Despartire!

Pardon ....te deranjeaza doar ca pretinde prea mult, nu ca ar oferi prea putin....
garbo_5053
Postat pe 6 Decembrie 2012 13:31
Daca te vei chinui sa iubesti...crede-ma ca nu vei reusi. Iubirea vine pe neasteptate, nu degeaba se spune ca ne loveste cand ne asteptam cel mai putin. Daca vrei sa apara, da voie ranilor sa se vindece si cauta sa fii pregatita pentru a iubi. Iubeste-te pe tine si apoi vei fi capabila sa te iubesti pe tine.
www.relatiidecuplu.com
garbo_8857
Postat pe 9 Decembrie 2012 16:11
Daca am gandi numai cu capul nu am mai iubi niciodata, nu am avea niciodata parte de o prietenie adevarat, nu am putea munci niciodata deoarece am fi cinici. Ei bine, asta nu ar avea sens. De aceea trebuie sa te urci pe cea mai inalta stanca, sa iti construiesti cele mai bune aripi si sa iti croiesti drum pana jos.


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fi pesimist si sa ai dreptate. - Jack Penn;
adyleu33
Postat pe 14 Decembrie 2012 10:27
De la: adyleu33, la data 2012-12-14 10:27:35De aceea trebuie sa te urci pe cea mai inalta stanca, sa iti construiesti cele mai bune aripi si sa iti croiesti drum pana jos.



la cit sint eu de cinica, si la scenariul asta nu m-as fi gindit!
sa ne urcam cit mai sus... sa ne construim cel mai bun context... si sa dam cu convingere cu courul de pamint!!! Chiar nu ne lasi nici o sansa, nu?
quasaria
Postat pe 14 Decembrie 2012 10:33
cum salase vreo sansa?
are dreptate, sus de tot, apoi in picaj cu popoul de sol... sau de vreo piatra, sau macar de vreun cactus ... ca sa urce mintea de la cour la cap! ca doar de aia faci atata jumnastica... sus-jos sus-jos...
heartbit
Postat pe 14 Decembrie 2012 13:36
De la: garbo_9496, la data 2012-11-20 19:18:29Buna!

Am 36 de ani si trec printr-o depresie de care nu mai scap. A inceput de acum 4 ani si acum devine din ce in ce mai greu. Acum 5 ani am avut o relatie. Dupa 1 an m-a cerut in casatorie, eu la scurt timp am intrat in depresie si m-a parasit. L-am asteptat 2 ani si dupa am incercat 2 relatii, dar nu a mers pt. ca am realizat ca tot pe el il iubesc. L-am cautat si i-am spus dar el calculeaza ca si cum l-am inselat si nu mai vrea deloc sa tinem legatura. Eu nu pot sa fac nimic, tot timpul ma gandesc la el si ii scriu nenumarate mail:uri. Ma simt din ce in ce mai rau si de multe ori ma gandesc sa-mi iau viata.
Cum sa fac sa-l readuc din nou in viata mea?

Multumesc anticipat!

Din pacate timpul trece.....
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=gaN2TLyeGm0&NR=1
VOIAJOR
Postat pe 1 Ianuarie 2013 18:35
Si eu am ajuns intr-o astfel de situatie si stiu ce fel este. In primul rand trebuie sa iti rezolvi tu probleme tale. In aceasta situatie sa gasesti un psihiatru bun care sa te ajute cu aceasta depresie. Mai poti incerca si depresiv.ro. Acolo gasesti sfaturi foarte bune, cel putin pe mine m-au ajutat foarte mult. Dupa ce iti vei rezolva problemeleai sa poti sa fi cu cineva. Sunt sigura ca iti sunt si alte persoane alaturi.
garbo_12948
Postat pe 15 Aprilie 2013 14:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
V-as ruga daca se poate sa-mi dati un sfat 227 De la: albatros 21 Noiembrie 2009 19:12
Sufletul meu... 23 De la: quasaria 19 Decembrie 2011 11:10
as vrea sa intelag 30 De la: oana4me 1 Februarie 2010 13:20
mintita inselata...prea naiva am fost....' 45 De la: cricat 9 Martie 2011 10:26
Ce sa fac? 36 De la: CiobO 3 Ianuarie 2016 15:05
Setari Cookie-uri