!!! Daca cu toti am fi la acelasi parere ....
garbo091198
Postat pe 14 Iunie 2014 12:06
Numara caloriile si mananca ce iti place. Incearca sa reduci numarul la maxim 1200 per zi. In functie de munca pe care o faci poti cobora si sub pragul celor 1000 calorii per zi. Incearca pentru o perioada de minim 4 luni. Felicitari pentru hotararea de a slabii. BAFTA!
ticolea
Postat pe 14 Iunie 2014 12:09
e vorba de mentalitate. Daca tu pentru tine reprezinti in primul rind masina de spalat vase, rufe, biberonul si fierul de calcat, si astea iti sint prioritatile absolute - voila, asta ajungi sa fii. Si nu sint deloc rautacioasa, e purul adevar. De ce ajung femei care la 20 de ani sa arate superb ca la 30 sa para de 60? Pentru ca, din perspectiva lor, "trebuie sa se sacrifice".
Cit costa masina aia de spalat vase ca INTR_ADEVAR sa nu ti-o poti permite?
Cit de complicat e sa iti inveti copiii peste 3 ani sa manince singuri si sa se schimbe in pijama si sa se spele pe dinti si sa ii ajuti doar cu baita, apoi te cheme sa le spui doar povestea de noapte buna?
Cit de greu e sa isi calce sotul camasa?
Da, e o viata chinuitoare pentru ca VREI sa ai o viata chinuitoare si pentru ca tot timpul te-ai postat in perspectiva sacrificatei - si atunci de ce te miri ca asta esti, cu imagine cu tot?!

Si nu sint nici pisi, si am si copil, si barbatul poarta costume - dar in nici un caz nu i le spal si nu i le calc eu, ca nu e invalid. Iar copilul face cu placere lucruri pe care le poate face, pentru ca vrea sa "fie mare". Din punctul meu de vedere, faptul ca ii iubesc pe amindoi nu reprezinta atributii in plus. Sintem toti trei responsabili de tot ce e in casa noastra, in aceeasi masura. Nu inseamna sa fii "rau" - inseamna sa ii lasi sa se bucure de o versiune a ta mai buna. Inseamna sa fii in stare sa le zimbesti si sa petreci cu ei timp de calitate in loc sa fii un soarece pe roata 24/24. Nu ii invinovati pe ei si nu invinovati treburile casnice: treburile casnice sint aceleasi in orice familie, si daca i-ai invatat pe toti sa faci mai mult decit poti duce, problema esti TU.
Poi sa pricepi bine, nu poti sa pricepi.... continua asa, si astepta alte rezultate!


In rest... 362, dragoste sau sex pentru unii reprezinta ceea ce faci cind iti iubesti si doresti partenerul, nu cind vrei sa slabesti. Nu stiu la virsta ta, dar sint virste la care a te apropia de persoana iubita are alta semnificatie, nu se reduce la a executa genoflexiuni si flotari ca sa dai sunca jos. Josnic....
quasaria
Postat pe 14 Iunie 2014 13:00
De la: garbo_19362, la data 2013-10-20 19:52:43Dreptul la libera exprimare este garantat prin constitutie! nu ti-l poate lua nimani !

pai de lucrurile intime nu vb cu oricine...
pot fii si copii,,apoi spuneti de ce vad sexul ca o normalitate..
dreptul la opinie il poate avea oricine atata timp cat este bun simt si inveti pe cineva de bini..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 14 Iunie 2014 14:22
Unii vad ca s-au departat de subiect, ajungand la atacuri asupra sotului si altele. Recomandarea mea este sa incerci sa adopti o dieta KETOGENICA si, dat fiind ca nu ai timp de sport, sa limitezi glucidele la 20-30 de grame/zi.

Eu am aplicat sfaturile din linkul de mai jos (ale Dr. Andrei Laslau) si nu am nimic de reprosat :) Succes!!!

http://www.andreilaslau.ro/dietetik-ro-andrei-laslau-si-dieta-ketogenica
Kang_Sitan_1
Postat pe 15 Iunie 2014 02:01
De la: marusha, la data 2013-10-14 10:51:11dragele mele, nu am timp de sport, sunt intr-un du-te/vino continuu, ba cu serviciul, ba cu fetele mele, ba acasa (gatit, spalat, curatenie..etc), asa cum probabil sunteti majoritatea dintre voi.
va rog, cateva idei de slabit, care sa nu necesite sport.
o zi frumoasa tuturor!!!
garbo253189
Postat pe 15 Iunie 2014 08:42
Buna ziua.Poti slabi si fara sa faci sport ,am inteles ca nu ai timp,avind 3 mese pe zi echilibrate din punct de vedere caloric,aducind in alimentatia zilnica necesarul de vitamine,minerale si proteina vegetala si nu in ultimul rind consumind apa si bine inteles multa vointa .O zi buna sa ai .
garbo253189
Postat pe 15 Iunie 2014 08:48
Pentru persoanele foarte ocupate exista o solutie foarte buna, pentru a slabi astfel: inlocuind 2 mese traditionale cu un coctail vitamino proteic cu doar 230 de calorii si atunci te poti incadra la consumul de 1300 de calorii pe zi aducind necesarul de vitamine,minerale si proteina vegetala .Un lucru bun este ca slabesti fara sa te infometezi sau sa te anemiezi .In acest fel eu am slabit 26 de kg in 8 luni,dar cel mai frumos este ca ma mentin de 7 ani .
garbo253189
Postat pe 15 Iunie 2014 09:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SALON NOU REMODELARE CORPORALA IN CONSTANTA 1 De la: andrada10 26 Iunie 2010 12:37
buna 3 De la: oany29 7 Martie 2013 11:16
masaj 3 De la: nuti_vio 10 Decembrie 2010 12:49
Buna! 1 De la: garbo_500835 2 Octombrie 2019 19:29
Cum pot scapa de barbie dubla? 8 De la: garbo_474658 5 Decembrie 2017 03:42
Setari Cookie-uri