SE FACE NUNTA - vreau si eu info

salutare tuturor..
ma pregatesc de nunta! nu eu, ci sora mea
se va intampla anul ce vine, dar cum sunt bridesmaid,
vreau sa o ajut cat pot..
asadar, daca ma poate ajuta cineva cu informatii legate de
1) MUZICA
2) BUCHETUL MIRESEI
3) INVITATII
4) ROCHII DE BRIDESMAID
5) TORTURI
sau orice alte detalii..

am cautat pe net, dar vreau si eu sa stiu din surse personale, parerea voastra..si povesti.
sper ca acest subiect va va atrage atentia prin explozia mea de optimism pt aceasta nunta

Neghinitza
Postat pe 9 Octombrie 2008 13:45
Comercializez si distribui elemente de imbinare pentru timplarie din PVC/AL/LEMN/PAL si CONSTRUCTII... suruburi piulite saibe dibluri ancore fixare nituri si popnituri etc"...Preturi fara concurenta..!!!.... pentru informatii suplimentare puteti suna la nr:0732430182....de luni pina vineri orele 07-18:30

Postat pe 10 Octombrie 2008 22:21
Sa stii ca nunta iti da batai de cap.Si eu fac nunta anul viitor,si deja incep sa alerg de colo colo.Acuma nuj ce sa-ti spun,mai bine te interesezi de toate din surse sigure de la magazine si nu de pe net.Eu asa fac,chiar luna asta vrem sa ne cumparam verighetele,sa ne comandam invitatiile,sa vedem de rochie si de costum.Importanat este sa nu lase pe ultimul moment,are timp de pe acum sa se ocupe de toate.Vor fi destule emotii atunci si fara chestii din astea.
Felicitari si Casa de piatra
alyce
Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:42
Inainte de orice trebuie sa tii cont de faptul ca peste ani si ani, in afara de amintiri, nu vei ramine decit cu sotul, verighetele, certificatul si fotografiile. Filmarea pe caseta sau DVD poate sau nu sa reziste trecerii timpului, ceea ce vei avea sigur vor fi albumele de fotografii.
Muzica: Nimic nu se compara cu o formatie care sa cinte " live". Daca mai cinta si bine, norocul tau. Colinda restaurantele simbata si duminica, pe la 21.00-22.00 ca sa-ti faci o parere. Sigur nu te da nimeni afara daca intri 10 min. in fiecare restaurant, sa asculti formatiile. Sau poate ai timp sa vizionezi inregistrari de la alte nunti... Poti vedea diferite aranjamente pentru mese si sali, diferite" ritualuri" de furat mirese, modele de tort etc.si , bineinteles, sa asculti muzica. Dar o formatie poate mai usor si mai placut sa acopere timpii 'morti" de pe parcursul unei nunti, lasindu-le invitatilor timp pentru odihna, nu numai pentru dans. Un calculator va cinta continuu, indiferent de dj, asa ca daca invitatii sunt mari iubitori de dans, nu vor mai apuca sa se bucure si de bucate, la jumatatea nuntii vor fi deja obositi si transpirati, poate chiar flaminzi, si se vor retrage pe la casele lor, desi stradania mirilor va fi fost maxima... Depinde de fondurile alocate si de pretentii. Recomand cu caldura ca pe parcursul perioadei in care sosesc invitatii la restaurant, un pianist ( la un pian adevarat, din lemn ) sa interpreteze ceva de cafe-concert...
Biserica: sa fie luminoasa, mare si frumoasa, dar mai ales sa aiba o gradina frumoasa. Nu incapatoare, cit generoasa cu spatiul de linga altar, ca sa aiba loc preotii ( daca sunt mai multi ), fotografii, cameramanii, sa nu se incurce unii pe altii in timpul ceremoniei. Si aici, un cor de studenti la teologie sau chiar unii profesionisti ( un grup coral ) ar prinde bine.


Cam atit deocamdata. Rochia, costumul ginerelui, ale nasilor, meniurile, torturile, obiceiurile, intr-un numar viitor.

Postat pe 11 Noiembrie 2008 11:41
Alyce, vezi ca o sa fie targul de nunti prin februarie, daca vrei sa iti iei rochita de acolo si nu ai gasit inca pe site-uri sau magazine!

oltenasule, multumesc mult de tot pt replay si pt detalii!!!

in cele din urma, locatia pt local s-a gasit! :D
acum se cauta cineva sa cante muzica live, eventual cover'uri diferitelor formatii, insa e mai greu, ca s-a gasit pana acum numai genu ala de lautari cu alaiul dupa ei care se vand la pachet..
so... still searching :D
la fel si pt verighete..
iar rochia de mireasa si costum, o sa urmeze in februarie targul de nunti, din cate am inteles, si acolo o sa gasim mai multe lucruri..
la fel si rochita mea de domnisoara de onoare (hehehehe)
o sa mai am nevoie de un cavaler!
sa'l gasim pana in octombrie 2009


Neghinitza
Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:14
cred ca cele mai bune informatii ai sa le obtii de la cunoscuti
fluturasalb85
Postat pe 12 Noiembrie 2008 11:55
Imi spui te rog unde este targul? eu sunt din Oradea. Acum incep si eu sa caut rochie,dar cam greu.
Cea mai importanta este sala, pe urma muzica,acum depinde de gustul tuturor. Eu la nunta o sa am o formatie de muzica ,gen manele (noua ne plac manelele,dar numai alea bune) si o sa mai vina un prieten cu calculator,un mic dj. Noi avem noroc ca am rezolvat deja si cu sala si cu muzica ( si cei din formatie sunt prieteni cu noi ).
Cu rochia este ceva problema ca nu prea gasesc,mie nu'mi trebe rocchii de culoare crem sau alte culori,mie imi place alb imaculat din saten fara voaluri. Noi vrem ca din timp sa le rezolvam pe toate,acum cautam fotograful,aici este ceva problema.
Chestiile mari se rezolva,dar pentru nunta sunt o gramada de lucruri marunte care iti dau bataie de cap.Oricum fiecare mireasa viseaza la nunta perfecta, ceea ce este foarte greu, important este ca invitatii sa se simta bine si mirii de asemenea.Eu asa zic.
alyce
Postat pe 12 Noiembrie 2008 20:21
asa e alyce. :)
multa bafta si noroc in gasirea celor ce trebuie pt o nunta asa cum ai visat dintotdeauna!!!

sa stii ca targul pt miresici o sa fie prin februarie, in Bucuresti,
locatia si data exacta inca nu e confirmata.
cand o sa aflu, o sa postez aici!
Neghinitza
Postat pe 13 Noiembrie 2008 15:07
buna,
sa nu crezi ca vreau sa fac reclama dar eu chiar cunosc o firma care organizeaza nunti super frumoase si plus la asta nu au preturi prea mari. Directoarea firmei este proaspat casatorita, cei care i-au aranjat nunta iau luat super mult asa ca ajurat ca-si v deschide o firma si va ajuta tinerii cu preturi accesibile
leahu
Postat pe 25 Noiembrie 2008 22:16
Eu am cununat anul trecut si fini mei au organizat nunta cu cei de la emmerad weding si afost totul super
mariasuta12
Postat pe 5 Ianuarie 2009 16:48
e targ de nunti in Bucuresti la Romexpo, pavilioanele 14 si 15, pe 30-31 ianuarie si 1 februarie 2009
nikolle22_1983
Postat pe 16 Ianuarie 2009 08:35
SI EU VOI AVEA NUNTA LA ANUL, AM ALES UN LOC CEVA MAI INDEPARTAT - HANU' ANCUTEI- AL LUI MIHAIL SADOVEANU. Vrem o nunta traditionala cu tematica rustica etc..si cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu sora ta ce tema vrea la nunta...ce culoare vrea sa predomine...sa vezi care e stilul ei...si apoi restul le gasesti ff usor :)

Sora mea nu e langa mine acum, dar va fi la nunta:) si de departe ma suna ma intreaba de toate detaliile la care eu nu m-as fi gandit si ma ajuta sa imi clarfic multe din problemele legate de nunta. Bugetul nuntii este iarasi o chestiune pe care o poti discuta cu ea pentru ca vei sti astfel la ce fel de nunta se asteapta.

A si sa nu uitam....sa faceti impreuna in familie lista de invitati! Sa nu uitati pe careva:)

Din inima va urez o nunta frumoasa si o viata implinita dupa!

Gina
gina_boiculese
Postat pe 16 Ianuarie 2009 12:33
Casa de Piatra tuturor celor care vor avea nunta anul acesta!
Eu am avut nunta in iunie 2008 si pot de declar cu mana pe suflet ca a fost superb!
Am inceput pregatirile din ianuarie 2008, asa ca am avut timp sa le pregatim pe toate. Cel mai important lucru a fost faptul ca eu si sotul meu am facut totul asa cum ne-am dorit, asa cum ne-a placut, din buget propriu, fara ajutoare si "pareri". Ne-am ales dj-ul (care a fost super reusind sa tina nuntasii pana la 7 dimineata), aranjamentele pentru local (de care s-a ocupat o firma gasita pe net), tortul (facut de Tip Top si vreau sa spun doar atat: Jos palaria ), invitatiile (atentie: gasiti pe net firme care fac invitatii iar cardurile de masa si cele de confirmare sunt gratis); verighetele (mai bine le luati din magazin facute la comanda decat de pe la Targuri unde pretul e mult mai mare);despre meniu, cel mai important, trebuie discutat cu cei de la restaurant ce ofera ei si in ce cantitate (sa nu aveti surpriza ca se termina nu stiu ce si platiti de va uscati de la barul lor);plasarea invitatilor la mese afost destul de simpla: cei tineri intr-o parte cei in varsta in alta parte. Si nu uitati de matusa Tamara care trebuie sa stea langa masa voastra :)!
In rest toate in ordinea numerelor de pe tricou ! Petrecere frumoasa si sa va iubiti vesnic!
Alexandra09
Postat pe 17 Ianuarie 2009 19:51
fetelor,

http://www4.targuldenunti.ro/

SI

Calendar Targuri de Nunti in 2009

Expomariage Bucuresti - pentru detalii intra pe www.organizaredeevenimente.ro
16-18 ianuarie - Palatul Parlamentului

Targul de Nunti ELLE Mariaj 2009 -pentru detalii intra pe www.organizaredeevenimente.ro
23-25 ianuarie - World Trade Center Bucharest

Expomariage Cluj Napoca -pentru detalii intra pe www.organizaredeevenimente.ro
23-25 ianuarie - Casa de Cultura a Studentilor

Expozitia Nunta la Palat - Cluj Napoca -pentru detalii intra pe www.organizaredeevenimente.ro
23-25 ianuarie - Muzeul de Arta (langa Hotel Melody)

Salonul Mireselor Cluj -pentru detalii intra pe www.organizaredeevenimente.ro
25-27 ianuarie - Complexul Expo Transilvania

Expo Ideal Mariaj Bucuresti -pentru detalii intra pe www.organizaredeevenimente.ro
30 ian. - 1 feb - Complexul Romexpo, pavilionul 14-15

Targ de Nunti in Arad - pentru detalii intra pe www.organizaredeevenimente.ro
30 ian. - 1 feb - Filarmonica de Stat

Petreceri de Vis - Arad - pentru detalii intra pe www.organizaredeevenimente.ro
6 feb - 8 feb - Expo Arad

Expozitia Nunta la Palat - Targu Mures - pentru detalii intra pe www.organizaredeevenimente.ro
6 feb - 8 feb - Hotel President

Targ de Nunti- Timisoara - pentru detalii intra pe www.organizaredeevenimente.ro
7 feb - 8 feb - Casa Tineretului

Expomariage Iasi - pentru detalii intra pe www.organizaredeevenimente.ro
27-28 februarie, 1 martie - Centrul de Conferite Providenta

Pentru orice alte informatii Echipa OrganizareDeEvenimente,ro va sta la dispozitie.

http://www.organizaredeevenimente.ro
Neghinitza
Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:27
si eu am nunta anul acesta , in sept 2009
cinezee
Postat pe 20 Ianuarie 2009 11:45
eu anul acesta in vara august am nunta cu sotul meu noi locuim in spania `rochia de mireasa am cumparato de aici si restul mi le pregatesc in romania
mykaela29
Postat pe 11 Februarie 2009 15:36
deci fetelor, in ce stadiu sunteti???

ce ati rezolvat pana acum??
ce mai aveti??



astept vesti din partea voastra!!

Neghinitza
Postat pe 12 Februarie 2009 17:36
Buna fetelor!Si eu am nunta anul acesta in mai.Am deja aproape totul organizat.Sunt super fericita , doar prajituri nu stiu inca de unde sa imi comand....dar am niste emotii...am tot felul de vise ciudate....
joli
Postat pe 23 Februarie 2009 10:11
Buna !am si eu o nunta ,fratele sotului ,nu stiu cat se pune pe masa poate cineva sa-mi spuna/?Noi nu am mai fost de mult la o nunta si nici nu suntem acasa(Romania)
Ce suma ar trebui un frate s apuna?meniul 150 ron
paulast
Postat pe 31 Martie 2009 15:42
salutare paulast,

pot sa iti spun ca trebuie sa pui (evident) mai mult decat meniul la masa. avand in vedere ca e si nunta fratelui tau, poti pune bani alaturi de familie (cum fac eu, din moment ce suntem "in familie", cu mama si tata, fara boyfriend), si un cadou suficient.
in cazu meu, la nunta surorii mele, fiind f legata de ea, cred ca, cadoul meu o sa fie un cameraman pe care o sa'l angajez eu, desi ma gandeam la o trupa (initial mi'ar fi placut sa ii fac o super surpriza aducandu'i pe DIRECTIA 5, dar cer in jur de 4500 de E.... so... caut ceva mai ieftin (si bun) hahhahaha..

am primit niste oferte ale cantaretilor, de la muzica populara, la usoara, la hip hop, comercial, ORICE gen, asadar, pt cei interesati, be free to contact me sau intrebati aici pe forum si va voi raspunde.

revenind la subiect, paula, daca te duci cu sotul/prietenul tau poti pune 150 (meniu) + inca 300 lei....
cam cat te lasa inima, la urma urmei, e fratele tau :-)

Neghinitza
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:23
voua fetelor cum va mai merge??????

are nevoie cineva de ceva?? consiliere matrimoniale, idei de cadouri, ajutor in alegerea detaliilor, etc-uri???????

ofer tot ce'mi cereti contra cost evident, discutabil evident!


fiind nunta surorii mele acush, am orice detaliu aveti nevoie, si orice informatie cereti!

SUCCES!
Neghinitza
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:26
Dai si chitanta?
Micass
Postat pe 1 Aprilie 2009 21:25
Si eu voi avea nunta in acest an ! mai precis pe 12.09.2009. Am emotii de nu va pot spune, dar eu m-am documentat de pe net de anul trecut ( 2008) de cand am inceput sa " banuiesc " ce va urma si sa stiti ca mi-am c-am aranjat aproape fiecare detaliu despre cum as vrea sa arate la cum sa se termine . Daca va pot ajuta cu ceva .... cu mare drag

Postat pe 2 Aprilie 2009 22:12
pai cum stai tu cu pregatirile

eu am cam terminat totul , doamnee ce a trecut timpulll , mai am 3 luni si ceva
cinezee
Postat pe 12 Mai 2009 12:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce se intampla 3 De la: mielutza 24 Aprilie 2009 13:59
Relatie cu un barbat divortat 56 De la: laura72 30 Iunie 2010 21:05
Nu mai stiu ce inseamna dragostea 11 De la: scrichy 10 Mai 2009 14:17
Copilul altuia sa devina copilul lui? 7 De la: garbo001220 10 Mai 2009 17:17
aventura fara sex 62 De la: garbo008875 21 August 2009 11:14
Setari Cookie-uri