Loc pentru citate

De la: Rotty, la data 2013-02-08 17:48:27.....Si cum ziceam....Teoria ca teoria, practica ne omoara


FACA-SE VOIA TA ! -a/d/min !
garbo_10470
Postat pe 8 Februarie 2013 19:50
Tot..citate:
-Iubeste-ma cu defectele mele...chiar daca-s multe!
-Romantica,cu capul in nori...dar cu picioarele pe pamant!
Am curajul sa traiesc viata asa cum mi-am dorit eu!
A??? Nu sunt biblice??Nu-i nimic,sunt mai ..reale!!
elisabeta_boia
Postat pe 8 Februarie 2013 23:23
Am curajul sa traiesc viata asa cum mi-am dorit eu!
A??? Nu sunt biblice??Nu-i nimic,sunt mai ..reale!!

Betty....
Rotty
Postat pe 8 Februarie 2013 23:30
De la: garbo242980, la data 2013-02-08 17:46:46Despre milostenie i rugciune.
1 Luai seama s nu v ndeplinii neprihnirea voastr naintea oamenilor, ca s fii vzui de ei; altminteri, nu vei avea rsplat de la Tatl vostru care este n ceruri.
2 Tu, dar, cnd faci milostenie, nu suna cu trmbia naintea ta, cum fac farnicii, n sinagogi i n ulie, pentru ca s fie slvii de oameni. Adevrat v spun c i-au luat rsplata.
3 Ci tu, cnd faci milostenie, s nu tie stnga ta ce face dreapta,
4 pentru ca milostenia ta s fie fcut n ascuns; i Tatl tu, care vede n ascuns, i va rsplti.
5 Cnd v rugai, s nu fii ca farnicii, crora le place s se roage stnd n picioare n sinagogi i la colurile ulielor, pentru ca s fie vzui de oameni. Adevrat v spun c i-au luat rsplata.
6 Ci tu, cnd te rogi, intr n odia ta, ncuie-i ua i roag-te Tatlui tu, care este n ascuns; i Tatl tu, care vede n ascuns, i va rsplti.



dar tu? tu.... cand faci milostenie???
sau tu aduni doar zeciuiala si o trimiti frumusel in americutza care ti-a dat cartile alea de le-ai distribuit gratis la ratacitii de ti i-ai adunat cu multa ravna si mult zel...?!?
heartbit
Postat pe 9 Februarie 2013 00:09
La palma unei fete se raspunde cu o sarutare zdravana.
Johann Wolfgang von Goethe
heartbit
Postat pe 9 Februarie 2013 00:12
De la: heartbit, la data 2013-02-09 00:12:51La palma unei fete se raspunde cu o sarutare zdravana.
Johann Wolfgang von Goethe



o sa ma gindesc foarte bine pe cine imi vine sa pocnesc....
quasaria
Postat pe 9 Februarie 2013 00:16
Cu sau fr religie, oamenii buni vor face lucruri bune, iar oamenii ri vor face lucruri rele, dar ca oamenii buni s fac lucruri rele e nevoie de religie.
- Steven Weinberg

Citit cum trebuie, Biblia este cea mai puternic for pentru ateism conceput vreodat. - Isaac Asimov

Nu m deranjeaz prile pe care nu le neleg din Biblie, ci prile pe care le neleg. - Mark Twain

Ar fi foarte frumos dac ar exista un Dumnezeu care a creat lumea i care a fost o for benevolent, dac ar exista o ordine moral n Univers i via dup moarte; dar este frapant faptul c toate acestea sunt exact ceea ce suntem obligai s ne dorim. - Sigmund Freud
quasaria
Postat pe 9 Februarie 2013 00:23
in cazul asta cred ca o sa se adune barbatii in jurul tau, mai ceva de cum se aduna chilipirgii in sezonul de reduceri, la usile magazinelor...!!!
toti gramada... palmuieteìma pe mine, ba pe mine... vreau si eu... nu ma ierta, palmuieste-ma ... etc...
heartbit
Postat pe 9 Februarie 2013 00:27
De la: heartbit, la data 2013-02-09 00:27:29in cazul asta cred ca o sa se adune barbatii in jurul tau, mai ceva de cum se aduna chilipirgii in sezonul de reduceri, la usile magazinelor...!!!
toti gramada... palmuieste-ma pe mine, ba pe mine... vreau si eu... nu ma ierta, palmuieste-ma ... etc...
heartbit
Postat pe 9 Februarie 2013 00:44
Smbt

9

Februarie

Dragostea... nu se poart necuviincios, nu caut folosul su... nu se gndete la ru. 1 Corinteni 13.4-5

Biruina iertrii

Un mprat chinez, auzind de rscoala uneia dintre provinciile sale, ordon ofieri-lor s-l urmeze, pentru a pedepsi rsculaii. La sosirea sa, rsculaii se supuser ime-diat. Toat lumea credea c mpratul i va pedepsi cu asprime. Spre uimirea tuturor, el a tratat prizonierii cu cea mai mare bunta-te. Primul su ministru s-a suprat i i-a spus mpratului: Aa v inei de cuvnt? Ai promis c i vei pedepsi, i acum i iertai.
ntr-adevr, rspunse mpratul, am promis c i voi pedepsi pe dumanii mei i mi-am mplinit cuvntul, deoarece acum nu mai am dumani, fiindc mi i-am fcut prieteni.
S-i iubeti dumanii? Muli vor spune c acest lucru este imposibil. Cnd omul cu-noate dragostea lui Dumnezeu, care i-a iu-bit pe pctoi, va putea i el s iubeasc pe toi oamenii. Numai n prezena lui Dum-nezeu, care este dragoste, ne simim mici-mea i nimicnicia. Dragostea distruge orgo-liul, care este sentimentul fiecrui om c este ceva. Dragostea divin este cel mai mi-nunat lucru, i noi toi o putem avea pe ca-lea urmrii cu credin a Domnului i Mntui-torului nostru.
http://www.vesnicia.ro/index.php/samanta-buna
garbo242980
Postat pe 9 Februarie 2013 11:54
De la: heartbit, la data 2013-02-09 00:27:29in cazul asta cred ca o sa se adune barbatii in jurul tau, mai ceva de cum se aduna chilipirgii in sezonul de reduceri, la usile magazinelor...!!!
toti gramada... palmuieste-ma pe mine, ba pe mine... vreau si eu... nu ma ierta, palmuieste-ma ... etc...

lasa ca gramada nu ma intereseaza... reduceri n-avem, nu-i ghiseul de relatii cu publicul deschis, pa! Sa mai treaca vara viitoare.
Altceva era interesant: functioneaza si reversul? Adica daca ma duc intins si il pocnesc pe ala care as vrea eu sa ma sarute , merge?

quasaria
Postat pe 9 Februarie 2013 12:03
In Biblie nu scrie nicaieri ca trebuie sa iti faci cruce ;)
garbo242980
Postat pe 9 Februarie 2013 12:30
"ntre o palm i o jignire, suportm ntotdeauna mai bine palma.'' Emil Cioran


''Omul nu va putea schimba prin nicio credin Destinul acestei lumi ns prin credin va putea vedea o alt lume, chiar dac lumea n ansamblul ei va ramne aceeai, tocmai fiindc doar prin credin va cunoate mai mult din Destin.'' S. Cerin

M-am bgat destul n seam.
Axl_R
Postat pe 9 Februarie 2013 13:00
Normal ca nu scrie....desteptule ! In vechiul testament inca nu exista Isus, iar crucea a aparut "in decor" ca sa zic asa, doar spre sfarsitul noului testament. Dupa Invierea lui Isus si inaltarea la cer,povestea se intrerupe efectiv. Restul e doar bla-bla si apocalipsa .........
Rotty
Postat pe 9 Februarie 2013 13:01
De la: garbo242980, la data 2013-02-09 12:30:07In Biblie nu scrie nicaieri ca trebuie sa iti faci cruce ;)


dar zice sa-ti iei crucea si sa IL urmezi? ... daca nu zice sa iti faci tu singur cruce... atunci mergi de-ti cumpara una, fariseule!
heartbit
Postat pe 9 Februarie 2013 17:00
De la: quasaria, la data 2013-02-09 12:03:40
De la: heartbit, la data 2013-02-09 00:27:29in cazul asta cred ca o sa se adune barbatii in jurul tau, mai ceva de cum se aduna chilipirgii in sezonul de reduceri.....

Altceva era interesant: functioneaza si reversul? Adica daca ma duc intins si il pocnesc pe ala care as vrea eu sa ma sarute , merge?



in cazul asta n-ai cum sa afli daca nu verifici!
eu cred ca nu merge, dar tu poti incerca oricum...
heartbit
Postat pe 9 Februarie 2013 17:03
Proverbe 11:21
Hotrt: cel ru nu va rmne nepedepsit, dar smna celor neprihnii va fi scpat.

garbo242980
Postat pe 9 Februarie 2013 19:41
''Srut-m cu srutrile gurii tale, c srutrile tale sunt mai bune ca vinul.''

Cntarea Cntrilor

neprihnii
Axl_R
Postat pe 9 Februarie 2013 19:48
`Nimanui cu nimic nu fiti datori, decat cu iubirea unuia fata de altul; ca cel care iubeste pe aproapele a implinit legea.`
(Romani 13:8)


`Dintre toate religiile, cea mai frumoas este mama.`
(Grigore Vieru)

esme
Postat pe 9 Februarie 2013 20:10
Fiindc att de mult a iubit Dumnezeu lumea, c a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede n El, s nu piar, ci s aib viaa venic. (Ioan 3: 16)
garbo242980
Postat pe 10 Februarie 2013 16:54
De la: quasaria, la data 2013-02-09 00:16:28
De la: heartbit, la data 2013-02-09 00:12:51La palma unei fete se raspunde cu o sarutare zdravana.
Johann Wolfgang von Goethe



o sa ma gindesc foarte bine pe cine imi vine sa pocnesc....



;))
Fss_ssu
Postat pe 10 Februarie 2013 19:43
Daca o persoana se indeparteaza de tine,nu te intrista.E doar raspunsul lui D-zeu la rugaciunile tale :"Si ne ixbaveste de cel rau...!"
Iarta-ti dusmanii!!..Ca sa-i enervezi mai tare!
Nu am sters pe nimeni din viata mea; dar am avut grija sa schimb locurile de onoare!
Omul slab-se razbuna: Cel puternic-iarta;Cel inteligent-ignora!!
elisabeta_boia
Postat pe 10 Februarie 2013 22:47
ba eu cred ca merge, na:
De la: garbo242980, la data 2013-02-09 19:41:17Proverbe 11:21
Hotrt: cel ru nu va rmne nepedepsit, dar smna celor neprihnii va fi scpat.



ce vrei mai clar de asa?
quasaria
Postat pe 10 Februarie 2013 23:03
Toate i au vremea lor, i fiecare lucru de sub ceruri i are ceasul lui. Eclesiastul 3.1 http://vesnicia.ro/index.php/samanta-buna
garbo242980
Postat pe 11 Februarie 2013 12:34
al tau se pare ca s-a defectat! ... cred ca ti s-a umezit nisipul in clepsidra ...
heartbit
Postat pe 11 Februarie 2013 14:05
11

Februarie

Toate i au vremea lor, i fiecare lucru de sub ceruri i are ceasul lui. Eclesiastul 3.1

Omul a murit, dar lucrarea rmne (1)

Din iniiativa cunoscutului fabricant fran-cez de automobile Andre Citroen, s-au f-cut trei mari raliuri cu automobilul. Primul a constat n strbaterea pustiului Sahara, al doilea, numit expediia neagr, a avut ca int centrul marelui continent african, iar al treilea, sub denumirea de expediia gal-ben, a constat n strbaterea centrului Asiei.
Cei doi eroi ai acestor raliuri s-au numit Georges Haardt i Louis Audouin-Dubreuil, cel dinti fiind eful expediiei. La Hong-Kong, Haardt i-a dat sufletul, lovit de o pneumonie fulgertoare. Aflnd de trista veste a morii inimosului conductor al ra-liului, domnul Citroen le-a trimis celor r-mai fr eful lor pe pmntul Chinei urm-toarea telegram: Omul a murit, dar lucra-rea rmne. Readucei n Frana trupul efu-lui vostru! Plng cu voi.
Omul a murit, dar lucrarea rmne... Dac aceste cuvinte se potriveau n privina efu-lui raliului, cu ct mai mult se potrivesc cnd este vorba despre lucrarea i moartea Mn-tuitorului! Lucrarea de la cruce este cu mult mai nsemnat i mai de pre dect orice lucrare omeneasc. Mntuitorul i-a dat viaa n folosul celorlali.


garbo242980
Postat pe 11 Februarie 2013 18:21
Domnul Isus fiind Dumnezeu a existat mereu, in persoana umana nu.

Isus le-a zis: Adevrat, adevrat v spun c mai nainte ca s se nasc Avraam, sunt Eu. (Ioan 8:58)
garbo242980
Postat pe 11 Februarie 2013 18:47
''Domnul Isus fiind Dumnezeu a existat mereu, in persoana umana nu.''

Ha?
Axl_R
Postat pe 11 Februarie 2013 18:53
au venit extraterestrii?
e ceata afara....
Eugenia_
Postat pe 11 Februarie 2013 19:11

ba eu cred ca stii ce spui,na ;)
.... pi ceatza nu decopleaza?

"Ha Ha" citeste si tu fraza di la coada la cap si ai sa vezi ci vrea sa zaca ...da trebe si mici completari...ei! alea le pui di la tini,na...ca sa intaleaga el/ea
Sara!

Fumatu' interzis!
Fss_ssu
Postat pe 11 Februarie 2013 19:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce oare si femeile sunt asa rele? Din cauza ca nu se exteriorizeaza? 187 De la: garbo058987 14 Februarie 2011 14:30
Am nevoie de un sfat va rog urgent 22 De la: garbo_440758 12 Iulie 2016 04:17
Va este dor de anotimpul cald ? 5 De la: elisabeta_boia 18 Februarie 2012 09:14
raspuns 4 De la: Sal_a_toi 31 Octombrie 2011 10:59
intrusi? 260 De la: quasaria 19 August 2011 18:49
Setari Cookie-uri