sa iubesti ca o oarba iar intro zi se spulbera totul

ASA ESTE SI EU POT CONFIRMA ASTA.
garbo_11524
Postat pe 18 Februarie 2013 14:26
in situatia ta am fost si eu , am stat 18 ani cu el .betii ,batai scandaluri, nici nu vreau sa imi amintesc, pana intr-o seara cand am pus capat la tot, mi-am luat copii si am plecat cea mare avea 10 ani cea mica 8 , fara munca fara bani fara un leu in buzunar, sa sti ca d-zeu nu iti intoarce spatele in situatia asta, eu una m-am descurcat si in ziua de azi sunt la fel ,ma descurc singura cu amandoua, decizia iti apartine , sa suferi nu are rost ,ptr ce , mai tarziu sa zici ce,,proasta am fost,,dc si ptr ce
florinalaura
Postat pe 24 Februarie 2013 17:05
buna seara
Nu tiu sau ncep, dup trei ani de istorie cu suiuri i coboruri (dar n hindsight mai sczut), Domnul a plecat ma pentru o alt zi la alta. Motivele mele pentru a reveni a ajutat cu nimic, promisiunea mea de "schimbare" (dar schimba pentru ceea ce exact?) a rmas gol i ncercrile mele de a face clar meu confuzie blocate de un MP3 player n urechi. Nu am nu manea, nici tehnica i de tcere radio pentru luni i luni, creznd c a fost iubirea vietii mele, am sperat in secret ca el vine napoi la punctul sau am fost repartizat pentru munca mea n teren Voodoo, acest lucru este n cazul n care am ntlnit un domn pe nume adjegoule extrem de puternic sat ef cu atac supranaturale care mea nu reveni dragostea mea printr-o magie neagr.S pot tii acest sat ef i au aceste servicii pentru a rezolva problema ta emotionala.
("alabi.adjegoule"@"hotmail.fr")
garbo_12040
Postat pe 13 Martie 2013 15:56
AM IN FATA DOSARUL PT DIVORT..insa acesta nu va mai ajunge pe masa unui judecator....am vrut sa divortez de un sot cu toate "calitatile"...si asta am hotarat sa o fac in urma faptului ca in urma cu cateva luni am intalnit un barbat fermecator si minunat,care mi a adus zambetul pe fata si fericirea in suflet,caruia i-am oferit toata dragostea de care poate fi o femeie in stare,a fost atractie la prima vedere,doi clasici in viata si la pat,doi oameni care faceau dragoste dumnezeieste,care se doreau chiar si dupa doua ore de despartire,saruturi care ne lasau fara vlaga,iubire ce completa tot ce ne lipsea...din dragoste pt el am hotarat sa prind curaj si sa divortez de celalalt barbat care nu a "stiut" ca sunt femeie,ci doar fabrica de adus bani si menajera,pe cand acest barbat care mi a marcat viata,m-a cunosciut ca si and am fi fst impreuna de 20 de ani,asa l-am simtit si eu,doi oameni linistiti ,care ne aveam pt cateva ore doar pe noi si lumea noastra...insa acea lume a fst spulberata in aceasta seara cand mi a spus ca desi sufera,din cauza stresului nu mai poate fi cu mine si i este jena si sa ma priveasca...m-a daramat vestea,si mi plange si sufletul ,inima mea este facuta bucati...ne iubim,de dorim,dar ne despartim...m-am injosit si l-am implorat sa nu mi faca asta,simteam cum pierd tangenta cu pamantul,cum ma prabusesc si totusi am insistat,dar orgoliul lui a fst mai presus de iubire,a renuntat pur si simplu ...este un om minunat cu o voce cum rar intalnesti,dar am simtit ca am ramas siiiiingura intr-o lupta deja pierduta...am luptat cu indiferenta,am luptat cu prostia,am luptat cu orice,dar nu am putut sa l fac sa revina la "noi",...nu i-am cerut sa faca acelasi sacrificiu,eu il iubesc mai mult decat o face el,si am luat hotararea de a div,insa iubirea si increderea oarba pe care am avut-o in cuvintele lui in gesturile lui si in tot ce vorbeam noi a fost exact ca si titlul de mai sus...iubesti orbeste,pur,iocent si cu toata intensitatea,si intr-o clipa se spulbera totul...este mai tare orgoliul decat dragostea....asa ca ma uit la un dosar....imi aduc aminte de ceea ce ii pot spune iubira vietii mele....ce sa mai fac???!!!
garbo205094
Postat pe 16 Martie 2013 06:20
De la: garbo205094, la data 2013-03-16 06:20:21AM IN FATA DOSARUL PT DIVORT..insa acesta nu va mai ajunge pe masa unui judecator....am vrut sa divortez de un sot cu toate "calitatile"...si asta am hotarat sa o fac in urma faptului ca in urma cu cateva luni am intalnit un barbat fermecator si minunat,care mi a adus zambetul pe fata si fericirea in suflet,caruia i-am oferit toata dragostea de care poate fi o femeie in stare,a fost atractie la prima vedere,doi clasici in viata si la pat,doi oameni care faceau dragoste dumnezeieste,care se doreau chiar si dupa doua ore de despartire,saruturi care ne lasau fara vlaga,iubire ce completa tot ce ne lipsea...din dragoste pt el am hotarat sa prind curaj si sa divortez de celalalt barbat care nu a "stiut" ca sunt femeie,ci doar fabrica de adus bani si menajera,pe cand acest barbat care mi a marcat viata,m-a cunosciut ca si and am fi fst impreuna de 20 de ani,asa l-am simtit si eu,doi oameni linistiti ,care ne aveam pt cateva ore doar pe noi si lumea noastra...insa acea lume a fst spulberata in aceasta seara cand mi a spus ca desi sufera,din cauza stresului nu mai poate fi cu mine si i este jena si sa ma priveasca...m-a daramat vestea,si mi plange si sufletul ,inima mea este facuta bucati...ne iubim,de dorim,dar ne despartim...m-am injosit si l-am implorat sa nu mi faca asta,simteam cum pierd tangenta cu pamantul,cum ma prabusesc si totusi am insistat,dar orgoliul lui a fst mai presus de iubire,a renuntat pur si simplu ...este un om minunat cu o voce cum rar intalnesti,dar am simtit ca am ramas siiiiingura intr-o lupta deja pierduta...am luptat cu indiferenta,am luptat cu prostia,am luptat cu orice,dar nu am putut sa l fac sa revina la "noi",...nu i-am cerut sa faca acelasi sacrificiu,eu il iubesc mai mult decat o face el,si am luat hotararea de a div,insa iubirea si increderea oarba pe care am avut-o in cuvintele lui in gesturile lui si in tot ce vorbeam noi a fost exact ca si titlul de mai sus...iubesti orbeste,pur,iocent si cu toata intensitatea,si intr-o clipa se spulbera totul...este mai tare orgoliul decat dragostea....asa ca ma uit la un dosar....imi aduc aminte de ceea ce ii pot spune iubira vietii mele....ce sa mai fac???!!!



Cateodata ma mira cat de naive putem fi, chiar daca avem o varsta si-o asa-zisa experienta de viata. Ok, iubirea orbeste, dar...putina suspiciune si atentie la omul iubit nu strica niciodata, oricat de mult ne-ar placea un om. Poate ai fi surprinsa sa stii ca el, mai ales, ca-i barbat liber...se poate consuma atat de perfect si-n alte relatii, cu alte femei, in paralel. Ai zis singura ca-l iubesti mai mult decat o face el. Esti sigura ca el te iubeste macar? Pasional poate fi oricand e vorba de-o femeie, asta nu inseamna iubire. Poate insemna frica si fuga de singuratate.

Nu stresul cred sa-l tina departe de tine, ci faptul ca inima lui e spre altcineva. Sa nu te astepti ca un barbat, oricat de open-mind s-ar da el, in subconstientul lui, nu-ti blameaza comportamentul de a intra intr-o relatie cu el, in timp ce tu apartii altuia. Chiar daca n-o spune si chiar neaga, barbatii sunt mult mai fixisti si posesivi decat noi si automat, in mintea lui, reface scenariul in care el ar fi barbatul insurat cu tine si tu te-ai lasa libera unei noi provocari erotice si emotionale, chiar.

Iar faptul de a divorta doar daca el ramane sau nu cu tine, deja iti scad drastic "actiunile" in ochii lui. Esti slaba. Divortezi ca nu esti multumita de barbatul tau. Nu divortezi sau nu, asta in functie de decizia altuia, doar pentru a-ti pastra un loc cald langa cineva. Demnitatea de sine lipseste aici, dupa parerea mea, asa ca nu te astepta ca sa cladeasca iubire in ochii si sufletul unui barbat.

Pare a fi doar atractie ce-ati trait voi, or asta pentru un barbat poate fi un punct de plecare, ce-i drept...dar de cele mai multe ori, nu-i nimic. Poate gasi asa ceva la mii de femei. Iubirea si dorul sunt mai greu de gestionat.

Actualul sot te mai vrea?! Eu m-as gandi de 2 ori la treaba asta, indiferent cat de mult te-ar iubi. Ar trebui sa divortezi, oricum si nici sa nu-l mai primesti pe ala cu gogosile lui, cum ar fi stresul, inapoi. Fii mai sigura pe tine si mai demna! Sorry, dar in momente ca acestea, le dau dreptate barbatilor. Cand gandim ca niste gaini, sa nu ne mire ca ni se da flit, printr-o scuza palida inventata.

Poate lui exact faptul ca esti maritata ii convenea de minune, pentru ca asa nu trebuia sa se implice, mai mult, decat si-ar fi dorit. Altfel isi putea alege o femeie, mai tanara, poate, sau cu siguranta libera. Cand treaba a devenit prea serioasa, el a facut pasi, pentru ca tu nu te-ai prins ca el nu-i "pregatit" pentru altceva decat o aventura, fara alte implicatii si asteptari. Iubirea doare, oricum, dar cand e si "nepotrivita"... doare si mai tare, nu?! Fii matura si regaseste-te...si asta se poate face, fara un barbat alaturi, neaparat. Frica asta de singuratatea n-am s-o inteleg niciodata...inseamna ca nu esti bine tu cu tine, cand ti se intampla asta.
magdabeauty
Postat pe 16 Martie 2013 14:35
Pe bune..............? sa isi lase copilu' doar ca s-a maritat cu un porc?
kidz002776
Postat pe 16 Martie 2013 16:25
Pe bune..............? sa isi lase copilu' doar ca s-a maritat cu un porc?
kidz002776
Postat pe 16 Martie 2013 16:25
ce te face sa crezi ca barbatii sunt incurcati de unul sau mai multi copii? Cu un papagal bun pot cadea uuuuuuuuuuuuuusor in rolul de victima si ai fii mirata sa vezi cate fatuci vor sa devina mame peste noapte.............ti-o spune o mama de 3 copiii !!!!
kidz002776
Postat pe 16 Martie 2013 16:28
BRAVO!!!! MI SE PARE CEL MAI BUN SFAT PE CARE IL POTI PRIMI!
kidz002776
Postat pe 16 Martie 2013 16:30
" sa vezi cate fatuci vor sa devina mame peste noapte.............ti-o spune o mama de 3 copiii !!!! "

http://www.youtube.com/watch?v=XhpI8Dd_lbY

.....sau autocritica sa fie ?
Rotty
Postat pe 16 Martie 2013 17:14
De la: kidz002776, la data 2013-03-16 16:25:48Pe bune..............? sa isi lase copilu' doar ca s-a maritat cu un porc?


Kids...76, inainte de a raspunde pe un subiect, citeaza, mai ales, daca-i cu adresare directa pe o alta replica, pentru ca asa avem senzatia ca ai avut cosmar cu-o noapte inainte si ca vorbesti singura.

Daca esti novice pe un forum, urmareste celelalte postari si invata. E cat se poate de simplu..pentru ca altfel e ca si cum ai scrie degeaba sau mai rau, e ca si cum ai mazgali un ambalaj de ciocolata aruncat la cos, deja
magdabeauty
Postat pe 18 Martie 2013 07:54
Buna dimineata .Daca-mi permiteti, as vrea sa aduceti cateva completari povestii dumneavostra.Nu spuneti nimic, despre ocupatia sotului, daca dumneavoastra ati lucrat sau lucrat undeva.
moondaay
Postat pe 18 Martie 2013 10:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relație de cuplu fără intimitate 14 De la: garbo_472262 3 Septembrie 2017 21:01
Remedii impotriva caderii parului! 35 De la: Mastrokosta 21 Decembrie 2019 17:09
ajutati-ma sa scap de socru 393 De la: adi27 29 Septembrie 2010 16:20
ce sa fac?? 34 De la: elisabeta_boia 9 Septembrie 2011 21:34
Pauza in relatie 20 De la: garbo_433138 20 Martie 2016 18:17
Setari Cookie-uri