Ce parere aveti ? ...

Suparatu.bineinteles ca ceea ce afirmi are o logica si poate ca este o realitate expusa mai dur.M-am gandit si eu de foarte multe ori la acest lucru..insa nu cred ca faptul ca nu i s-au oferit toate pe tava sa poata face o facultate trebuie sa il defavorizeze.Din contra,eu il apreciez mult mai mult pe el si pe cei care muncesc si reusesc sa faca ceva prin truda...ma invart si prin cercuri inalte si prin altele..si din pacate ajungi unoeri sa ii confunzi si sa fii dezgustat.Nu spun ca nu mai exista oameni de valoare,educati,doar ca acestia nu trebuie sa fie neaparat din randurile celor "extra scoliti" ...cred ca si de o parte si de alta a baricadei exista scursuri ale societatii...
Este posibil sa fie si draostea aceea pe care o expui..dar in care sa nu vad diferenta dintre bine si rau ? niciodata..am citit pe acest forum n cazuri..am ramas costernata...nu as putea niciodata sa ma complac unei situatii in care nu ma simt confortabil!! ...condamn femeile care suporta asa ceva..de aceea si exista atatia nesimtiti..pentru ca exista aceste femei sa ii suporte !..
Diferente de opinie apar in randul oricarei familii,indiferent de studii...eu cred insa ca intelegerea si rabdarea reprezinta cheia ...nu pot fi mereu toate roz...dar parerea mea este ca asa cum il formezi,asa il ai...si viceversa !
Ela91garbo
Postat pe 27 Iulie 2012 13:56
Q - bine spus
Barboneli - intradevar....se spune ca nu cunosti un om nici intr-o viata...dar cum ai putea sa stii ce iti rezerva viitorul daca nu incerci ? ...eu sunt stupefiata cand stau de vorba cu fete de varsta mea care nici macar nu sunt maritate si duc o viata de le plangi de mila...poate ca si de aceea duc la superlativ aspectele legate de acest baiat...dar chiar merita...
Ela91garbo
Postat pe 27 Iulie 2012 13:59
Ela, sorry, eu nu ma invart in cerc si nici in jurul cozii si nici in masinute, eu am expus "solutia"cum am gandit-o vis-a-vis de problema relatata de tine, ca trebuie dezbatuta mai amanuntit si asta ii adevarat, insa eu personal raman la ideea: sa primesti ce iti ofera parintii, traieste marea iubire incercand sa nu depinzi de niciunu', pune-ti vointa, ambitia si termina studiile si da cu viata de pamant pana iti dispar fluturii din stomac ....in rest, no comment!....fine! Succes Ela!

Zi fr.!
Fss_ssu
Postat pe 27 Iulie 2012 14:11
da ela... imi place cum gandesti si mi-am dat seama din cum ai scris ca esti deosebita. ai mai multa maturitate decat alte fete la varsta ta... dar recunosc ca eu am dat argumente avadn in vedere ca ce mi-a s-a intamplat... a fost deja cand am cunoscut de-o viata persoana... ! ai dreptate sau au dreptate cei care spun ca nu ai de unde sa stii dinainte ce o sa fia sau ce o sa descoperi la baiatul tau, in viitor ! dar cu o gandire ca a ta, fara nici o legatura cu principile parintilor... poate sa-ti faci o parere. se intampla si asta. dovada ca se intampla mereu. de ce sa luam tot timpul esecurile... sau dezamagirile... ? mai... eu simt ca o sa fie bine ! poate cineva sa ma acuze ca nu am dreptate ? pe mine ma intereseaza ce o sa-mi spui tu ! peste cativa ani... ! totul e sa treci peste obstacolele nesemnificative... stii la ce ma refer !
barboneli
Postat pe 27 Iulie 2012 14:16
Suparatu - multumesc frumos,nu este nicio problema ..din contra,este foarte bine sa existe pareri pro si contra,pe care le analizez si la accept.In principiu,sunt de acord cu spusele tale,insa,in acelasi timp cred ca pot face toate aceste lucruri si daca am langa mine oe cineva care sa imi asigure o stabilitate...nu financiara ..ci emotionala.Pot sa ma distrez,sa invat,sa imi traiesc viata..nu il consider pe el un impediment.Din contra,imi face placere sa il am alaturi
Multumesc mult , o zi frumoasa !!
Barboneli - multumesc frumos pentru cuvintele frumoase si ms pentru incredere,sper si eu si imi doresc si o sa fac tot posibilul sa se intample,ca peste ceva timp sa va povestesc tuturor cat de fericita sunt si ce famile rumoasa am :)
Ela91garbo
Postat pe 27 Iulie 2012 14:26
o sa ai Ela o familie frumoasa, cu siguranta! numa mai ai un strop de rabdare....asa cum a spus suparatu
Eugenia_
Postat pe 27 Iulie 2012 14:31
Inteleg ca problema ta sunt parintii ,nu el.Bun ,ai o relatie fericita si implinita alaturi de baiatul acesta,iar ei se dau de ceasul mortii ca n-are studii,ca este in alta tara si te va atrage si pe tine acolo, etc ,etc, mascate sub pretextul ,,nu se poate o relatie cu o ruda prin alianta,,.Problema ta se reduce la a-i face si pe ei sa inteleaga fericirea si implinirea ta,sa nu priveasca chestiunea ca pe un dezastru.
Ei l-au vazut, au stat de vorba cu el, l-au cunoscut indeaproape?Poate ca discutand pe indelete ,cunoscandu-l, il vor pretui cum se cuvine, sunt parinti mai retrograzi si doar vorbele tale frumoase despre el nu sunt destul de convingatoare, caci ei te vad doar ca pe fetita lor naiva, pe care trebuie sa o apere de balaurul cel rau.Adu-l in fata lor, confrunta-i cu faptul ca ai ales intelept,realitatea e cel mai bun argument al tau. Daca el este un tip atat de valabil pe cat spui, niste parinti iubitori nu vor dori pentru copilul lor indepartarea unei sanse reale de fericire.Prejudecata diplomelor poate fi imblanzita de vorbe si decizii intelepte,de fapte cumpatate sau ambitioase.Cred ca pentru un parinte normal fericirea copilului sau conteaza mai mult decat niste hartii.
In privinta viitorului,da ,nimeni nu ne da garantii ca va fi bine sau rau, si ce,la o adica nu poate sa-ti fie rau cu unu cu diploma(vezi subsemnata,am divortat de un ,,domn avocat,,) ?De ce n-ar fi valabila si reciproca -,,bine cu unu fara diploma,,dar suficient de evoluat sa-ti implineasca nivelul tau emotional?
Iti urez succes, sa treaca baiatu asta examenul in fata alor tai cu bine.
garbo_5053
Postat pe 27 Iulie 2012 15:21
Bineinteles,ai mei il cunosc..doar e un apropiat al familiei..pana acu ceva timp li se parea un baiat bun,calm si muncitor...acum,daca e sa am eu treaba cu el,nu mai e bun.
multumesc pentru opinii
Ela91garbo
Postat pe 27 Iulie 2012 16:28
in fine, mie mi se pare destul de revoltatoare situatia... parintii pina la urma trebuie sa fie un sprijin, nu o piedica pentru copii iar faptul ca "te-au pus sa alegi" e o mare bila neagra: ar fi trebuit sa fie constienti ca de copil nu "divortezi" indiferent daca iti convine sau nu: l-ai facut sa ii fii alaturi. Nu e marioneta ta, nici nu ii poti spune pa cind ai chef. Si spun asta tot ca parinte...
Misto mod de "a educa": faci ce iti spun eu sau sa nu mai aud de tine.
quasaria
Postat pe 27 Iulie 2012 16:55
Ela, doi elefanti,
se leganau,
pe o panza de paianjen.
Si findca ea,
nu se rupea, aaaaa...da ai ghicit in final



Si dai si lupta si cum/unde sa deschizi usa, totul ii inchis, negru, lumea :(:( ....altii =)) =))de nu mai pot, se tavalesc de bucurie...
tu insa, iubesti,iubesti ce tii in brate si uiti ca si el are dreptul sa fie iubit X uita el mai repede si se :(:( intorcandu-se ....mai des cu spatele, ca ii obosit de munci si.....dai si lupta si nici macar @};- nu primesti X un simplu :*:) care sa te satisfaca pe ziua ceia' si mama, tata....oare se mai gandesc la tine?!?! se gandesc stii bine, ei ti-au dat viata si mama, o facut si ea la randul ei cu tine, dar o fost fericita si inca mai este cu tatal tau si spera si :-w ca intr-o zi o vei suna si .....dai si lupta si ia-o de la capat in haosul in care traim, scuipam pe-a altora invatzaminte, ca binele sa sfarsit in familia voastra si tre sa inceapa o noua etapa, mai "democrata"...si dai si lupta, cu morile de vant si fluturii ce nu mai sunt, dar o ramas speranta.... De creste mare "micutzul" nu-l vei invata si pe el greselile prin ce-ai trecut,dar esti mama, nu uita de trandafir Ela, tu ii dai culoare si ii mentii viata pana intr-un punct. punct!
Fss_ssu
Postat pe 27 Iulie 2012 17:02

Bravo..in sfarsit citesc si eu un subiect cat se poate de normal pe acest forum ..bravo initiatoarei topicului ..imi place modul de a gandi ..imi plac si punctele de vedere ale celor care au raspuns cat se poate de sincer si matur ..
Ca sa nu vorbesc prea mult si sa fiu plictisoare cu laudele mele ,inchei si eu cu o mica,mica parere,mai eact un principiu pe care il aplic de cate ori simt ca trebuie sa o fac si anume : risc
...imi asum riscul de a face ceea ce simt ca trebuie facut ,altfel ceva din mine se pierde ,ramane nesatisfacut
Asadar ,daca nu risti ,siguri ai pierdut din start! daca risti ,cu siguranta ai si sanse sa castigi ! oricum multi de aici ar putea sa zica ca in situatia ta nu poate fi vorba de vreun risc ,eu insa asa o percep..asa percep eu finalizarea oricarei hotarari ''nehotarate''- un risc
in final , multa bafta in continuarea studiilor si o viata frumoasa iti doresc !
P.S. imi place modul tau de a gandi ,e cat se poate de realist ( chiar daca realitatea in ziua de azi e vazuta prin multe unghiuri si foarte diferit )
flordavis
Postat pe 27 Iulie 2012 18:04
Risc ! ioti "risc" si eu flo sa ti :* dar daca vezi ochii mei si nu-ti plac ca-s verzi si zaci zicala" niciodata sa nu-i crezi" in gandu tau, te :(:( ca te-am pupat?! te si umfli.Poi la modu real sa riste, ca doar ii chelea ei, da sa nu se planga mai tarziu c-o fost incapatzanata ca tine (ca mai lasat sa te :* ) ghini?.....eeee! democratia asta o spart tati figurile posibile si in'nauntru si in'afara....stai linistita ca pi mine nu ma doare dejtu sa scriu Ela, da ce iti scriu acum "asimileaza"numa' ce-i "muscati" de viata si citesc ...... Risca, da o faci pi chelea ta, sa nu zaci ca nu tz-am zas!
Fss_ssu
Postat pe 27 Iulie 2012 18:27
Mai ''suparatule' ai un mod mai aparte de a scrie si trebuie sa citesc de vreo 2 ori ca sa inteleg...

daca vrei tu sa ma :* normal ca e riscul tau ,,iar daca eu iti raspuns cu alta moneda ai pierdut nu ? dar daca imi place si mai vreau ??
Oricum ,pe tine ce te'a deranjat de fapt ???nu ca m'ar interesa da de iei de coada mea si tii ce fac eu atunci ? maraiii
flordavis
Postat pe 27 Iulie 2012 18:47
cel mai mare risc e sa traiesti viata lui mamica si a lui taticutzu, nu viata TA.
Bine, aici nu e vina copilului. Copilul cedeaza la presiuni. Universul familiei este singurul cunoscut - si de necunoscut ii e frica. Pina va realiza ca ar fi putut avea un cuvint de spus, deja e incalecat. Si cu diverse texte lacrimogene, si cu confundarea respectului cu decizia, si cu teama bine sadita de "lumea rea din jur", ramine tot sclav. Tributar mentalitatii ca odrasla trebuie sa compenseze toate frustrarile parintilor: si, fie ca vrea fie ca nu, sa "se realizeze" cum nu s-au realizat ei. Asa! Sa rupa gura tirgului.
Nu conteaza Grivei ce vrea.

Daca fie-mea ar fi fericita mincind conuri de brad in vf muntelui, si ar vrea sa aiba pe toata viata ei un cort si o masa, si chiar as vedea ca e fericita, as considera ca mi-am facut treaba de parinte PERFECT. Nu ii facem ca sa "devina". Ii facem sa le fie bine. Asa cum le e lor. Nu cum ne e noua.
Orice altceva e pur egoism. NU dragoste parinteasca: egoism.

Cu asta am incheiat... mai clar de asa nu cred ca pot sa imi spun pct de vedere.
quasaria
Postat pe 27 Iulie 2012 18:52
''cel mai mare risc e sa traiesti viata lui mamica si a lui taticutzu, nu viata TA.''
super punctat bravo
cu asta ai spus tot quasaria...cine intelege ,intelege,cine nu ......are un alt punct de vedere
flordavis
Postat pe 27 Iulie 2012 19:00
Va multumesc frumos..dupa ce am schimbat pareri cu persoane care nu pot gandi subiectiv,parca ma simt mai eliberata si poate mai sigura de ceea ce ar trebui sa fac :)..si pana acum gandeam la fel,acum mi-au fost intarite niste convingeri si ... privit din exterior imi dau seama in sfarsit ca nu exista intre noi decat o legatura frumoasa de...dragoste !! ..nimic altceva.
Ela91garbo
Postat pe 27 Iulie 2012 19:09
o sa ma blamati....dar traiesc intr-o lume....cu timpul, si faptul ca ei nu au aceleasi studii ii va indeparta. "societatea" nu suporta astfel de povesti. zic si eu ca ingerasul..... dar statistic, casatoriile sunt reusite numai intre persoanele care provin din aceleasi "straturi " sociale. mai tarziu, cine se va simti complexat? el sau ea
sorry, eu nu mai cred in cenusareasa....
in plus, la 21 de ani....mi se pare cam devreme sa iei viata in piept. atunci conteaza doar fluturasiii.
Eugenia_
Postat pe 27 Iulie 2012 19:09
Eugenia - nu contesta nimeni acest fapt. Problema e daca vrei sa traiesti in functie de noroiul aruncat de altii - n-arunca nimeni cu diamante, doar cu noroi - sau ai curajul sa iti faci propriile reguli. Cu care TIE sa iti fie bine, nu vecinului care sa uita in curtea ta.

Eu cred in cenusareasa...am fost si intr-un fel asta sint. Deci cum as putea sa nu cred. Si asa cum pentru copilul meu as putea sa trec peste oricine si orice, si pentru omul pe care il iubesc as putea face exact acelasi lucru.
Putin mi-ar pasa cine incearca sa ne omoare visele... da as fi sigura ca nu va reusi. Dar poate asta e, sintem construiti diferit.
quasaria
Postat pe 27 Iulie 2012 19:18
De la: quasaria, la data 2012-07-27 18:52:42cel mai mare risc e sa traiesti viata lui mamica si a lui taticutzu, nu viata TA.
Bine, aici nu e vina copilului. Copilul cedeaza la presiuni. Universul familiei este singurul cunoscut - si de necunoscut ii e frica. Pina va realiza ca ar fi putut avea un cuvint de spus, deja e incalecat. Si cu diverse texte lacrimogene, si cu confundarea respectului cu decizia, si cu teama bine sadita de "lumea rea din jur", ramine tot sclav. Tributar mentalitatii ca odrasla trebuie sa compenseze toate frustrarile parintilor: si, fie ca vrea fie ca nu, sa "se realizeze" cum nu s-au realizat ei. Asa! Sa rupa gura tirgului.
Nu conteaza Grivei ce vrea.

Daca fie-mea ar fi fericita mincind conuri de brad in vf muntelui, si ar vrea sa aiba pe toata viata ei un cort si o masa, si chiar as vedea ca e fericita, as considera ca mi-am facut treaba de parinte PERFECT. Nu ii facem ca sa "devina". Ii facem sa le fie bine. Asa cum le e lor. Nu cum ne e noua.
Orice altceva e pur egoism. NU dragoste parinteasca: egoism.

Cu asta am incheiat... mai clar de asa nu cred ca pot sa imi spun pct de vedere.





Eu nu cred ca in toate situatiile parintii devin egoisti, mai ales cand au si o varsta destul de tanara,nu-s trecuti prin viata " ca voda prin loboda" au zilnic contact cu oameni, lucruri, fapte si putere de decizie in situatii destul de serioase, observa amanuntit cum si ce fel de anturaj isi aleg proprii copii si de ulte ori nu sunt deacord cu alegerile copiilor lor tocmai datorita neplacerilor ce pot surveni in urma a ceea ce vad/aud, ca oameni maturi, dar asta e alta poveste.Concret mi se pare sprijin mai degraba decat egoism si sa nu uitam ca traim intr-o societate, constituita de civilizatia umana(fie ea, rea sau buna) nu dam in-apoi in sec...nus'care ne convine noua, doar de dragu sa nu parem egoisti ci doar suportivi...asa vad eu. Tu in calitate de mama, esti indreptatita 100% sa sustii propriul copil...cu siguranta asa fac si parintii Elei,doar intr-un mod mai diferit (probabil ii cunoaste doza de slabiciune/incapatzanare) de li se pare unora ca este egoism si nu sustinere, insa traseul pe care il prcurgi tu cu ficata,moralul,calitatile,dorintele si puterile ei de-ati demontra ca asta vrea si tu sa zici DA, este diferit de ce expune Ela ca sit. in paralel cu dorinta si suportivitatea parintilor ei. Pardon Q, conuri poti servi la orice masa si in mijlocul civilizatiei, dar daca fiica ta vrea sa le culeaga de la origini si sa le serveasca in locu cela', va trebui sa invete sa ajunga acolo si apoi "restu"chiar si fara diploma :) Da tu, te-ai nascut mergand, vorbind, alergand X catzaradu-te? :-w ;))
Fss_ssu
Postat pe 27 Iulie 2012 19:22
Quasaria, e adevarat...dar ea e prea tanara ca sa hotarasca acum.. sintagma asta "si dai si lupta" e valida dupa anumita experienta. altfel ne pierdem in lupta si uitam ce ne-a adus langa el/ea.
nu spun sa nu-si continue relatia, dar nu cred ca trebuie sa se hotarasca la o solutie definitiva de genul el sau parintii.
Eugenia_
Postat pe 27 Iulie 2012 19:24
Concret "ti se pare sprijin mai curind decit egoism" faptul ca i-au spus sa aleaga intre respectivul si ei? In conditiile in care ei nu ii va fi bine nici fara respectivul, acum - nici fara ei??
De cind santajul se numeste "sprijin"?

Eugenia - si eu cred la fel. Ca e o etapa trecatoare. Dar nu ea, ci parintii au pus problema "el sau noi".
quasaria
Postat pe 27 Iulie 2012 19:29
asa fac parintii...uita ca puiull a crescut si nu vor sa-l lase sa zboare. exceptiile...
Eugenia_
Postat pe 27 Iulie 2012 19:34
Oricat de multa dreptate ar avea parintii,oricat de multa eperienta ar avea si oricat de mult si'ar dori sa 'ti fie bine si sa te invete ca ceea ce urmeaza ce faci este o greseala pentru ca ei au trecut prin asa ceva si au un un bagaj de cunostinte despre viata mai mult decat al tau , daca tu ca si ''copil' nu faci ceea ce simti si nu inveti din greselile tale ,degeaba totul ...
sa fii condus in viata doar pentru ca ceea ce vrei sa faci va fi un esec(si poate sa se intample asa) e gresit .....
numai din propria ta traire ai sa intelegi ce e bun si rau,ce trebuie facut si nu , ce e viata intr'un cuvant ,nicidecum ' tradusa'' de altcineva ,oricine ar fi acela !!
flordavis
Postat pe 27 Iulie 2012 19:37
De la: floradavdis, la data 2012-07-27 18:47:54 Mai ''suparatule' ai un mod mai aparte de a scrie si trebuie sa citesc de vreo 2 ori ca sa inteleg...

daca vrei tu sa ma :* normal ca e riscul tau ,,iar daca eu iti raspuns cu alta moneda ai pierdut nu ? dar daca imi place si mai vreau ??
Oricum ,pe tine ce te'a deranjat de fapt ???nu ca m'ar interesa da de iei de coada mea si tii ce fac eu atunci ? maraiii


Si care-i mai problema: modul meu de-a scrie X ca ti-ai dublat tu cetitu? De multe ori muncesc in zilele astea si de 5 X ca sa obtin ceva concret si nu ma dau cu couru de ceva tare,coada n-am, nu sunt leu....tu esti leoaica?....daca citesti de 3 X o sa intzalegi mai ghini ce am vrut sa exprim, dar pt. tine nu fac exceptie sa traduc, nu risc Flo, cine nu'ntzalege de prima data ii grav pt. mine, valabil si in cazul Elei cu parintii ei, cu siguranta Q, o intzales ce vreau sa zic, dar ea vrea sa afle si mai multe si o felicit pt. asta, dar tu Flo, nu mi-ai dovedit prin exprimarea ta ca ar trebui sa-mi fie decat...... nu risc digeaba di 2 X intr-un loc ;-P X_X ^#(^
seara fr.!
Fss_ssu
Postat pe 27 Iulie 2012 19:46
suparatule...........mai lasa'ne ...ca tine am vazut destui
nici macar cu acea floare pe care ai postat'o la sfarsitul conversatiei nu ma poti atinge ..si stii de ce ? pentru ca cineva care raspunde din start in modul in care ai facut'o tu e mult prea mic pentru mine ....
hai noroc !
flordavis
Postat pe 27 Iulie 2012 20:02
Ete na, si daca se afli in faza de blocaj psihic la 21 de ani si cel mai apropiat iti este parintele, acesta sa nu reactioneze, ca deranjezi copilu'....ce sa-ti zic?! poate ca vrei sa si rada langa copil vazadul ca sufera din causa ca nu ii da nimeni nici o lamurire cu privire la blocaj X iubirea in care se "scalda" de parca i-o luat mintile si fluturii ii joaca tananica di se crucesc parintii.... ce-i trebuie atunci cand vine distrusa si cu plodu in brate findca o alunga iubitu?....o risca-cat si s-o facut nevazuta de la el, cine pierde, ha ?....haidi bre sa stam stramb si sa judecam drept.Parintii Elei au dreptate si chiar am s-o rog pi Ela sa-mi dea nr. sa stau di vb. cu ei....na ;))
Fss_ssu
Postat pe 27 Iulie 2012 20:10
Fiecare rastalmaceste opinia celuilalt ...si asta pentru ca suntem diferiti si avem opinii diferite
cu siguranta niciunui parinte nu i'ar placea sa;si vada copilul suferind ,mai ales din propia decizie,dar nu poti nici sa iti impui punctul de vedere atat de ''definitiv'' ca si parinte (in acest caz)
Si eu sunt parinte,cu toate ca baiatul meu este inca mic si cu siguranta nu mi'ar placea sa'l vad suferind ...sigur ca mi'as impune punctul de vedere si mi'ar place sa il ia in considerare dar pana la urma e decizia lui,nu? oricat de mic si nestiutor ar fi el ..
pot eu ca si parinte sa il pun in fata unei alegeri aat de drastice(ca si in acest caz),oricat de mult m'ar durea de decizia pe care o va lua si oricat de multa dreptate as avea ?sunt eu ca si parinte stapana pe decizile copilului meu ? nuuu,sunt doar 'obligata'' sa il indrum in ceea cea ce este bine si consider eu bine pentru el
nu pot sa il fortez .,.oricat de mult as vrea...nu am dreptul asta
flordavis
Postat pe 27 Iulie 2012 20:30

Santaj?...impropriu spus in cazul Elei, eu cred ca-i un mod de verificare a Elei stiuta/cunoscuta(de parinti) aceasta " faza" prin care trece Ela. Cunoscandu-i potentialul in paralel cu contactul derutant inversunat al Elei de-a lua decizii, de-a se indrepta" spre ceva greu de dus/ suporta", este pt. parinti un semnal de alarma, exprimat intr-um mod mai impunator, dar nu Santaj.
Nu cred ca parintii Elei nu o vor sprijini in caz de decizii esuate....dar preconizeaza oarecum sa nu sufere din frageda varsta,cred ca incearca sa-i explice"....oricum viata ii dura cu oricine, dar depinde cum o simte/traieste fiecare. Eu mi-am spus punctul meu de vedere ca burlac si barbat, insa deciziile (uneori ) impuse de parinti in locul copiilor, au loc tocmai datorita protectiei copiilor, de a nu suferi si a fi preocupati de suferinta de tineri, pt.a le da posibilitatea sa ramana pe un "drum" cu preocupari ce le va fi de folos in viitor,fie lor si familiilor lor.
Fss_ssu
Postat pe 27 Iulie 2012 21:07
iti place sa te contrazici - sa zicem ca e o forma de socializare.
Dar chiar si ca forma de socializare textele astea mi se par rasuflate: "sa ramana pe un "drum" cu preocupari ce le va fi de folos in viitor,fie lor si familiilor lor"... pe bune? Putina inspiratie, se poate?
quasaria
Postat pe 27 Iulie 2012 22:44
ela... nu te supara ca te intreb... dar ce parere are matusa ta si sotul ei, despre treaba asta ? ei sunt cei mai in masura sa zica ca nu sunteti rude... ci doar prin alianta... care e cam egal cu zero din punct de vedere al problemei ! probabil ca ai discutat si cu ei, nu ? si ei ce spun ? sunt sau nu de acord ? li sustin pa baiat ? cand ai timp si chef, poate ne scrii si parerea lor. noapte buna acum... ai destule la ce sa te gandesti.... !
barboneli
Postat pe 27 Iulie 2012 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Povestea mea... 543 De la: byby2 12 Martie 2010 10:53
dat in gura ca la coasa? 40 De la: tutankhamon 22 Octombrie 2009 19:05
Relatie cu un barbat cu probleme adevarate 134 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:27
dragoste 4 De la: cricat 2 Februarie 2011 18:26
ciao 5 De la: garbo168903 21 Septembrie 2010 11:49
Setari Cookie-uri