sa ma risc intr-o relatie cu el? sau sa-mi vad de ale mele?!

Draga mea, daca de pe acum ai senzatia ca iti vine sa fugi, e intuitie feminina si asa trebuie sa faci. barbatii alearga dupa fuste si cei in armura stralucitoare doresc si....virgine. cauta un barbat cu care sa fiti prieteni buni, sa semanati in tot ce simtiti, Sa construiti impreuna, sa aveti placeri si interese comune. Un barbat care are intentii serioase, il simti si dupa felul cum vorbeste si cum se poarta, nu-ti vorbeste de cuceririle lui, ci despre cum vede evolutia voasta ca parteneri. ca o relatie nu inseamna numai sex si pupici ci o viata de parteneriat in care trebuie sa va intelegeti in primul rind dupa o aprofundata cunoastere. Emotia ta este evidenta, dar emotia nu e iubire. in viata trebuie sa fii f. atenta , barbatii sunt vesnic in cautare de noi trofee. Si noi, femeile, care iubim cu sufletul, ne dorim un partener respectuos, protector , bun gospodar, cu un comportament frumos, fara vicii: acesta va fi tatal copiilor nostri, un partener real , cu mult bun simt! Fii atenta! Iti doresc sa precedezi asa cum simti!
garbo203842
Postat pe 23 Decembrie 2012 11:46
Eu inteleg ce spuneti voi, insa acum inima imi spune ca am gresit fata de el. M-am comportat ca o disperata, cum nu m-a sunat o zi, imediat i-am dat mesaj sa-i spun ca mie nu-mi convine situatia asta dintre noi, ca vreau sa ne despartim si sa-i punem punct. El nu mi-a cerut decat timp de acomodare,a fost extrem de dragut cu mine, de rabdator. Nu mi-a batut apropouri sexuale, dimpotriva, mereu m-a tratat ca pe un copil si m-a respectat. Exceptie a fost in seara cand a dormit cu mine, si nu a fost din prima, si a fost doar o tentativa. Dupa ce l-am refuzat, nu a mai insistat.

Si intre noi fie vorba, nici eu nu m-as fi sunat dupa cele 2 mesaje care i le-am dat. Scria mare si raspicat pe fruntea mea DISPERATA. Exact ceea ce nu voia sa fiu, ceea ce nu sunt de fel.

Cred ca prejudecatile si suspiciunile m-au adus in situatia asta. Simt ca am fortat lucrurile pentru a-mi dovedi ca am dreptate, ca este un mincinos in care nu pot avea incredere.

P.S. el are 29, eu am 26. Deci nu-i chiar atat de tinerel, cat sa mai hoinareasca. In plus, isi doreste o familie, o ajuta pe maica-sa in casa foarte mult si cred ca si ea face presiuni asupra lui. In plus, nu doar o data mi-a zis ca sunt material de nevasta, ca sunt buna de maritis.

P.S.S. El e leu, eu-s berbec. Compatibilitate ideala, nu?
garbo_10179
Postat pe 23 Decembrie 2012 12:14
De la: garbo203842, la data 2012-12-23 11:46:09Draga mea, daca de pe acum ai senzatia ca iti vine sa fugi, e intuitie feminina si asa trebuie sa faci. barbatii alearga dupa fuste si cei in armura stralucitoare doresc si....virgine.

El mereu a fost respectuos cu mine, rabdator si toate cele. In plus, nu doar ne pupam si atat. De fapt, cand suntem in oras, nu ne pupam foarte mult. Nu-i genul care sa-si manifeste afectiunile in public. Ma tine doar de mana, si mi-o saruta din cand in cand. Sau ma mangaie pe frunte (gest care ma cam enerveaza sincer). In plus, nu discutam subiecte banale. Mi-a povestit despre planurile lui de viitor, mi-a cerut inclusiv parerea, si am dezbatut subiectele ca doi adulti. Mi-a zis ca el cauta o partenera cu care sa discute toate problemele lui. Inclusiv in ceea ce ma priveste mi-a dat sfaturi si si-a argumentat punctele de vedere. Cand venea vorba despre lucruri mai serioase, nu ma trata ca pe un copil.

Acum, cand nu mai am stresul ca poate ma lasa, parca vad lucrurile mai clar si-mi dau seama ca am gresit. Nu am vazut padurea de copaci. Si-a manifestat interesul fata de mine si persoana mea nu doar o data, mi-a spus ca va face schimbari si ca vom evolua, dar sa-i dau puitn timp. Eu nu am facut asta si ma oftic foarte tare. Am fost orbita de ceea ce nu vroiam sa patesc.
garbo_10179
Postat pe 23 Decembrie 2012 12:27
Nu am mai rezistat si i-am dat un mesaj. Si inca unul foarte dragut, sub forma de scrisoare lui mosu', in care-mi ceream scuze pt felul haotic in care m-am comportat cu el, si am incheiat spunandu-i mosului ca daca nu ma poate ajuta, atunci sa-i ureze din partea mea un Craciun fericit alaturi de cei dragi! I l-am dat acum vreo 3h si nu mi-a dat absolut niciun semn. Mi-e ca nu o sa-mi raspunda si ca asta a fost.
garbo_10179
Postat pe 23 Decembrie 2012 17:25
10179 : Nu inteleg de te-ai culcat asa de repede cu el ? De ce ai ce dat lui ? Nu cumva ai fost vro victima a lui ? Oare nu are fam. sotie , copii , iubita , logdnica , pentru care nu raspunde la tel ? Te-ai gandit la asta ? L-ai testat daca ii singur 100% ? multt succes !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 23 Decembrie 2012 18:49
Nu m-am culcat cu el!
garbo_10179
Postat pe 23 Decembrie 2012 19:35
De la: Andreea_Diaconu_1, la data 2012-12-23 18:49:3610179 : Nu inteleg de te-ai culcat asa de repede cu el ? De ce ai ce dat lui ? Nu cumva ai fost vro victima a lui ? Oare nu are fam. sotie , copii , iubita , logdnica , pentru care nu raspunde la tel ? Te-ai gandit la asta ? L-ai testat daca ii singur 100% ? multt succes !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Si nu, nu avea pe nimeni. Mai ma suna uneori de pe telefonul lui frati-su. Daca avea pe cineva, nu era ceva serios oricum. Altfel n-ar fi putut petrece pana la 6 dimineata cu mine, nu m-ar fi afisat in public, si cu atat mai putin nu ar fi putut dormi la mine fara nicio problema. Eu zic ca era singur, daca ma insel, a fost un foarte bun mincinos.
garbo_10179
Postat pe 23 Decembrie 2012 19:37
Tot nici un raspuns ?
Rotty
Postat pe 23 Decembrie 2012 19:47
Niciunul. Este nesimtit. Din bun simt si tot ar fi trebuit sa-mi spuna ceva. In fond, imi ceream scuze, nu dadeam nimanui in cap. In fine. Mai bine asa. Ma bucur ca i-am dat mesaj, in felul asta m-am linistit si m-am lamurit.
garbo_10179
Postat pe 23 Decembrie 2012 19:50
Sarbatori fericite fato. Nu a fost sa fie si gata. Viata merge inainte.
Rotty
Postat pe 23 Decembrie 2012 19:54
De la: garbo_10179, la data 2012-12-23 19:37:50
Si nu, nu avea pe nimeni. Mai ma suna uneori de pe telefonul lui frati-su. Daca avea pe cineva, nu era ceva serios oricum. Altfel n-ar fi putut petrece pana la 6 dimineata cu mine, nu m-ar fi afisat in public, si cu atat mai putin nu ar fi putut dormi la mine fara nicio problema. Eu zic ca era singur, daca ma insel, a fost un foarte bun mincinos.


serios? Cine ti-a zis ca n-ar fi putut?
Ai impresia ca toate relatiile extraconjugale se petrec in juma de ora pauza de masa....sau? Aia nu dorm impreuna, nu se suna, nu ies impreuna...se ascund prin tufisuri??
Daca vrea sa minta, stai linistita, cerul e limita.
Singurul lucru la care poti sa fii atenta este cita disponibilitate manifesta domnul cind il cauti TU pe neasteptate (nu cind te cauta el). La 3 dimineata, eventual?!
quasaria
Postat pe 23 Decembrie 2012 19:55
De la: Rotty, la data 2012-12-23 19:54:23Sarbatori fericite fato. Nu a fost sa fie si gata. Viata merge inainte.


Multumesc mult, la fel si voua! Sa fiti fericite si iubite! Si da, acum ma simt mult mai bine, ma simt eliberata. Trebuia sa ma calmez intr-un fel. Desigur, nu-i ceea ce mi-am dorit, dar...c'est la vie. Macar a avut decenta sa nu continue si sa profite de slabiciunea mea pt el.
garbo_10179
Postat pe 23 Decembrie 2012 20:03
De la: quasaria, la data 2012-12-23 19:55:55[quote name='garbo_10179' date='2012-
serios? Cine ti-a zis ca n-ar fi putut?
Ai impresia ca toate relatiile extraconjugale se petrec in juma de ora pauza de masa....sau? Aia nu dorm impreuna, nu se suna, nu ies impreuna...se ascund prin tufisuri??
Daca vrea sa minta, stai linistita, cerul e limita.
Singurul lucru la care poti sa fii atenta este cita disponibilitate manifesta domnul cind il cauti TU pe neasteptate (nu cind te cauta el). La 3 dimineata, eventual?!


Da, si asta-i perfect adevarat. Dar totusi, tind sa cred ca nu avea pe nimeni. Imi propusese, si insistase chiar, sa facem revelionul impreuna, cu prietenii lui, dar l-am refuzat. Am discutat despre acest aspect si a incercat sa ma convinga nu doar o data. Daca chiar era cu cineva, nu cred ca insista atat.

Ceea ce chiar nu inteleg este de ce s-a comportat impecabil iar acum, cand ma poate avea, nu mai prezint niciun interes pentru el. Probabil si-a schimbat vantul directia, nu mai bate inspre mine.
garbo_10179
Postat pe 23 Decembrie 2012 20:10
cred ca supraevaluam noi, femeile, partea cu "avutul". Sincer vorbind... cam ce are una are fiecare, si nu toti barbatii - repet, nu TOTI - tin sa marcheze golurile si atit. Mai ales cind relatia devine incomoda, iar ei n-au nici un chef sa isi zdruncine confortul.
E una dintre explicatiile motivelor pentru care se duc "la fetite": lipsa obligatiilor ulterioare, lipsa obligatiei de a se "purta frumos" si toate bla bla-urile aferente care unora li se par outdated si inutile. Riscul de a-i deranja ulterior, cind n-au chef sa mai fie deranjati.... Deci, "a avea" o femeie nu e mare brinza. Si, daca asta ii costa timp sau atentie, de multe ori considera ca mai bine lasa...
quasaria
Postat pe 23 Decembrie 2012 20:25
ok, atunci fa cumva si afla ce se intampla cu el de la ce-i din jurul lui , care il cunosc sa-u daca este avocat cum ai spus tu cauta CV-lui , dar discret fara sa se prinda de ceva si vezi pers. ce se intampla cu el cu viata lui !!!!!!!! Dar eu tot am inpresia ca esti o victima a un-i barbat care mai are pe cineva ? Opinia mea !!!!!!!!!!
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 23 Decembrie 2012 20:29
Mi-a raspuns. Ma simt ca-n filmele cu prosti. Si eu fac parte din distributie. Fiti atente ce-mi scrie el, dupa mesajul dragut care i l-am dat eu: "Buna bebe mic. Primit sms-ul tau. Scuze ca m-am dat la fund. Cred ca, nu stiu, m-am gandit. Tu n-ai de ce sa te scuzi. Te sun maine si vorbim. Acum am putina treaba. Sunt plecat putin prin oras. M-am trezit la 6pm azi. te pup". Deci...s-a gandit! Sau cel putin asa crede.

Q, daca e asa cum spui tu, iar femeia este supraevaluata, de ce mai alearga barbatii dupa femei si asteapta atata timp, si suporta atatea fitze? doar pt o partida de sex?
garbo_10179
Postat pe 23 Decembrie 2012 20:51
De la: Andreea_Diaconu_1, la data 2012-12-23 20:29:16ok, atunci fa cumva si afla ce se intampla cu el de la ce-i din jurul lui , care il cunosc sa-u daca este avocat cum ai spus tu cauta CV-lui , dar discret fara sa se prinda de ceva si vezi pers. ce se intampla cu el cu viata lui !!!!!!!! Dar eu tot am inpresia ca esti o victima a un-i barbat care mai are pe cineva ? Opinia mea !!!!!!!!!!


Sa fac rost de cv-ul lui? Am cautat pe net, nimic. Insurat sigur nu-i. Iar daca-i cu cineva, nu stiu cat de serioasa-i treaba dintre ei. Oricum, nu intentionez sa ma vad maine cu el. Poate pe 26. Nu trebuie sa stie el cat sunt de disperata. El trebuie sa stie doar ca m-am scuzat.
garbo_10179
Postat pe 23 Decembrie 2012 20:53
dl. avocat are un limbaj interesant: "m-am dat la fund." Nu prea apartine unuia asa de exquisite cum l-ai descris...
"Nu stiu, m-am gindit." Si cind gindim, evident, trebuie sa ne oprim din orice alta activitate - nu vorbim, nu respiram, nu miscam, ca interfereaza cu procesul gindirii.
quasaria
Postat pe 23 Decembrie 2012 21:01
in mesaje, are un limbaj mai colocvial. si mai scrie si cu k dar doar in mesaje. cand vorbeste cu tine, nu este asa. Si da, este avocat. L-am verificat la barou si mi-a aratat si legitimatia. Mai are un frate, care-i putin mai mare decat mine care-i tot avocat, si maica-sa care a fost magistrat. S-a pensionat in iunie a.c. Traiasca google! Am facut verificarile astea pana sa ies cu el.
garbo_10179
Postat pe 23 Decembrie 2012 21:18
Datele problemei tale sunt ale unei fete cu nici o experienta de viata, de cartier,sexuala care a intrat in atentia unui barbat cu o cariera, dintr-o familie buna de magistrati si care a ajuns la sfirsitul adolescentei,copilariei,tineretii e MATUR si vrea o STABILITATE O CASA A LUI.
E IN FAZA DE CAUTARE ,INCA NU IN CE SE NUMESTE saptamina chioara si A RASPUC CA SE GINDESTE, ALUAT O PAUZA DE REFLECTIE SI F. INPORTANT A VENIT SI VATI INTILNIT.
PAI CU SUNT BARBAT SI ANALIST DE PROFESIE ,E PE BUNE, OMUL ARE INTENTII SERIOASE DAR E SECRETOS ,defect profesional la avocati,nu vrea sa i se forteze mina si daca a venit cred CA VA RAMINE DACA NU O SA-L BATI LA CAP CU TOT FELUL DE COPILARII.
FII MATURA, CULCATE CU EL DACA NU AI FACUT-O INCA SI VEI VEDEA CA VA URMA SI CEREREA DE A MERGE LA ALTAR SI ST-CIVILA DAR IN TIMPUL LUI SI DIN VOINTA LUI.
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 24 Decembrie 2012 04:35
Zici tu ca este serios? Inca nu ne-am intalnit, nici macar nu am vorbit. Mi-a raspuns la mesaj, a ramas sa ma sune azi. Nu vreau sa-l bat la cap, dar nu-mi plac joculetele astea ale lui. Daca chiar era atat de serios, ar fi venit sa discutam de ieri, nu m-ar fi amanat pt azi, sa fiu la cheremul lui. Totul se desfasoara numai cum vrea el, cum poate el, cum zice el.
Si da, este extrem de secretos. Nicioata nu-mi spune exact ce face, insa pe mine ma chestioneaza cu n-spe mii de inrebari. Cat, cum, unde, cu cine, de ce. SI mai are o faza, eu daca nu-i raspund la telefon, el insista, suna si a 2a oara, eventual imi da si mesaj. Eu nu procedez asa. Il sun o data, si gata, astept sa ma sune. Si o face, dar dupa minim 3h.
Sa vad ce-mi spune azi, chiar sunt curioasa sa aflu la ce s-a gandit.
garbo_10179
Postat pe 24 Decembrie 2012 14:32
Sincer, am concluzionat ca ati avut dreptate in ceea ce-l priveste pe domnul cu pricina. Este neserios, si intr-adevar, nu este interesat pe cat de mult a zis de persoana mea. Nu m-a sunat, asa multa importanta mi-a dat. Ca deobicei, zice una si face alta. In fine, vroiam sa va multumesc pentru sfaturile si parerile voastre! Au fost cat se poate de reale si utile. M-au ajutat sa deschid ochii si sa nu mai ma agit inutil.

Sa fiti iubite si sa va bucurati de un Craciun minunat alaturi de cei dragi!
garbo_10179
Postat pe 24 Decembrie 2012 20:33
Ms si tie Craciun Fericit si La multi ani !!!!!!!!!!!!!!!
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 25 Decembrie 2012 09:53
Fetelor, desi am zis ca s-a incheiat toata treaba, se pare ca m-am inselat. M-a sunat in seara de craciun, ne-am vazut, am discutat si am facut dragoste pentru prima data. A fost...magnific! Mirobolant! De vis! S-a comportat cu mine impecabil, m-a reasigurat de intentiile lui, mi-a explicat ca-si doreste o relatie stabila, care sa duca la ceva, si am stat impreuna 2 zile jumate, timp in care am iesit in oras, am mancat, ne-am uitat la filme, ne-am giugiulit, am facut dragoste din nou.... sunt indragostita pana peste cap de el! Nu cred ca vrea sa-si bata joc, dimpotriva, si in mod cert nu are pe nimeni altcineva. Altfel nu ar fi petrecut zilele de Craciun cu mine. Imi pare rau ca m-am indoit de intentiile lui. Sunt in al 9-lea cer si sper din tot sufletul sa raman asa. Va pupacesc cu drag!
garbo_10179
Postat pe 27 Decembrie 2012 19:16
macar ptr faptul ca ...ai reusit sa constientizezi anumite aspecte....e bine sa tii cont de....atentionari! adica sa stai deoparte. daca stii dinainte ca exista riscul sa suferi asta inseamna ca probabilitatea e destul de mare sa se intample...de ce ti.e frica ...asa ca ...e bine sa te dai la o parte. De obicei intr-o relatie ne cam aruncam cu capul inainte si nici m,acar nu banuim unde se va ajunge,in plan negativ....adica eu una asa am pati de obicei...nici nu stiu cand si cum am ajuns sa sufar...dar nimic nu prevestea ce avea sa se intample....macar in cazul tau ceva...pre-vesteste. asa ca tre sa tii cont de asta. Daca ar fi pre-vestit si in situatia mea...nu m.as mai avantata in multe relatii si cu siguranta nu as mai fi suferit....
garbo171675
Postat pe 28 Decembrie 2012 16:19
sa ne spui daca ramai asa!!
garbo171675
Postat pe 28 Decembrie 2012 16:22
DUPA CUM VEZI SI SIMTI E BINE DECI SPERA CA SI RESTUL SE VA INFAPTUI INSA TOATE LA TIMPUL LUI DAR CORELAT CU TINE.LA MULTI ANI FERICITI CU EL.
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 29 Decembrie 2012 10:17
Draga mea, faci o confuzie. Confunzi iubirea cu frustrarea. Senzatiile sunt oarecum la fel. Prima impresie nu este cea decisiva. Ea se bazeaza doar pe imaginea superficiala pe care celalalt o afiseaza. Ca sa ai o relatie trebuie sa cunosti un om mai profund. Poti face asta doar daca te implici. De pe tusa nu au cum sa joci.
In plus, nu mai pot spune ca voi sunteti la inceput. Se spune ca femeile au cel de al saselea simt, adica intuitia. Adica tu ai spus ca iti vine sa fugi de el. Identifica cauzele pentru care ti-a venti sa faci asta. Pune inteligenta ta intuitiva la treaza, nu o lasa sa doarma.
www.relatiidecuplu.com
garbo_8857
Postat pe 29 Decembrie 2012 10:27
10179 : Serios de ai cedat asa repede lui ?????????? Asta este o gresala pe care toate femeie o fac , dar in ochii lui / lor scade ea !!!!!!!!!!!!!!! O sa vezi tu mai tarziu , dar fii cu ochii in 4 !!!!!!!!!! MUlt sucses sa auzim de bine !!!!!!!!!
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 30 Decembrie 2012 11:48
Cred ca cea mai buna idee este sa-ti pastrezi seriozitatea. In zilele noastre este un lucru rar. Cassanova nu se va schimba pentru tine (lupu'-si schimba parul...). mai devreme sau mai tarziu va aparea asa cum e el in realitate. Inocenta a atras dintotdeauna. Problem e ca cel inocent a suferit dintotdeauna cel mai mult. Personal, n-am fost niciodata genul care sa caut relatii cu lumanarea si acest fapt m-a ferit de multe necazuri. In general, prima impresie este cea corecta. Daca chiar nu poate fara tine, va suna sau iti va scrie. Am rezerve in aceasta privinta. Din ce ai scris, parerea mea este ca tu esti doar un alt trofeu pe care se straduieste sa-l obtina si dupa aceea isi va gasi alt trofeu dupa care sa alerge. Poate ai sa-mi spui ca vad lucrurile prea in negru, dar am vazut multe fete care au patit ca tine si au facut depresii din care unele n-au mai iesit niciodata. Faptul ca evita orice discutie serioasa este argumentul esential ca are orgoliul ranit ca nu i-ai cedat si are doua alternative: fie va incerca din rasputeri se te cucereasca si cand va reusi te va parasi, fie va renunta la tine si va cauta sa cucereasca urmatorul trofeu. Vei iesi tu in avantaj daca alege a doua varianta. Si nu te teme ca ai sa ramai singura, fiindca un om serios este o comoara. Lasa timpul sa-si faca treaba, ocupa-te de lucruri serioase, nu uita de hobby-uri, in ceea ce faci incearca sa fii cea mai buna si rezultatele nu vor intarzia sa apara. Si vei fi surprinsa de ele. Iti doresc mult curaj si mult noroc.
angel_forever
Postat pe 30 Decembrie 2012 21:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine se aseamana se aduna si nu este nici un pacat 74 De la: garbo265966 13 Iulie 2012 20:44
din curiozitate... 54 De la: stella_floare 26 Martie 2012 00:01
pe barbatii ii unesc minciunile,nesimtirea,faptul de a profita de femei,dar probleme politice nu sunt in stare sa le rezolve chiar daca la conducere sunt barbati 1 De la: ingerasulluptator 2 Ianuarie 2012 21:58
Cine cauta, gaseste! 53 De la: garbo107589 7 Martie 2011 18:11
puterea de merge mai departe 54 De la: criss75 3 Octombrie 2010 11:51
Setari Cookie-uri