SOLICIT UN SFAT URGENT, DE LA ADEVARATE DOAMNE

De la: Axl_R, la data 2012-07-06 18:15:31


"A disprut postarea de azi noapte."


Poate de asta nu se nelege, care-i traba cu doamnele adevrate.


cum naiba sa nu dispara, in bezna aia de la voi... ??? mai spune-i primarului sa schimbe becurile arse... numai eu am numarat 23 ! asa ca trimite mesaje ziua... sa vezi cum ajung toate la aici !!!
barboneli
Postat pe 6 Iulie 2012 19:48
De la: quasaria, la data 2012-07-06 19:39:55Desigur. De asta ni le si alegem, nu?


Daca deja stii raspunsul, de ce mai intrebi?
P.S. Eu n-as folosi persoana I pl pentru a-mi exprima opinii strict personale.
charmelen
Postat pe 6 Iulie 2012 19:57
nu intreb. Nici macar n-am nevoie sa confirm.
Dar daca tu totusi sustii ca ai fost silita sa alegi un obiect cu conotatie... anatomica atit de pronuntata, imi pare si mai rau pt tine. Trebuia sa lupti totusi pt demnitatea ta: stand up and fight.


quasaria
Postat pe 6 Iulie 2012 20:02

sigur e de la caldura...inflamatia asta...
dor72_
Postat pe 6 Iulie 2012 20:11
''stand up and fight.'' Mai mult de att?
Axl_R
Postat pe 6 Iulie 2012 20:18
De la: quasaria, la data 2012-07-06 20:02:38nu intreb. Nici macar n-am nevoie sa confirm.
Dar daca tu totusi sustii ca ai fost silita sa alegi un obiect cu conotatie... anatomica atit de pronuntata, imi pare si mai rau pt tine. Trebuia sa lupti totusi pt demnitatea ta: stand up and fight.




pai daca tu nu intrebi, oare cine fu cel care sub avatarul ala suav de mutanta cianozata puse o intrebare adineaurea? Acu o fi ceva in neregula cand o persoana isi ia mai multe avataruri, dar e de-a dreptul confuz cand mai multe persoane se exprima sub acelasi avatar.

Eu n-am sustinut nimic, nici la persoana intai sg, nici la plural. Ce demnitate, ce lupta, aici chiar delirezi, cucoana (sau ma rog ce-oi fi), pai nu zisesi tot mata mai devreme ca tot ce facem noi aici pe forum nu-i decat Solitaire si Tzac-Pac. Sa-mi apar demnitatea fata de cine: de dama de pica sau de monstru Godzilla?

Daca tii neaparat, n-ai decat sa te lupti matale cat doresti cu toata demnitatea si sa le arati tuturor '966 si irinukai si altor saraci cu duhul rataciti pe forum ce tip(a) tare si desteapta esti.
charmelen
Postat pe 6 Iulie 2012 20:26
Dragutele mele doamne ,daca va luati dupa toti care au de comentat ca sa fie si ei bagati in seama ,imi pare rau ,luati sfaturi ce va convine si nu va mai enervati cu toti handicapatii ca mai rau va faceti,credeti ca ei sunt mai bine?Atata educatie au atata dau ,asta ca sa fie si ei in atentie ,IGNORATII ,e cel mai bun sfat .
silvyc
Postat pe 7 Iulie 2012 10:17
charm, din nou nivelul tau de intelegere pare sa scada sub aparentele pe care le afisezi: mai fa o analiza pe text, poate reusesti sa corelezi niste informatii - unele simple, de fel.
Daca nu, fugi la dictionar si mai baga niste termeni bombastici. Sa te credem ca esti o dama culta... ... echivalent inteligenta, dupa parerea unora.
quasaria
Postat pe 7 Iulie 2012 11:14
De la: Axl_R, la data 2012-07-06 18:58:29Klaire, mea culpa. Io vb de salut i iote, io-s care nu rspunde.

O sear frumoas i ie!


A fost, sa stii; nu-i bai de nu raspunzi ca doar nu de asta am scris :)


De la: felicia66, la data 2012-07-06 18:59:42Scuze..klaire, dar nu doar cateva postari am citit. Cand am timp intru pe forum si gasesc aceleasi personaje cu aceleasi expresii si acelasi mod de exprimare. Chiar daca nu scriu si eu pe aici, asta nu inseamna ca nici nu citesc..seara buna tuturor!


Pai da, Felicia, cam asa traieste un forum - aceiasi oameni, majoritar, ce il tin in viata; fiecare avem personalizata exprimarea, si daca ne-am schimba doar pentru a fi pe placul altcuiva, nu am fi noi; diferentierea este atat de frumoasa, chiar si atunci cand exista galceava virtuala. Apoi, este chiar neplacut, pentru toti, cand aceeasi persoana posteaza de pe diferite conturi, incercand sa faca valuri; asta imi spune mie ca exista o problema majora a acelei persoane; pe cine as aprecia mai mult - pe cel care isi mentine drumul (ce da, poate fi deranjant pentru mine diferiti fiind ca personalitate, gusturi etc) sau pe cel da dovada de anormalitate, atat cat o putem noi cuantifica. Iar limbajul, exprimarea - nu oare asa este si in viata reala? Atunci cand intalnim pe cineva pentru prima oara exista o distantare, retinere, ca mai apoi, in timp sa devenim relaxati iar forma de exprimare sa se schimbe (asta presupunand sa fim noi de fapt); gasca de care vorbeai tu si care in context are o oarecare conotatie ce mie imi displace, este prezenta aici, activa de foarte mult timp, se cunosc si altfel probabil...si sunt ei, fara teama. Din nou, de apreciat. Si uneori avem nevoie si de zambete, si de ironii, si de tepi, si de nervi, de tot "pachetul" uman.

klaire
Postat pe 7 Iulie 2012 12:31
De la: quasaria, la data 2012-07-07 11:14:06charm, din nou nivelul tau de intelegere pare sa scada sub aparentele pe care le afisezi: mai fa o analiza pe text, poate reusesti sa corelezi niste informatii - unele simple, de fel.
Daca nu, fugi la dictionar si mai baga niste termeni bombastici. Sa te credem ca esti o dama culta... ... echivalent inteligenta, dupa parerea unora.


Mda, de obicei asa se intampla cand discuti cu cineva care are idei destul de fixe si trage pe baza lor concluziile care-l aranjeaza mai bine. Les petits esprits ont besoin de si peu pour le rendre heureux. As baga si niste ghilimele, dar nu-mi amintesc unde am citit chestia asta. In orice caz, nu era un dictionar.
Cum n-am nevoie de parerile unora sau altora ca sa fiu o dama culta (in orice caz acolo unde lucrez evaluarile de performanta se fac pe alte criterii decat cele de a da lectii de logica asortate de injuraturi unor persoane pe care le consideri deficiente intelectual) las placerea de a se dovedi dama inteligenta si de calitate celei care a stiut atat de bine sa se faca remarcata in disputele cu 966 si cu alti forumisti de aceeasi inalta tinuta morala si intelectuala.
Fara nici o urma de invidie (i-as ceda cu mare placere si avatarul meu, de care pare sa aiba atata nevoie de vreme ce e un motiv recurent in mai toate postarile pe care mi le adreseaza, chiar daca nu reprezinta chiar ce e in capusorul ei, dar asta e, inteleg foarte bine ca unii nu au reusit sa depaseasca nici faza simbolica, nici pe cea orala).
charmelen
Postat pe 7 Iulie 2012 13:50
asa cum spuneam: foarte relevant in context faptul ca dai citate in franceza si mentionezi "criterii de performanta de la locul unde lucrezi" M-ai complexat profund...
Iar avatarul are un rol compensatoriu pt mesajele pe care le corelezi simbolului, intr-adevar. Aici ma refer la (non)conformism social, nu la NF, ca sa nu intelegi iar pe alaturi.
quasaria
Postat pe 7 Iulie 2012 14:36
Buna, imi pare rau sa aud asa ceva dar nu este bine sa le raspunzi ca asa ii intarati si mai rau si tot nu o sa se potolesca, cel mai bine ar fi asa cum a mai spus cineva sa ii ignorii, adica sa ii lasi in pace sau sa iti creezi un alt cont aici pe garbo, sau cum a mai spus cineva sa faci reclamatie aici pe garbo. daca doresti. sper ca am putut sa te ajut inca o data imi pare rau de ce ti se intampla si sper ca sfatul meu iti va fi de folos daca doresti sa il folosesti, numai daca doresti.
pe curand.
SamanthaNelson
Postat pe 8 Iulie 2012 02:49
ZIC SA ,NU LE DAI ATENTIE IGNORAI LA RINDUL LOR VOR FI SI EI JIGNITI...............PROVERB Romanesc CU CE PAHAR INCHINI CU ALA CAPETI
garbo191419
Postat pe 8 Iulie 2012 03:07
De la: garbo191419, la data 2012-07-08 03:07:14ZIC SA ,NU LE DAI ATENTIE IGNORAI LA RINDUL LOR VOR FI SI EI JIGNITI...............PROVERB Romanesc CU CE PAHAR INCHINI CU ALA CAPETI :
garbo191419
Postat pe 8 Iulie 2012 03:08
oare nu putem sa fim cu toti prieteni ?tot ne intilnim aici si facem schimb de pareri ,oare nu ne putem si respecta?
166116maryeta
Postat pe 8 Iulie 2012 15:01
cum sa nu, tanti maryeta....( mie-mi clantane dintii cand te vad asa nervoasa)
nu-mi permit sa fiu ne_prietena in asemenea situatie, zau...
dor72_
Postat pe 8 Iulie 2012 16:24
Se poarta pe **GARBO**acest sistem de a se baga in seama,unii !Normal ar fi ca fiecare user sa comenteze la *subiect* dar cum suntem diferiti unii de altii in gandire, unele persoane se simt mult mai bine ,atunci, cand au replici dure ,aduc jigniri persoanelor care au comentat, iar lor nu le a fost pe plac, ce au scris!Am avut si parte de asemenea comentarii, am fost facuta**Joiana**( fiecare isi pune ce nume doreste!)Daca am vazut ca nu se poate discuta civilizat n am mai intrat ,am ignorat comentariile lipsite de valoare.Pentru ca niciodata nu vei ajunge sa ti gasesti *adevarul*iar cel destept cedeaza !Asa ca, ignora postarile fara sens! Nu se merita sa i bagi in seama si nici sa te inervezi! Bafta multa!
Jojolin
Postat pe 9 Iulie 2012 01:48
419..proverbul rea...un pic altfel:CU CE MANA DAI -CU AIA SI CAPETI !! Te rog nu te supara..e doar o completare.
elisabeta_boia
Postat pe 9 Iulie 2012 22:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia sagetator si barbatul capricorn 1 De la: decembrie 17 Octombrie 2010 13:45
Mai citeste cineva poezie in zilele noastre? 38 De la: Ilynka 11 Iulie 2012 09:21
femeia din zodia peste 7 De la: elly2006 13 Iunie 2010 22:43
eUniversum - Clarvazatori, cartomantie, preziceri, tarot 2 De la: DD_BB 30 Ianuarie 2012 18:39
Ai 7 minute la dispozitie sa te indragostesti? 16 De la: nathalie 10 Octombrie 2011 09:35
Setari Cookie-uri