Un accident poate schimba un om???

buna draga mea. am citit cu interes toata istorioara ta. Parerea mea,este ca nu accidentul l-a schimbat pe omul iubit de tine,ci chiar tu;cu gelozia ta excesiva,cu posesivitatea ta.....cu tot controlul pe care voiai sa-l detii......ar trebui sa tinem cu totii cont de zicala:CE TIE NU-TI PLACE,...ALTUIA NU FACE!!! Stii ca la sfaturi suntem buni cu totii,mai greu le aplicam cu noi insine. Nu stiu daca asta e solutia ideala,dar prietenele mele si-ar dori sa fie ca mine......Pe intelesul tuturor,eu mi-am impus sa fiu mai "nesimtita",ca sa-mi mearga si mie mai bine(nu ca mi-ar fi mers,dar macar nu sufar).prietenul meu a fost plecat la munca in Germania aprox 3 ani . Locuiam impreuna de 2 ani .Ma suna saptamanal,imi povestea ce se intampla in decursul saptamanii.etc;eu niciodata nu mi-am batut capul cu cine isi petrece timpul liber,sau unde,ca doar nu lucra non stop,nu? Poate uneori ma incerca o idee,un gand asa in adancul sufletului,dar nu-l bagam in seama,nu voiam sa sufar....stiu ca daca mi-as da frau liber,as fi ca tine;sunt scorpioanca; mai mult nu treb comentat pe subiect. DE CE M-AM HOTARAT SA-TI RASPUND? PENTRU CA NIMENI NU STIE RETETA DRAGOSTEI....NU STIM DACA SUNTEM PE ACEEASI UNDA CU PARTENERUL,DACE NE VINE "CA O MANUSA",NOI,FEMEILE NE CREEM SINGURE PERSONAJUL IN FUNCTIE DE CE NE DORIM DE LA UN OM PE CARE IL PLACEM DI DIFERITE MOTIVE,SI IN SPECIAL NE CREDEM MAI BUNE DECAT ALTELE....NE ASUMAM SI NOI MERITE CARA LOR NU LE TREBUIE!!!!!Prietenul meu dupa 3 ani s-a intors-imi parea ca nu e schimbat,ca e le fel: eu il asteptam acasa,cu mancarea calda,cu o ceasca de cafea,neobosita in a-l asculta(imi povestea in fiecare seara tot ce facea la munca cu lux de amanunte). Lucrez si eu,dar il asteptam asa cum credeam ca e normal:curatenie,calcat,spalat,mancare buna,(toata ziua mi-o petreceam in bucatarie ,dulciuri,etc). Avea si el un apartament:in tot timpul asta l-am renovat,si-a luat masina noua,e sanatos,acum arata a barbat bine......etc..toate la superlativ. Si mai ales nu il sufocam,ii lassam libertate s-ii cream tot confortul de care aveq nevoie.....CA TOATE FEMEILE DE PE LUMEA ASTA,ASTEPTAM CA INTR-O BUNA ZI SA MA INVITE LA STAREA CIVILA;CHIAR CREDEAM CA M-I SE CUVINE,CA MERIT DIN PLIN.......TI-AS SCRIE O ZI INTREAGA..........DAR REZULTATUL DEJA IL BANUIESTI:DUPA 8 ANI DE CONCUBINAJ A PLECAT LA EL ACASA,STA BINE,MERSI IN APATRAMENTUL PE CARA L-AM ARANJAT DUPA ULTIMA MODA,INCA MA MAI SI SUNA SI-MI SPUNE CA-I ESTE BINE!!!!!! ABIA ACUM MI-AM DAT SEAMA CA NU AM FOST INTR-UN CONCEDIU IMPREUNA IN CEI 8 ANI,SI INAINTE SA IL CUNOSC NU EXISTA VARA SA NU MERG LA MARE,PRIN STATIUNI.....CA DE AIA LUCRAM UN AN DE ZILE.....DRAGA MEA,DACA TU AI FOST SUFOCANTA SI TE-A LASAT,; DACA EU AM FOST SUPUSA,CHIAR SCLAVA,SI M-A LASAT.....CE SI CUM TREBUIE SA FIM NOI,CA SA FIM CELE ALESE,SI SA NU SUFERIM?
APROPO:ABIA ACUM MI-AM DAT SEAMA CA DE ANI DE ZILE NU-L MAI INTERESAM SEXUAL,NICI NU MA ATINGEA MACAR DIN GRESEALA...........DECI?????????
Marieta_Tonose_1
Postat pe 28 Iulie 2013 09:54
''acum arata a barbat bine......etc..toate la superlativ.''

''APROPO:ABIA ACUM MI-AM DAT SEAMA CA DE ANI DE ZILE NU-L MAI INTERESAM SEXUAL,NICI NU MA ATINGEA MACAR DIN GRESEALA...........DECI?????????''

Deci...e superlativ, da' fără sex. Şi ţi-o trebuit ani de zile, ca să-ţi dai seama.

Mai greşeşte omu'...
Axl_R
Postat pe 28 Iulie 2013 10:04
De la: MARILENA_25, la data 2013-07-28 07:15:10ingerasule esti praf la l. romana..normal ca ai sarit in ajutorul d-nei care ne stalceste limba intr-un mod inacceptabil. postezi permanent, cu aceleasi greseli gramaticale, cu o exprimare infantila si cu vesnicele tale citate religioase. nu stiu cand ai sa te lasi de meseria asta..nu e pentru tine. ma gandesc ca doamne doamne nu iti da dezlegare sa stai pe net toata ziua si sa scrii in halul in care o faci tu. mai abtine-te sa postezi, macar miercuri si vineri, pentru sufletul tau si al nostru care am mai rasufla usurati.


sincer habar nu am despre ce vorbesti...Ai vazut tu cumva ca scrie in biblie,despre evolutie spiritual,,contruire character,,bun simt si corectitudine..

eu stiu ca in biblie scrie ca femeia sa fie supusa barbatului,,ca iov a suferit don cauza lui Dumnezeu,,ca Dumnezeu ne pedepseste pt pacatele noastre..ca trebuie sa propavaduiesti evanghelia..
ma vezi pe mine ca scriu aceste lucruri?despre religie?

eu vorbesc despre bunele maniere,dfespre corectitudine bun simt..Despre lucrurile care trebuie sa le aiba un om care se numeste om.
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 14:39
sincer habar nu am despre ce vorbesti...Ai vazut tu cumva ca scrie in biblie,despre evolutie spiritual,,contruire character,,bun simt si corectitudine..

eu stiu ca in biblie scrie ca femeia sa fie supusa barbatului,,ca iov a suferit don cauza lui Dumnezeu,,ca Dumnezeu ne pedepseste pt pacatele noastre..ca trebuie sa propavaduiesti evanghelia..
ma vezi pe mine ca scriu aceste lucruri?despre religie?

eu vorbesc despre bunele maniere,dfespre corectitudine bun simt..Despre lucrurile care trebuie sa le aiba un om care se numeste om.
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 14:43
eu nu cred ca Dumnezeu pedepseste omul pt pacatele lui,,ci omul se baga in belele pt ca nu isi foloseste ratiunea si se lasa in voia oamenilor si sortie..

soarta ti-o faci tu pt ca ai liberal albitru,libertatea de a aleege.
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 15:25
"soarta ti-o faci tu pt ca ai liberal albitru,libertatea de a aleege. "


Zaaaau ??? Pai si atunci de ce ne tot aburesti sa ne rugam lui Dumnezeu , ca ne face si ne da ?
Rotty
Postat pe 28 Iulie 2013 15:30
De la: Rotty, la data 2013-07-28 15:30:28"soarta ti-o faci tu pt ca ai liberal albitru,libertatea de a aleege. "


Zaaaau ??? Pai si atunci de ce ne tot aburesti sa ne rugam lui Dumnezeu , ca ne face si ne da ?


pai noi femeile vrem si noi sa avem barbati frumosi si destepti..daca te apropiii de Dumnezeu sigur va va face sa fiti mai destepti si va va motova sa va doriti sa deveniti mai buni..dar dar daca nu te rogi de unde poti sti ceea ce este bine pt tine?
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 15:38
pai noi femeile vrem si noi sa avem barbati frumosi si destepti..daca te apropiii de Dumnezeu sigur va va face sa fiti mai destepti si va va motova sa va doriti sa deveniti mai buni..dar dar daca nu te rogi de unde poti sti ceea ce este bine pt tine?

in viata asta sincer nu am nici un chef sa ma casatoresc pt ca am de gand sa ma implic in evolutia gandirii barbatilor..
dar in cealalta viata daca voi fii femeie poate ca ma voi casatori si imi pregatesc terenul de pe acum ca sa am de unde sa aleg.
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 15:41
De la: ingerasulluptator, la data 2013-07-28 15:38:16
De la: Rotty, la data 2013-07-28 15:30:28"soarta ti-o faci tu pt ca ai liberal albitru,libertatea de a aleege. "


Zaaaau ??? Pai si atunci de ce ne tot aburesti sa ne rugam lui Dumnezeu , ca ne face si ne da ?


pai noi femeile vrem si noi sa avem barbati frumosi si destepti..daca te apropiii de Dumnezeu sigur va va face sa fiti mai destepti si va va motova sa va doriti sa deveniti mai buni..dar dar daca nu te rogi de unde poti sti ceea ce este bine pt tine?



Ahaaa....De aia am io asa un barbat frumos si destept ? Ca m-am rugat ?
Rotty
Postat pe 28 Iulie 2013 15:48
De la: Rotty, la data 2013-07-28 15:48:16
De la: ingerasulluptator, la data 2013-07-28 15:38:16
De la: Rotty, la data 2013-07-28 15:30:28"soarta ti-o faci tu pt ca ai liberal albitru,libertatea de a aleege. "


Zaaaau ??? Pai si atunci de ce ne tot aburesti sa ne rugam lui Dumnezeu , ca ne face si ne da ?


pai noi femeile vrem si noi sa avem barbati frumosi si destepti..daca te apropiii de Dumnezeu sigur va va face sa fiti mai destepti si va va motova sa va doriti sa deveniti mai buni..dar dar daca nu te rogi de unde poti sti ceea ce este bine pt tine?



Ahaaa....De aia am io asa un barbat frumos si destept ? Ca m-am rugat ?


pai nu stiu cat de destept esti tu

barbatii se lauda ca sa isi vanda Marfa este ceva commercial la ei
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 15:55
sunt unele femei care au niste barbate smecheri negativi dar pt ele ei si sunt destepti
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 15:57
eu degeaba mas ruga sa imi dea Dumnezeu un barbat destept pt ca nu are de unde sa imi dea..
un barbat destept acel babat care se straduie sa mearga pe drumul drept..
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 16:00
Mai Ingeritz-o tu inca tot barbat ma consideri ??? Tolomaca rau mai esti....Nu mai povestesc cu tine
Rotty
Postat pe 28 Iulie 2013 16:02
De la: Rotty, la data 2013-07-28 16:02:27 Mai Ingeritz-o tu inca tot barbat ma consideri ??? Tolomaca rau mai esti....Nu mai povestesc cu tine
tu ai un mod de exprimare si gandire masculine..
daca incerci sa ma duci in eroare treaba ta eu am parerea mea
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 16:16
Marieta_Tonose, mesajul tau ar fi amuzant...daca n-ar fi trist. Daca tu ti-ai dat seama abia dupa ce te-a parasit ca nu mai faceati sex de ani de zile (??) nici macar nu e cazul sa iti mai pui problema unde greseai.
quasaria
Postat pe 28 Iulie 2013 16:17
De la: Rotty, la data 2013-07-28 16:02:27 Mai Ingeritz-o tu inca tot barbat ma consideri ??? Tolomaca rau mai esti....Nu mai povestesc cu tine
eu degeaba mas ruga sa imi dea Dumnezeu un barbat destept pt ca nu are de unde sa imi dea..
un barbat destept acel barbat care se straduie sa mearga pe drumul drept.. ..

femeile ii considera pe barbatii smecheri si hoti destepti de aceea ii poate ia ca exemple..si fac si ele rautati

ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 16:20
De la: ingerasulluptator, la data 2013-07-28 16:16:58
De la: Rotty, la data 2013-07-28 16:02:27 Mai Ingeritz-o tu inca tot barbat ma consideri ??? Tolomaca rau mai esti....Nu mai povestesc cu tine
tu ai un mod de exprimare si gandire masculine..
daca incerci sa ma duci in eroare treaba ta eu am parerea mea


Oi fi avand mult testosteron....mai stii ? ....Anabolice nu am luat , paroasa nu sunt ..... sunt desteapta si incerc sa inteleg cum gandesc barbatii... ...Asta o fi ....
Rotty
Postat pe 28 Iulie 2013 16:22
"eu degeaba mas ruga sa imi dea Dumnezeu un barbat destept pt ca nu are de unde sa imi dea..
un barbat destept acel barbat care se straduie sa mearga pe drumul drept.. .."


Hai sa-ti zic ceva la ureche .....Nici un barbat nu stie drumul , pana nu-i este aratat..De aia suntem noi femeile mai deshtepte .Sa-i luminam si sa-i formam.......De aici totul depinde de tine
Rotty
Postat pe 28 Iulie 2013 16:28
De la: Rotty, la data 2013-07-28 16:22:54
De la: ingerasulluptator, la data 2013-07-28 16:16:58
De la: Rotty, la data 2013-07-28 16:02:27 Mai Ingeritz-o tu inca tot barbat ma consideri ??? Tolomaca rau mai esti....Nu mai povestesc cu tine
tu ai un mod de exprimare si gandire masculine..
daca incerci sa ma duci in eroare treaba ta eu am parerea mea


Oi fi avand mult testosteron....mai stii ? ....Anabolice nu am luat , paroasa nu sunt ..... sunt desteapta si incerc sa inteleg cum gandesc barbatii... ...Asta o fi ....
foarte bine asa pt mine vei ramane un barbat..
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 16:28
o femeie nu trebuie sa educe barbati...Da poate in societate dar nu in familie..In casa in familie trebuie sa fie armonie.Doar nu te casatoresti ca sa te apuci sa educi barbati..
barbatul se poate educa si singur..
femeia la fel.
si apoi amandoi trebuie sa educe copii
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 16:35
pe un barbat matur nu il mai poti educa tu ca femeie sa iti manaci nervii si tineretea..
Eu cred cva barbatul matur doar singur se poate educa daca vrea,,daca nu vrea sa stea singur.
pt ca daca te casatoresti iti faci o relatie trebuie armonie bun simt nu sa stai doar in cearta si srress si uite asa iti pierzi ani din viata..pe cand poti sta singura si linistita decat in stresss si cearta.viata este scurta si nu se merita sa o traiesti in stress.si sa o traiesti in armonie si sa ai liniste sufleteasca.
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 16:38
femeia matura se poate educa singura si barbatul matur tot singur se pot educa.
doar nu iti faci o relatie sa te apuci sa educi oameni si sa iti mananci nervii si sa te inbolnavesti.pe un barbat matur nu il mai poti educa..El se poate educa singur doar daca vrea..

nu este datoria mea de femeie sa ii educ pe barbati..Sa ii educe mamele lor...daca au fost commode treaba lor nu este vina mea..

eu nu sunt o femeie puturoasa.
datoria de femeie este sa isi educe copii,pe care ii face daca are un barbat rau atunci sa il indeparteze de copiii dar nu inainte de a-I lua toti banii ca sa ii aiba pt copii..
dar este bine sa nu te mariti daca barbatul este rau,,lasa-l in plata Domnului.sa stea singur
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 16:43
De la: ingerasulluptator, la data 2013-07-28 16:43:36femeia matura se poate educa singura si barbatul matur tot singur se pot educa.
doar nu iti faci o relatie sa te apuci sa educi oameni si sa iti mananci nervii si sa te inbolnavesti.pe un barbat matur nu il mai poti educa..El se poate educa singur doar daca vrea..

nu este datoria mea de femeie sa ii educ pe barbati..Sa ii educe mamele lor...daca au fost commode treaba lor nu este vina mea..

eu nu sunt o femeie puturoasa.
datoria de femeie este sa isi educe copii,pe care ii face daca are un barbat rau atunci sa il indeparteze de copiii dar nu inainte de a-I lua toti banii ca sa ii aiba pt copii..
dar este bine sa nu te mariti daca barbatul este rau,,lasa-l in plata Domnului.sa stea singur


dar este greu sa educi copii si sa te descurci singura fara barbat..asa ca mai bine nu mai faci copii.
oricum suntem prea multi oameni mai intai oamenii trebuie sa se indrepte apoi sa faca copii..

nu trebuie sa faci copii cu barbati rai si fara character.
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 16:46
De la: ingerasulluptator, la data 2013-07-28 16:35:06o femeie nu trebuie sa educe barbati...Da poate in societate dar nu in familie..In casa in familie trebuie sa fie armonie.Doar nu te casatoresti ca sa te apuci sa educi barbati..
barbatul se poate educa si singur..
femeia la fel.
si apoi amandoi trebuie sa educe copii


FALS !!!!.....Inafara de armonie. Si aia o creezi tot tu , ca femeie....altfel de ce ai mai fii ???
Rotty
Postat pe 28 Iulie 2013 17:03
"nu este datoria mea de femeie sa ii educ pe barbati."


Ba da !!!!....Daca esti femeie.....daca nu ???....ramai looser si roaga-te pana nu mai ai genunchi...
Rotty
Postat pe 28 Iulie 2013 17:06
De la: Rotty, la data 2013-07-28 17:06:24"nu este datoria mea de femeie sa ii educ pe barbati."


Ba da !!!!....Daca esti femeie.....daca nu ???....ramai looser si roaga-te pana nu mai ai genunchi...


daca nu am barbat sunt fericita..Pt ca am liniste sufleteasca si nu are cine sa ma enerveze.

femeile nu sunt facute ca sa fie slugile barbatului...
cum nici barbatii nu sunt slugile femeilor

barbatii trebuie sa se autoeduce singuri
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 22:45
De la: Rotty, la data 2013-07-28 17:03:15
De la: ingerasulluptator, la data 2013-07-28 16:35:06o femeie nu trebuie sa educe barbati...Da poate in societate dar nu in familie..In casa in familie trebuie sa fie armonie.Doar nu te casatoresti ca sa te apuci sa educi barbati..
barbatul se poate educa si singur..
femeia la fel.
si apoi amandoi trebuie sa educe copii


FALS !!!!.....Inafara de armonie. Si aia o creezi tot tu , ca femeie....altfel de ce ai mai fii ???


pai femeile doar nu sunt ca sa suporte rautatile barbatilor care le fac intentionat..

daca barbatii cred ca femeile sunt facute ca sa le chinuie ei atunci sa stea singuri,,sau eventual sa se duca in jungle.

pt ca eu nu as sta nici o secunda cu un barbat nesimtit ca sa ma enerveze

daca nu as avea credinta si nu as respecta pe Dumnezeu le-as plati barbatilor cu aceasi moneda..sa ma razbun adica sa imi bat joc din ei

asa ca mai bine imi vad de treaba,,daca as vrea sex,,sigur as avea,,dar un sot nici intr-un caz si copii nici atat..pt ca copii trebuie sa faci cu barbate cu bun simt si care se autoeduca singuri,eu de mancare si sa le spal nu am de gand sa tin paraziti pe spatele meu..
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 22:51
oamenii se schimba oricum de-alungul vietii lor, doar ca schimbarea este invizibila.
atunci cind ai accidente de orice fel, schimbarea este vizibila pentru ca si socul este foarte vizibil.
vivacedonna
Postat pe 30 Iulie 2013 18:46
De la: Rotty, la data 2013-07-28 15:30:28"soarta ti-o faci tu pt ca ai liberal albitru,libertatea de a aleege. "


Zaaaau ??? Pai si atunci de ce ne tot aburesti sa ne rugam lui Dumnezeu , ca ne face si ne da ?



Dumnezeu este o varianta a celor care nu au speranta.
si sunt multi cei care nu stiu sa spere, atunci se agata de Dumnezeu.
inainte de a crede in Dumnezeu, trebuie sa crezi in TINE INSUTI.
am scris si eu demult ca '' NU EXISTA DESTIN'' , dar nu toata lumea intelege lucrul asta.
atunci cind ai de patimit in viata asta, vei patimii oricum, pentru ca fiecare si-o face cu mina lui.
''cum iti asterni asa dormi''
vivacedonna
Postat pe 30 Iulie 2013 18:58
''Dumnezeu este o varianta a celor care nu au speranta.''

Mda...




''atunci cind ai de patimit in viata asta, vei patimii oricum, pentru ca fiecare si-o face cu mina lui.''
Axl_R
Postat pe 30 Iulie 2013 20:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia la distanta 13 De la: pik_nik 3 August 2009 12:06
Iubesc un strain, dar urasc strainatatea 25 De la: mugure_alb 24 Mai 2013 22:39
Rezista o relatie la distanta? 48 De la: bestia 22 Decembrie 2009 19:39
caut o prietena cu ochi albastri 47 De la: fleurdelis 28 Septembrie 2010 19:39
Ce inseamna pt noi romanii a fi crestin , ce inseamna pt sufletul si mintea noastra credinta ? |Cat de importanta este constiinta si credinta in Dumnezeu pt fiecare dintre noi ? 81 De la: garbo189131 7 Aprilie 2011 17:35
Setari Cookie-uri