Natura femeii

...Simpatic e ...catzelu` Da` daca ma placi..... hai sa povestim....Ce zici?
Rotty
Postat pe 29 Iulie 2012 22:29
e simpatic ce sa zic ? un dragutz..
sa povestim ? sigur ,e jocul meu preferat ...cand vrei tu

si acum la munca ca e tarziu...va pup
flordavis
Postat pe 30 Iulie 2012 11:55
Cand avem timp cu placere. Si eu tot cu munca ma cert acum Pup
Rotty
Postat pe 30 Iulie 2012 12:08
De la: Daniel71, la data 2012-07-22 14:46:43

Nu trebuie decat sa observi felul in care este alcatuita femeia pentru a-ti da seama ca ea nu este destinata unor mari eforturi fizice sau mentale. Ea isi ispaseste vina vietii nu prin activitate , ci prin suferinta , prin durerile nasterii , grija fata de copii si supunerea fata de barbat , caruia trebuie sa ii fie un rabdator si incurajator tovaras.Marile suferinte , bucurii sau straduinte nu sunt facute pentru ea ; viata ei trebuie sa se scurga mult mai linistit , banal , bland decat cea a barbatului , fara a fi in mod esential fericita sau nefericita.

Femeile sunt mai potrivite ca doici si invatatoare a copilariei noastre timpurii , cu atat mai mult cu cat ele insele sunt copilaroase , marginite si prostute , intr-un cuvant sunt ca niste copii mari pe de-a intregul vietii lor , intr-un fel de stadiu intermediar intre copil si barbat , cel din urma fiind adevarata fiinta umana. Nu trebuie decat sa observi cum se joaca o fata (o tanara femeie) cu un copil , dansand si cantand impreuna cu el toata ziua , si apoi sa te intrebi ce ar face in locul ei un barbat animat de cea mai mare bunavointa din lume.



alt adevar incontestabil?
Adevarat, adevarat va zic voua, pentru as-i ispasi "vina vietii", acest misogin copy-paste cu IQ negativ si frustrari nemarturisite ar trebui s-o ia de nevasta pe Iron Maid de pe Garbo.
charmelen
Postat pe 9 August 2012 13:36
Esti dus rau cu pluta.Femeile sunt forta vietii si inteligenta.Voi barbatii nu faceti decit sa va invirtiti in jurul lor fara rost, chiar le ingreunati mersul prin viata.De unde atita recunoasteresi infumurare la tine......................ma lasi masca!!!!!!!!!!!!
emil41
Postat pe 9 August 2012 17:00
"a-si ispasi", eroare, m-am grabit
charmelen
Postat pe 9 August 2012 17:09
Foarte tare, aceasta sigur e o cerere in casatorie foarte reusita de nerefuzat. Oare care e natura barbatului?
l_erika
Postat pe 14 August 2012 20:07
Femeia a incitat omenirea de secole. Pentru Ea s-au ridicat temple, pentru Ea s-au purtat rzboaie, pentru Ea s-au scris poezii, pentru Ea s-au inut serbri... O lume fr femeie? Nu ar putea s existe.
ica2
Postat pe 14 August 2012 23:16
Barbatul nu lasa femeia ca sa gandeasca...Ca sa o poata manipula ei asa cum vor si sa nu fie indeendeste,emancipate..
Femeile emancipate sunt inteligente care nu se iau dupa capul barbatului...

Eu ma intreb de ce necuratul ii invata pe barbati ca sa nu lase femeia ca sa gandeasca si ca barbatii sa gandeasca in locul femeii.
Inseamna ca femeia este mai desteapta si mai superioara
ingerasulluptator
Postat pe 10 Septembrie 2012 20:26
Barbatul nu lasa femeia ca sa gandeasca...Ca sa o poata manipula ei asa cum vor si sa nu fie indeendeste,emancipate..
Femeile emancipate sunt inteligente care nu se iau dupa capul barbatului...

Eu ma intreb de ce necuratul ii invata pe barbati ca sa nu lase femeia ca sa gandeasca si ca barbatii sa gandeasca in locul femeii.
Inseamna ca femeia este mai desteapta si mai superioara
ingerasulluptator
Postat pe 10 Septembrie 2012 20:27
barbatii manipuleaza psihic femeia..Nu pt ca ar fii proasta ci pt ca este lenesa ca sa devina independenta si emancipata...
asa ca ii lasa pe barbatii sa le manipuleaze psihic de aceea poate si sunt asa fara minte,,pt ca doar barbatii nu sunt prosti ca sa invete femeia de bine ca sa fie mai desteapta ca ei
ingerasulluptator
Postat pe 10 Septembrie 2012 20:30
E dulcea Primavara,si Iarna viforoasa;
E Vara su arsita ,si Toamna cu rod plin:
Te-au cunoscut pesemne acei ce asezara,
Aceste anotimpuri la genul...FEMININ!!

In spatele unui Barbat de succes,este intotdeauna o FEMEIE puternica!!

Iubesc FEMEIA
Cand e FEMEIE,
A VIETII cheie
Doar prin ea o gasesc!!

Mandra FEMEIE,cu chipul divin,
Viata mea toata cu drag ti-o inchin,
Mandra FEMEIE ,cu chip ingeresc,
Viata-mi cu drag ti-o jertfesc!!
elisabeta_boia
Postat pe 10 Septembrie 2012 22:45
pai femeile nu stiu sa isi impuna punctul de vedere pt ca sunt neinformate..Pt ca stii si sa poti sa iti sustii punctul de vedere trebuie sa fi o femeie puternica si informata..Informatia te face mai puternic..
Si pt ca sa fii credibila mai intai trebuie sa fii tu o femeie exigenta si corecta cu ea insasi apoi cu barbatii sau cu oamenii in general...
Dar pt ca o femeie sa fie puternica si informata este nevoie de credinta,,,si pocainta de toate cele rele...Si sa il roage pe Dumnezeu ca sa o ajute sa aiba putere ca sa infrunte rautatea si nedreptatea..
ingerasulluptator
Postat pe 11 Septembrie 2012 12:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire sau ce? nu mai inteleg...... 32 De la: yo_roxy 20 Ianuarie 2011 15:51
greseli in pat 68 De la: fleurdelis 19 Iunie 2010 18:53
DORESC SA 3 De la: Laura_M 22 Decembrie 2010 16:06
De ce la unii oameni le place sa fie rai? Oare ce contine bostanica aia a lor? 11 De la: xenaluptatoareainimoasa 10 Octombrie 2010 17:13
DESCIFRAREA VISELOR.. 14 De la: fleurdelis 22 Iulie 2010 19:19
Setari Cookie-uri