poti ramane langa sotie doar pentru un copil, desi spui ca nu o mai iubesti?

Corect ! si mie mi s-a intamplat !
garbo_1956
Postat pe 7 Iulie 2012 05:41
De la: quasaria, la data 2012-06-05 13:46:10
De la: garbo221171, la data 2012-06-05 13:11:31Toti ne indragostim pe parcursul vietii, dar CA ORICE PERSOANA RATIONALA -CARE SE NUMESTE OM- NU ANIMAL, trebuie sa te gandesti ce faci. Nu poti sa spui ca te-ai indragostit si sa pleci! Cine face acest lucru odata il face de fiecare data cind se indragosteste. Acela est OM?


171...sa te vad cu vreunu' care se tot "indragosteste si el ca tot omu' pe parcursul vietii"(adica o data la vreo trei zile) da' nu pleaca nici de-al dreak ...:-))) nu, da doar ti-a promis-o! Sta si iti da in orgoliu in continuare, cum sa plece si sa te lase sa iti revii, cumva ?! Cit timp respiri, mai loveste o data... sa fie sigur ca nu te ridici...
Sa vezi ce frumos e... ala OM :-)



Ai dreptate 171, si mie mi s-a intamplat ! Si tot asa, nici nu ma ridicam bine din amaraciune, ca iar o primeam, de sramaneam nauca !
garbo_1956
Postat pe 7 Iulie 2012 05:45
dar suferinta copilului apare in copilarie si e pacat sa-ti bati joc de un sufletel inocent , mai ales ca este copilul tau!...ca nu spune decat cand creste...cu toate ca reprosurile apar devreme de cand copilul constientizeaza, nu peste atat de multi ani , cum lasati sa se inteleaga ! Si oricum pasiunile trec...pentru ce sa faci sa sufere familia ta?!
anaiss
Postat pe 7 Iulie 2012 06:00
ce tot spui acolo! se vede clar ca nu ai copii! copii cresc dar in foarte mult timp, si greu, pana cresc ei acest barbat ar mai putea iubi extraconjugal , cu pasiune,sau pur si simplu doar sexual, alte una , doua sau mai multe femei!
Asta cu iubita fara de care nu poate trai , e o chestie temporara ...mai tarziu , cand se va stinge aceasta pasiune , probabil nici n-o sa creada ca a iubit cu adevarat..
anaiss
Postat pe 7 Iulie 2012 06:09
aici iti dai liber imaginatiei?!! sau e numai rautatea ta?
anaiss
Postat pe 7 Iulie 2012 06:16
mda...dar pe amanta nu o minti traind cu sotia" doar pentru copil"? aia iti este prietena?!!!
anaiss
Postat pe 7 Iulie 2012 06:20
Eu cred ca e vorba de multa dualitate si fuga de asumarea raspunderii.Copii cresc mai bine daca ambii parinti nu se mai iubesc,dar au grije de educatia lor.Mediul de minciuna ,formalitate si "politeturi" ii fac pe copii sa creada ca toata viata e lipsita de valori.Mai bine sa-i convingi pe copii ca faptul ca parintii nu se mai iubesc nu inseamna ca nu-i mai iubesc si pe ei.Ii fac pe copii sa creada ca viata e o realitate care de multe ori nu e si frumoasa.
Si apoi copiii cresc isi fac viata lor iar cei doi soti de convenienta raman sa-si planga propria nefericire sa si mai rau sa incerce sa-si refaca vietile atunci cand sansele le-au scazut sau si mai rau sa-si urmareasaca fiecare sfarsitul si sa profite cat mai mult de bucuria vaduviei.Trist.Asa ca mai bine daca parintii nu se mai iubesc,mai bine sa-si asume raspunderea si sa caute cu mai multa atentie sa-si refaca viata fara sa renunte la asi iubi copiii.
garbo263313
Postat pe 7 Iulie 2012 07:10
Eu cred ca este complicata si dureroasa situatia! E posibil sa fie asa cum spune el! E foarte posibil! Dar, raman oricum problemele legate de constiinta, de omenie! Este o vorba veche...sa nu iti cladesti fericirea ta pe nefericirea altora! Ai rabdare! Da timpului timp! Oricum, relatiile adultere nu aduc bucurii curate, nu aduc nimic frumos nimanui! Doar o pasiune nebuna, pacatoasa! E greu sa spui stop! Dar nu imposibil! Depinde si de voi, ce fel de caractere sunteti! Nu putem trai toti la fel viata si nici iubirile! Eu zic, ca cel mai bine...incercati sa faceti in asa fel incat nimeni, dar nimeni, sa nu sufere de pe urma iubirii voastre!
terry70
Postat pe 7 Iulie 2012 07:11

sunt prea lasi pentru a decide !! si sa fim serios are 2 femei omul !!!
garbo174849
Postat pe 7 Iulie 2012 07:17
da, poate ramane cu nevasta pentru copil, in astfel de cazuri copilul va fi cel mai afectat si sunt convinsa ca barbatul isi iubeste copilul....nu inteleg sotia de ce trage de el, nu poti tine un barbat cu forta, cu santaj daca nu te mai iubeste chiar daca e tatal copilului tau, eu l-as lasa sa plece...cand iubesti cu adevarat ii doresti ca acel barbat sa fie fericit , nu poti trai cu el daca il vezi langa tine nefericit, este o lege a firii.....cat despre iubita lui, sunt sigura ca o iubeste, dar ea ar trebui sa nu mai faca presiuni asupra lui..se spune "atunci cand nu stii ce sa faci, asteapta"....daca il va face sa traiasca sub presiune emotionala , in timp , dragostea lui va muri....barbatii sunt niste firi altfel decat femeile, sub acea masca de "barbat" se ascunde un suflet extrem de sensibil insetat de afectiune si dragoste....dragele mele, tineti-va barbatul iubit langa voi cu dragoste si afectiune, nu cu scandal...nu cu santaj...nu cu alte lucruri stresante si obositoare......nu actele sau copilul iti da dreptul sa ti un barbat langa tine...sufletul lui nu-l poti avea daca nu-l castigi....
Tisha
Postat pe 7 Iulie 2012 07:36
...e cea mai mare minciuna ....Barbatul care spune asta...ISI MERITA O SOARTA NEFERICITA PANA LA SFARSITUL VIETII....pentru ca A-TI AMAGI SUFLETUL ...si mai ales A AMAGI SUFLETUL UNEI ALTE FEMEI doar de dragul de a se simti el bine...consider ca este un pacat tot la fel de mare ca acela al uciderii...da...pe barbatul care minte femeia iubita , CU ADEVARAT....CEA PE CARE SIMTE CA O IUBESTE CU TOATA FIINTA LUI...nu trebuie sa-l compatimim...
UN BARBAT ADEVARAT NU PUNE UN COPIL DEASUPRA DRAGOSTEI ADEVARATE ...
pentru ca, dragilor...O VIATA E NUMAI UNA....!!!!
COPILUL CRESTE...SI...MAI REPEDE DECAT CREDEM ARE LUMEA LUI....CASA LUI....VIATA LUI....
si ...stiti de ce se ajunge aici...???
pentru ca , in momentul in care se hotarasc sa spuna Da...ori sunt dupa o deceptie....ori nu sunt indeajuns de maturi sa vada DRAGOSTEA...ori le umbreste necuratul ochii si nu vad decat banii, pozitia sociala...a fetii lui tata....
nu, barbatii de genul asta...NU SUNT DE COMPATIMIT....
CU ADEVARAT ISI MERITA SOARTA...
SINGURA SOLUTIE AR FI...INDIFERENT CAT L-AI IUBI PE ACEL BARBAT....DACA NU POATE SA ALEAGA CE E MAI BINE PENTRU EL....paraseste-l...si nu mai privi in urma....
Vei suferi o zi...o luna...sau poate chiar o viata....dar...DUREREA DE A-TI IMPARTI DRAGOSTEA E CEA MAI MARE DURERE DIN LUME....
CAND ATOT AUD VORBIND IN STANGA SI IN DREAPTA DE PRINCIPII...ANGAJAMENTE...SAU DE PAREREA LUMII....ma bufneste rasul....
TREZITI-VA...CAT MAI AVETI TIMP....
LUMEA TE VORBESTE INDIFERENT CE AI FACE....SI DACA TI-E BINE...SI DACA TI-E RAU....asa ca....astea sunt principiile....recunoasteti....
FACETI CEVA PE PRINCIPII...SI PE PAREREA LUMII INTREGI....
TRAITI-VA DRAGOSTEA CAND O INTALNITI...DACA AVETI NOROCUL SA O INTALNITI...CU TOATA FIINTA...CU TOT SUFLETUL....APRECIATI SI PRETUITI PERSOANA IUBITA...O VIATA E NUMAI UNA...asta e tot ce va doresc...

O ZI SUPERBA ...
si...
O VIATA PLINA DE IUBIRE....!!!
garbo271115
Postat pe 7 Iulie 2012 08:46
Ai mare dreptate,si sa fim seriosi fara suparari cateaua daca nu ridica coada,cainele nu merge.Nu vreau sa se supere nimeni dar asta e adevarul.
feliciaboar
Postat pe 7 Iulie 2012 08:52
Daca va iubesti profita de aceasta perioada frumoasa a vietii...acum crezi ca e capat de lume sau crezi ca el e alesul tau ,ca sotul a fost o greseala..dar poate peste doua zile apare altul si o sa il iubesti si pe el.Asa e viata trebuie luata asa cum vine...toate pe rand..si sfatul meu e sa nu amesteci familia,daca vrei sa iti pasasesti sotul gandeste te la ce aveti voi impreuna pana acum,bune..rele..nu amesteca amantul...ca el vor mai veni pana la sf vietii tale..si atunci ce faci?divortezi de fiecare data?
Daca acasa nu ti-o iei,ai liniste...ptr ce sa o faci?gandeste te ca fiecare dintre noi barbat..femeie se indragosteste inca o data..doua...ns cate ori in viata,fara perdea ,sa fim seriosi ca toti gresim ...asta e....cine spune ca nu a inselat ..inseamna ca abia e la inceputul unei iubiri...sau clar minte....
La inceput mereu e roz dar apoi gandeste te ca ns cum se va transforma acest om cand ve ti trai impreuna in fiecare zi.....vorba aia..altul mai bun decat ce ai acasa nu se stie daca mai gasesti, dar mai rau poate....
sfatul meu...traieste viata asa cum vine.....profita de ce iti ofera fara sa distrugi linistea caminului tau.
garbo068957
Postat pe 7 Iulie 2012 10:18
daca va iubesti clar minte, clar ca nu are minte.
nu ma mir ca barbatii inseala daca dau de una desteapta...ca tine.

garbo71 tu nu esti femeie?
garbo_5300
Postat pe 7 Iulie 2012 10:30
ce scuze penibile sa iti bati joc de viata ta: "unul mai bun nu stiu daca mai gasesc, poate altul mai rau..." O fi ala care te inseala si te face sa suferi al mai bun de pe pamint: in situatia asta, pentru tine chiar o fi. Probabil stii cit valorezi: atit valorezi. Cit o carpa pe care isi sterge pantofii, si asta doar cind are nevoie de ea....
Bineinteles ca nu te va iubi, nu te va respecta, nu te va aprecia nimeni niciodata - pentru ca nu dai nimanui sansa, raminind linga prima putzica defecta pe care ai intilnit-o, si care calareste tot ce prinde. Problema e ca viata trece. Si trece cu fiecare zi in care ramai linga el ca sa jelesti ce nemultumita esti.
quasaria
Postat pe 7 Iulie 2012 10:35
fix ce ne lipsea.....lady 007(1) , cu mainile-n sold si discurs de ulitza
ufishor
Postat pe 7 Iulie 2012 10:52
se vede ca nu a ti trecut prin asa ceva....ori sunteti prea copile ...ori niste babe ofticate................
greu cu voi.......cand acasa e liniste si armonie...dar viata ti-a scos in cale inca o persoana de care te-ai indragostit...spune tu ...ce faci?
astept raspuns la intrebare...daca sunteti asa experte in a da raspunsuri din astea ....de parca a ti fi cele mai ''curate dintre femei''.......
garbo068957
Postat pe 7 Iulie 2012 10:53
De la: garbo068957, la data 2012-07-07 10:53:01se vede ca nu a ti trecut prin asa ceva....ori sunteti prea copile ...ori niste babe ofticate................
greu cu voi.......cand acasa e liniste si armonie...dar viata ti-a scos in cale inca o persoana de care te-ai indragostit...spune tu ...ce faci?
astept raspuns la intrebare...daca sunteti asa experte in a da raspunsuri din astea ....de parca a ti fi cele mai ''curate dintre femei''.......


Pai... sa vedem... In primul rand cred ca nu as da sfoara-n tara si pe forum... si nu as poza in situatia de victima!
Ophiuchus
Postat pe 7 Iulie 2012 10:57
"cand acasa e liniste si armonie" inseamna ca ai vecini buni.
cand acasa e DRAGOSTE, cand iubesti adicatelea, nu-ti mai apartii. deci , daca-ti apare altcineva in cale, nu mai ai ce sa-i oferi.
cand nu mai iubesti, PLECI.
punct.
ufishor
Postat pe 7 Iulie 2012 10:58
depinde ce intelegi prin "curate". Eu cind am realizat ca pot sa iubesc pe altcineva i-am spus si am plecat. Punct. Suficient de "curat" din punctul tau de vedere?
N-a fost ce imi doream, aveam dreptul si avea si el dreptul la o viata, o familie si o dragoste reala, nu mimata.
Am fost absolut onesta cu el, am ramas in relatii bune, sintem in continuare parintii copilului nostru - care n-are nici o problema cu faptul ca tat-su locuieste in alta casa si nu doarme cu ma-sa. Mi-am asumat decizia cu bune si rele si n-am regretat-o nici un moment.
quasaria
Postat pe 7 Iulie 2012 11:03
bravo....nu semnalizezi.....si traiesti acele emotii la maxim...alea cu fluturasi in stomac
garbo068957
Postat pe 7 Iulie 2012 11:06
foarte frumos...cand te desparti si ramane o relatie de prietenie ..asta e ideal.....
dar ce faci atunci cand iubesti si persoana de langa tine..sotul/sotia...si apare inca una pe care o iubesti...se poate sa iubesti doua persoane...si nu vrei sa renunti la nici una...iar cea de acasa nu simte ca tu ai si pe altcineva....acasa e la fel de bine ca pana in acel moment in care a aparut a doua persoana....ce faci ?
garbo068957
Postat pe 7 Iulie 2012 11:14
se poate sa iubesti si 10, dar nu e nici unul dintre ei cel linga care nu mai ai nevoie de nimeni altcineva. Ori o familie tocmai asta inseamna - sa ii fii suficienta, sa iti fie suficient. Altfel commitmentul nu isi mai are rostul. Iar eu nu vreau false promisiuni - nici din partea mea, nici din partea lui.
quasaria
Postat pe 7 Iulie 2012 11:19
fiecare stie ce simte...si ce e mai bine ptr el ..la fiecare dintre noi viata le ofera sau le scoate in cale diferite provocari...
o zi frumoasa si linistita
garbo068957
Postat pe 7 Iulie 2012 11:27
Daca nu mai ai sentimente pentru sotie este mai bine sa pleci. Scutesti de suferinta si sotia si copilul de esecul castoriei. Si apoi nu e drept sa stai langa cineva si sa te gandesti la altcineva. E chin pentru amandoi. Sotia v-a suferi si ii v-a trece . Dar ce te faci tu SOTULE daca constati ca relatia cu amanta nu e asa ROZA? GREU de luat o decizie si in general barbatii sunt lasi tocmai pentruca le e team sa ia o decizie. Decizia e luata in marea majoritate a cazurilor de catre sotie.
cradina
Postat pe 7 Iulie 2012 11:31
ai dreptate. In general femeile iau o decizie, in situatiile astea. Si ele sint "sexul slab"...
quasaria
Postat pe 7 Iulie 2012 11:33
De la: garbo068957, la data 2012-07-07 11:06:53bravo....nu semnalizezi.....si traiesti acele emotii la maxim...alea cu fluturasi in stomac


Ai intrebat ce as face, nu daca am facut-o! Consider ca daca voi trece prin asa ceva voi avea si discernamantul de a face o alegere si de a vorbi cu cei direct implicati! Asta nu inseamna ca trebuie sa bat toba pe forum ca iubesc un alt barbat, care mai e si casatorit si mai are si un copil si eventual si eu sunt in aceeasi situatie!
Iar eu vin pe forum sa... ce? Sa ma laud ca ma iubeste ala mai mult pe mine decat pe ea! Si sa iti cer tie sfatul, de fapt confirmarea ca eu sunt cea care are dreptate?!
Hai scuteste-ma! Daca tie iti place asa, nu inseamna ca trebuie sa iti semanam tie toate!
Fluturasi??? Nuuuu, eu cred ca tie iti cam... zbarnaie bondarii!!!
Ophiuchus
Postat pe 7 Iulie 2012 11:43
aaaaa...daca nu ai trecut prin asa ceva ..vb ca sa te bagi in seama........te crezi capabila de ce ai scris.....nu se compara
te crezi mare cand e totul la rece....sa te vad cand ai sa fii in centrul actiunii....atunci sa vb....
garbo068957
Postat pe 7 Iulie 2012 11:51
da, poti ramane...dar aia nu mai e viata pentru nici unul dintre ei si la un moment dat, copiii vor creste si te vei trezi cu intrebarea : 'de ce mai stai cu el? cum ai putut trai atati ani in felul acesta?' pffffffff.....eu cred ca ar trebui sa avem curajul si puterea sa face alegeri la momentul potrivit si sa infruntam consecintele. Stiu ...e foarte greu indiferent ce alegem....asa ca suntem fiecare pe cont propriu :)
margot
Postat pe 7 Iulie 2012 12:21
De la: garbo068957, la data 2012-07-07 11:51:53aaaaa...daca nu ai trecut prin asa ceva ..vb ca sa te bagi in seama........te crezi capabila de ce ai scris.....nu se compara
te crezi mare cand e totul la rece....sa te vad cand ai sa fii in centrul actiunii....atunci sa vb....


Mmdaaa... Aproape ca im doresc sa trec pri asa ceva si sa nu fiu in stare sa fac diferenta intre a flirta si a avea 10 amanti, nu unul!! Ca sa vad pe cine aleg pana la urma, daca aleg, desigur! As putea sa-i pastrez pe toti si sa... deschid un topic... "Alegere dificila - sunt iubita de 10 amanti si de sotul meu. E corect sa aleg pe unul dintre ei sau sa raman cu toti?! Simt ca ii IUBESC pe toti in aceeasi masura! Astept raspuns de la cei ce trec prin asta. Nu se ia in considerare cei care au un(a) amant(a)!"
Ophiuchus
Postat pe 7 Iulie 2012 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebari 66 De la: Melanie 27 Octombrie 2009 18:40
To spy or not to spy? 6 De la: adela_baby2002 22 Septembrie 2009 15:40
masturbarea la barbati doare? 217 De la: kirry 16 Martie 2011 00:30
O INTREBARE; 22 De la: sandy_bel 8 Octombrie 2012 15:34
lege noua ? 22 De la: charmelen 17 Iulie 2011 22:00
Setari Cookie-uri