diferenta de varsta mai mare cu 38 de ani

Fereasc-o pe ea de civilizatie...vazuta si gandita de unii si de altii!!!
N-are nici cea mai mica treaba cu "zdranga-zdranga" sau cu "votul public" ...e vorba de-o logica simpla si de bun gust si simt, da, chiar atunci cand e vorba de "big love"! Sau, mai ales atunci! Si tocmai ca-i priveste, exact, pe cei doi...





magdabeauty
Postat pe 16 Iunie 2013 17:54

Ba nu "pe ei doi"...numai pe el(mosu)...ca el ii matur in gandire si nu da dovada de maturitate.
Nu ca ar fi un tipar in care sa se incadreze, dar nu-mi pot imagina ce-i in mintea unu-i astfel de individ la varsta de 57 de ani?

acuma, nu zic io ca ar trebui sa se resemneze de la a vrea sex sau iubire, dar orientarea lui nu-i sanatoasa si biata fata a picat in CAP_cana si maine poimaine o vezi pi "centura la produs"....apoi, isi spune dilema in virtual cum ca ea ii victima si "societatea" n- o vegheat la educatia ei si la.......nu mai zic nica:(

care-i mame adevarate ii convine sa stie ca fica ei o ales astfel de cale?
....ca doar nu se poate numi altfel....:(
Sara si numa' bine!
Fss_ssu
Postat pe 16 Iunie 2013 22:01
buna draga mea , sunt Gabriela si am 51 , cu toate astea am si eu o relatie speciala ( a se citi de vis!) cu un minunat de 31 de ani fost coleg de munca !DIFERENTA DE VIRSTA SE POATE SIMTI SI ALTFEL , SUNT MOMENTE CIND EU SUNT MAI TINARA SI MAI EXUBERANTA SI EL SE SIMTE BATRIN SI OBOSIT . asa ca inteleg bine ce spui! esti mai mica decit fata mea si imi permit sa iti spun citeva ginduri fara pretentia de a fi sfaturi , oricum hotaririle mari cu capul si din inima ta le ai ! el este un model , un mentor daca vrei ,! se foloseste putin de tine sa ii inoculezi tinerete in vene dar si tu te folosesti de el ca sa te maturizezi! beneficiul este reciproc ! ai multe de invatat de la el si te trateaza ca pe o printesa ! atita timp cit va intelegeti este super !iubiti-va mult si nu iti va parea rau nici acum nici mai tirziu! respecta-l nu il face gelos DAR NU TE LEGA ! NU TE GINDI CE VA FI PESTE 20 DE ANI , NU MAI E CA PE VREME BUNICII CU FERICITI PINA LA ADINCI BATRINETI ! TRAITI-VA VIATA LA SUPERLATIV ! ARATA-I IN FIECARE CLIPA CA E IMPORTANT SI MINUNAT SI TE VA FACE SA TE SIMTI LA FEL DE IMPORTANTA !TINE CONT DE CE II PLACE CACI SI EL VA TINE CONT DE PREFERINTELE TALE ! fiecare secunda poate fi ultima asa ca traiti-va viata asa cum va place si nu tine-ti cont decit de inima ! GOD BLESS YOU !
garbo_19362
Postat pe 16 Iunie 2013 22:03

Daaaa S _TOP Model!
....credeam ca-i dai un sfat cum sa-si termine studiile, sa ia BACUL nu ....BABACUL

.....poi astea intra la facultate fara studii si ea doctoratul fara sa vada interiorul........stie deja cum functioneaza echilibru hormonal si da pi spate orice medic care-i iese in cale......fine!
NB!
Fss_ssu
Postat pe 16 Iunie 2013 22:18
pai viata trebuie traita frumos nu neaparat sa faci sex..Daca nu ai intentii de casatorie.Ce se intampla atunci camnd ramai gravida fugi repede si faci avort.

Eu consider ca nu este correct sa te culci cu un barbat daca nu ai intentii serioase de casatorie.Doar cu intentia sa iti traiesti viata,.,
viata ti-o poti trai facand excursii,,lucruri frumoase nu sa faci sex doar ca sa traiesti clipa.

da se traieste clipa ca atunci cand barbatii au interese se comporta frumos,dar apoi cand isi arata adevarata fata se pierde tot.
Sexul nu este pt placer pt a-ti trai viata..
asta nu inseamna ca daca bunicele nu au facut sex,,noi trebuie sa facem..
Noi ar trebui sa evoluam spiritual dar pt asta trebuie sa duci o viata ordonata.
Nu ca sa faci sex ca sa iti traiesti viata,,apoi faci si avort..

viata ti-o poti trai si prin alte metode mai morale.daca vrei sa te ajute Dumnezeu sa ai o viata linistita.

ingerasulluptator
Postat pe 16 Iunie 2013 22:25
Gabriela - 13283, bunica ta, daca tu ai 51 de ani, ea ar cam avea, cumva pe la 90 si ceva de anisori... in cel mai fericit caz (sau ar fi avut)
pe vremea aia si chiar mai inainte de vremea aia ca si pe vremea asta (ca nimic nu e nou sub soare!) au fost, sunt si vor fi relatii cu asa diferente de varsta ca in cazul acesta!
heartbit
Postat pe 16 Iunie 2013 22:49
De la: garbo_4601, la data 2013-06-16 12:18:20

Da, am avut o relatie de DRAGOSTE cu un barbat care e mai mare decat mine cu 37 de ani ...si ne-am iubit in cel mai fin mod posibil ... fara sa ne atingem ... el era in USA eu in ROMANIA ... si acum il simt ca plange ... si inca ma gandesc la EL si la cat de frumos era totul ...la fiecare email trimis imi trimitea poze cu flori din gradina sa ... se consulta cu mine in orice facea, imi dadea idei, etc ...

E ARTIST fotograf si scriitor ... poate de asta a stiut sa-mi atinga SUFLETUL atat de frumos ...
si DA... DRAGOSTEA NU are varsta ...

IUBITI la ORICE varsta ... lasati LUMEA sa va IUBEASCA , INDIFERENT VARSTA ...

IUBITI ... fara sa cereti ceva ANUME ... IUBIREA tine de SUFLET , nu de altceva ...

Mai tarziu veti ramane doar cu EMOTIILE provocate de sentimentul numit IUBIRE ... deci aveti grija si IUBITI cat mai MULT , pe cei ce va ating sufletelul ... INDIFERENT varsta ....


Frumos, cu adevarat frumos.
Luna_in_capricorn
Postat pe 16 Iunie 2013 23:07
mai Jurge...se pare ca...propovaduiesti ceea ce se vede la...stirile de la ora 5...mai ales...la voi...in moldova!!! ...oricum...fara a fi rautacios...mie mi se pare putin nelalocu` ei...aceasta situatie pe care tu...si...din cate vaz...multi...o aproba!!! ....zau...eu unu`..nu is de acord cu asa ceva...oricate argumente ar aduce cineva...
is ...open minde...sincer...dar...diferenta asta...si...conjunctura ...sincer...nu-s pe placu` meu...si e parerea mea...si atat!!!
poate...daca la voi in zona...se poarta...mamaia cu nepotu`...nepoata cu bunicu...ma rog...fie la voi acolo...dar...nu inseamna ca e ceva normal...si...eu unu`...nu poci sa fiu de acord cu o astfel de relatie...oricat ar durea-o pa...protagogonista topicului!!!...si...pe oricine are astfel de apucaturi!!!
o aventura...da...accept...ca fiind o ratacire...o regasire...un gand din tinerete...dar...nu pot fi de acord ca...poate deveni ceva normal...
parerea mea!!!
ovidiu42
Postat pe 16 Iunie 2013 23:08
Diferenta de varsta e chiar ultima de pe lista de diferente intre oameni ...Exista diferente infinit mai serioase.
Luna_in_capricorn
Postat pe 16 Iunie 2013 23:10
mah invidiosilor, fata s-a cuplat cu George Clooney ....lasati-o in pace.....bravo fata mea...esti `jmechera´.....
xmario
Postat pe 16 Iunie 2013 23:22
De la: suparatu_, la data 2013-06-16 22:01:06
"Ba nu "pe ei doi"...numai pe el(mosu)...ca el ii matur in gandire si nu da dovada de maturitate."





Da' ea ce are?! Adica face nefacute cu mosu', da' nu poate si gandi, ma lasi?! Fata de 19 ani de acum ar trebui sa fie muuuulltt mai "rasarita"(chipurile) ca fata de 19 ani de acum 10 ani, da?! Sa spunem ca perspectivele si informatia din ziua de azi ar trebui sa ajute.
Ei bine, despre ce vorbim noi aici?! Eu la 19 ani nu stiam cum sa fug de la munca la meditatii pentru facultate, urmand cursurile unei facultati dificile, de stat, cu locuri putine(deci nu vorbim de diplome cumparate si alte alea) si stiam ca bunicu-i bunic, or ea pe langa faptul c-o doare-n pix sa se definitiveze ca educatie si ca nu stie pana la varsta cand a devenit femeie sa scrie un "veti", mai are si drame existentiale si o da-n "modernism"-ul zilei de azi luand facilul si ce-i mai aiurea ca si model, gen fasaita de columbeanu, care abia vorbeste ca nici vlaga nu are in ea...

Sunt niste chestii si notiuni de bun simt, dupa cum spuneam, ale tale, ca si persoana, sa incerci sa-ti obtii varianta ta cea mai buna, sa ai ochii deschisi si mintea treaza(asta neomorand sentimentele, bineinteles), dar in ziua de azi atata naivitate de a urma exemple(daca le avem si pe alea!) atat de facile, atat de la suprafata e usor impardonabil, in special in ochii celei/celui care o comite. Asta in ochii mei inseamna sa fii "open"...sa fii istet si vizionar, nu sa faci...porcariute, gen Gherghina din capu' satului, ca, deh, viata-i amara si bunicu-i cu banuti de "ciucalata" .

Oricum subiectul e rasuflat, dar eu nu-nteleg de ce ea nu este inca maritata si cu copii in asteptare, daca tot e iubirea vietii ei...mosulica nu se grabeste, ca, deh, posibil sa fie un pic cam tarziu, zic?! Dar ea, nu....Are "remuscari" si dezbate problema pe un forum(bineinteles c-a facut-o si-n real life). Cand urla inima-n tine de atata iubire, nu prea mai stii tu ce-i aia gura lumii si remuscarea, deci, s-ar putea ca fata, dimpotriva, sa-l aleaga pe mosulica doar mental...asta insemnad la ea c-"o face fericita"(avantajele strict matematice ale unei astfel de legaturi). Treaba ei, e viata ei, dar hai sa nu mai folosim atat de des si aiurea cuvantul "iubire", ca-i totusi, mult mai mult...si are o semnificatie mult prea profunda.
magdabeauty
Postat pe 17 Iunie 2013 06:41
pai daca i-ai fost si bunic si tata si mama si soacra si vecin si prieten si sponsor si.........unde sa mai gaseasca unul ca tine?!un barbat e bine sa fie in primul rand un sot bun,un parinte bun ptr.copilul lui , amant,iubit...nu si mama si tata si bunic si var si bucatar si ....acum ce-i mai faci si ce-i mai esti ?ahhh..! faci cumparaturi,maturi, speli ,vorbesti.....
garbo_12703
Postat pe 17 Iunie 2013 10:00

magdaaaa....! n-o doare'n" PIX", o doare'n pana de la plaraia mosului ca
..../ma unflu io aicea....
poi IUBIREa de "mosie"
E un Zid.... ce nu stie toate pitzi ca trebi construit cu muta truda, nuuuu....la 19 ani
Ii mai trebi 19 ca sa treca prin viata(nu ca Voda prin loboda)si vrea ceea ce doreste
M-a :((:( caea numa cere si mosu zburda 'ntr-un chicior sii ii "flutura strigand" : dau io,dau io1
Da bietul flacau de 20-23 di ani, sta si se si o cmpatimeste ca n-are minte.....de fapt nu AU!

Zi cum iti convine
Fss_ssu
Postat pe 17 Iunie 2013 11:42
DA, m-am indragostit de un barbat de 56 ani, eu avand 36 de ani ! Chiar este iubire neconditionata, mai ales ca eu am o situatie materiala mai buna decat a lui, sunt o femeie frumoasa, atragatoare si acasa chiar am un barbat frumos si tanar si potent ! Dar m-am indragostit de acest barbat mai in varsta, desi consideram ca nu-mi lipseste nimic. De multe ori ma intreb ce mi s-a intamplat, cum de-a reusit sa-mi atinga sufletul, tocmai el .....Nu am facut dragoste, cu toate ca a trecut un an de cand ne-am indragostit si ne dorim ...dar am principii ! Ma consider o femeie matura, cerebrala, frumoasa, ....si totusi mi s-a intamplat sa ma indragostesc de el, fara ca macar sa ne sarutam .....evident ca ne-am sarutat dupa ce ne-am marturisit sentimentele, dar DOAR ATAT. Fiecare e casatorit la randul lui. El este un om minunat, matur, intelept, modest, si stie sa ma faca fericita, ma adora, prin gesturi, cuvinte, sentimente ! Eu am un deosebit respect pentru el, ma fascineaza, ma atrage ca barbat, plus calmul lui, vocea lui ...chiar nu am alte scopuri sau interese, repet eu sunt cea care are o situatie materiala mai buna. Am gasit la el acea dragoste protectoare dar si pasionala, tandrete si afectiune, respect si admiratie,.... poate ca suntem suflete pereche ! Sunt constienta ca indragosteala asta dureaza un an, doi sau trei, ....si dupa aceea ce fac ?! Oare cum il vad ? Oare voi gasi compasiune pentru el ? Oare voi fi fericita ca acum ? Eu cred ca NU ! Astept doar sa-mi treaca aceasta dragoste si tot acest sfat ti-l dau si tie : traieste -ti povestea de dragoste dar nu te casatori cu el, pentru ca mai tarziu vei regreta ! Stiu ca esti o minune pentru el, iar el te fascineaza acum, mai ales ca este primul barbat din viata ta, dar nu te grabi, asteapta macar trei ani si apoi mai vorbim !
garbo_9031
Postat pe 17 Iunie 2013 12:55

Poi la 36 di ani, esti deja "coapta" poti face si alegerea si diferenta.....mai ales comparatie.
Dar fatuca asta de 19 ani, o dechis si sufletul direct unei "flori" cu parfum de "putregai" :(
.... cu ce sa faca ea comparatie cand s-o indragostit deja?

Laasa, imi zaci tu al'data.....pisti 3 ani!

Zi fr.!
Fss_ssu
Postat pe 17 Iunie 2013 13:14
Sincer, ar fi fost frumos si pentru ea, sa fii "deshis ochii si sufletul" pe cineva apropiat varstei ei ! Tineretea are pretul ei, farmecul ei, valoarea ei ! Sunt convinsa ca a cucerit-o cu sufletul lui, cu adoratia/veneratia pe care i-o ofera, .....el este perfect constient ca n-o sa mai intalneasca asa ceva niciodata ! Consider ca este un barbat egoist, pentru ca stia ca o fata ca ea va fi usor de manipulat si a facut-o. Nu ma gandesc la interesele materiale, din punctul ei de vedere. Vreau sa cred ca s-a indragostit de primul barbat din viata ei. Dar, O sa se "trezeasca" din acest vis, poate peste un an sau poate peste doi ani.
Draga mea, de-a lungul vietii tale, o sa te mai indragostesti de cateva ori, asa ca Nu te grabi.
garbo_9031
Postat pe 17 Iunie 2013 15:02
nu cred ca poate fii o dragoste adevarata,cu aceasta diferenta de varsta.cum sata cu conturile?
Fieraru_Paul_1
Postat pe 17 Iunie 2013 15:06
daaaaaa' ce de raspunsuri.... ce pasiuni nebanuite a stirnit mosulica asta totusi!
quasaria
Postat pe 17 Iunie 2013 16:39
De la: garbo_9031, la data 2013-06-17 12:55:30DA, m-am indragostit de un barbat de 56 ani, eu avand 36 de ani ! Chiar este iubire neconditionata, mai ales ca eu am o situatie materiala mai buna decat a lui, sunt o femeie frumoasa, atragatoare si acasa chiar am un barbat frumos si tanar si potent ! Dar m-am indragostit de acest barbat mai in varsta, desi consideram ca nu-mi lipseste nimic. De multe ori ma intreb ce mi s-a intamplat, cum de-a reusit sa-mi atinga sufletul, tocmai el .....Nu am facut dragoste, cu toate ca a trecut un an de cand ne-am indragostit si ne dorim ...dar am principii ! Ma consider o femeie matura, cerebrala, frumoasa, ....si totusi mi s-a intamplat sa ma indragostesc de el, fara ca macar sa ne sarutam .....evident ca ne-am sarutat dupa ce ne-am marturisit sentimentele, dar DOAR ATAT. Fiecare e casatorit la randul lui. El este un om minunat, matur, intelept, modest, si stie sa ma faca fericita, ma adora, prin gesturi, cuvinte, sentimente ! Eu am un deosebit respect pentru el, ma fascineaza, ma atrage ca barbat, plus calmul lui, vocea lui ...chiar nu am alte scopuri sau interese, repet eu sunt cea care are o situatie materiala mai buna. Am gasit la el acea dragoste protectoare dar si pasionala, tandrete si afectiune, respect si admiratie,.... poate ca suntem suflete pereche ! Sunt constienta ca indragosteala asta dureaza un an, doi sau trei, ....si dupa aceea ce fac ?! Oare cum il vad ? Oare voi gasi compasiune pentru el ? Oare voi fi fericita ca acum ? Eu cred ca NU ! Astept doar sa-mi treaca aceasta dragoste si tot acest sfat ti-l dau si tie : traieste -ti povestea de dragoste dar nu te casatori cu el, pentru ca mai tarziu vei regreta ! Stiu ca esti o minune pentru el, iar el te fascineaza acum, mai ales ca este primul barbat din viata ta, dar nu te grabi, asteapta macar trei ani si apoi mai vorbim !



Unele ori nu citesc bine, ori citesc degeaba! Tu la 36, deci, ii poti fi mama fetei...esti in flirt(chipurile love) cu bunicu' fetei :))...deci e o diferenta, totusi. Chiar nu poi face deosebirea intrea o fata de 19 si-o femeie de 36?! Daca tu imi spui ca nu este nicio diferenta intre o fata de 19 ani si-o femeie de 36 inseamna ca vorbim degeaba...dar tareee degeaba!

Brrrr, incepe sa ma plictiseasca unele ineptii, asa ca mai bine trag la racoare si la o bere!
magdabeauty
Postat pe 17 Iunie 2013 16:43
Nu e vorba de prejudecati aici.Sunt probleme de psihologie -fetele au instinctul de a alege barbati care seamana cu tatii lor sau de la care spera sa primeasca atentia pe care parintii lor nu le-au oferit-o.Dumneata esti la andropauza si te cred ca vrei sa te mai simti o data ca la 20 de ani.Crezi ca sotia dumitale din,,real life'' nu sufera?Dar copiii dumitale ce au de zis?Desigur nu-ti pasa ca altfel nu ajungeai aici.Ce credeti ca ati realizat?Ati distrus vietile tuturor celor din familia de aici dar si pe fata de 19 ani cu fiica ei de 11.Viata dumitale adunata si scazuta e un mare O.Avand varsta pe care o aveti probabil nu veti ajunge sa o vedeti pe fiica de 11 ani mireasa si nu veti fi bunicul copiilor ei fiindca timpul nu mai are rabdare iar viata merge inainte.Diferentele de varsta de peste 5 -7 ani sunt imorale.
DANNYELLE40
Postat pe 17 Iunie 2013 17:19
... si ingrasa.
quasaria
Postat pe 17 Iunie 2013 17:22
Cred ca 38 de ani diferenta e mult prea mult.Parerea mea e ca pana la 20 de ani nu e o diferenta dramatica.Dar nu mai mult de 20 de ani.
garbo_11426
Postat pe 17 Iunie 2013 19:47
sorry!!! .....da talica...cui spui toate cele de mai sus?....celui despre care vb fatuca?...sau...cui?...ca din cate vaz yo...`mnealui...nu prea e p`aci!!!
ovidiu42
Postat pe 17 Iunie 2013 21:38
De la: DANNYELLE40, la data 2013-06-17 17:19:52Nu e vorba de prejudecati aici.Sunt probleme de psihologie -fetele au instinctul de a alege barbati care seamana cu tatii lor sau de la care spera sa primeasca atentia pe care parintii lor nu le-au oferit-o.Dumneata esti la andropauza si te cred ca vrei sa te mai simti o data ca la 20 de ani.Crezi ca sotia dumitale din,,real life'' nu sufera?Dar copiii dumitale ce au de zis?Desigur nu-ti pasa ca altfel nu ajungeai aici.Ce credeti ca ati realizat?Ati distrus vietile tuturor celor din familia de aici dar si pe fata de 19 ani cu fiica ei de 11.Viata dumitale adunata si scazuta e un mare O.Avand varsta pe care o aveti probabil nu veti ajunge sa o vedeti pe fiica de 11 ani mireasa si nu veti fi bunicul copiilor ei fiindca timpul nu mai are rabdare iar viata merge inainte.Diferentele de varsta de peste 5 -7 ani sunt imorale.





sorry!!! .....da talica...cui spui toate cele de mai sus?....celui despre care vb fatuca?...sau...cui?...ca din cate vaz yo...`mnealui...nu prea e p`aci!!!
ovidiu42
Postat pe 17 Iunie 2013 21:39
eu cred ca femeile tinere se simt atrase de barbati batrani pt ca ei se comporta frumos pt ca au interese sa stea femeia tanara cu ei,dar barbatii tineri sunt frumosi si tineri pot avea orice femei vor.
pe cand barbatii mai in varsta se comporta frumos,,,pana se satura de femeia tanara cine stie ce interese mai sunt la mijloc.

eu daca nu as fii ales sa fiu lider spiritual si as fii ales sa ma casatoresc mi-as allege un barbat tanar si l-as educa eu,,I-as spune de la inceput cum sta treaba si o sa ii repet in fiecare zi acelasi principia ca sa nu le uite si sa fiui credibila ca sa ma poata lua in serios.

dar mie imi place viata asta..Pacat ca nu avem la noi posibilitati de munca ca sa nu mai plec pe dincolo ca sa locuiesc in casa cu toti nebunii..

pt ca pe nebuni este bine sa ii suporti de la distanta dar nu sa locuiesti cu ei.

barbatii nostril doar la sex ii duce capul in loc sa puna mama pe carti si sa se autoeduce
pt ca viitorul nostrum depinde de ei..
ingerasulluptator
Postat pe 17 Iunie 2013 23:21
Oare de ce majoritatea oamenilor doar critica in loc sa dea un sfat bun? (ma refer la cei care inca au prejudecati, si nu pot accepta ceva diferit sau altfel decat au fost ei invatati, in spiritul de turma)

Si la mine situatia e aseamanatoare, adica prietenul meu e mai mare cu 35 de ani, eu am 23 si suntem impreuna de 3 ani. Tin foarte foarte mult la el, (nu pot spune ca il iubesc deoarece cred ca inca nu stiu exact ce e iubirea, adica sa te daruiesit cu totul persoanei de langa, bla bla, eu sunt putin mai egoista) ne intelegem foarte bine, nu stam impreuna, ne vedem cam la 2 - 3 saptamani si pot spune ca pentru mine e relatia ideala, ne respectam unul altuia libertatea si spatiul personal.
Langa el ma simt protejata, iubita, imi e prieten, confident si amant(da, la varsta lui e mai tandru si viril decat multi tinerei frumosi cum ziceti voi).

NU stiu de ce se leaga lumea intotdeauna de ce vei face peste 10 - 15 ani, (nu stiu ce voi face peste 10 ani si nici nu as vrea sa stiu de acum), stam impreuna atat timp cat ne e bine. La urma urmei, sunt mii de cupluri (cu varste apropiate) care divorteaza dupa 15 - 20 de ani. Si atunci?
Si atunci ne bucuram unul de celalat si de momentele minunate pe care le traim impreuna, pentru ca da, traiesc mult mai intens alaturi de el care are o experienta de viata, e matur atunci cand trebuie, e copil atunci cand vrea si e amuzant si pus pe distractii si aventuri tot timpul :)

Asa ca de ce sa ma casatoresc la 23 de ani, cu un baiat de 20 si ceva de ani, sa mai fac si un copil ( ca majoritatea fostelor mele colege de liceu), iar peste vreo 5 ani sa divortez, k el vrea sa`si traiasca tineretea, si eu la fel???


Fetelor, IUBITI, indiferent de varsta, gen, nationalitate, alegeti ceea ce va face fericite, DISTRATI-VA si TRAITI, nu doar existati !!!!!! :)
diuZZa
Postat pe 18 Iunie 2013 03:25
Un tanar îşi întreabă bunicul:



- Tataie, ce este dragostea?

- Păi...la 20 de ani, DMS
La 40 de ani, DMS
La 60 de ani, DMS
La 80 de ani, DMS...

- Bine tataie...da' ce înseamnă DMS?
- La 20 de ani....Dimineata, la Miezul zilei şi Seara.
La 40 de ani...Duminică, Marţi şi Sâmbătă
La 60 de ani...în Decembrie, Martie şi în Septembrie.


http://www.v-i-pics.com/Portrait/colorportrait/portraitc27/portraitcolor001595vipics.jpg


Haideti sa fim realisti.....Tineretea isi cere dreptul. Nu contest ca nu-l iubeste , ca pe un tata in curand.
Rotty
Postat pe 18 Iunie 2013 08:10
"diuzza" imi place cum gandesti la varsta ta ! Bravo tie !
garbo_9031
Postat pe 18 Iunie 2013 11:43
Cand te indragostesti cu adevarat, se intampla fara voia ta, e ceva ce tine de sufletul tau, ti se duce naibii toata ratiunea ..... este "ceva" ce nu poti controla, impune ! Aceasta fata s-a indragostit de acest barbat. Pana cand nu-i trece "indragosteala" putem sa-i dam noi orice sfat bun, ......Ea va face tot ce simte !
Nu-ti poti controla gandurile, dimineata, noaptea, ...poate doar prin meditatie ! Stiu ca privind "din afara", este iesit din tipare acest caz, dar nu este singurul, uitati-va cate mii de cupluri sunt ....Intr-adevar dragostea este efemera si daca nu exista si alte "puncte comune", atunci relatia nu dureaza. Important este sa iubesti, sa simti ca traiesti !
garbo_9031
Postat pe 18 Iunie 2013 11:58
dar daca este mai mic se pune
tusi_Oli
Postat pe 18 Iunie 2013 15:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
UN SFAT VA ROG!!!! 49 De la: Garbo2705 16 Ianuarie 2017 14:21
beneficiile drojdiei de bere... 7 De la: iulia__ 22 Iulie 2009 10:17
DUO TOPIC 923 De la: garbo_499154 8 Aprilie 2019 13:17
de ce oare oamenii nu se suporta unii pe altii ?eu una nu as suporta sa locuiesc cu cineva pt ca oamenii sunt rai si fiecare isi urmareste interesul, 1 De la: ingerasulluptator 20 Iulie 2012 23:14
CUM SA LUPT CU DRAGOSTEA LOR? 131 De la: cineva1 21 Iulie 2011 09:14
Setari Cookie-uri