sa iubesti ca o oarba iar intro zi se spulbera totul

Sa-l lasi si sa-ti cresti copii. Ei sunt bucuria ta. Nu merita sa suporti toate abuzurile lui. Nu stie ce e viata, nu stie ce semnifica cuvantul 'tata" atunci lasa-l sa se duce la ea. Nu merita sa suferi. Incearca sa fi tare. Viata e asa cu greutati. Eu iti doresc multa forta sa treci peste toate greutatile vieti si sa fi fericita.
Floricapop
Postat pe 13 Ianuarie 2013 09:37
imi pare rau ca treci prin aceasta situatie si stiu ca nu este usor din propria mea experienta.Si eu am doi copii unul de noua si unul de patru ani si am divortat acum trei ani din acelasi motive.Nu mi-a fost usor mai ales ca in acel moment nu aveam serv dar m-am separat de el m-am dus la parintii mei pana mi-am gasit un serv din primul salar am bagat divort si acum pot sa spun ca imi merge destul de bine . Sfatul meu este sa il lasi pt ca nu merita sa traiesti alaturi de el pt ca el nu se va schimba niciodata eu l-am iertat de nenumarate ori si degeaba.Gandeste-te la copii tai si la tine in primul rand si nu te subestima si sa ai incredere in propriile tale forte
marinelaloredana
Postat pe 13 Ianuarie 2013 09:43
Multumesc. Iar ideea ta coroborata cu toate fetele si femeile pe care le cunosc (si st f multe) in calitate de cliente (am mag de bij) ar fi excelenta. Sunt extrem de putine pers care au o viata normala intr-un cuplu stabil. Marea majoritate urmeaza acelasi curs: iubire oarba, foc mare max 5 ani, apoi el inseala , dupa acelasi tipic!, apoi divort, deprimare, scandaluri etc.
Poti sa -mi dai add si pe FB daca ai: Beatrice Mcartney.
O duminica cat mai efervescenta!
Beatrice_Mcartney_1
Postat pe 13 Ianuarie 2013 10:16
Buna Mari. Obs ca esti din Roman. Un oras ales!
Beatrice_Mcartney_1
Postat pe 13 Ianuarie 2013 10:19
Eu nu sunt in masura sa dau sfaturi , sunt doar niste pareri: Trebuia sa-l parasesti dupa prima palma,trebuia sa te gandesti ca va urma a doua,a treia etc.Incearca sa-ti aduci aminte de c te-a palmuit .Uita-te in interiorul tau si vezi daca nu cumva i-ai dat ocazia sa te gelozeasca.Daca dupa toate acestea constati ca nu ai fost vinovata nu merita totul s-a spulberat. Gandeste-te la ce ai de facut.
Acum este tarziu sa-l parasesti.Copii nu au nici o vina.Ca sa faci experiente cu copii , lasaind un copil la el doar pentru a-l incurca este riscant.Nu stii pe care sa alegi din cei doi , iar mai tarziu tot pe tine te va judeca cel care va ramane la el , mai ale daca nu va fi fericit.Asa cum spunea si Elisabeta,daca ai venituri suficiente ca sa va intretineti tu si copii,lasa-l si nu te uita in urma.Dragostea nu tine o vesnicie,iar daca ai auzit sau citit de iubiri eterne sunt doar povestiIti doresc din tot sufletul sa iei hotararea care va va face bine tie si copiilor tai.Succe.Si sa stii ca nu este doar un comentariu , sunt cuvinte spuse din suflet.
garbo164486
Postat pe 13 Ianuarie 2013 10:27
Trebuie sa ai fortza sa-l lasi in urma si sa nu te mai uiti inapoi. Apeleaza la parintii tai pentru ajutor cu copiii si da-i inainte cu fortza ta de mama, lupta.

O singura data traiesti, dupa toate dovezile

Fa-ti ordine in tot si actioneaza.

Succes.
garbo079717
Postat pe 13 Ianuarie 2013 10:54
exista un timp pentru toate. Tu, la 17 ani, cand trebuia sa mergi la scoala (si asta se vede din modul in care scri) ai preferat sa te casatoresti, nu cred ca aveai maturitatea necesara pentr a face fata responsabilitatilor ce deriva din acest pas. dar l-ai facut, acum e tarziu....asa cum spuneai si tu, CREDEAI ca ai gasit barbatul cel mai bun deoarece la acea varsta totul pare roz. Insa , acum, cand te confrunti cu grave probleme nu mai este totul atat de frumos mai cu seama ca, ai si dou copii. parerea mea este ca, fiecare trebuie sa isi urmeze drumul. daca ai posibilitati materiale sa te intreti (si copii) pleaca, fa la un fel si vezi-ti de viata ta. viata este unica, nimeni nu este dator sa sufere, sa traiasca o viata imposibila . Asa ca, analizeaza, stai de vorba si cu copii, afla si parerea lor, explica-le totul foarte clar si apoi fa pasul. La inceput va fi greu dar macar nu vor mai fi agresiunile. Iti doresc mult noroc
pirania_1960
Postat pe 13 Ianuarie 2013 11:50
LA MULTI ANI TUTUROR! VA DORESC UN AN NOU CU SANATATE SPOR SI PACE! IN 2013!
Jojolin
Postat pe 13 Ianuarie 2013 11:50
CE AI FACE DACA NU TI AR FI FRICA? deci? ti ai raspuns ? atunci TRECI LA TREABA!
VanGarbo
Postat pe 13 Ianuarie 2013 11:51
Sfatul meu este sa imparti o coala de hartie in doua si sa treci pe o parte pt ce ai ramane cu el si pe cealalta pt ce nu ai ramane cu el,,,daca nu-urile sunt mai multe si poti sa te descurci financiar fara el atunci inchide ochii si imagineaza-ti o clipa cat de fericita esti si libera fara teroarea pe care ti-o ofera el,,nu vei scapa definitv de el niciodata doar pt simplu fapt ca va ramane totdeauna tatal copiilor tai dar ,se va reduce procentul suferintei cam cu 75%.
Ca sa vezi ca se poate,iti dau exemplul meu:eu am divortat recent dupa 27 de ani de casnicie,acum sunt fericita si mi-am gasit linistea chiar daca muncesc pe rupte pt a ma intretine si chiar daca am lasat munca mea de o viata acolo.Sa te ajute in luarea deciziei fericirea si linistea copiilor.
Sa ai taria sa mergi mai departe ori ce hotarare vei lua.
Mult succes !!!!!
ANAMARIA
nan_anamaria
Postat pe 13 Ianuarie 2013 11:53
Lasa-l , uita-l; si eu am facut la fel acum doua luni , am plecat de la el cu copiii, mi-am inchiriat un apartament din banii salvati in timp , si acum imi caut servici si vom fi bine.copiii mei sunt linistiti acum ,eu sunt inca in soc de pasul ce l-am facut si sunt inca speriata -a fost in scurt ,nu credeam ca daca ii dau ultimatum el va si raspunde cu Da.VREAU SA FIU LIBER.
Este un pic greu acum , dar o sa fie bine in viitor , mult mai bine.Acum dorm noaptea linistita ,nu mai am atat de mult stres ca inainte ,dar imi prefer viata linistita ..
VanGarbo
Postat pe 13 Ianuarie 2013 12:06
buna!trebuie sa ai incredere in tine,in primul rand si tre sa fii puternica pentru copii am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare,o casnicie de 17 ani,eu am 36 si sant divortata de 3 ani, am luat baietii cu mine,unu de 14 si celalalt de 18 ani .sa nu te gandesti sa desparti copii niciodata.trebuie sa fii alaturi de copii .dumnezeu te va ajuta sa iei deciziile cele mai bune pentru ca, copii sant binecuvantati de dumnezeu si vei avea noroc cu ei.ai dreptul sa fii fericita si dragostea va veni la tine cand nici nu te astepti.trebuie sa fii tare si sa te rupi total de el si de trecut.viata merita traita,eu am intalnit un barbat cu care traiesc adevarata dragoste,matura si plina de respect cum nu am avut in cei 17 ani de casnicie.dar trebuie sa ai un pic de sprijin totusi,sa ai cu cine lasa copii,daca sunt mici,sa poti lucra,sa ii lasi cu cineva,parinti,frati sau chiar o prietena buna care ar fi dispusa sa te ajute.daca ajungi in instanta sa nu cumva sa cedezi si sa te impaci,el nu se va schimba niciodata.bafta!
garbo006070
Postat pe 13 Ianuarie 2013 12:14
Eu m-am despartit dupa vreo 25 de ani de casnicie.Am tot 2 copiii(care acum sant la casele lor cu copiii)tot aceias mentalitate aveam pt copiii,dar ei au fost cei care nu m-au mai lasat sa stau cu fostul.Stii ce mi-au spus ca trebuia sa il las mai de mult ca ei ar fi trait mult mai bine numai cu mine,si nu ar fi avut traume (fata isi privea sotul suspicioasa cand aveau discutii , cu teama sa nu dea in ea)Pentru ce sa vada acele scene?Ai tai sant mai mici dar vor intelege ca le este mai bine cu tine.Acum ma-m recasatorit, cu sotul actual ma inteleg f.bine (am fost colegi de sc. generala)am luat totul de la inceput (lui i-a murit sotia).Fostul ii pare rau dupa mine ( stiu de la baiat- ca il viziteaza des)dar obiceiurile nu si le-a schimbat nici cu actuala nu se poarta mai bine si tot cu ochii dupa altele chit ca este batran.Deci naravul din fire nu are lecuire ,nu mai sta poate ai parinti sa te ajute,i-ati un servici nu mai sta nu se va schimba nimic poate mai rau ca ii accepti.Un sfat daca ai facut pasul nu te mai intoarce la el va fi f.rau pt tine.Bafta nu are rost sa te umilesti si sa te chinui,spune adevarul la toata lume si mergi inainte tot pt copiii,fii verticala si fii cu copiii tai si pt ei,vor fi si ei alaturi de tine cand va veni timpul.Ai mei sant alaturi de mine,santem o familie mare il iubesc pe actualul sot .Ne intalnim f.des ne ajutam -o familie -asa cum ar trebui sa fi fost si cu tatal lor.Dar el a ales altele"femeile frumose si bauturile spirtoase" asa se spune.B AFTA si Dumnezeu sa iti dea gandul cel bun
Matei_Mariana_1
Postat pe 13 Ianuarie 2013 12:38
De la: garbo033054, la data 2013-01-13 02:43:27burst4x Eu pot fi de acord ca feminismul e o forma de isterie in masa, dar tu poti fi de acord ca voi barbatii sunteti niste dobitoci??? Cel mai probabil nu poti fi de acord... La fel ca si sotul doamnei, care cu siguranta este un dobitoc, mai sunt multi altii care considera ca femeia trebuie sa taca, sa stea la cratita si sa accepte orice pentru ca este inferioara barbatului. E, eu nu sunt de acord cu asta si nu o sa fiu vreodata, si sunt foarte bucuroasa cand vad femei care se descurca singure chiar daca au un copil sau doi sau chiar mai multi. De fapt barbatii nu sunt decat niste lasi, niste fiinte care atunci cand dau de o femeie puternica, ce se descurca singura mai bine decat ei, baga coada intre picioare si se gandesc cum sa ajunga mai repede acasa ca sa arate femeii, care inca mai sta cu ei, ca sunt mari si tari...Din punctul meu de vedere nu ai de ce sa mai stai pe ganduri pentru ca linistea ta si a copiilor tai este mai importanta iar solutii sa te descurci, daca vrei gasesti...Viata e prea scurta ca sa o irosesti degeaba langa un dobitoc


De la: garbo033054, la data 2013-01-13 02:43:27burst4x Eu pot fi de acord ca feminismul e o forma de isterie in masa, dar tu poti fi de acord ca voi barbatii sunteti niste dobitoci??? Cel mai probabil nu poti fi de acord... La fel ca si sotul doamnei, care cu siguranta este un dobitoc, mai sunt multi altii care considera ca femeia trebuie sa taca, sa stea la cratita si sa accepte orice pentru ca este inferioara barbatului. E, eu nu sunt de acord cu asta si nu o sa fiu vreodata, si sunt foarte bucuroasa cand vad femei care se descurca singure chiar daca au un copil sau doi sau chiar mai multi. De fapt barbatii nu sunt decat niste lasi, niste fiinte care atunci cand dau de o femeie puternica, ce se descurca singura mai bine decat ei, baga coada intre picioare si se gandesc cum sa ajunga mai repede acasa ca sa arate femeii, care inca mai sta cu ei, ca sunt mari si tari...Din punctul meu de vedere nu ai de ce sa mai stai pe ganduri pentru ca linistea ta si a copiilor tai este mai importanta iar solutii sa te descurci, daca vrei gasesti...Viata e prea scurta ca sa o irosesti degeaba langa un dobitoc


nu, evident, nu. eu m-am referit la o categorie relativ restransa, tu generalizezi. evident, exista si barbati dobitoci, poate mai rau decat atat. se impart in 2 categorii. prima ai descris-o, probail corect, tu. a doua insa si din pacate, asta este mai larga, este cea a barbatilor care intra in relatii in virtutea inertiei, dupa un model traditionalist fara sa evalueze corect minunea de "femeie puternica" pe care o are langa el. femeia puternica care are dreptate intotdeauna, care vrea numai ce vrea ea, cand vrea ea si cum vrea ea etc. doar pentru ca se poate descurca. noi ne descurcam oricum, pentru voi este o mare realizare. iar cand dobitocul se dezmeticeste si decide ca este nevoie de o schimbare, devine persona non grata. adevarul este ca trebuie sa mai evoluam si noi barbatii. dar nu in directia in care crezi tu. trebuie sa invatam de la cei mai de la vest care au ceva experienta cu 'noua lume' si sa cantarim mult mai atent daca si cu cine ne casatorim si, mai ales, daca si cu cine dorim sa facem copii. este o evolutie necesara. asta ca sa raspund off-topic

on-topic. vine o femeie si intr-un mod relativ incoerent scrie intr-un paragraf ca ar avea probleme. dupa cum impusca cuvinte si propozitii eu deduc ca ceea ce a scris a scris intr-un moment de furie. la furie nu prea vezi lucrurile limpede, right? si ai si tendinta sa sa infloresti anumite chestiuni pentru a da mai multa forta rabufnirii.

femeia este trecuta de varsta fecioriei si are si 2 copii. ce faceti voi, bine-intentionatele? va revarsati frustrarile personale, judecati subiectiv si va expuneti judecata subiectiva pentru a va convinge in primul rand pe voi, faptul ca aveti dreptate. fara sa cunoasteti substanta problemei, impingeti o femeie, care este evident confuza, sa plece, sa se desparta. asta este lait motivul site-ului de fapt, "fugi, paraseste-l, este un dobitoc care nu stie sa te aprecieze". ce stiti voi despre calitatile respectivei care ar trebui apreciate? sariti ca o haita si puneti placa.

personal, cred ca singurul sfat rezonabil in contextul cantitatii de informatie oferita ar fi fost: calmeaza-te, obiectiveaza-te si analizeaza cu ochi critic problema, izoleaza cazurile in care ai extrapolat suspiciunile proprii asupra faptelor celuilalt si in conditiile in care raman probleme reziduale incearca sa le discuti. daca nu obtii o rezolvare pe calea discutiilor, cantareste avantajele si riscurile uneindespartiri si ia o decizie plecand de la situatia ta de fapt.

restul interventiilor sunt in majoritate o exprimare nedeclarata a bucuriei de a avea prilejul sa mai spui o data 'fa ca mine, am avut DREPTATE'. faptul ca nu sunteti totusi 100% convinse, catraiti stari de angoasa uneori, sunt amanunte care nu merita precizate bietei fiinte. pentru ca, nu este asa, are si ea dreptul sa fie despartita, puternica si fericita... asa cum sunteti voi, right?
burst4x
Postat pe 13 Ianuarie 2013 13:36
E foarte greu insa trebuie sa-i multumesti Bunului Dumnezeu ca te-a luminat si ai reusit sa vezi adevarul consider ca sa stai cu el ar fi un chin si pentru tine si pentru el .Daca-l iubesti cu adevarat consider ca trebuie sa renunti lasa-l sa fie fericit cu cine vrea si cum vrea oricum diferenta de varsta conteaza el gandeste intr-un fel si tu intr-un fel crede-ma o zic ca am trecut prin acceasi situatie m-am indragostit nebuneste de un barbat cu 10 ani mai mare decat mine l-am iubit ca nu mai vedeam pe nimeni si nimic in jur m-am detasat si de prieteni si de viata mea era totul pentru mine visam la o familie copii chiar dupa 3 ani de relatie cladita pe minciuni numai distractie si numai iubire din partea mea Bunul Dumnezeu m-a luminat si m-a ajutat sa-l las sa fie fericit sfatul meu ar fi ca totusi ai o viata frumoasa in fata si sa te gandesti la tine eu sincer asa am facut si acum sunt cu cunostinta limpede.Mult succes in luarea deciziei celei mai bune .
Holmanu_Elena_1
Postat pe 13 Ianuarie 2013 14:19
Din pacate pentru tine este foarte dificil,ai 2 copii,un barbat care iubeste o alta femeie,naspa!
Dar daca ai curaj,pe care doar o mama il are,il dai de-o parte si mergi inainte,poate destinul iti va scoate in calea vietii un barbat care sa te merite! Mult noroc!
garbo162553
Postat pe 13 Ianuarie 2013 14:26
Draguta! Scutura-te! Invata te rog, cum se scrie! Ce? TOT! Citeste, invata,aduna-te si pleaca. Te bate? are pe cine! Te umileste? are pe cine! Asuma-ti raspunderea vietrii tale si apoi pe cea a copiilor.Cum o sa te descurci? Totul are o rezolvare ! Trebuie doar sa o vezi.Nimic nu e ireversibil. Totul se rezolva. Doar moartea e irevesibila. Sau nu. Nu stiu.Sper sa intelegi ce-am scris. Succes! Si nu mai plange!
vitan
Postat pe 13 Ianuarie 2013 14:40
da de unde facem rost de el
gmnbd
Postat pe 13 Ianuarie 2013 15:17
Sa-ti continui mai departe o viata care pt. tine nu este altceva decit durere,umilinta si dispret si-n acelasi timp si copii tai sufera din cauza lipsei de iubire si armonie care lipseste din casa si relatia voastra.A gindi ca faci copiilor un bine raminind in continuare cu un astfel de monstru ,s-au sa pui in balanta ce pierzi din punct de vedere material ? Este idiot,primitiv si neintelept sa gindesti asa.Gindeste ca orice problema din viata noastra ,are o rezolvare,gindeste ca este un semn de "SUS" sa-ti eliberezi sufletul din virtejul de energie negativa care-ti otraveste sufletul.Elibereaza-ti sufletul din iadul de viata pe care l-ai acceptat si hranesti in continuare aceasta energie distructiva cu consimtamintul tau din cauza fricii de-a schimba drumul vietii tale.Gindeste altfel,gindeste ca esti puternica,ca D-zeu iti va arata calea catre lumina de la capatul tunelului in care te-ai ingropat din iubire pt. un monstru,iar lupta ta iti va elibera sufletul si vei avea ocazia sa-ti intilnesti perechea sufletului care sa te faca sa te simti iubita,pretuita,respectata si viata ta sa o simti ca un frumos vals de Straus.Ai incredere in tine si-n ce-ti sta cu putinta sa-ti construiesti o viata noua,copii mai tirziu iti vor fi recunoscatori.Curaj!Construiesteti o viata noua,totul este posibil daca doresti.Curaj !
garbo255960
Postat pe 13 Ianuarie 2013 17:24
Vezi uni barbati nu stiu sa pretuiasca femeia, nu stiu sa cantareasca responsabilitatea unei femei in casa, cred ca ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa iti croiesti un drum. Eu cred ca intr-o familie sau sau intr-un daca se ajunge la palme sau la jigniri aia nu mai este familie. Dupa cate spui ar trebui sa pui punct sa va despartiti sau macar pentru o perioada iar atunci lucrurile vin de la sine. Oricat mult noroc pentru drumul pe care il alegi!
garbo_6867
Postat pe 13 Ianuarie 2013 17:58
Am placerea sa te contrazic.Desi am 44 de ani si o viata ca m-ai bine nu o aveam totusi eu nu mi-am lasat copilul,il cresc singur (desi am avut si un pic de ajutor din partea parintilor ) inca de cand copilul avea un an si o luna si sincer numai eu stiu prin cate am trecut si ce am facut ptr a-l aduce la kinia de plutire si la varsta de 18 ani si cu toate astea sunt in continuare singur si fara o familie si nu ma plang de nimic,desi pana acum nu am mai spus despre asta decat prietenilor mei si acestia putin la nr.asa ca daca vrei sa o duci bine lasa-l,chiar nu se merita si nu e cazul sa suferim,avem o singura viata,macar aceasta sa fie mai bine chiar daca guvernul e asa cum e si ne face viata greaptr ce sa ni-o facem si noi mai grea decat e?Parerea mea e sa va mai ganditi iar daca eu gresesc,m-as bucura desi nu cred
angelene411
Postat pe 13 Ianuarie 2013 18:23
411,da` tu pe cine contrazici maica ? Doar toata lumea a sfatuit-o sa-l lase...
Rotty
Postat pe 13 Ianuarie 2013 18:27
De la: garbo_9962, la data 2013-01-07 00:20:17buna am 30 de ani sunt casatorita de 13 ani cu un barbat mai invarsta cu 7 ani decat mine am doi copii frumosi de 9 si 11ani cand mam casatorit aveam doar 17 ani credeam k am gasit cel mai bun barbat din lume .intradevar can un an de zile a fost ok dupa aceea au inceput posesivitatile geloziile chiar uneori si cate o palma apoi au venit copii si el a continuat tot asa eu intodeauna asa am crezut ca este bine sa stau si sa suport orice pt copii ma conformasem in prostia mea eu nu realizam k este rau ceea ce fac desi toata lumea ma intreba cum mai rezist. in fine si poate nu ma r fi deranjat dak intr o zi nu ar fi aparut in viata lui prima lui iubire adik o femeie cu care el a stat un an de zile pana sa ne casatorim noi si el nu ar fi facut prostia sa ma dea la o parte pt ea adik in momentul cand vorbea cu ea eu nu existam si cu toate astea el incearca sa mi spuna k nu i mimic intre ei desi el ii rosteste numele in vis noapte si mai multe chestii
voi ce credeti k ar trebui sa fac?
?
Buna,toata lumea spune lasa-l.......eu spun ,fa-i viata un cosmar,prin toate metodele posibile si apoi lasal.
lylu
Postat pe 13 Ianuarie 2013 19:20
Super, beatrice doar ca de obicei aceste femei care accepta o viata de genul acesta nu sunt independente pentru au ei grija sa nu aiba SCAPARE.E o lupta grea si de obicei ne complacem in situatie, oricum eu ii urez din tot sufletul Succes cu toate ca nu cred ca va face nimic.
Aliseea
Postat pe 13 Ianuarie 2013 20:02
Copii ti cu ce au greșit ???,de ce trebuie s triasc ntr-o familie cu discuții,cu gelozii,cu infidelitți....,un chin pentru tine ,dar mai ales pentru ei.Dac ești puternic și hotrt trebuie s renunți la o viat de acest fel.Gndește-te la copii ti,la ce le oferi n astfel de condiții.E foarte clar c un brbat care are o amant automat c și neglijeaz familia,dar și cheltuie banii cu ea (care bani?-banii familiei binențeles.).
garbo203525
Postat pe 13 Ianuarie 2013 20:50
eu te cred pe cv , dar tu ai mai facut ceva sa indreptati situatia intre voi, comunicati citusi de putin, dragoste mai exista in cuplul vostru , copii la ce scene de scandal asista ? de ce nu incerci sa vb cu el , sa cautati o cale de mijloc in care voi sa reinviati iubirea de alta data. daca ati ajuns la un punct mort intre voi , nu crezi ca el se manifesta asa pt ca tu nu il mai atragi si nu prezinti interes pt el .divortul nu e o solutie ... copii sunt singurii care vor suferi cu adevarat . dar nici nu poti sa ii cresti intr-un calvar . iar tu lavirsta astanu crezi ca ar trebuii sa vezi ce e mai bine pt tine si copii. iar sa desparti copii e o crima , sa ramina unul cu tata si unu cu mama . gindeste-te ca sunt frati si te vor judeca mai aspru ca pe el . deci ...cauta sa fie bine pt copii apoi sa iti vezi interesul tau . esti tinara si ai tot viitorul inainte . barbati mai sunt dar tata la copii nu mai gasesti .
johnson_35
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:15
eu te cred pe cv , dar tu ai mai facut ceva sa indreptati situatia intre voi, comunicati citusi de putin, dragoste mai exista in cuplul vostru , copii la ce scene de scandal asista ? de ce nu incerci sa vb cu el , sa cautati o cale de mijloc in care voi sa reinviati iubirea de alta data. daca ati ajuns la un punct mort intre voi , nu crezi ca el se manifesta asa pt ca tu nu il mai atragi si nu prezinti interes pt el .divortul nu e o solutie ... copii sunt singurii care vor suferi cu adevarat . dar nici nu poti sa ii cresti intr-un calvar . iar tu lavirsta astanu crezi ca ar trebuii sa vezi ce e mai bine pt tine si copii. iar sa desparti copii e o crima , sa ramina unul cu tata si unu cu mama . gindeste-te ca sunt frati si te vor judeca mai aspru ca pe el . deci ...cauta sa fie bine pt copii apoi sa iti vezi interesul tau . esti tinara si ai tot viitorul inainte . barbati mai sunt dar tata la copii nu mai gasesti .
johnson_35
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:17
daca erau copii tai nu mai gindeai asa , sau daca ai fi in locul unuia dintre copii credema ca nu ai fi vrut niciodata sa iti vezi parintii despartiti
johnson_35
Postat pe 13 Ianuarie 2013 21:21
Sa -ti organizezi viata in asa fel incat daca nu ai un job sa-ti gasesti unu,pentru a avea o independenta materiala pentru tine si copii, familia ta te va sprijini orice decizie ai lua, care va fi buna pentru tine si pentru copii tai, carora nu le-ai facut un bine ramanand langa tatal lor, daca el iti aplica cate o corectie din cand in cand, atmosfera in casa fiind una tensionata.Copii sunt marisori si vor intelege cu timpul de ce mama lor a trebuit sa ia o decizie radicala atat pentru ea cat si pentru ei.Si viata ta isi va croi un alt curs, pe care cu timpul il vei aprecia mult mai mult decat situatia in care esti acum.Intre timp poarta si cu sotul tau o discutie foarte serioasa si care sa puna punctul pe "i", desi nu cred ca va dori sa schimbe ceva ...atat timp cat 13 ani, nu a facut-o. Succes in orice decizie ai lua.
garbo064706
Postat pe 14 Ianuarie 2013 00:50
De la: johnson_35, la data 2013-01-13 21:21:14daca erau copii tai nu mai gindeai asa , sau daca ai fi in locul unuia dintre copii credema ca nu ai fi vrut niciodata sa iti vezi parintii despartiti


Daca te adresezi celei ce a deschis topicul, mai citeste o data ptima postare. Sunt copii ei.
Rotty
Postat pe 14 Ianuarie 2013 05:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
are pofte 5 De la: anaROBERT 21 August 2010 01:49
Un sfat va rog? 21 De la: elodia 4 Aprilie 2011 18:14
dilema 16 De la: fleurdelis 6 Iunie 2010 10:55
Va rog ajutor 25 De la: Marian_Ignat_1 8 Mai 2016 15:27
Cum e sexul dupa un divort stresant? 57 De la: garbo052263 26 Septembrie 2009 22:11
Setari Cookie-uri