diferenta de varsta mai mare cu 38 de ani

Mai mic la inaltzime ?
Buna Tusi ...tot scumpa la vedere.....
Rotty
Postat pe 18 Iunie 2013 15:18

S-o pune, pe bune!

.....atunci sar "celelalte" cu gura

Numa' bine....sa-i fie! ;))
Fss_ssu
Postat pe 18 Iunie 2013 15:28
De la: tusi_Oli, la data 2013-06-18 15:13:23 dar daca este mai mic se pune





mai mic...sa fie...ce anume?
ovidiu42
Postat pe 18 Iunie 2013 19:35
o fi micu...nu o fi micu....o fi varsta...ce sa fie mic/a ????!!!
ladyDY
Postat pe 18 Iunie 2013 19:45
ovidiu42
Postat pe 18 Iunie 2013 20:16

Nu de putza zice
...de varsta
Sara!

...daca-i mai mica....devin "ele" geloase una pe alta si se scarmana.....
Fss_ssu
Postat pe 18 Iunie 2013 21:36
Am văz't io îi destul de mare... Diferenţa nu la ce se gândesc lumili.
Axl_R
Postat pe 18 Iunie 2013 21:41
serioooossssssssss...ai vazut tu ... ca... îi destul de mare.. Diferenţa.... io de varsta am spus...asa caaaaa...... sa va fie rusine ca v-ati gandit la prostii....aviz si suparatu...
ladyDY
Postat pe 18 Iunie 2013 22:01

...da ce-am zas ?
Mieunico, nu scoate ghearele, las ca vin io cu "ruleta" si-o masuram impreuna
NB!
Fss_ssu
Postat pe 18 Iunie 2013 22:19
ei bine...bine...termina-ti biberonul cu laptic si apoi vino....sa nu incurci adresa....
ladyDY
Postat pe 18 Iunie 2013 22:23

Da ci cauta biberonu' in propozitie, laDy?
Ai constatat tu ca -18 ani ai mosulu'..... se incurca cu o sugara?

Intersant sipoate chiar adevarat

Treaba lui pana la urma daca vrea sa para pedofil
.... io zic sa caute "una" mai apropiata de varsta lui, chiar daca el ii mai tanar
NB!
Fss_ssu
Postat pe 19 Iunie 2013 23:13
relatiile cu diferente foarte mri de varsta sunt doar karmice...iar regasirile kermice dureaza pana se regleaza politele kermice....domnul poate are datorii financiare din alta viata la fata asta si ...dupa ce si le plateste....fiecare va merge mai departe sa isi ispaseasca alte tare karmice....fiecare cu karma (destinul, soarta )sa...
garbo083442
Postat pe 22 Iunie 2013 12:17
De la: garbo083442, la data 2013-06-22 12:17:52relatiile cu diferente foarte mri de varsta sunt doar karmice...iar regasirile kermice dureaza pana se regleaza politele kermice....domnul poate are datorii financiare din alta viata la fata asta si ...dupa ce si le plateste....fiecare va merge mai departe sa isi ispaseasca alte tare karmice....fiecare cu karma (destinul, soarta )sa...



Asta era !!! ....Gata , s-a lamurit situatia.
Rotty
Postat pe 22 Iunie 2013 15:32
o avea dreptate fata asta...o sti ea ce zice... ....ca stii cum se spune...tot patzitu`i priceput!!!!
ovidiu42
Postat pe 22 Iunie 2013 15:37
financiare?!
ale dreak taxe.... cum nu scapi de ele nici mort!
quasaria
Postat pe 22 Iunie 2013 17:02
ei...iaca...ia de vezi!!!
ovidiu42
Postat pe 22 Iunie 2013 17:10
SFATUL CEL MAI BUN ESTE AL FAMILIILOR VOASTRE.DIN EXPERIENȚA ALTOR CUPLURI NU POT SĂ AFIRM DECÂT CĂ ESTE APROAPE IMPOSIBILĂ O ASEMENEA RELAȚIE.GÂNDEȘTE-TE O CLIPĂ CUM TE VEZI CU EL PESTE 20 DE ANI .(TE VEZI ÎMPREUNĂ CU EL PESTE 20 ANI?)(se spune de asemenea că o persoană în vârstă lângă una tânără îmbătrânește și pe cealaltă atât fizic cât și prin comportament),DECIZIA ÎȚI APARȚINE ,DAR VIITORUL NU ARĂTĂ PREA BINE.....
garbo203525
Postat pe 23 Iunie 2013 22:35
E mai frumos sa fi cu cineva de varsta ta,mai ales la prima iubire...trebuia sa respecte anii tai,dar a profitat,si vei intelege asta doar dupa ce te vei maturiza,si dupa ce vei avea si alte relatii.
Mergeti impreuna la discoteca?
Mergeti la chefuri cu prieteni de varsta ta?
stii ce inseamna asta,ai trait asta?
este un hot,dupa parerea mea....a stiut sa profite de lipsa ta de experienta.
daca ai sti sa iti vezi de interesul tau....
relatia asta te va impiedica,atata cat va dura,plus o perioada dupa ce se va incheia,sa traiesti normal,asa cum traiesc fetele de varsta ta.Prima iubire nu se uita,si isi lasa amprenta ,e o responsabilitate,pe care el nu si -o poate asuma,mult timp,de acum incolo.
te va impiedica sa intelegi care este diferenta intre cele doua tipuri de relatie,cele cu diferentamare de varsta,si cele fara.
La varsta lui,stie deja cum sa se comporte cu o femeie,cum sa o faca sa se indragosteasca...mai ales daca este fara experienta....a fost egoist din partea lui,.
a trait el la varsta ta ,la 19 ani,cu una mai mare ca el,cu atatia ani?????
de ce nu?????
pentru ca barbatii isi cunosc foarte bine interesul.
femeile sunt sentimentale,se indragostesc,fara sa socoteasca nici consecintele,nici interesul lor,pura inima...de aia sufera atata in relatiile lor.
ei sunt si sentiment si logica,la varste inaintate.
este o greseala,dupa parerea mea,o diferenta asa de mare,greseala din partea lui!,nu a ta.
daniilia
Postat pe 24 Iunie 2013 16:43
mai...lasati fata...ca...saraca...nu mai stie cui sa raspunda...si...ce sa faca!!!
e bulversata...saraca...si...cred ca...si putin...inghesuita de comentariile noastre...dar...sper sa se replieze...cat de cat!!!
ovidiu42
Postat pe 24 Iunie 2013 17:52
Bravo, daniilia, ai scris realist, la obiect si pe intelesul tuturor, sa speram ca si pe al fetei...oricum pe ea o va trezi viata si nu parerile noastre...si poate-i si firesc asa, sa-si dea singura seama, ce si cum.
Un punct de vedere matur, obiectiv si aerisit! Mi-a placut
magdabeauty
Postat pe 25 Iunie 2013 07:26
...poate sunt eu depasita de situatie, dar diferenta de varsta este prea mare si preocuparile pe grupe de varsta sunt altele !
Insa imi vine in minte ce zicea diriga mea : copiii n-au minte si batranii dau in mintea copiilor....poate ca aici se potrivesc!
adeline
Postat pe 27 Iunie 2013 18:04
Asa m-a amuzat raspunsul dvs si in acelasi timp mi se pare scris cu mult bun simt si bun gust. Printre altele, se mai intampla sa fiu si perfect de acord cu dvs, tare ar fi bine sa existe mai multe comentarii de genul, cel putin s-ar clasifica la categoria "utile".
crystall17
Postat pe 27 Iunie 2013 18:43
DIN CE TRIB FACI PARTE?
garbo300436
Postat pe 30 Iunie 2013 17:23

Bravo DiuZZa, ai explicat foarte coerent tuturor "uimitelor", sau putin ipocritelor, ce se intampla intr'o astfel de relatie ! Din cate am inteles eu, 223 nu isi face planuri marete pentru o batranete foarte adanca alaturi de expertul si oportunistul ei "consilier" ! ! Iar daca introducem un simplu calcul matematic, diferenta enorma de varsta actuala, mai mult decat dubla, se miscoreaza la mai putin de dublu peste 20 de ani, presupunand (prin absurd cred eu !) ca relatia continua atat timp, el va avea 74 de ani, ea 39 ! Acum nu vreau sa fiu rautacios la adresa sexului minunat de frumos, dar nu cunosc multe femei la 74 de ani care reusesc sa trezeasca interes (chiar murdar de material !) , dar vad exemple de barbati , (Hugh Hefner imi sare enervant in oki), barbati care atrag, nustiucum, femei din categoria asta "frageda"... si altii la 78 de ani care termina de alergat un Maraton , ca unul recent in Boston , imi amintesc ce a spus Quasaria bine, pustanii de 19 au reusit sa o lase total rece ! Este adevarat ca farmecul tineretii este o traire inegalabila, dar tot la fel de adevarat este faptul ca o femeie tanara este inevitabil mai matura decat un pustan de aceeasi varsta, frustrarea traita de ea manifestata sau reprimata in functie de personalitate si temperament . Concluzia apartine to DiuZZei, traiti viata cat se poate de frumos, bucurati'va de momentele ei alaturi de cei care stiu si pot sa se bucure de cadoul acesta minunat !

semneaza un Mos de 50 de ani !
fortelion
Postat pe 30 Iunie 2013 23:44
De la: adeline, la data 2013-06-27 18:04:00...poate sunt eu depasita de situatie, dar diferenta de varsta este prea mare si preocuparile pe grupe de varsta sunt altele !
Insa imi vine in minte ce zicea diriga mea : copiii n-au minte si batranii dau in mintea copiilor....poate ca aici se potrivesc!





Adeline...e grele...cu astfel de persoane...sincer!!!!....daca nici acum...nu stie ce vrea...e alegerea ei....chiar daca noi spunem ca n-o ales bine...ea...tot cum stie face!!!...si...la ce bun...toate comment-urile?....
ovidiu42
Postat pe 1 Iulie 2013 17:24
Sunt oameni si oameni...nu toti imbatranesc la fel, nu toti sunt la fel si nu pentru toti conteaza in aceeasi masura si partea fizica. In viata fiecare alege ce ii trebuie la un moment dat ca sa invete ! Nimeni nu are dreptul sa hotarasca ce e bine, corect, recomandat pentru altcineva, pentru ca fiecare raspunde si plateste (sau castiga !) in functie de alegerile sale.
Mie nu mi-ar fi rusine sa ies cu niciun om, indiferent de varsta, atata timp cat este un om care imi bucura sufletul, de la care am ce invata si cu care imi e drag sa stau !
garbo_9681
Postat pe 2 Iulie 2013 11:11
De la: garbo_9681, la data 2013-07-02 11:11:09Sunt oameni si oameni...nu toti imbatranesc la fel, nu toti sunt la fel si nu pentru toti conteaza in aceeasi masura si partea fizica. In viata fiecare alege ce ii trebuie la un moment dat ca sa invete ! Nimeni nu are dreptul sa hotarasca ce e bine, corect, recomandat pentru altcineva, pentru ca fiecare raspunde si plateste (sau castiga !) in functie de alegerile sale.
Mie nu mi-ar fi rusine sa ies cu niciun om, indiferent de varsta, atata timp cat este un om care imi bucura sufletul, de la care am ce invata si cu care imi e drag sa stau !




in alta ordine de idei - detest tiparele. Si constringerea de a alege ca turma...
Poate ca fata asta nu face parte din "turma". Poate ca nu vrea ce vrea majoritatea. Poate ca nu traieste ca majoritatea. Poate nu gindeste la fel. Poate nu simte la fel. Si atunci CUM poti sa spui ca e gresit ce face - gresit fata de....????
Poate ca asta e drumul ei prin viata. Si da, e un drum nebatut. Trebuie sa ne inghesuim toti pe aceeasi carare, pentru ca decide cine? Creierul colectiv?

"An it harm none do what ye will". Pentru o lume mai civilizata, ar trebui scris asta pe toate gardurile....
quasaria
Postat pe 2 Iulie 2013 13:06
De la: daniilia, la data 2013-06-24 16:43:16 E mai frumos sa fi cu cineva de varsta ta,mai ales la prima iubire...trebuia sa respecte anii tai,dar a profitat,si vei intelege asta doar dupa ce te vei maturiza,si dupa ce vei avea si alte relatii.
Mergeti impreuna la discoteca?
Mergeti la chefuri cu prieteni de varsta ta?
stii ce inseamna asta,ai trait asta?
este un hot,dupa parerea mea....a stiut sa profite de lipsa ta de experienta.
daca ai sti sa iti vezi de interesul tau....
relatia asta te va impiedica,atata cat va dura,plus o perioada dupa ce se va incheia,sa traiesti normal,asa cum traiesc fetele de varsta ta.Prima iubire nu se uita,si isi lasa amprenta ,e o responsabilitate,pe care el nu si -o poate asuma,mult timp,de acum incolo.
te va impiedica sa intelegi care este diferenta intre cele doua tipuri de relatie,cele cu diferentamare de varsta,si cele fara.
La varsta lui,stie deja cum sa se comporte cu o femeie,cum sa o faca sa se indragosteasca...mai ales daca este fara experienta....a fost egoist din partea lui,.
a trait el la varsta ta ,la 19 ani,cu una mai mare ca el,cu atatia ani?????
de ce nu?????
pentru ca barbatii isi cunosc foarte bine interesul.
femeile sunt sentimentale,se indragostesc,fara sa socoteasca nici consecintele,nici interesul lor,pura inima...de aia sufera atata in relatiile lor.
ei sunt si sentiment si logica,la varste inaintate.
este o greseala,dupa parerea mea,o diferenta asa de mare,greseala din partea lui!,nu a ta.



pai barbatii nu lasa femeile sa gandeasca pt ca cu cat nu stiu mare lucru cu atat sunt mai usor de condus..

femeile fiind mai sinsibile barbatii se folosesc de asta ca drept slabiciune ca sa isi atinga interesele lor egoiste
ingerasulluptator
Postat pe 3 Iulie 2013 17:20
pai barbatii nu lasa femeile sa gandeasca pt ca cu cat nu stiu mare lucru cu atat sunt mai usor de condus..

femeile fiind mai sinsibile barbatii se folosesc de asta ca drept slabiciune ca sa isi atinga interesele lor egoiste.

barbatii au invatat de la preoti cum sa manipuleze pe cei slabi cum ar fii femeile..

barbatii si ei invata femeile sa creada ce zic ei dar sa nu cerceteze sa se roage

si biserica nu are suflet sa ia o groaza de bani de la oameni dar sa nu ii ajute sa evolueze

da poate la inceput ar fii fost greu pana se obisnuiesc oamenii cu noua gandire morala prin perseverenta orice se poate dar nu au sufiet

nu au invatat oameni lucrurile de baza cu toate ca ei l stiu.ce poti astepta atunci de la babatii de rand

daca oamenii care slujesc in biserica mint cu toate ca ei cunosc adevarul si stiu ca este gresit
ingerasulluptator
Postat pe 3 Iulie 2013 17:50
stau si ma gandesc sa fie ea asa din asa ea asa fara minte din natura sau cu ani in urma barbatii nu au lasat femeile sa gandeasca si de aceea femeia este asa naiva.

eu cred mai degraba ca prostia zace in femei de mii de ani care si sa transmis prin adn de la femeie la femeie.ti tot prin adn..p[t ca barbatii sunt mai inteligenti ca femeile

de ce un barbat are un cooficent mai mare de inteligenta fata de femei ei fac rau intentionat si femeile fac rau pt ca daca nu se integreaza atunci nu pot trai cu barbatii lor.

gandirea inevoluata sa transmis la femei din generatie in generatie...si barbatii si-au trimis gandirea lor la barbatii tineri.

exista un sambure de adevar

ingerasulluptator
Postat pe 3 Iulie 2013 18:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E grav? 9 De la: scumpa31 25 Februarie 2011 08:47
Mă minte sau nu? 17 De la: garbo_408862 31 Decembrie 2017 10:27
Ati folosit produse CaliVita? 2 De la: garbo258917 10 Ianuarie 2012 12:06
efectele minciunii sunt distructive.Minciuna este o forma comoda de rezolvare aparenta si temporara a problemelor 42 De la: elisabeta_boia 14 Noiembrie 2011 23:26
Il vreau inapoi. Ce sa fac? 15 De la: miruna_1630 6 Februarie 2017 08:40
Setari Cookie-uri