sunt intr-o mare dilema - Ajutor

eu cu prietenul meu suntem impreuna de 3 luni de zile.....problema este ca el se poarta destul de rece cu mine....dupa primele 2 saptamani deja nu ma mai saruta (spune ca nu ii place sa sarute in general....)....okay am incercat sa ma adaptez, nu este nici foarte comunicativ, nici macar nu incearca sa ma sune sau sa imi dea un simplu mesaj in timpul zilei (cica nu are timp....ptr ca munceste....dar si eu muncesc....chiar mai mult si tot pun efort sa il sun sau sa ii dau un mesaj)....sincer am incercat sa ma adaptez caracterului lui si personalitatii lui dar simt ca trag degeaba de el si ma simt foarte ciudat....nu ii cer sa ma iubeasca si i-am spus lucrul asta (el mi-a spus ca nu este pregatit sa imi ofere iubire)...okay am acceptat si lucrul asta....dar nici macar un pic de afectiune???....nu stiu ce sa fac....sincer ma gandesc sa ma despart de el pentru ca nu vreau sa fiu eu cea care se tzine dupa el....l-am ajutat cand a avut nevoie de mine chiar si cand nu avea nevoie de mine....atat din punct de vedere moral cat si financiar....sa nu mai mentionez faptul ca trebuie sa il implor sa ma sarute sau sa ma ia in bratze....ce sa fac???...ciudat...ptr ca ma simt singura intr-o relatie in care normal ar trebui sa fie 2 persoane si sa se sprijine reciproc....dar nu este asa.....
caroline87
Postat pe 11 Aprilie 2012 17:45
mai roaga-l un pic!
Astarta
Postat pe 11 Aprilie 2012 17:50

ce ar trebui sa faca sa intelegi?!
quasaria
Postat pe 15 Aprilie 2012 13:10
De la: caroline87, la data 2012-04-11 17:45:34eu cu prietenul meu suntem impreuna de 3 luni de zile.....problema este ca el se poarta destul de rece cu mine....dupa primele 2 saptamani deja nu ma mai saruta (spune ca nu ii place sa sarute in general....)....okay am incercat sa ma adaptez, nu este nici foarte comunicativ, nici macar nu incearca sa ma sune sau sa imi dea un simplu mesaj in timpul zilei (cica nu are timp....ptr ca munceste....dar si eu muncesc....chiar mai mult si tot pun efort sa il sun sau sa ii dau un mesaj)....sincer am incercat sa ma adaptez caracterului lui si personalitatii lui dar simt ca trag degeaba de el si ma simt foarte ciudat....nu ii cer sa ma iubeasca si i-am spus lucrul asta (el mi-a spus ca nu este pregatit sa imi ofere iubire)...okay am acceptat si lucrul asta....dar nici macar un pic de afectiune???....nu stiu ce sa fac....sincer ma gandesc sa ma despart de el pentru ca nu vreau sa fiu eu cea care se tzine dupa el....l-am ajutat cand a avut nevoie de mine chiar si cand nu avea nevoie de mine....atat din punct de vedere moral cat si financiar....sa nu mai mentionez faptul ca trebuie sa il implor sa ma sarute sau sa ma ia in bratze....ce sa fac???...ciudat...ptr ca ma simt singura intr-o relatie in care normal ar trebui sa fie 2 persoane si sa se sprijine reciproc....dar nu este asa.....


Ioi...fata draga...treci la urmatorul...lasa-l in plata domnului caci vei suferi si mai mult....NEXT..!!!..nu te limita..ca om...fii mai inteligenta cand alegi...alege un om care te merita si te apreciaza asa cum esti,nu cere afectiune si dragoste cu de-a sila...,acest lucru se imparte la 2 atunci cand exista cu adevarat..daca nu te iubeste de ce pierzi timpul langa un om de genul asta...deci...fa-i valiza si la GARA CU EL..succes..!!
garbo015269
Postat pe 19 Aprilie 2012 17:33
Draga mea,incerc sa-mi imaginez ca ai in jur de 13-16 ani...iata parerea mea: ..logic pt el esti "haina de vreme rea",sau o mik banca...draga mea pune mina asadar si studiaza comportamentul baietilor inainte ca frunul sa-ti faca ce-ti face baiatu asta.Asta nu te mai vrea si pace ,,ori nu te culci cu el ori nu-ti place 69-ul...sa nu zic ca,ar avea pe alta/altul...Deci ,o discuti pe teme sexuale ,in care sa intre direct ori cea mai buna prietena a ta /a lui ,ori frum baita mai oaches si ...vei trage sg concluziile..Mult noroc
Melycanu
Postat pe 23 Aprilie 2012 16:45
ACUM rupe relatia. ACUM, si nu mai tirziu, pentru ca pierzi din timpul tau - timpul tau este limitat - si el nu va fi altfel. Eu sint campioana la "a mai da o sansa", ca poate, totusi... si am pierdut timpul meu. Si timpul meu e limitat. Uita-l.
Popeea
Postat pe 23 Aprilie 2012 19:53
Situatia este cat se poate de clara , nu stiu de ce nu vezi realitatea?
Lasa-l cu "bubele lui negre" , uita-te imprjurul tau si ai sa vezi cate "izmene" sunt.....

Ai spus ca l-ai ajutat cand a avut nevoie si cand nu a avut nevoie, asta e una din probleme....dragostea nu pleaca de la ajutoare...
Ca nu vorbiti peste zi la serviciu sau ca nu-ti da mesaje asta nu e o nenorocire, eu sunt de principiu ca daca ai ce vorbi atunci vorbesti , daca nu , NU!
Dar pana la telefoane si sms-uri altele sunt problemele mult mai grave, mai citeste ce ai scris si asa cum le-ai redat vei intelege si ca ceea ce traiesti tu acum nu este iubire, este pierdere de vreme
adeline
Postat pe 26 Aprilie 2012 15:33
Fa-i bagajul si da-l afara din viata ta,este un egoist care te foloseste numai in folosul lui,meriti mai mult,numai cersi iubire si afectiune de la unul care nu stie sa iubeasca si nici ce inseamna afectiune.Priveste inainte si in viitor,vei gasi pe cel care te merita cu adevarat.Mult succes si noroc!!!!
garbo255960
Postat pe 26 Aprilie 2012 16:04
uneori viata nu vrea sa-ti ofere ceea ce iti doresti,nu pt ca nu ai merita acel lucruci pt faptul ca meriti mai mult.
Vio_Pop_1
Postat pe 27 Aprilie 2012 09:56
explica-i ce vrei in relatia voastra,si cum te face sa te simti,comportamentul lui,si apoi concluzia,ca te face sa nu vrei sa fii in o asemenea relatie.
daca asta nu schimba nimic,comunicarea deschisa,atunci gaseste alt cui.
daniilia
Postat pe 28 Aprilie 2012 07:11
(el mi-a spus ca nu este pregatit sa imi ofere iubire)...
Atunci, de ce sunteti impreuna? ,,Iubirea/dragostea'' voastra s-a consumat in numai 2 saptamani? Dupa parerea mea a fost numai dorinta, acum a ramas interesul sau poate ma insel. Il iubesti, dar nu trebuie sa te umilesti. Incearca sa-i captezi atentia altfel, nu cum faci tu; incearca sa te imbraci sexi, umbla putin la look, nu-l mai suna, asculta muzica, ignora-l asa cum face el, comporta-te ca si cum ai fi cunoscut pe altcineva... Poate asa il trezesti, daca nu... numai tu stii ce-i de facut!
garbo_1763
Postat pe 28 Mai 2012 13:36
dar de ce presupuneti ca ea merita mai mult? fiecare primeste cat merita... respectiv cat accepta.
garbo010448
Postat pe 28 Mai 2012 14:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gelozia 50 De la: nicoletta_kidz 24 Iunie 2010 15:53
Oare ma mai iubeste ? 89 De la: garbo187219 12 August 2011 14:17
relatie fara sex 280 De la: precizilla 18 Aprilie 2011 20:41
Subiect pentru cei pusi mereu pe scandal... 856 De la: anaROBERT 27 Februarie 2011 23:44
Ce parere aveti despre relatiile dintre o crestina si un musulman? 92 De la: delia_diana 5 Iulie 2010 15:55
Setari Cookie-uri