mancare sanatoasa

Cateva zile de detoxifiere nu mi-ar strica. Eu te intrebam,pt ca am observat ca in ultimul timp nu ma mai atrage carnea de nici un fel.Nu am pofta,pur si simplu.Deci,eu fiind fetita cuminte i dau ce cere....salate,fructe...dar la toastul de la salate nu pot renunta si nici nu am de ce ca imi cade bine .....si daca tot am asa o faza,poate incerc niste retete noi...
Rotty
Postat pe 1 Iunie 2012 13:55
si eu tot cam asa, da' incerc macar citeva zile pe an sa "fac o pauza" si sa bag doar sucuri la greu. Prima zi mi-e foame, a doua deja e ok.
Bine, eu sint oarecum anorexica de felul meu... probabil unui om normal ii e mai greu sa nu manince nimic solid.
quasaria
Postat pe 1 Iunie 2012 14:08
Eu cred ca sunt om normal... Mersic de sfat fug la servici
Rotty
Postat pe 1 Iunie 2012 14:13
spor .
quasaria
Postat pe 1 Iunie 2012 14:18
sucul ala de cartof crud (oribillllll la gust) face minuni si pt stomac. amelioreaza chiar si un ulcer ce se incapataneaza sa raspunda la tratament.
ufishor
Postat pe 1 Iunie 2012 14:23
unii zic ca ar face minuni si in cazuri mai grave, ciroze, etc.... Bine, n-am testat, bucurii d'astea n-am avut....
quasaria
Postat pe 2 Iunie 2012 11:01
altii zic, ca dintr-un cartof un morcov si un mar ....iese un suc grozav si este la fel de bun...pt. tratat "toate alea"..
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 18:30
Io fac suc din sfecl roie cu morcov, are un gust bun. Dar gusturile...:)
Axl_R
Postat pe 3 Iunie 2012 18:39

nu stiu daca poate sa aiba "gust bun" sucul de sfecla...sau de morcovi... in fine, la mine gust bun are ciocolata.... In rest, nimic n-are gust bun - cu sucurile alea de legume ma impac asa, ca medicament... ca trebuie, nu ca imi plac.... Nu-mi plac orice le-as face.
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 20:05
Garbo nu m las s vb.

Am zis gusturile...Io toamna cnd cur sfecla de zahr, o mnnc aa crud. La fel i cartofii...
Pete s nu vd i carne de miel. :P
Axl_R
Postat pe 3 Iunie 2012 20:10
pai , hai da si tu o ciocolata ...X macar ceva bun cu cocoa....ca o fost ziua copilului ...na
sa...l!


...da ce ,tz-o pus botnita ....garbo?.....da-o jos





Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 20:15
Ok, atunci: gusturile nu se discuta. Asa ca dau un kg de cartofi (cruzi! si cu moatze din alea...cum se numesc...) pt 1 kg ciocolata ... cine vrea... shout .
Sfecla n-am.
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 20:29
OK! ;) facem trgu'.

Sfecl am io, mai i rmne...;))
Axl_R
Postat pe 3 Iunie 2012 20:35
ok! Moatzele sint bonus...
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 20:43
Bonusul m-o convins. :)))) Altfel...
Axl_R
Postat pe 3 Iunie 2012 20:53
Bine ca stiu! Sa le pun funditza. Rosie!
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 21:01
mooooama ! ...s-o mutat piata de cruditati la voi? ....aveti si moatze , auzi ....si ....protectia consumatorului, doarme la greu, nu vede ce schimburi se fac aici ..... eu dau ciocolata sanatoasa si voi imi faceti zeama... ...ii sanatoasa stiu ....da bea tu, cu tu ...ca eu ...nu
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 21:06
dap' le faceti si" maimute" cu funda rosie
no / bune acuma....va osteniti degeaba ....lasa ca trimit eu un kg de ciocolata amaruie ....ajunge? ii sanatoasa...daaaa!
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 21:09

ba ...pardon... cartofii mei nu sint "zeama", daaaa....???
Am si bon la ei - si garantie... ma duc acu' si cer si garantia...:-))
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 21:11
laaasa nu te deranja ....ca tot nu vreau cartofi, o fi ei sanatosi si cartofii si sfecla dar nici morcovul si merele mele nu-s bolnave .....si daca le aduceti la mine punem, mana de la mana, le bagam la storcator si iese ....sanatate curata si bem impreuna ....da tu, aduci si ciocolata, fara suparare ....X_X ...da capsune, nu aveti? mie alea i-mi plac si mai mult.
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 21:22
niste capsuni ar fi bune da'ciocolata n-o aduc ca na... strica dieta, daca o scapi in storcator si pe aia?? ... tinem la sanatate....
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 21:33
nu o scap, hai te rog fr. aduci ? ca o pun eu cu mana mea ,nu faci tu nimica ...numa te uiti si servesti haidi ,nu fi rea !....X aduci frisca ...ca merge cu cpsuna,ii buna rau
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 21:40
As putea renunta, cu pistolul la tampla, la orice, numai la dulciuri NU.

Tot citesc pe ici pe colo "inlocuiti prajitura cu un mar". Hai, nu zau?! :)))
Anubis
Postat pe 3 Iunie 2012 21:44
eu cre' ca nu se pupa ceva... cioco cu frisca, cu capsuni si cu sfecla si cartofi.... O fi ok? Sau's din alt film legumele alea?

Anubis, da-o naibii de prajitura, ca aia e coca... choco mousse sa traiasca.... :-)) Hai, si inghetata.
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 21:56
no, eu zaceam sa enumeram cat mai multe legume si fructe si inventam noi o reteta TARE ....si le-o servim la toti ,chiar si de curiozitate ....dar naturala sa iasa si daca se poate cat mai in NATURA.....
Pai ce, bucataria Chineza lucreaza numa' dupa statistici?.....no!
numa' dupa gustul omului ....asa ca, noi ce-avem sa nu procedam la fel,alt fel....ha?



Da de ce nu zice: "inlocuiti prajitura cu o partida de sex"? ....da, tre sa vina Mahmet Oz...sa ne spuna ca ciocolata consumata in cantitate moderata face bine la tate'....ete na, ce tu nu stiai asta?
vrei mere ,mananca mere bre! vrei sex ,fa sex....si rez. problema.
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 22:10
nope...bucataria chineza improvizeaza... mai o sfecla, mai o frisca... mai admira un pic natura... si uite ce bine le merge, ce multi chinezi sint...:-)) ...nu pare sa moara vreunu'

Unde e Rotty' acu sa vada ce am facut cu postu' ei...:-))))
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 22:17
da fa-ma sa'ntzaleg: Rotty ii bucatare X ii in china cu bucatareaua?
da tu, manaci orez?
Fss_ssu
Postat pe 4 Iunie 2012 12:45
Doamne....ce "bunatati" am ratat.... ...mai ales sfecla cu ciocolata ....m-am dezintoxicat numai citind....
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 19:43
.....Si nu vreau orez... ....sa fac ochii ca si chinezii ?
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 20:43
Minteni fac plcinte cu brnz i urd. Vrei cu sau fr mrar?

Dac preferi sfecla, teleportez...juma hectar ajunge?
Axl_R
Postat pe 4 Iunie 2012 21:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Terapii Naturiste-Promotie 2 De la: anamariatoma 16 Mai 2012 17:51
implant dentar 657 RON oferta Fund Deal si Green Dental 4 De la: Thor_again 17 Martie 2011 12:17
Cine vrea sa ajute un om sa faca ce il rog eu mai jos...:D 1 De la: andyna 14 Iunie 2010 17:09
CUM S IERTM .. 81 De la: cretz0oolina 14 Aprilie 2010 16:44
ce sa mananc pe zi ca sa slabesc sau sa nu ma ingras 7 De la: garbo_7980 14 Noiembrie 2012 19:51
Setari Cookie-uri