Relatii intime... rare

Ar fi fost bine de stiut daca locuiti impreuna, sau doar va vedeti din cand in cand. Daca nu exista factori perturbatori de genul: locuiti cu parintii, are probleme financiare carora nu le gaseste rezolvare, este somer si nu-si gaseste serviciu, sau altele de genul asta, nu-i deloc in regula atitudinea lui. O relatie sexuala care nu e o aventura de o noapte care are o conotatie strict fizica, de a da si a primi placere, inseamna o intimitate impartasita de cei doi si care nu poate fi egalata de nimic altceva. Sigur ca este o descatusare, o relaxare, dar este cu mult mai mult cand tii la cel cu care imparti momentele respective. Inseamna mult sa te simti dorita, sa vezi cum ii stralucesc ochii barbatului tau inainte si cum te priveste dupa, cand iti lasi capul pe pieptul lui. Iar tu pierzi toate astea, pt ce? Acum sper ca si tu stii cum sa-l ademenesti, cum sa-l provoci, cum sa-l atati incat sa se simta dorit, si nu agresat. Si totusi, raspunsul ala cu "reproducerea" imi da sentimentul ca nu-i in regula cu el,si faptul ca are numai 27 de ani cand nu a avut timp sa se sature de prea mult sex, ori e stupid, ori are niste probleme de natura psihica. Cerceteaza tu ce si cum,vezi ce-i putred si ce se poate face, iar de nu se poate face nimic, lasa-l in lumea lui, ca nu va fi niciodata mai bine, doar mai rau, iti spun ca una care e patita. Nu vei face decat sa aduni nemultumire, frustrari,iti vei pierde increderea in tine si te va face sa crezi ca nu esti tu ok, si nu el, dupa cum a inceput deja.
bucura
Postat pe 24 Februarie 2013 19:16
,,La ultima dicutie mi-a spus ca el este o persoana 'evoluata' si a depasit nevoia omului primitiv de a se reproduce ,, personal cred ca prin asta el a spus tot, faceti parte din doua lumi diferite, se considera la un nivel intelectual foarte ridicat . Decat sa presteze anumite servicii mai bine citeste o carte placeriile find mai mari.
steleverzi
Postat pe 25 Februarie 2013 15:49
ca sa vezi dom'le unde era quintesenta de vanilie... era exact in stele verzi pe pereti roz...
heartbit
Postat pe 25 Februarie 2013 16:22
"relatii intime..rare"
...
dar de relatii intime... dese, nu se plange nimeni????
sau cand e vorba de alea va doare subit capul, trebuie sa mergeti la ... sau la.... aveti o gramada de treaba si lui ii arde de prostii... sunteti obosite... etc etc etc...
heartbit
Postat pe 25 Februarie 2013 16:38
Nu e normal
Cristina_Crissy_1
Postat pe 26 Februarie 2013 00:51
cine? ce? unde? cand? cum? care? cat?
heartbit
Postat pe 26 Februarie 2013 01:33
Schimba-l! Nu e normal! Esti tanara, iar sexul este una dintre cele mai frumoase trairi dintre 2 persoane. Daca nu acum, atunci cand? Ii intelegi problemele, 1, 2, 9 zile dar.... cu tn cum ramane? O sa-ti dai seama prea tarziu ca pierzi ani si momente ireversibile!!!!!
oana4me
Postat pe 26 Februarie 2013 11:03
De la: cristina_to_sinergia, la data 2013-02-02 02:51:35Este normal ca dupa 2 ani de relatie sa ai 3 contacte intime intr-o luna (amandoi avem 27 de ani)? Si acelea sa fie de scurta durata... fara final fericit pentru mine...
As fi interesata de parerea dumneavoastra, intrucat partenerul meu spune ca sunt obsedata...nu stiu ce sa mai cred, poate chiar am o problema.
Multumesc pentru raspunsuri, fie ele sarcastice, ironice, copilaresti sau de orice fel.

Normal acolo unde exista dragoste,iubire,stima,fiind in acelasi pat,cind aveam 27 de ani doream partenera in fiecare noapte,drept este ca eram slab ca un tir,ca mai trebuia sa si muncesc zilnic.Treptat ,odata cu venirea copiilor raporturile mai scad la de 2-3 ori pe saptamina pina pe la 45 de ani cind se raresc la de 2 ori pe saptamina devenind obisnuinta
Faptul ca multi dintre barbati se masturbeaza zinic,ca de altfel si femeile,ar fi un motiv de rarire a actului sexual in doi.Limita pina la care un barbat doreste femeia este 76-82 de ani dupa care datorita ritmului cardiac scazut nu mai este posibila vascularizarea penisului.
http://www.modista.ro/intim/sex/top-10-cele-mai-interesante-lucruri-despre-penis
garbo_11724
Postat pe 28 Februarie 2013 01:56
De la: Georgescu_Jorj_Ioan_1, la data 2013-02-24 05:50:30Cristina nu e normal.Nu esti obsedata esti o femee normala si norma e de cel putin 2 ori pe saptamina.ASA CA CAUTA UNUL CARE POATE NU SE FACE CA POATE SI MAI DA VINA PE FEMEE EL FIND CAM IMPOTENT SI NU VAD DE CE STA CU TINE DACA NU E INSTARE SA ITI SATISFACA NEVOILE CA ORICE BARBAT NU EUNUC.


omu' cat traieste invata... nu stiam de normative in domeniu de sex. da', domnu' jorj, oralul se ia in calcul la norma? sau e extra?
burst4x
Postat pe 28 Februarie 2013 09:01
pai daca il intelegi 9 zile atunci te
contrazici singura... de ce sa il schimbe? 9 x 3 = 27 si ajungem aproximativ la numarul de frecushuri lunare enuntate in problema
burst4x
Postat pe 28 Februarie 2013 09:06
De la: heartbit, la data 2013-02-02 14:12:32din ce stiu eu, treaba ai de se face, in pat, pe scun, pe masa, pe masina de spalat, in capitza de fan, in padure, in lift, pe acoperis, pe terasa, in piscina... si care unii o denumesc simbolic a face sex sau a face dragoste sau a se dragosti sau a se iubi... nu este doar pentru procreere... ci si pentru placere! probabil ca el a depasit nevoia de-a simti placerea... ca despre procreere... nu cred ca am citit pe undeva ca ar avea urmasi omul... deci texte si pretexte!


nu stiu ce etapa "a depasit" el...dar....la cea de placere nu a ajuns inca pentru ca se pare ca a ramas blocat la cea de procreere (teoretic doar)...
Amor_Aeternus
Postat pe 23 Aprilie 2013 07:10
...da' poate ii gay undercover...si nu vrea sa se stie...iar tu esti "acoperirea" lui, iar chestia cum ca vrea copii ii doar pentru deruta...
Amor_Aeternus
Postat pe 23 Aprilie 2013 07:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa iubesti ca o oarba iar intro zi se spulbera totul 103 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:39
gelozie, posesivitate sau doar mi se pare 21 De la: r_ioana 15 Noiembrie 2009 20:25
AJUTOR 17 De la: garbo_7015 5 Octombrie 2012 22:24
dragoste sau...?! help ! 55 De la: Dsoara_T 18 Iulie 2013 17:46
Aspecte unde nu ne intelegem 20 De la: garbo_480569 27 Ianuarie 2018 09:28
Setari Cookie-uri