femei...amante...iubite

Ceea ce mi se pare mie ca nu este suficient analizata este situatia particulara Dlui in cauza. Pai, casatorit de 30 de ani, bunic. Sa presupunem ca s-a casatorit la 20 de ani, pentru ca partenera a ramas insarcinata. Pe cale de consecinta... Domnul are cel putin 50 de ani.

Sotia are o problema medicala si nu mai poate intretine relatii sexuale, fapt petrecut cu 15 ani in urma conform spuselor initiatorului topicului. Deci, atunci cand Domnul in cauza avea ~35 de ani...

Buun... Incercand sa analizez variantele posibile in situatia data:
1. Sotul isi imbraca camasa de martir si o apuca pe calea abstinentei din dragoste pentru sotie. Frumos, dar nerealist
2. Cuplul se desparte. Simplu si comod. Totul se termina
3. El isi gaseste o amanta, sotia accepta, se intra intr-un soi de menage a trois sau o relatie nedeclarata cu acceptul tacit al sotiei. Sanse destul de mari ca intr-un final sa se ajunga tot la finalul de la pct. 2
4. Se discuta deschis si rezonabil, pentru a gasi o solutie, intre 2 oameni inteligenti care tin unul la celalalt si au interese comune. Amandoi isi exprima dorinta de a fi impreuna. Ea isi exprima temerea ca in situatia in care el ar avea o relatie stabila cu o alta femeie exista riscul semnificativ ca intr-un final sa doreasca sa isi intemeieze o alta familie. Ajung amandoi la concluzia ca nu isi doresc asta si agreaza ca situatie de compromis ca Domnul sa intretina relatii concomitent cu mai multe partenere pentru a-si satisface nevoile sexuale, astfel mitigand riscul de a se atasa de alta femeie.

Domnul a fost acuzat ca nu a inteles nimic din viata, ca da cu parul in gaura din gard, ca nu are relatii, ca face sex sportiv... Posibil

Dar este posibil in baza 4 de mai sus ca Domnul... sa aiba o singura relatie. Cu sotia lui. este extrem de dificil sa intelegi relatia intre 2 oameni privind pe vizorul usii... Ce este acceptabil pentru 2 oameni inteligenti care stiu sa comunice... doar ei stiu
burst4x
Postat pe 21 Noiembrie 2012 20:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de sfaturi de la oameni maturi!! 38 De la: ioana10000 2 Martie 2012 21:26
Un sfat, va rog!!! 36 De la: MissWrong 15 Septembrie 2011 12:17
infidelitate 82 De la: quark_said 25 Septembrie 2010 00:14
RECUNOSTI CA TI-AI INSELAT SOTUL? 334 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:48
Ceva imposibil :( 11 De la: garbo_464555 21 Mai 2017 13:33
Setari Cookie-uri