timpul...ce ati face daca ati putea da timpul inapoi...

daca un om este in postura de victima pt ca a intalnit un om cu un caracter mai puternic decat el nu inseamna ca omul in postura de victima este un om bun...
toti oamenii gandesc la fel,,sunt la fel distrugatori...nu inteleg de ce se vad buni,,,atunci cand sunt in postura de victima...asa patesti daca faci rau si nu ai credinta si iti vezi de treburile tale sa nu faci rau nimanui
ingerasulluptator
Postat pe 26 Ianuarie 2012 22:12
he he...as deveni mama omida si as face o multume de bani. Iti dai seama ce ar insemna sa dai timpul inapoi si sa stii SIGUR ce e peste 2 saptamini? :-))))
quasaria
Postat pe 5 Februarie 2012 21:59
irinooka e oracolul forumului, Q...
:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 5 Februarie 2012 22:03
De la: ingerasulluptator, la data 2012-01-26 22:12:09daca un om este in postura de victima pt ca a intalnit un om cu un caracter mai puternic decat el nu inseamna ca omul in postura de victima este un om bun...
toti oamenii gandesc la fel,,sunt la fel distrugatori...nu inteleg de ce se vad buni,,,atunci cand sunt in postura de victima...asa patesti daca faci rau si nu ai credinta si iti vezi de treburile tale sa nu faci rau nimanui
...pe un alt topc spuneai: "fiecare e bun in felul lui"....acum te-ai sucit?......cred ca ma las de schi si m-apuc de box!
garbo225639
Postat pe 9 Februarie 2012 16:33
'traiim" ? Nu m-as naste ca sa nu stiu citi analfabeti sint contemporani cu mine !
edith_ildiko
Postat pe 11 Februarie 2012 03:32
Ei bine , sa dam timpul inapoi este fizic realizabil , posibil , coar pentru sisteme izolate de mici dimensiuni , problema e ca sa dam timpul inapoi pentru un univers infinit , asta pare imposibil ... , dar cine stie , poate ca va exista cineva sa poate si acel lucru . Daca totusi s-ar pute , mi-as schimba dor perechea de sosete putin transpitata cu alta uscata , stiu ca asta nu vaafecta prea mult nimic , dat macar asa nu te mai simti ud .
Fiind curios, acum 2 ani , am incercat sa dau timpul inapoi doar pentru un pai de iarba putin verde . L-am ars cu lupa pana a devenit scrum , apoi am asteptat sa treaca 2 minute , am adaugat un fir lichid din bioenergie si l-am ars din nou cu lupa incepand din partea de unde am ars ultima data si mergand spre partea unde am ars prima daa . Am fost surprins , a aparut un fum verde cu lumini violete asa scantei si a aparut condens pe langa scanetei a intrat in taciune si a fost aspiata apa , s-a refacut frunza , a devenit uscata nearsa , apoi a aparut o lumina galbena argintie si a refacut din frunza uscata o frunza verde . Acum nu sti exact ce s-a intamplat , eu doar vedeam , deci trecea timpul , dar reactiile chimice deveneau reversibile . In mod normal unele reactii chimicesunt reversibile cum e CO2+H2O , dar sunt multe reactii chimice ce nu ar trebui sa fie reversibile ,dar totusi , acea bioenergie facut toate reactiile reversibile . Nu am inteles pra bine fenomenul si am zis , hei , cum ar fi sa dam timpul inapoi pentru un sistem mai mare , ar fi la fel ca si ininte , numai ca restul sistemului unde nu am da timpul inapoi va continua sa mearga in viitor . Nu cred ca are sens sa calatorim in trecut , orice am schimba nu ne va face deloc viata prea buna , tocmai ca orice am face oamenii inca sunt prea rai , nici pe ei nu se suporta . Am auzit ca au existat oameni ce au calatorit in timp ,eu nu ii cred , inca nu ma testat decat cu frunze , mai e pana testez pe oameni , cu greu putem gasi un mort ce il incinereaza si apoi ca familia sa-si doreasca sa il refaca iar om viu .. rar gasim , asta pentru ca odata mort , toti il vor mort ca a fost om rau ... :)
Ilie_Aurel
Postat pe 11 Februarie 2012 05:21
daca as putea da timpul inapoi as salva viata copilului care l-am omorat!!!!!!!!
garbo228852
Postat pe 11 Februarie 2012 08:23
Ce intrebare Iri..............fiecare dintre noi au schimba cate ceva daca s-ar putea intoarce in trecut si mai ales cu mintea de acum!
garbo236670
Postat pe 11 Februarie 2012 08:25
Buna dimineata! Eu n as schimba nimic! Sunt multumita cu ceea ce a fost si ce am! Pentru ca am reusit sa am
***Prieteni fantastici,o viata linistita si fericita, Am multe amintiri minunate pe care nu le as schimba,niciodata, pentru mai putine fire de par alb! Asa ca fiecare din voi traiti clipa! Nu regretati nimic! Daca pana n 40 ani regretati ca n ati fost sufiecient de intimi **unii** atunci la 70 ce veti zice??!! Sa va iubiti mereu unii pe altii!!
Jojolin
Postat pe 11 Februarie 2012 08:26
Buna intrebare.....cred ca daca ne uitam in trecut ar trebui sa vedem ca atunci am facut exact ce a trebuit ,,pentru ca atunci noi nu eram pregatiti sa gandim altfel si nici sa luam alte decizi...cred ca trecutul trebuie vazut ca o parte din viata in care tot ceea ce ai facut a fost foarte bine ..asta bineinteles daca au fost decizile proprii..nu trebuie sa regretam nimic in viata ,,trebuie sa ne asum-am si sa fim fericiti cu tot ceea ce facem....
liviacenan
Postat pe 11 Februarie 2012 09:18
DdACA AS PUTEA DA TIMPUL INAPOI.............MI-AS MAI TRAI ODATA COPILARIA, LA O INTENSITATE MAI MARE.....AS PETRECE MAI MULT TIMP CU PRIETENII SI AS INVATA SA FIU UN ALT OM, UN OM PUTERNIC.....SI MULTE ALTELE..............DAR DIN PACATE TIMPUL NU SE MAI INTOARCE.....VA MULTUMESC
garbo249654
Postat pe 11 Februarie 2012 09:42
http://www.youtube.com/watch?v=f0UzV2Q6HKU
Axl_22
Postat pe 11 Februarie 2012 09:45
M-as gandi mai mult la mine si mai putin la altii.Unii sunt facuti sa dea , si altii sa ceara , fac parte din din prima categorie .e prea tarziu sa ma schimb.o zi buna si o viata fericita ptr toata lumea
garbo032261
Postat pe 11 Februarie 2012 10:07
Dac m gndesc bine, dau pt c e vb (i) de mine. Cu ct dai mai mult, ai i mai mult. Sunt sigur c m nelegi.

Timpul nu se ntoarce, deci carpe diem.
Axl_22
Postat pe 11 Februarie 2012 10:15
.Regret ca nu am fost nemoralista...Nu mi-a folosit la nimic sa fiu o femeie normala..Cu gandul la sot,la familie,la copii...Ai dreptate , sunt una din cei care regreta ca nu a fost mai obraznica...Trebuia sa ma fii bucurat altfel de greseli,nu tot sa caut sa fiu perfecta,mai ales ptr.altii.Desi mi-am vazut de viata am avut mereu dusmani si situatii absurde din care mi se parea ca nu mai ies.Ca am fost normala nu m-a ajutat nici macar sa obtin dragostea sotului meu..Macar ma bucuram si eu de aventuri,dar nu! Eu am tinut linia cumpatarii si am ramas doar cu buza umflata .Sfatuiesc ceva pe toate femeile de toate varstele...SA SE IUBEASCA MAI MULT!!!SI SA NU_SI REFUZE NIMIC!!!Ca trece vremea si se trezesc batrane de vreme si de griji si apoi le lasa barbatul ptr.care s-au fidelizat o viata intreaga, pentru o prospatura de fata...Eu nu sunt batrana inca dar regret deja ca nu am facut si greseli...Urasc ca am fost buna si harnica...Nu a contat nici ptr.mama nici ptr.tata Si pe nimeni nu a interesat SINGURATATEA MEA IN DOI!!!Iar sotului nu-i poti da in cap sa-l obligi sa comunice.Daca ma-sa la crescut prost...Cum naiba sa-l convingi,,Cand barurile sunt mai atractive decat pielea mea goala..Atunci da mi se pare un regret enorm ca m-am maritat si ca i-am daruit un copil frumos si destept..Ca nu doar mie imi zice mama ci si lui ii zice tata si-l v-a sterge la fund daca ii v-a fi greu cand v-a fi batran si ursuz.DA...Am un regret ca Nu m-am nascut barbat sa pot si eu umili,fara sa fiu condamnat*Ca da in Romania a fi barbat inseamna a fi rege la care trebuie sa te inchini si suspini..Si mai regret ca m-am nascut in Romania Unde fetele se vand sau sunt vandute ca de aici ce castiga ea putin nu conteaza,ci trebuie sa castige mult si la urma sa ia si pumni in cap...Si lista e lunga..Dar peste toate sa stiti ca in ciuda realitatii pe care o scriu acum sunt o persoana hiperactiva si glumeata in viata de zi cu zi si putin banuie cat sufar eu..DE aia imi permit a scrie aici asa mai spun si eu ce se ascunde sub masca ce trebuie sa o port zilnic ca sa nu fiu luata peste picior sau in ras..
dark_angel
Postat pe 11 Februarie 2012 10:34
Eu...daca as putea da timpul inapoi, mi-as dori sa fie azi 18 iunie 2011. Si sa mearga timpul de pe 18.06.2011 in continuare. Asa mi-as putea repara greseala pe care-am facut-o atunci. De fapt 2 greseli si destul de grave care m-au costat scump.
Good_Boy
Postat pe 11 Februarie 2012 10:44
Dark angel,tot respectul pt tine!Daca ai reusit sa treci peste toate si ai puterea sa zambesti,esti TARE!
Ce-i cu INGERASUL LUPTATOR???asa e el de obicei??? E filozof,psiholog sau "DUS'?
kudika085454
Postat pe 11 Februarie 2012 11:13
As pleca cit mai repede in mijlocul civilizatiei in cazul in care am descoperit ca exista.
aicha_2008
Postat pe 11 Februarie 2012 11:13
DACA AS PUTEA DA TIMPUL INAPOI MACAR PENTRU O SECUNDA AS SCHIMBA MULTE GRESELI PE CARE LE-AM FACUT DIN NEASCULTARE , SI CARE MI-AU MARCAT VIATA . SE SPUNE CA TRECUTUL E TRECUT , SI CA DOAR PREZENTUL SI VIITORUL CONTEAZA , NU ESTE ADEVARAT . UNEORI TRECUTUL TE POATE URMARI TOATA VIATA , SI ITI POATE SCHIMBA VIITORUL RADICAL , DACA ATUNCI CAND TREBUIA SA ASCULTI NU AI FACUT-O
garbo253810
Postat pe 11 Februarie 2012 12:40
daca as putea da timpul inapoi as face tot ce fac acum ,ba chiar as propune celor ce tiparesc bacnotele,sa schimbe "fotografiile" de pe ele ca sunt prea manjite de mainile nespalate ale multora si nu se merita......(si) daca tot as putea schimba ceva as invata si sa scriu sa nu-l mai supar pe amicul ge_.....(si) pe tine Iry te ca ai pus intrebarea. O duminica placuta la toti!
garbo225639
Postat pe 11 Februarie 2012 13:18
Daca as putea da timpul inapoi, banuiesc cu bagheta magica, as face tot posibilul sa nu ma mai nasc. Sa las cocul vacant sa se nasca altul care sa traiasca zilele astea.
machiajtatuaj
Postat pe 11 Februarie 2012 13:43

Ce-i cu INGERASUL LUPTATOR???asa e el de obicei??? E filozof,psiholog sau "DUS'? [/quote] ii socio-teo-blagoslov .
garbo225639
Postat pe 11 Februarie 2012 14:07
Ce as face eu daca as putea sa dau timpul ianapoi? cred ca in primul rand m-as schimba pe mine si poate as alege sa fac altceva in viata pentru ca acum la 44 de ani am convingerea ca nu am facut nimic cum trebuia in viata mea si stiu ca este tarziu sa mai schimb ceva. Viata mea a trecut fara sa realizez nimic bun . NU FACETI CA MINE TRAITIVA VIATA SI IN PRIMUL RAND RESPECTATIVA VOI INATAI CA APOI SA VA RESPECTE ALTII.Cand este prea tarziu sa mai faci ceva totul se naruie in jurul tau
garbo174567
Postat pe 11 Februarie 2012 14:09
De la: free4woman, la data 2012-01-21 23:35:08ptiu... a naibi intrebare! cum draq se face ca toti ar face numai lucruri asa zis morale...
care ar spune ca ar chiuli mai mult de la scoala, sa sa nu vb de sex....ca timpul trece si ...placerile se pierd.... lupi moralisti... multi sfatuitori ar face dar dar..ups...nu fac nimic,,, doar de lamenteaza si sunt buni sfatuitori pt altii ca pt ei nu stiu ce sa faca...
"aaaa, e greu ma si nu se poate" "aaaa pe mine nu ma integ parintii...e greeeeu"
stiu ca iar nu am dreptate!
nici eu nu cred asta!

da...si ca tot ziceai de sex...;) regret ca nu mi-am inselat sotu' ;)))))) si cand ma gandesc ca merita asta...dar am crezut ca mai am o viata pt a o putea face ;)
garbo257891
Postat pe 11 Februarie 2012 14:14
Daca as putea sa dau timpul inapoi as incerca doar sa schimb cate ceva la cei din jur, poate si la mine dar foarte putin!
garbo019335
Postat pe 11 Februarie 2012 15:03
sa dau timpul inapoi ,acum nu-mi doresc ,poate ceea ce sunt azi,e rezultatul a ceea ce s-aintamplat in fiecare secunda din viata mea si-mi place ce sunt si cum sunt acum,imi doresc sa traiesc ,sa am putere sa-mi realizez ce mi-am propus


i cu acel smerit surs,
Cu acea blnd fa,
S faci din viaa mea un vis,
Din visul meu o via.M.E.
sunsset
Postat pe 11 Februarie 2012 15:57
De la: sunsset, la data 2012-02-11 15:57:16 sa dau timpul inapoi ,acum nu-mi doresc ,poate ceea ce sunt azi,e rezultatul a ceea ce s-aintamplat in fiecare secunda din viata mea si-mi place ce sunt si cum sunt acum,imi doresc sa traiesc ,sa am putere sa-mi realizez ce mi-am propus


i cu acel smerit surs,
Cu acea blnd fa,
S faci din viaa mea un vis,
Din visul meu o via.M.E.
Fruntea sus, pieptul inainte si urechile astupate ( la negativ) !
garbo225639
Postat pe 11 Februarie 2012 16:22
De la: edith_ildiko, la data 2012-02-11 03:32:00'traiim" ? Nu m-as naste ca sa nu stiu citi analfabeti sint contemporani cu mine !
ai terminat RECENSAMANTUL? O seara minunata sa ai!
garbo225639
Postat pe 11 Februarie 2012 16:25
de-as putea...n-as da timpul inapoi.
eladaela
Postat pe 11 Februarie 2012 16:59
Hy...
Intr-adevar folosim expresia "mintea de acum si anii de atunci", dar am ajuns la concluzia ca important este sa iti dai seama ce iti doresti, ce te nemultumeste...si pentru ca timpul nu il putem da inapoi, este foarte bine sa facem acum.Niciodata nu e prea tarziu pentru ceea ce ne dorim
Asa ca....sa nu ne mai gandim la asta si sa actionam asa cum ne simtim impliniti!
lumys
Postat pe 11 Februarie 2012 17:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sotul meu a incercat sa abuzeze de fiica mea. Sa il iert? 770 De la: anakin 5 Martie 2010 17:28
Mi-e rudine sa le spun prietenelor ca mi-am cunoscut partenerul pe internet 88 De la: Ioana007 3 Mai 2009 07:26
l-am inselat, am luat gonoree 33 De la: tutankhamon 12 Februarie 2010 21:33
Cum sa resuscitez relatia? 75 De la: dafffne 17 Februarie 2009 15:57
Nu vreau sa facem sex in trei 310 De la: prometeus_wife 8 Mai 2009 00:09
Setari Cookie-uri