Viata unui copac

Q...deja esti la favorite!!!
ovidiu42
Postat pe 20 Iunie 2013 18:50
ma eu stau si ma gindesc de ce mama dracu ma chinui eu sa scriu cind pot doar sa comentez ce scriti voi acolo dau exempl hai sa jucam fazan ..phhh aveti mintea numa in colturi credetima pe cuvint
Monik_Kinom_1
Postat pe 20 Iunie 2013 19:34
vaaaaaaaaaiiiiiiiii............cum poti sa gandesti asa?....nu-i pacat...sa sa piarda...nepretuita opera din putzu` gandirii adanci?
eu...vazand ca nu mai apari...m-am gandit ca...deja scrii continuarea...ca se auzeau ceva ...gemete...scremete...nush` ce iereau...si asteptam sa apara...continuarea operei...
si...acu...tu te decizi sa nu mai scrii?...pai...e frumos asa?....ne-ai starnit toate curiozitatile din lume si...ne lasi asa...neterminati?
ovidiu42
Postat pe 20 Iunie 2013 19:42
ohhhhh ahhhhh da bai cum de nu mi-am dat eu seama trebe s-o continui pa poveste de acolo din rai OCHIU maine ai continuarea tinte bine ca se va da si la radio la stiri mondene OCHIU nu mai tu puteai sa ai idei deastea stralucite pupati-as ochi da dastept
Monik_Kinom_1
Postat pe 20 Iunie 2013 19:45
wowwwwwwwww...........deja .....ma furniga peste tottttttt.........numa la gandu` ca...faci asta pentru mine si...lasa ochii-n pace....ma usor cu pupatu`....ca`s alergic....
ovidiu42
Postat pe 20 Iunie 2013 19:52
oare ma vezi si ce fac acu cu ochiul ala cas dezbracata si nu prea as vrea sa ma vezi asa goluta ....pai o fac din simpatie fata de tine si de albastritu ca sa aveti vise placute cu copacul
Monik_Kinom_1
Postat pe 20 Iunie 2013 19:59
sa-nteleg ca...esti hermafrodit?...ca parca...prea ai momente de...dereglare de sex...in ce priveste acordu` subiectului si...personalizarea...
ovidiu42
Postat pe 20 Iunie 2013 20:03
ladyDY
Postat pe 20 Iunie 2013 20:04
pai vino si ma controleaza tu vezi dacas fata sau baiat eu din cite stiu ca ma nascut mama (fata)acu ca gresesc eu ce dracu scriu eu pacilisea asta este alta treaba
Monik_Kinom_1
Postat pe 20 Iunie 2013 21:17
hmmmmmmmmm...........ai vre` tu...sa te simti controlata... ...cu toate ca...am dubii...cum c-ai fi...femela...dar...ma rog...tot ce scrii aci...si ce afirmi...chiar daca ...esti ascunsa in spatele avatarului...tot asupra ta se reflecta...ca ...entitate!!!
ma rog...daca tu...crezi ca...asta te reprezinta....indiferent ce sex ai avea...(nu ca as fi curios)...si...nici nu ma intereseaza!!!
ovidiu42
Postat pe 20 Iunie 2013 23:49
De la: Monik_Kinom_1, la data 2013-06-20 21:17:04pai vino si ma controleaza tu vezi dacas fata sau baiat eu din cite stiu ca ma nascut mama (fata)acu ca gresesc eu ce dracu scriu eu pacilisea asta este alta treaba


nu cred ca e nevoie sa te controleze cineva la sex, ci mai degraba la cap, sau la capat!
ca oricum ... la cat ai repetat ca esti FEMELA!!!, ar fi inteles si un surd si un orb!

oricum nu te mai obisi sa mai obosesti si pe altii cu "genialitatea" ta, ca ceea ce ai compus tu, citeam prin compunerilor copiilor de clasa a 3-a, doar ca ei scriau ceva mai corect, spre deosebire de tine, si nu numai ca scriau mai corect ci si mai coerent!

dar e de inteles ca daca ti-a luat si tie mamica laptop sau tableta... trebuie sa arati ca stii s-o folosesti, ca doar de aia au dat o groaza de bani pe obiect si doar de aia platesti si un abonament de internet...
heartbit
Postat pe 21 Iunie 2013 00:23
monik... ma bucur ca ma placi, dar mi-ar fi imposibil sa te lamuresc daca sint albastra sau albastru: pur si simplu in discutia cu tine sint asexual/a. Pentru ca imi e greu sa imi imaginez ca noi doua facem amindoua parte din aceeasi categorie - fie ea si a sexului frumos (cu "slab" e discutabil), iar pe de alta parte nici nu ti-as face nimic oricit ma placi tu, crede-ma!!! - deci nici sex opus nu ma pot numi. Asa ca aici te las sa ai o dilema.
Daca mai ciumpavesti vreun pom, s-ar putea sa uiti... Numai nu il rumega prea tare, sa nu iti tai singura craca in cap in timp ce tu talanga balanga. Nu ca ar fi vreo paguba.
quasaria
Postat pe 21 Iunie 2013 11:20

Moamaaaa!.....o iesit "pupaza"din SCORBURAaaaa!

Fss_ssu
Postat pe 21 Iunie 2013 14:50
rea lume!!!....ati omorat din fasa...un geniu al literaturii.... .....cum mai aflam acu`....urmarea a ceea ce o-nceput ????....
asteptam si yo...urmarea/urmarile....
o zi frumoasa in continuare!!!
ovidiu42
Postat pe 21 Iunie 2013 16:41
De la: suparatu_, la data 2013-06-21 14:50:18
Moamaaaa!.....o iesit "pupaza"din SCORBURAaaaa!



Cine o zis? Cucu'?
Axl_R
Postat pe 21 Iunie 2013 17:10
ce urmare mai astepti Ovidiu, ca parca gata, kaput, i-a kilarit pe toti? A povestit pina au ajuns aia in rai? Unde dreak sa se mai duca?
quasaria
Postat pe 21 Iunie 2013 17:20
...poi...ma gandeam ca...urmeaza...peripetiile in rai...apoi...reloaded...si...re-reloaded...ca asa sa poarta...
weekend frumos...si...inca mai astept...c-ai vaz`t si tu ca mi-o promis ca...scrie continuarea...
ovidiu42
Postat pe 21 Iunie 2013 17:34
eu tot n-am inteles totusi de ce a ajuns ala in rai ca si-a omorit nevasta. E drept ca nici nu specifica nimic despre nevasta... or fi existat motive pt care asta a fost considerata o fapta crestineasca.
quasaria
Postat pe 21 Iunie 2013 17:46
Q...am incercat si yo...sa cetesc inainte de a arunca vorbe...si...am tot luat-o si-n saltu` calului...si tot nu gaseam ceva coerent...sa pot continua......apoi...m-am gandit c`o fi ceva...literetura abstracta...nush`... ..."dupe care"...am renuntzat...sa mai caut...in ideea ca...va veni c`o erata ceva...sau...cu partea a 2-a...a3-a...cine stie...un intreg foileton...poate!!!
ovidiu42
Postat pe 21 Iunie 2013 17:54
oh da, mendrele impresionismului...:-))
quasaria
Postat pe 22 Iunie 2013 10:03
EI...VEZI?.....inca...e loc sa se reproduca si ea...ca si artista....
ovidiu42
Postat pe 22 Iunie 2013 12:01
ca harpista...
quasaria
Postat pe 22 Iunie 2013 12:07
....rautacioaso!!!...
o-ncercat si ea...chipurile...sa socializeze...dar...cre` c-o-mpiedica oareshce ...frustrari din copilarie!!!
ovidiu42
Postat pe 22 Iunie 2013 14:31
Povestioara in sine este foarte simpatica , chiar mi-a placut foarte mult, doar ca stilul scrisului m-a obosit foarte mult. Nu trebuie sa scrii intentionat asa si cred ca nu e intentionat.Incearca sa-ti pui la punct stilul de scris si s-ar putea, dandu-ti drumul imaginatiei sa ajungi....departe.
garbo_10316
Postat pe 23 Iunie 2013 08:31



si catelu 'meu isi "da drumu".....la apa
Fss_ssu
Postat pe 23 Iunie 2013 19:25
o faci intentionat sau cum? cum e posibil ca la fiecare propozitie sa faci asemenea greseli..scz..dar nu pot citi asa ceva..si da ne scapa clar esentialul..incearca sa scrii corect si pe urma ne suflecam manecile sa prindem si noi..esentialul.
MARILENA_25
Postat pe 27 Iunie 2013 08:04
uhh a trecut ceva vreme de cind na-m m-ai dat pe aici ..bai ce sa va zic doar ca sinteti tare simpatici va pup co lopata peste mecla...acea fata care a zis ca a inteles ceva o pup normal ...ceao si m-ai vb ..corectati-ma daca am gresit ca doar asta stiti sa facet-i sa sta-ti la pinda si sa sariti la gitul omului
Dangeros_Daniela_1
Postat pe 28 Iunie 2013 23:17
De la: Monik_Kinom_1, la data 2013-06-19 13:28:47Am sa incep aceasta istorioara pe care sper sa o cititi cu placere.Viata mea incepe acum 50 de ani cind ma sadit un om.Nu prea am fost eu incintata unde ma sadise dar cu trecerea anilor m-am inpacat cu ideia ca ce ti-e scris in frunte na-i cei facae.Am fost sadit pe marginea drumului cu alti copaci in invecinatatea unui satuc.Ani au trecut peste noi si am crescut ceva mai maricei,crengile ni sau facut ceva mai mari devenind ramuri zdravene ni sau format si inbracamintea adica scoarta .Cu trecerea timpului pe linga mine sau perindate multe lucruri:mai statea la umbra mea cite un trecator sau cei care veneau de-si lucrau paminturile din apropierea mea ori mai poposea cite o caruta si imi mai fringeau crengi pentru foc.Dar sa intimplat si o minune defapt de aici incepe povestea adevarata.Intr-o zi vad un baiat care sa apropiat de mine,sa asezat in fund si cu spatele rezemat de mine.La un moment dat a inceput sa faca o declaratie de dragoste se pare iubitei sale.dar am ris in sinea mea fiindca eu eram primul ce o auzisem pina sa io zica adevaratei lui iubirii.Defapt el repeta cam ce iar zice cind se va intilni cu ea cu acea persoana care incepuse sa se contureze in imaginatia mea dupa descrierile lui si dupa cum o alinta in acea declaratie de dragoste.Lam vazut la un momendat ca-si scoate briceagul din buzunar si incepe sa scrie in scoarta mea ANDERI+IRINA=I LOVE YOU si a facut deasupra ce scrisese el o inima strapunsa de o sageata.Ma suparase asa de tare faptul ca asi lasase acel scris exact pe mine,fiindca vecinii mei adica copaci incepuse sa rida si asi infoiau ramurile de atita birfa.Dar m-am obisnuit cu ideia ca sit scrijilit si m-ia ramas semn pe mine cu numele celor doi.Intr-o zi vad ca se apropie acel baiat dar si cu acea fata care ai facuse el acea declaratie de dragoste.Hei mi-am zis uite si ziua cind pot sa-i vad si persoana de care tot vorbea el si ai compunea si poezii,s-au asezat linga mine si si-au spus vrute si nevrute,ai ascultam ba cum se cearta ba se inpacau.Dar mai mult m-ia atras atentia ca se sarutau din cind in cind si ma facea sa cred ca se iubeau.Intr-un final ia aratat cit o iubeste aratindu-i aceal scris in scoarta mea.Ea a fost atit de fericita stiind ca vor ramane lipiti unul de altul pe acel copac si acela fiind chiar eu,cel ce va povesteste acuma.Dar picaturi de poaie incepuse si nu mai aveau cum sa fuga pina in sat asa ca sau adapostit sub mine.Atunci ca drept recompensa ma-m infoiat mai mult in crengi ca nu cumva sa-i ude ploaia.Asa de mult ami placea de ei ca se zgribulise unu intraltu si tot ai spunea ca o iubeste pina moartea ne va dasparti.A trecut ceva vreme si nu i-am mai vazut dar nu-mi dadusem seama ca trecuse deja un an si ei sau intors pentru a sarbatori un an inpreuna de cind se cunoscuse,chiar sub bine adica acel copac care inca mai poarta acele semne de iubire pe care le-a scris,acu ceva vreme baiatul.Mult nu se sckimbase lucrurile intre ei doi,baiatul tot asa ramasese ai facea mereu complimente si ai reamintea mereu aratindui acel semn ramas ca o cicatrice pe mine.Dar sa intimplat si acea nenorocirede care am sa va povestesc cu acel regret caci tocmai mie sa mi sentimple.Intr-o noapte vad cum farurile unei masine se apropie cam amenintator stre mine,dar eram obisnuit cu asa ceva,eram mereu expus la pericol caci doar eram un copac pe marginea drumuli nu.Cum va spuneam acea masina sa oprit exact in mine.Dar faptul ca nu era orcine si erau chiar cuplul de care va povesteam ceva m-ai devreme.Amindoi nu mai miscau,atunci mi-am dat seama ca de fapt eau morti amindoi,a mai trcut ceva vreme pina a venit salvarea politia si toti se uitau si ma analizau pe mine un biet copac.Am uitat sa va spun ca din pricina masini am fost serios avariat aproape ca deabia mai ma tin in radacini,din cauza acelei masini care a intrat in mine.Pe mine mau taiat cu drujba si au sadit alt pomisor in locul meu.Sufletul meu de copac sa ridicat la cer si am luat drumul catre rai asa cum era normal.Acolo am intilnit si alti copaci ca si mine tot din motive care mai decare.In rai ajuns m-am postat si eu unde stiam eu mai bine adica linga un nouras el ma adapostit si mia dat adoa viata.Dar minunea sa produs cind cei doi tineri mau gasit.Am uitat sa va spun ca luasem cu mine acel semn de care va vb ca al facuse baiatul cind era pe pamint.Ma-au recunoscut ai vad cum se tin de mina si se apropie de mine.El ai arata acel semn cu inimioara si ai spune vezi ca este adevarat ca pina moartea ne va daspari,la care ia a zis nu este adevarat moartea nu exisat ci continua aici in rai drept dovada uitane impreuna sub acelas copac care ne-am cunoscut cind eram pe pamint.
Continui ceea ce incepusem despre acel copac.Intradevar se intilnisera iar si m-a uitam cum poate fi adevarat cum dragostea ditre ei inca m-ai era ca in primele clipe,da era dragostea de vina nu disparuse fiindca se infiripase prea adinc in inimile lor.Aveau acum tot timpul sa-si marturiseasca unul altuia iubirea ...intimplarea face ca eu sa fiu iar martor la conversati-a lor ca de fiecare data ,cum era de fapt si pe pamint .Nu s-e schimbase absolut cu nimic tot aceia-si ramasesera ,aceiasi indragostiti.Dar dintr-o data Andrei a disparut,avusese moarte clinica.Doar el scapase din acel acident soarta afacut ca unul sa ramana printre cei vii iar fata sa ramana alaturi de mine in rai.Baiatul nostru adica Andrei intrun final a realizat ceea ce se intimplase,aflase de la medicii ca doar el a rezistat acidentului acela de masina.Sotia era deja la morga.Durerea a fost imensa lumea pentru el nu m-ai exista,dar avea inca speranta care nu moare niciodata ca se va intilni cu iubita lui cit de curind acolo unde fusese ei doi ,adica in rai.A trecut ani si baiatul nostru devenise un barbat matur incarunti-se avea inca acele semne scrise adinc in inima ,durerea inca nu-i pierise.S-a avinturat s-a m-ai vina pentru ultima oara in acel loc unde facuse acea declaratie de dragoste iubitei sale.Gasise in sckimb in acel loc sadit un alt copacel de data asta.S-a uitat atent in imprejurimi si a realizat ca da acela era locul,i-l recunoscu-se caci doar venea de atitea ori aici ,cum sar zice cunostea orce pietricica.S-a uitat la acel pomisor a ridicat privirea catre cer parca ar fi vrut sa vorbeasca in acel moment si cu iubita lui si cu acel pomisor,dar sa razgindit a scos iar acel bricead care ai aducea aminte cind facuse acea inima cu o sageata cu numele lor impreuna.A vrut sa scrie iar pe acel pomisor dar nu m-ai avea acea insemnatate pe care o avusese atunci cind iubita lui era alaturi de el.Cu mina tremurinda a lasat acel briceag jos linga pomisor ..Cum disparu-se asa a si aparut alaturi de iubita sa ,sa-u strins iar in brate dupa atita vreme despartiti.Da erau impreuna si-a dorit enorm de mult acest lucru ,pentru a fi iar impreuna el si-a luat singur viata dreptul acela de a trai .O facuse intentionat s-a sinucis ,sperind ca asa va putea ajunge in ceruri alaturi de cea care al astepta neincetat aceia fiind defapt sotia sa. Am promis ca ma voi intoarce cu aceasta poveste m-am tinut de cuvint. Nu vreau sa fiti rai cu mine astept comentariile voastre VA MULTUMESC ca at-i avut rabdare sa cititi.
Dangeros_Daniela_1
Postat pe 29 Iunie 2013 09:04
uite continuarea albastrit-o daca vreau eu se poate si continuare ..na ca te-am descurajat poti citi ca sa te albesti la loc acu esti albastra de ciuda sa ma corectezi unde am gresit da?
Dangeros_Daniela_1
Postat pe 29 Iunie 2013 09:33
De la: garbo_10316, la data 2013-06-23 08:31:18Povestioara in sine este foarte simpatica , chiar mi-a placut foarte mult, doar ca stilul scrisului m-a obosit foarte mult. Nu trebuie sa scrii intentionat asa si cred ca nu e intentionat.Incearca sa-ti pui la punct stilul de scris si s-ar putea, dandu-ti drumul imaginatiei sa ajungi....departe.
Am luat la cunostinta si mersi de apreciere
Dangeros_Daniela_1
Postat pe 29 Iunie 2013 09:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PENSIUNE CANINA SI FELINA KRIS 16 De la: dresorul 28 Decembrie 2010 09:51
Am auzic ca femeile nu mai vor sa fie servitoare....Dar barbatii nu renunta asa usor pt ca au mii de ani de boierie de trait bine pe spinarea femeilor 73 De la: heartbit 10 Iulie 2012 23:26
dedicaTIE - Dedicatii speciale, personalizate 1 De la: burunducel 21 Septembrie 2010 11:43
in plimbare prin padurea Google :) 53 De la: delia_diana 11 Ianuarie 2013 23:43
Despre realitatea ignorata a oraselor Romaniei 63 De la: MarilenaS38 26 Noiembrie 2012 10:49
Setari Cookie-uri