Se lasa copil de patru ani sa dispara din ochi?

Bunica este vinovata principala si tot ea ar trebui sa raspunda in fata legii pentru neglijenta, si nepasare! Timp de 2 ore jumatate a baut bere la cutie si a pipat tgari...si poate ca ar mai fi stat mult si bine daca nu ar fi aparut celalat frate de 6 ani, insotit de dl. care l-a adus! Daca ar fi fost o bona in locul ei, acum sigur ar fi fost arestata pentru asa ceva....cu sau fara cainii comunitari, putea foarte bine sa intalneasca un pedofil sau sa fie rapit pentru organe, etc....Oricum, eu sunt convinsa ca nu cainii l-au ucis, cred ca a fost adus in acel loc deja mort! Sunt atatea variante cu cainele de lupta care l-ar fi sfasiat.... o haita de caini comunitari nu mai dadeau din coada si nu se bucurau la lumea stransa ulterior la fata locului, daca ar fi facut o asa atrocitate!
LLisa
Postat pe 2 Octombrie 2013 19:03
calla, nici o tara din lumea asta nu iti da tie bani sa stai acasa "minim cinci ani" (!!) sa iti cresti copilul. Copilul e o alegere: doresti sa stai cu el acasa, asigura-te ca ai suficienti bani pt asta. Daca nu ai, si nu esti de acord sa muncesti si sa il duci la gradinita, de exemplu, atunci nu il faci. Copilul e responsanbilitatea ta, nu a statului, nu a guvernului, a nimanui altcuiva!
quasaria
Postat pe 3 Octombrie 2013 12:59
foarte adevarat Q , TE APROB!
garbo_19362
Postat pe 6 Octombrie 2013 11:42
De la: calla, la data 2013-10-02 17:34:57 Chiar si aici vad cat de copii sunt unii care se iau la hartza pe te miri ce si unii care interpreteaza pueril ceea ce spun eu si altii... E trist ca nu alegem sa ne maturizam, sa alegem sa fim responsabili, sa alegem sa crestem copii sanatosi emotional!

Maturitatea vine la pachet cu un cumul de experiente...nu confunda realismul cu maturitatea!
ps.am vazut destule casnice plictisite si iresponsabile la viata mea, asa ca teoria asta a chibritului pe care incerci tu sa o promovezi, nu sta in picioare!
miss_darine
Postat pe 6 Octombrie 2013 12:24
Cainii au inteligenta unui copil de doi ani,deci nu sunt de vina cainii....e ca si cum ai da vina pe copii,ca au plecat in lume,habar nu au ,sunt iresponsabili.
Sotul meu conducea odata foarte incet din fericire,si a apucat sa puna frana la timp,cand un copil de vreo 8 ani a sarit sa treaca in fuga pe partea cealalta,fara sa se uite,a tisnit pur si simplu....fara sa existe trecere de pietoni,pe acolo.....
Atatia copiii mor calcati de masini,si vad ca oamenii nu duc la cimitirul de masini,toate masinile....sa omori toti cainii nu e o solutie.....
Crimele facute de oameni,la nivelul lor de inteligenta,sunt mult mai groaznice,decat ale cainilor.Nu am auzit caine sa violeze nou nascut catelus,nici altele.....
daniilia
Postat pe 10 Noiembrie 2013 06:53
Bunica este vinovata in acest caz dar, prea multi caini maidanezi pe strazi. Langa blocul meu era o hergelie de 30 de caini imi era frica sa vin acasa. Este adevarat ca locul cainilor a fost luat de pisici.
lllorena
Postat pe 10 Noiembrie 2013 07:33
da Lorena si la mine pe strada este o turma de caini vagabonzi le-am spus turma pentru ca au blana lunga si mitoasa de atata murdarie de zici ca sunt oi ...pericolul este foarte mare , deunazi au venit 4 masini de hingheri si una de politie au mai prins cate unul doi dar s-au regrupat si sunt inca multi !
garbo_19362
Postat pe 11 Noiembrie 2013 08:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o mama pe cale sa-si creasca singura copilul 44 De la: garbo261975 31 Ianuarie 2012 15:59
Probleme cu cel mic la gradinita. 26 De la: nicoleta26 6 Septembrie 2013 14:12
dintisorii la copii de 1 an 4 De la: daniilia 14 Februarie 2012 08:40
Experienta kidsshops. Ce sa fac?? 5 De la: garbo_385367 6 Septembrie 2014 14:26
Ce premergator sa cumpar? 15 De la: IonelaB 22 August 2014 10:10
Setari Cookie-uri