poti ramane langa sotie doar pentru un copil, desi spui ca nu o mai iubesti?

Mda, viaa e scurt. Oare se prelungete dac calc pe bec des? La rece sau la cald...


Io cre' c-i f palpitant n centrul aciunii. Att de tare c trebe s spui i-n tramvai.


Axl_R
Postat pe 7 Iulie 2012 13:51
daa.Deoarece nu se gandeste decat la copil.dar il doare faptul ca trebuie sa plece intradevar intr-o zii.greu este pentru acest sot.Dar nu imposibil.va ramane cu o amintire urata despre viata de cuplu,care nu este cuplu.Nu a avut de lucru cand sa incurcat cu aceasta sotie care de fapt nu exista ,decat cand a avut-o si a ramas gravida.Sunt destule femei care sunt jmechere,dar nu exista de fapt ca femeie decat ca si ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,un greu de depasit aceste femei griiiiiiii
lely1101
Postat pe 7 Iulie 2012 14:42
Ce nu pot eu sa inteleg este procesul prin care se ajunge la aceste situatii. Sotul sau sotia adulter nu ajunge peste noapte in patul amantei sau amantului? Nu? Exista o disponibilitate de a acorda atentie altor persoane , dorinta de aventura. Cand ai inceput cucerirea la ce te gandeai ? sau care era scopul? Oare inainte de a intoarce capul nu ar fi trebuit sa iti aduci aminte de copil?, sau amanta care stie ca iubitul are familie si copil, nu-si evalueaza situatia?
In timpul indragostirii cum vad lucrurile cei doi participanti, pentru ca este nevoie de o perioada ca sa-ti dai seama cat de indragostit esti., sau ca amantul sau amanta nu pot trai fara tine?
carmen46
Postat pe 7 Iulie 2012 16:05
procesul prin care se ajunge e simplu: inainte sa apara amanta/amantul, apare plictiseala in cuplu, neintelegeri, lipsa satisfacerii unei nevoi. Nevoia. "Rezolvarea" necesitatii e intotdeauna ulterioara aparitiei necesitatii. Si nu "rezolvarea" e de vina ca necesitatea a aparut. Asta e doar vina sotului si sotiei. Daca nu exista o fisura in ceea ce au cladit impreuna, nu vor exista nici amanti/amante.
In acest context, mi se pare pueril sa sustii "a venit aia si mi l-a luat". De fapt, el ti-a fost "luat" inainte sa vina altcineva care sa il vrea. Nu mai era deja al tau. Daca ar fi fost al tau, nu ti l-ar fi putut lua nimeni.

Problema e ca de multe ori sintem prea obositi, prea preocupati sa cladim, sa avem, sa stringem, sa obtinem - si nu ne mai uitam la celalalt cu suficienta atentie. Daca e in fotoliul nostru, s-ar putea sa nu ne mai intrebam prea des daca e acolo doar fizic sau...
quasaria
Postat pe 7 Iulie 2012 16:10
De la: quasaria, la data 2012-07-07 16:10:45procesul prin care se ajunge e simplu: inainte sa apara amanta/amantul, apare plictiseala in cuplu, neintelegeri, lipsa satisfacerii unei nevoi. Nevoia. "Rezolvarea" necesitatii e intotdeauna ulterioara aparitiei necesitatii. Si nu "rezolvarea" e de vina ca necesitatea a aparut. Asta e doar vina sotului si sotiei. Daca nu exista o fisura in ceea ce au cladit impreuna, nu vor exista nici amanti/amante.
In acest context, mi se pare pueril sa sustii "a venit aia si mi l-a luat". De fapt, el ti-a fost "luat" inainte sa vina altcineva care sa il vrea. Nu mai era deja al tau. Daca ar fi fost al tau, nu ti l-ar fi putut lua nimeni.


Corect , cel mai bun raspuns (ca intotdeauna)
carmen46
Postat pe 7 Iulie 2012 16:14
De la: quasaria, la data 2012-07-07 16:10:45procesul prin care se ajunge e simplu: inainte sa apara amanta/amantul, apare plictiseala in cuplu, neintelegeri, lipsa satisfacerii unei nevoi. Nevoia. "Rezolvarea" necesitatii e intotdeauna ulterioara aparitiei necesitatii. Si nu "rezolvarea" e de vina ca necesitatea a aparut. Asta e doar vina sotului si sotiei. Daca nu exista o fisura in ceea ce au cladit impreuna, nu vor exista nici amanti/amante.
In acest context, mi se pare pueril sa sustii "a venit aia si mi l-a luat". De fapt, el ti-a fost "luat" inainte sa vina altcineva care sa il vrea. Nu mai era deja al tau. Daca ar fi fost al tau, nu ti l-ar fi putut lua nimeni.


Corect>

Parerea mea ,a unei tipe care a trecut prin asta...
Lasa-l ...... meriti un barbat doar al tau.... si sunt destui credema..... si daca ipotetic te-ar alege pe tine.... copilul lui mereu va fii intre voi.,si la pachet cu copilul ii si nevasta,vrei nu vrei.
Viata este simpla noi ne-o complicam.
Eu am ales sa ies din acea incurcatura.... deoarece la mine nu a durat .... am aflat ca defapt nu e divortat....si gara l-am lasat.
Simplu ca buna ziua.... desi mi-a fost greu.... acuma insa consider ca am facut cea mai buna alegere din viata mea deoarece mi-am gasit barbatul meu....si e doar meu.... si asta e de nepretuit. Si impreuna cu acest barbat cladesc pe o baza solida o relatie pe viata!
ioanageorgiuady
Postat pe 7 Iulie 2012 16:19
ioana, dupa parerea mea ai procedat bine. In primul rind, te-a mintit din start - in al doilea, un divort dureaza extrem de putin, de obicei. Si sa decida poate dura si mai putin. Nu exista scuza timpului. Orice tegiversare a divortului inseamna "inca nu vreau" si lipsa garantiilor ca va vrea vreodata.
Pe de alta parte, un copil e o legatura pe viata - dar nu cu mama copilului. Ci cu copilul insusi. In rest, toti avem istorie. Un barbat care ramine atasat de trecut va avea intotdeauna foste - fie foste neveste, fie foste prietene - iar mama copilului lui nu e nimic mai mult.
quasaria
Postat pe 7 Iulie 2012 16:27
parerea mea este k pentru sotia lui chiar nu mai simte nmk in afara de dispret ,avand in vedere k a vazut k sotia lui l-a amenintat cu ceea ce are el mai drag,si anume copilul.ea prin aceste amenintari nu i-a demontrat altceva decat ca nu se gandeste la binele copilului si la raul pe care i l-ar face celui mik prin faptul k l-ar priva de tata.I-a demonstrat k ar fi in stare sa se foloseasca de acel copil nevinovat pt a-si tine barbatul aproape chiar daca el nu isi mai doreste acest lucru.Prin asta ea a cazut in ochii lui,cu siguranta.Cat despre el,era bine daca intenta divortul si prin acest lucru primea dreptul legal de a-si vizita copilul in cadrul unui program de vizite,chiar daca sotia lui nu vrea,legea ii ofera acest drept.El ar trebui sa se gandeasca si la faptul ca acel copil creste,si la un moment dat se va trezi doar cu o sotie langa el pe care nu o mai iubeste,nu o mai respecta si atunki poate va fi prea tarziu pt a-si mai reface viata.Nu inseamna ca daca se desparte de sotie isi paraseste copilul,poate fi in preajma lui.sa asisite la educatia si cresterea lui,insa in acelasi timp poate fi si fericit alaturi de femeia iubita.Nu ar trebui sa se lase influentat de rautatea acelei femei si de amenintarile ei,ar trebui sa faca ceea ce ii spune inima si sa nu ii fie teama k va aparea un barbat in viata sotiei lui si va avea grija de copilul lui deaorece tot el va fi cel mai important pt cel mik,tot el va fi tatal si tot pe el il va iubi copilul.
Este adevarat k ii va fi greu la inceput insa ar trebui sa se lupte pt drepturile lui de tata in tribunal daca nu se poate intelege cu sotia lui si asa isi va putea reface viata si va putea si sa fie alaturi de copilul lui.
hot_pisi_18
Postat pe 7 Iulie 2012 16:32
De la: garbo076668, la data 2012-05-27 12:18:17E o dovada de lasitate sa pleci de langa familie si copil pentru o alta femeie pe care spui ca o iubesti si fara de care nu poti trai? Daca un barbat are o relatie de dragoste cu multa pasiune cu o alta femeie pe care spune ca o iubeste si la care nu a vrut sa renunte nici dupa ce sotia lui a aflat de relatie, nici dupa amenintari de despartire si de indepartare a copilului de el, nici dupa ce sotul femeii a aflat de poveste si l-a amenintat etc, credeti ca este o minciuna pe care o spune amantei, ca nu-si poate lasa copilul si nu poate accepta ideea de ai creste alt barbat copilul care are un an si jumatate?
S-a mutat de langa sotie pentru cateva luni dar spune ca nu a putut depasi si accepta ideea ca a parasit copilul si s-a intors la ea ," doar pt copil" desi nu o iubeste si incearca sa convietuiasaca impreuna pt copil, ceea ce se pare ca le si iese.
Sincer? nu vi se pare ca este o minciuna si de fapt nu poate trai fara sotia lui? dar...nici fara amanta?







parerea mea este k pentru sotia lui chiar nu mai simte nmk in afara de dispret ,avand in vedere k a vazut k sotia lui l-a amenintat cu ceea ce are el mai drag,si anume copilul.ea prin aceste amenintari nu i-a demontrat altceva decat ca nu se gandeste la binele copilului si la raul pe care i l-ar face celui mik prin faptul k l-ar priva de tata.I-a demonstrat k ar fi in stare sa se foloseasca de acel copil nevinovat pt a-si tine barbatul aproape chiar daca el nu isi mai doreste acest lucru.Prin asta ea a cazut in ochii lui,cu siguranta.Cat despre el,era bine daca intenta divortul si prin acest lucru primea dreptul legal de a-si vizita copilul in cadrul unui program de vizite,chiar daca sotia lui nu vrea,legea ii ofera acest drept.El ar trebui sa se gandeasca si la faptul ca acel copil creste,si la un moment dat se va trezi doar cu o sotie langa el pe care nu o mai iubeste,nu o mai respecta si atunki poate va fi prea tarziu pt a-si mai reface viata.Nu inseamna ca daca se desparte de sotie isi paraseste copilul,poate fi in preajma lui.sa asisite la educatia si cresterea lui,insa in acelasi timp poate fi si fericit alaturi de femeia iubita.Nu ar trebui sa se lase influentat de rautatea acelei femei si de amenintarile ei,ar trebui sa faca ceea ce ii spune inima si sa nu ii fie teama k va aparea un barbat in viata sotiei lui si va avea grija de copilul lui deaorece tot el va fi cel mai important pt cel mik,tot el va fi tatal si tot pe el il va iubi copilul.
Este adevarat k ii va fi greu la inceput insa ar trebui sa se lupte pt drepturile lui de tata in tribunal daca nu se poate intelege cu sotia lui si asa isi va putea reface viata si va putea si sa fie alaturi de copilul lui.
hot_pisi_18
Postat pe 7 Iulie 2012 16:41
tptal deacorc, sia s dori sa cititi acest mesaj toti cei care au facut asa ceva, acest rau, e ff usor sa spui k pleci si iti refaci viata..dar ce lasi in urma ta?ura si suferinta...va rog sa va ganditi de 2 ori inainte sa faceti acest pas, si punetiva in locul celui pe care il parasiti sa vedeti atunci ce bine o sa va fie, si ce frumos este cand esti inselat..
iullyy_87
Postat pe 7 Iulie 2012 18:06
De la: iullyy_87, la data 2012-07-07 18:06:13tptal deacorc, sia s dori sa cititi acest mesaj toti cei care au facut asa ceva, acest rau, e ff usor sa spui k pleci si iti refaci viata..dar ce lasi in urma ta?ura si suferinta...va rog sa va ganditi de 2 ori inainte sa faceti acest pas, si punetiva in locul celui pe care il parasiti sa vedeti atunci ce bine o sa va fie, si ce frumos este cand esti inselat.

Total de acord cu ce? Sau cu cine??
Ophiuchus
Postat pe 7 Iulie 2012 18:13
sigur july. In locul aluia care e nefericit cu ce are acasa te-ai pus? Lui nu trebuie sa ii fie bine? la ala nu e tot ura si suferinta, captiv intr-o relatie sau intr-o casnicie pe care nu o mai vrea?
Cum e cu egalitatea aia....?
quasaria
Postat pe 7 Iulie 2012 18:19
ai cea mai mare dreptate ce folos ca l-am tinut 20 ani langa mine pentru copii sa-mi spuna zilnic ca n-am nimic in cap fata de copii si tot la fufa merge .si in ziua de azi
garbo068633
Postat pe 7 Iulie 2012 23:04
Buna lume eu sunt cam noua pe aici dar am nevoie de un sfat .Sunt casatorita de 5 ani si avem un copil de 8 luni ,iar de cand am nascut sotul meu e un alt om,sa schimbat radical in rau,deaceea cateodata am impresia ca nu mai simt nimic pentru el ,casnicia noastra nu mai consta decat in sex si atat,nici nu mai doarme cu noi.Oare are pe alta?Ce sa fac sa divortez?Copilul e foarte atasat de tatasu si nu as vrea sa-i iau bucuria asta dar totusi stau si ma gandesc ca il poate vizita ca oricum cu noi in casa si-l vede doar seara cand vine de la servici 10 minute dupaia se baga in camera lui si se uita la tv.Ajutati-ma sunt foarte confuza....Mentionez ca in 8 luni mam descurcat singura cu copilul nu a avut cine sa ma ajute si am nascut si prin cezariana.CE SA FAC.......?
camyriana
Postat pe 7 Iulie 2012 23:25
sa stai de vorba cu sotul tau, pentru a iesi din aceasta rutina
implica-l mai mult in viata voastra, povesteste-i ce a facut copilul peste zi....
nu stiu, sunt foarte multe lucruri de facut...la tine e cheia
iti urez succes si rezolvarea problemelor
dor72_
Postat pe 7 Iulie 2012 23:34
Chiar dak nu'si iubeste sotia ,el nu o poate parasi din mai multe motive pe care le intelege doar cel in cauza, este o minciuna dak el spune k nu mai are nimic cu sotia lui ,adik ;dorm separat etc.INTR;UN CUVINT NU O SA'SI LASE SOTIA PTR AMANTA
garbo056127
Postat pe 7 Iulie 2012 23:43
buna idee.
Daca ar conta el, nu buzunarul,probabil ti-ar pasa ca prapaditul ala e nefericit cu tine si l-ai lasa sa se duca invirtindu-se unde ii e bine, nu te-ai agata de el ca inecatul de colacul de salvare. Daca il iubesti, conteaza ce simte el - daca nu il iubesti, conteaza doar ce simti tu...
quasaria
Postat pe 8 Iulie 2012 07:50
da , este o dovada de lasitate si mai ales o dovada ca nu esti capabil sa iti asumi alegerea facuta! nu ai nimic in creier,nu mai conteaza ca incalci niste traditii,credintza , juramantul , nimic nu mai are valoare pentru tine ,da cine esti tu ? buricul pamantului? cand te-o izbi dumnezeu miile de biserici nu te vor mai ajuta , de asta crapatzi in accidente infioratoare , cancere , sinucideri , pentru necredintza si fapte oribile!...cand ai hotarat sa te casatoresti ai ales pentru tot restul vietii,nu ai dreptul acum sa vii sa spui ca ai gresit si sa calci in picioare vietzile altor persoane:copii,amante,sotia,parintii,nasii doar pentru ca tu vrei sate distrezi.Pentru asa comportament ,hai sictir!scoateti gargaunii din cap
garbo173229
Postat pe 8 Iulie 2012 12:02
nu cumva era " berbec???
luissa1996
Postat pe 8 Iulie 2012 12:07
De la: garbo173229, la data 2012-07-08 12:02:26 cand te-o izbi dumnezeu miile de biserici nu te vor mai ajuta , de asta crapatzi in accidente infioratoare , cancere , sinucideri , pentru necredintza si fapte oribile!...cand ai hotarat sa te casatoresti ai ales pentru tot restul vietii,nu ai dreptul acum sa vii sa spui ca ai gresit si sa calci in picioare vietzile altor persoane:


si cind te-o izbi de oi crapa tu, oare de ce?
De prea multa iubire pt aproape si respect pt dreptul si viata ALTUIA?
quasaria
Postat pe 8 Iulie 2012 12:10
se poate sa iubesti doua persoane...si nu vrei sa renunti la nici una...iar cea de acasa nu simte ca tu ai si pe altcineva....acasa e la fel de bine ca pana in acel moment in care a aparut a doua persoana....ce faci ?[/quote]

Nu nu se poate, e minciuna si autominciuna eventual, se numeste EGOISM.De fapt nu iubeste pe nimeni,poate nici proprii copii.
Iubirea, e undelung rabdatoare,nu pizmuieste,iarta tot etc.In care caz o fii?
Vai ce de iubiri pe aici si in lume,de asta ne merge la toti asa bine.Ne meritam unii pe altii femei barbati.Bietii copii,si apropo!nu cred ca cresc chiar asa repede(si ar fii bine nu orcum )
garbo035697
Postat pe 8 Iulie 2012 13:34
nu mai amestecati copiii degeaba, e vb de relatia intre cei doi adulti nu intre parinti si copii. Aia doi mai sint un cuplu sau nu mai sint.
quasaria
Postat pe 8 Iulie 2012 13:43
E un subiect,parerile sunt impartite,daca pleci ,vei ramane mereu cu sentimentul ca daca ai fi ar fi fost mai bine pentreu copil,pentru ca odata ce ai un c opil viata ta nu iti mai apartine trebuie sa iei hotarari prin prisma ,situatiei respective!Eu am fost in situatie,am plecat ,am crezut ca totul va fi bine,dar ce pacat,am crexcut un copil care poate ma judeca desi eu singura l-am crescut, daca ramai te sacrifici; si plata voastra multa este in ceruri",dar nu pot sa dau un sfat ,nici daca a fost mai bine pentru mine,nici daca copilul, a fost bine...copilul are azi 30 ani si are propria lui familie si poate se gandeste ca nu este cu tatal lui di cauza mea,de aceea spun ,nu stiu cum este mai bine,ganditi-va de zece ori si de abia atunci hotarati soarta uniu copil,ca de fapt la asta se reduce!
garbo257971
Postat pe 8 Iulie 2012 23:28
asa cum spunea cineva aici mai jos: ar trebui sa-l parasiti amindoua! asta nu mi se pare bine deloc! nu stiu cum puteti sa ginditi asa amindoua? eu am ramas singura cu copiii mei(3-doua fete si un baiat) ,pt ca sotul meu sa vina sa munceasca in spania,sa ne asigure un viitor mai bun... si nici nu trecusera 3 luni,ca s-a lipit cu una,si a uitat de tot ce ne lega ,si la fel ,a uitat de copii. ma suna zilnic,la cele mai curioase ore,ma asigura ca ma iubeste ,ca o fi ,ca o pati,dar dormea in bratele celeilalte..cind am aflat,tot cerul mi-a cazut in cap,am suferit enorm,copiii la fel,desi,ei erau cei care ma incurajau sa imi revin... faptul e,ca cealalta(care avea si ea un copil)statea cu el doar pt ca avea bani,nu ca l-ar fi iubit atita!!...dupa doi ani si ceva,cit a stat cu ea ,a divortat de mine(copiii erau marisori deja),credea el,ca va ramine cu ea mereu si se vor casatori,dar,cind el a ramas fara servici,s-a rupt relatia intre ei,asa ca,a cam ramas singurel,fara munca,fara mine(fuseseram casatoriti 26 de ani),fara copii(bine,cu ei mai vb la telefon) si bolnav pe deasupra.. eu mi-am gasit un barbat pe cinste-ma iubeste,ma respecta( atit pe mine cit si pe copii) avem o relatie reusita,si sintem fericiti. si,revin,atunci de ce sa va chinuiti toti? nimic nu se va schimba,doar daca nu o sa faceti un harem,si sa traiti asa pina la adinci batrineti
garbo_5343
Postat pe 9 Iulie 2012 13:11
Bravo tie garbo 5343...numai o femeie curajoasa si care stie ce vrea poate depasi ceea ce ai depasit tu...de-ar fi toate femeile asa ca tine...ar fi atat de bine...pacat de acele femei care stau si se amagesc singure si viseaza cu ochii deskisi...se lasa maltratate si stau cu EL doar penteru copii....nu zic...e bine sa faci tot ce poti pt proprii copii, dar nu sa renunti la tine pentru a le fi lor bine...ei cresc, pleaca...si noi ramanem singure...eu sunt genul de persoana care as face orice sa fiu fericita alaturi de copii mei...daca mie mi-e bine si lor le este...daca eu sufar si ei sufera (doar privindu-ma)!
garbo074951
Postat pe 9 Iulie 2012 13:59
DOAR PENTRU COPIL???????????? MA INDOIESC!!! E LASITATE, E FRICA DE A INFRUNTA ALTE LUCRURI SI E TEAMA DE NOU!!!! TE-AI INVATAT CU CE AI PINA ACUM SI PENTRU A NU PIERDE CONFORTUL PREFERI MINCIUNA !! DEPINDE DE TINE CE VREI SA FACI SI CUM VREI SA TRAIESTI
garbo206643
Postat pe 9 Iulie 2012 14:34
Trebuie sa sti si sa ai puterea de a o lua de la zero...atat pentru binele tau cat si pentru binele copiilor...nu cred ca posti sa stai cu cineva doar din obisnuitnta si iubind pe altcineva...atunci e lasitate
garbo074951
Postat pe 9 Iulie 2012 15:08
Interesant, sunt de acord cu acest punct de vedere, insa eu mai cred un lucru, ca pana la finalul vietii, isi v-a parasii nevasta, poate acum nu este hotarat, dar va asigur ca v-a venii acea clipa, acum copilul nu are decat un an si jumatate , deci.......poate asteapta sa faca copilul 14-16, cand este capabil sa inteleaga. Ruptura s-a produs, nu mai este cale de intoarcere a sentimentelor, si-a inselat sotia, ea stie, credeti ca mai pot fi ca la inceput?
mariana_achim2006
Postat pe 9 Iulie 2012 15:50
Te inseli,scuza-ma...intr-adevar,exista doar cateva cupluri pe pamantcareau pasiune pana la batranete, dar exista...restul,majoritatea,traiesc ceeace ai descris tu...dar din pacate,iubirea e prea rara azi...majoritatea,se obisnuiesc sau...sunt atrasi de instincte materiale sau carnale din pacate...iubirea, e spirituala pe langa carnal...cati sunt spirituali azi?
rebelfire
Postat pe 10 Iulie 2012 01:04
Sta din fals inteleasa "datorie " langa familie.Nu o mai iubeste pe sotie de mult,altfel nu ajungea sa o insele cu tine.Nu te iubeste nici pe tine prea mult,altfel nimic nu-l mai tinea legat acolo,nici un copil.Barbatii n-au instinct patern in intelesul in care exista instinct matern-nici un copil nu-i leaga definitiv de copilul in sine,darmite de femeia care este mama acelui copil!
Se iubeste pe sine .A intrat in dandanaua asta si asteapta sa vada ce reactii aveti voi,cele doua implicate.
Mama copilului,ce sa faca,face ce stie si ea-sa traga de un barbat sa -i pastreze tatal copilului.Nu are prea multe orgolii femeia, are interesul poate material,poate zice "nu am barbat de lasat",poate tine la iluzia sociala a casniciei,sau poate chiar spera ca tipul sa se intoarca in 4 labe la ea,cerand iertare.Vai de biata femeie!N-are nici o sansa cu unu ca el!!
Dar nu de ea este vorba,ci de tine!!!
Iti doresti o viata langa el?Altfel ce sens are intrebarea ta?Intrebi asa ceva doar daca vrei sa validezi niste sentimente...
Inteleg ca aveti relatie in continuare,o ascundeti de ochii tuturor,si esti nesigura de dragostea lui.
Si asa vei fi intotdeuna,pentru ca daca el nu s-a decis in care barca se aseaza acum, cand "valvataile iubirii "pentru tine sunt "mari", nici nu va schimba in viitor ceva,cand va mai trece din amor.
Daca poti mentine relatia aici, la nivelul acesta,SI SA NU TE DOARA CA-I DOAR ATAT,da-i inainte,e constiinta lui in dificultatea de a alege intre tine si copil.E adevarat,vei avea si tu o mica mustrare de constiinta ca l-ai departat de familia lui. Dar iti va trece,daca nu te doare pentru tine,cu atat mai putin te va durea pentru altii.
Daca iti doresti mai mult de la acest barbat,esti pregatita sa ai deziluzii? Sa doresti si sa nu capeti pe masura aceeace astepti?Ai puterea sa suporti suferinta de a sti ca te imparte cu ea?Sau sa te amagesti ca pe tine te doreste si la ea se duce ca la un partener de afaceri-"Casnicia SRL"?Te vei intreba vesnic de ce daca te iubeste nu e cu tine cand treceti prin vreun necaz unul din voi.Caci daca il iubesti lui ii vei spune oful,nu lui barbate-tau. Si daca se va prinde oficialul tau si te va lasa el.?Crezi ca domnul indragostit se va grabi sa te consoleze divortand sa te ia pe tine de nevasta?De ce crezi ca va face atunci ce nu a facut acum?
Eu nu spun sa faci intr-un fel sau altul .Dar numai faptul ca ai pus intrebarea spune multe despre sufletul tau si ce dorinte are el.AI DORINTE VALOROASE.Nu te pretui singura la mai putin decat doresti.Vor trece ani in care te vei minti singura ca esti fericita,nu vei fi, si te vei stima din ce in ce mai putin,tu insuti,ca te-ai evaluat la mai putin decat esti.
DA-TI VALOARE.Tie insuti si da-ti valoare in ochii lui.
garbo_5053
Postat pe 11 Iulie 2012 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma simt ca naiba:-( 28 De la: Luna_in_capricorn 29 Septembrie 2010 19:04
ce parere aveti despre emigrare in canada ? 30 De la: garbo_489443 17 Mai 2018 11:03
mai meritam sau nu ....... 6 De la: narcysa 12 Decembrie 2010 06:20
Minciuni si regrete 9 De la: garbo_428155 14 Februarie 2016 15:42
Cum sa slabesc 15 kg in doua luni? 3 De la: wife 10 Februarie 2010 11:43
Setari Cookie-uri