sa ma risc intr-o relatie cu el? sau sa-mi vad de ale mele?!

Chestia cu culcatul , din nefericire, a adus in 90% dintre cazuri numai probleme. Si nu e vorba de nici un fel de etica ci doar cruda realitate.
angel_forever
Postat pe 30 Decembrie 2012 21:20

Stimata domnisoara,ma bucur ca am ocazia sa mai citesc cate ceva scris corect literar,iar in ceeace priveste nesiguranta afisata,ma mir ca o persoana scolita gandeste astfel.Incercarea moarte n-are,nu pierzi nimic daca-i acorzi si-ti acorzi o sansa,numai experimentand poti sa-ti evaluezi calitatile,nu uita ca timpul trece si tace si pe urma regretele sunt tardive,traieste-ti clipele frumoase cand ai ocazia,altadata nu te mai intalnesti cu ele.
dumitru111945
Postat pe 1 Ianuarie 2013 14:16
De la: angel_forever, la data 2012-12-30 21:20:13Chestia cu culcatul , din nefericire, a adus in 90% dintre cazuri numai probleme. Si nu e vorba de nici un fel de etica ci doar cruda realitate.



corect... ia sa terminam cu obiceiurile astea proaste, s-a inventat fertilizarea in vitro!
quasaria
Postat pe 1 Ianuarie 2013 14:27
...O punem in pod de anul asta ?
Rotty
Postat pe 1 Ianuarie 2013 14:32
Rottyyyyyyyyyyy, chiar de astazi!!!
dupa orele 18, toate lumile sa le urce in pod!!!
fara exceptie!!!!


pana la orele 18, trebuie pregatita... spalata, uscata, data cu uleiuri si creme si apoi pentru o conservare sigura si de durata ... impachetata frumos si pusa la saramura!!!
mai este si varianta cu pusa la afumat... insa esita riscul sa fie confundata cu afumaturile de craciun... si cine stie ce se mai intampla pana la anul...
heartbit
Postat pe 1 Ianuarie 2013 15:49
Iooooiii.....fug la baie...
Da` .....in concediu am voie sa o iau cu mine ?
Rotty
Postat pe 1 Ianuarie 2013 15:54
Ar mai fi varianta cu naftalina....... sau criogenia !!!
Are dreptate Bit, daca e afumata, s-ar putea s-o mance pisica
GHEISA_
Postat pe 1 Ianuarie 2013 15:55
... si uite asa scapam de "necaz"... in proportie de 90%....
Il bagam in pod, in lada de zestre, spre vesnica pomenire.

Ma intreb totusi unde o fi restul de 10?
Si de ala cum scapam?!
quasaria
Postat pe 1 Ianuarie 2013 15:59
Cu ambitie Q... Etica,morala...etc
Rotty
Postat pe 1 Ianuarie 2013 16:01
Hai sa-ti spun ceva draga Garbo:Am cunoscut in viata multe povesti pe care pot sa ti le spun dar eu iti voi spune doar u n a:A MEA.Dar mai intii nu ai spus daca este casatorit sau nu.E o diferenta .Eu cu multi ani ianinte sa fie vreo 25, am cunoscut un barbat.A fost mai intii o intilnire de serviciu apoi n-am mai putut eu sa scap de el.Trandafiri, flori vorbe frumoase, ca mai tirziu sa se adinceasca povestea noastra.Nu purta verigheta.Asta ma facut sa ma gindesc la multe dar asiduitatea lui in a ma implica in relatie m-a facut sa cedez.Au urmat ani,c am vreo 10,si nu te mint! Dar adevarata fata de abia "dupa" am vazut-o.Telefoanele din 5 in5 minute, urmariri la serviciu cind ajungeam acasa la 2 minute suna telefonul sa vada daca am ajuns.Ajunsesem ca un robot ce efectueaza miscarile ghidate numai de omul pe care ea-l considera viata ei.Era frumos,tinar bine facut,educat.S-a intimplat,asa cum se intimpla in orasele mici sa ma vada o cunostinta si sa-mi spuna nenorocirea.Ca el de fapt este insurat!Au urmat intrebari dar toate au fost fara un reultat.Nu, de fapt a fost si acum...Si asa acum....a durat 10 ani de minciuna.Venea din ce in ce mai rar la mine,telefoanele erau numai cele de control,dar ce ma supara cel mai mult era gelozia lui nejustificat.Stateam numai in casa caci nu puteam sa ma duc nicaieri.Asteptam telefonul lui.Am fost parca vrajita.Asa esti cind "iti cade cineva cu tronc" si nu mai vezi nu mai auzi.Veneau tot felul de stiri despre el de la diferite colege,prietene dar nu reuseam sa ma desprind.Nu puteam sa cred in minciuna lui.Cind???...Intr-o zi a trebuie sa fac niste ore suplimentare la serviciu si seara,meergind spre casa cu cine m-am intilnit?Cu "iubirea mea" alaturi de nevasta,tinind-o de dupa umeri.A ramas ca o statuie.Asta-i cuvintul potrivit.De atunci am jurat ca nu ma mai apropii atit de mult de barbatii care-ti declara dragoste eterna si jura de iubire enorma.Au urmat telefoane,asteptari in fata casei care am avut puterea de a rupe aceasta relatie.Si acum multumesc lui Dumnezeu ca m-a facut sa am puterea de a spune NU la ceea ce nu simteam ceva "pe aceeasi unda"Gindeste-te si reflecteaza pina cind nu-i prea tirziu.Intotdeauna in spatele unei iubiri enorme se ascunde cite ceva.
garbo_10360
Postat pe 1 Ianuarie 2013 19:12
eu am crezut un barbat ca nu-i insurat,mai bine zis ca este divortat timp de 10 ani de zile.Tu ce astepti sa-ti treaca timpul.Se vede din mesaje ca vrea sa te prinda si sa te manipuleze.Renunta.
garbo_10360
Postat pe 1 Ianuarie 2013 19:19
eu nu pot sa inteleg partea asta cu "am crezut"... Ai crezut in prima saptamina. Dupa care timp de 10 ani nu ti-ai pus problema de ce nu te duci la el acasa, de ce nu ii cunosti parintii, fratii, cel mai bun prieten? De ce nu stati impreuna? Chiar nu iti dai seama ca e o problema in paradis, 10 ani?!
quasaria
Postat pe 1 Ianuarie 2013 20:56
mai sunt si oameni naivi!!!
si pana la urma ... omul din betie se mai trezeste... dar...
in fine... totusi n-are nici o scuza, fiindca i s-a spus, doar ca nu vroia sa creada...
heartbit
Postat pe 1 Ianuarie 2013 22:57
Nuuuuuuuuuuu!!! Eu n as risca sa am un asemenea element langa mine! Nu se merita sa ti complici viata! Astepti de 10 ani.......ce ??!!Renunta!
Jojolin
Postat pe 6 Ianuarie 2013 10:05
De la: garbo_10179, la data 2012-12-22 12:14:06Da. asta-mi doresc cu adevarat. Imi mai doresc o sansa cu el. Dar nici nu vreau sa fiu perceputa ca fiind disperata, si dispusa la orice. Nu vreau sa fie o injosire. In fine...complicate-s relatiile astea!


Iubita, gandesti prea mult si pui prea mult suflet de la inceput. Fiind un Don Juan, stii deja cu ce fel de om ai de a face. Il doresti? Ce te opreste sa incerci? Fa-o insa cu detasare si cu prudenta, astfel incat un eventual esec sa nu te afecteze prea tare. Bafta multa!
Lidiaolteanu
Postat pe 6 Ianuarie 2013 11:03
De la: quasaria, la data 2013-01-01 20:56:06eu nu pot sa inteleg partea asta cu "am crezut"... Ai crezut in prima saptamina. Dupa care timp de 10 ani nu ti-ai pus problema de ce nu te duci la el acasa, de ce nu ii cunosti parintii, fratii, cel mai bun prieten? De ce nu stati impreuna? Chiar nu iti dai seama ca e o problema in paradis, 10 ani?!


Q, la 25 de ani se poate intampla...dar da, in 10 ani sa nu-ti dai seama...cam multuc.
Din fericire dar si din pacate exista suflete curate care cred in ce li se spune! Nu as numi credulitate ci curatenie...
Cu timpul invatam alea, alea...cu timpul si cu suferinta...
Luna_in_capricorn
Postat pe 6 Ianuarie 2013 11:12
Din cauza atator filozofeli ai uitat sa-ti traiesti viata. Traieste clipa, este unica, nimeni nu ti-o poate lua! Iar chestia cu culcatul, ai vrut sa-i demonstrezi ce??? cat de "serioasa" esti?
miriammm
Postat pe 9 Ianuarie 2013 09:19
Draga mea, in aceasi situatie ca si tine m-am aflat si eu Si ,da, vorbesc de barbatul acela incredibil, grijuliu, aratos, destept, descurcaret, situatie materiala buna, ce sa mai ... tot tacamul.
Si ca sa ti spun din experienta mea ,umila, de 23 de ani, barbatii pot sa fie mai manipulatori decat iti poti inchipui
Am avut o experienta de genul ce a tinut in total un an: i-am cunoscut familia(tatal,fratele, verisorii, nevestele lor, avocatul) si da, stateam impreuna pana dimineata,mergeam la film,cumparaturi, se afisa cu mine peste tot, vorbeam zilnic,ne vedeam 6/7 sau 7/7,ma mai uitam si cu cine vorbeste si cine il suna si am aflat ca este insurat de la nevasta-sa si ca are si 2 copii.
Ce sa fac, instincul meu imi dadea batai de cap si mereu ii spuneam ca are pe cineva si ma facea nebuna
garbo_418663
Postat pe 30 Octombrie 2015 03:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o relatie dupa divort? 3 De la: mielutza 14 Iunie 2009 20:30
ciudat 3 De la: barbi 23 Aprilie 2010 22:17
STATUS'URI 2 De la: blaa 11 Ianuarie 2010 22:16
sincer vreau o parere 41 De la: pik_nik 16 Octombrie 2009 16:59
Chatul pentru un barbat casatorit 399 De la: dor72 12 Iunie 2011 19:14
Setari Cookie-uri