el mai tanar decat mine

De la: dor72_, la data 2012-01-04 15:33:56eu cred ca daca ar fi avut vreo ...inclinatie, ar fi sarit pe tine de mult....
complimentele pe care ti le face, sunt cele obisnuite, complezenta impusa de etica profesionala....
doar n-o sa te jigneasca, nu? indiferent cum ai arata
si apoi, nu am inteles daca esti intr-o relatie sau esti singura....
daca esti singura, e normal sa fii sensibila la unele amabilitati si sa exagerezi in interpretari
eu zic sa iti ocupi mintea cu alte lucruri, nu visand la cai verzi pe pereti

asa e,incearca sa vezi lucrurile clar
japan
Postat pe 29 Ianuarie 2012 21:17
De la: andy1972, la data 2012-01-26 17:07:22Da, intr-adevar socoteala e buna, el 31 eu 39........va multumesc oricum pentru pareri.Chiar daca nu e nimic mai clar decat la inceput, macar m-am mai destins............incerc sa vad partea plina a paharului..........sunt inca atragatoare si inca mai am sanse ''pe piata'', cum ar spune fiica mea, deci mai am sanse sa-mi gasesc pe cineva pentru sufletul meu si nu voi muri singura si ''nelinistita''. Pentru mine este prima experienta de genul acesta si de aceea am cerut o parere, cum mi-a spus un doctor o data :''in viata unei femei sunt multe lucruri pe care le face pentru prima data'' sau cum ar spune altii: '' never say never''.

super...,,pe piata"....
japan
Postat pe 29 Ianuarie 2012 21:21
Merita ! Why not , vorba englezului
garbo115744
Postat pe 30 Ianuarie 2012 10:30
Eu -am o buna prietena care s-a casatorit cu un tip cu 7 ani mai tanat . Sunt foarte fericiti, lasand de-o-parte toate barfele si toate prejudecatile celor din comunitate .Nu au pus mare pret nici pe sfaturile familiilor iar acum sunt f. fericiti In cazul in care unul din voi ar fi casatorit te-as sfatui sa renunti sa nu provoci durere! Altfel , merita sa incerci ! SUCCES!
bajanviorica
Postat pe 30 Ianuarie 2012 15:07
buna sint un tata cu doi copi care ia parasit mama lor si nici nui cauta ce ziceti ce inima poate sa aiba ca o mama sasi paraseasca copii care ia ar trebui sa stea tot timpul linga ei oare o mai putem nu mi mama
petrisorpp
Postat pe 30 Ianuarie 2012 15:22
petrisor, ce rost are sa purcedem acum la o analiza psiho-morala a mamei? daca ai de gand sa-ti petreci toata viata intrebandu-te si intreband in stanga si in dreapta ce fel de mama poate face asemenea lucru, mi-e teama ca n-ai sa ajungi la nicio concluzie multumitoare si e si ineficient.
mai bine ocupa-te de ei cum poti mai bine, fiindu-le alaturi si incercand sa le mentii un echilibru afectiv si emotional armonios si util.
a plecat, gata! las-o dusa!

nush`de ce am senzatia ca, de fapt, nu te preocupa atat faptul ca au ramas copiii fara mama, cat acela ca nu mai ai tu nevasta. adica... mila mi-i de tine, dar de mine mi se rupe inima! :P
esme
Postat pe 30 Ianuarie 2012 17:35
De la: petrisorpp, la data 2012-01-30 15:22:36buna sint un tata cu doi copi care ia parasit mama lor si nici nui cauta ce ziceti ce inima poate sa aiba ca o mama sasi paraseasca copii care ia ar trebui sa stea tot timpul linga ei oare o mai putem nu mi mama


tot mama e!!!!..chiar daca-i iresponsabila......

Cristina_Adler
Postat pe 31 Ianuarie 2012 08:55
Virsta nu are nicio legatura. Si eu sint mai mare decit prietenul meu cu fix 8 ani si asta nu e in niciun caz o piedica. Deci indoiala ta nu ar trebui sa tina de virsta, ci de alte considerente - ce fel de om e, daca e un om serios sau e un fustangiu, daca are ginduri serioase pt viata lui etc, asta trebuie sa descoperi, nu sa te framinte ca e mai mic! Succes! :*
lusel
Postat pe 31 Ianuarie 2012 20:59
Virsta nu are nicio legatura. Si eu sint mai mare decit prietenul meu cu fix 8 ani si asta nu e in niciun caz o piedica. Deci indoiala ta nu ar trebui sa tina de virsta, ci de alte considerente - ce fel de om e, daca e un om serios sau e un fustangiu, daca are ginduri serioase pt viata lui etc, asta trebuie sa descoperi, nu sa te framinte ca e mai mic! Succes! :*
lusel
Postat pe 31 Ianuarie 2012 20:59
Ai grija ca nu este nimic serios ,sa nu-l sponsorizezi , astia fac chestiilea astea cu femei exact cum te-ai duce tu la servici.Fosta mea sotie era cu 5 ani mai mare decat mine si m-a lasat cu baiatul nostru pentru unul cu zece ani mai tanar care o toaca de bani!
cristi_maco
Postat pe 1 Februarie 2012 13:10
De aia te-a parasit ptr ca faci niste greseli gramaticale infioratoare.
garbo115744
Postat pe 1 Februarie 2012 14:56
precis i-o fi aplicat...corectia
dor72_
Postat pe 1 Februarie 2012 18:48
EU ZIC SA INCERCI; NU AI NIMIC DE PIERDUT!!! Si eu traiesc o poveste similara si de aceea iti spun sa ai mai multa incredere in tine!
La noi, e o diferenta de varsta de 9 ani,eu 44, el, 35, dr la noi, el a facut primul pas, el a fost cu initiativa, la inceput a fost CHIMIA, cum se spune, dar traim de 2 luni o poveste minunata, ceea ce iti doresc si tie!!
nu stiu ce va fii mai tz, dar.... traiesc clipa, si asta e foarte important ptr mn acum!!Mult succes ... draga mea!!!!!!!!!!
roxana42buc
Postat pe 2 Februarie 2012 03:19
De la: andy1972, la data 2012-01-29 15:56:51eu nu vreau sa fiu doar inca una pe "lista lui".Intre timp imi voi vedea de ale mele si........cine stie .poate viata imi va aduce in cale si pe cel care e pentru sufletul meu.

Hai ca tzi-ai revenit,Andy ! Itzi spun eu cu sigurantza ca,daca cedai, tzi-ar fi parut rau . Asta pentru ca nu eshti genul. Ashtia ishi babardesc toate clientele !!!
carco
Postat pe 2 Februarie 2012 08:04
Merita sa incerci ...... poate reusiti sa va intalniti intr-un alt context si poate va si bn . Eu am o relatie cu un barbat cu 8 ani mai mic . Suntem impreuna de 2 ani timp in care nu pot spune decat ca ma simt cea mai alintata , iubita si respectata femeie din lume !!!!!!!
garbo106010
Postat pe 2 Februarie 2012 09:14
De la: andy1972, la data 2012-01-04 15:18:50M-am indragostit de un tip cu 8 ani mai tanar ca mine....el nu stie ca sunt indragostita de el.Il vad cel putin 1 data pe saptamana, vorbim aproape zilnic, ne-am cunoscut fizic.....printre altele e maseur-ul meu.E un tip atletic, ''piesa'' cum ar zice unii, dar nici eu nu sunt de lepadat (si el imi spune asta mereu) As vrea ceva mai mult, dar imi e teama.Mi-e teama sa nu sufar, sa-mi fac iluzii desarte. Uneori se comporta ca si cum si el ar vrea ceva mai mult, dar cred ca faptul ca am 8 ani in plus si o fata de 17 ani il face sa isi blocheze orice manifestare. Cred ca de fapt in mintea lui e un obstacol. Cum as putea sa-l fac sa treaca peste? Merita sa incerc?
Bravo tie frumos gest,dar cred ca te-ai indragostit cind ti-a facut masajul,atunci te-a si excitat s-au mai binezis provocat,ca de femeia de ai atins-o un pic nu te mai lasa
ion_11
Postat pe 3 Februarie 2012 12:49
De ce toate cautati mai tineri?au osul mai tare,decit al sotului?
ion_11
Postat pe 3 Februarie 2012 12:50
In primul rand ca, nu mi-am ales eu maseurul, ci mi s-a dat unul atunci cand am intrat prima data in salonul de masaj si in al doilea rand nu am fost eu cea care a initiat aceasta " aventura", ci el. Nu eu am dat primele semnale de interes si dupa cum am si zis pana acum nu m-am aruncat ca ''berbeaca'' cu capul inainte.Iar legat de faptul ca noi femeile cautam mai tineri ca au ''batul mai tare''........ce folos daca nu stiu cum sa-l foloseasca. Si inca ceva, noi femeile mai mature, dupa sex mai vrem si conversatie .........ca sa stii, creierul este cel mai erogen organ, iar daca individul tanar nu stie sa-mi excite creierul, degeaba e tanar , arata bine si are ''batul tare'
andy1972
Postat pe 3 Februarie 2012 15:20
De la: ion_11, la data 2012-02-03 12:50:55De ce toate cautati mai tineri?au osul mai tare,decit al sotului?

Rushinica, rushinica, Ioane ! Nu prea ai citit cu atentzie. Femeia nu e casatorita , asha ca ishi poate permite shi morcov tanar ,daca asta vrea shi e capabila. Faptul ca e mai tanar pana la urma nu are importantza daca nu s-ar pune problema s-o treaca doar in agenda lui de "lucru". Eu ash fi procedat,insa, altfel. Mi-ash fi trimis o prietena buna (shi la propriu shi la figurat ) sa o maseze shi pe ea shi il testam . Aflam urgent ce-i poate pielea ...
carco
Postat pe 3 Februarie 2012 20:25
De la: andy1972, la data 2012-02-03 15:20:00creierul este cel mai erogen organ, iar daca individul tanar nu stie sa-mi excite creierul, degeaba e tanar , arata bine si are ''batul tare'

carco
Postat pe 3 Februarie 2012 20:27
Zuber dare!
Degi, de-aia buneam eu ga za-mi gideazga Seherezada din "1001 de nobzi", ga za ma egzide la greer.
Genial, insallah!
achmed
Postat pe 3 Februarie 2012 20:38
Achmed ...inconfundabil
cu , cadanele , ce facusi ???
jeanette40
Postat pe 3 Februarie 2012 20:44
Facu "Seherezada din "1001 de nobzi"
DD_BB
Postat pe 3 Februarie 2012 22:16
De la: andy1972, la data 2012-02-03 15:20:00In primul rand ca, nu mi-am ales eu maseurul, ci mi s-a dat unul atunci cand am intrat prima data in salonul de masaj si in al doilea rand nu am fost eu cea care a initiat aceasta " aventura", ci el. Nu eu am dat primele semnale de interes si dupa cum am si zis pana acum nu m-am aruncat ca ''berbeaca'' cu capul inainte.Iar legat de faptul ca noi femeile cautam mai tineri ca au ''batul mai tare''........ce folos daca nu stiu cum sa-l foloseasca. Si inca ceva, noi femeile mai mature, dupa sex mai vrem si conversatie .........ca sa stii, creierul este cel mai erogen organ, iar daca individul tanar nu stie sa-mi excite creierul, degeaba e tanar , arata bine si are ''batul tare'


vb prostii. auz la ia creier erogen ha ha ha
pai mah fimeie, daca matale crez ca io, dupe patru cinci numere inclusiv perversiuni mai am chef di palavre ti inseli. si sa ved si io fimeia care dupa 4 numere luuuungi si cu perversiuni mai are chef di vorbe...cand doarme pi ia si merje cracanata ca o ratza...
adi27
Postat pe 4 Februarie 2012 08:42
De la: andy1972, la data 2012-01-04 15:18:50M-am indragostit de un tip cu 8 ani mai tanar ca mine....el nu stie ca sunt indragostita de el.Il vad cel putin 1 data pe saptamana, vorbim aproape zilnic, ne-am cunoscut fizic.....printre altele e maseur-ul meu.E un tip atletic, ''piesa'' cum ar zice unii, dar nici eu nu sunt de lepadat (si el imi spune asta mereu) As vrea ceva mai mult, dar imi e teama.Mi-e teama sa nu sufar, sa-mi fac iluzii desarte. Uneori se comporta ca si cum si el ar vrea ceva mai mult, dar cred ca faptul ca am 8 ani in plus si o fata de 17 ani il face sa isi blocheze orice manifestare. Cred ca de fapt in mintea lui e un obstacol. Cum as putea sa-l fac sa treaca peste? Merita sa incerc?
garbo206533
Postat pe 4 Februarie 2012 09:40
draga mea,ai grija cu tineretea lui,ca s-ar putea mai tarziu sa afli ca umbla si cu tine si cu fata ta!printre altele..meseria lui e sa faca si complimente ca ..deh...are doar numai de castigat.Si daca i te mai si oferi si pe tava si mai bine,are bonus!Asa ca vezi-ti de treaba ta si dute doar la masaj ca de aia il platesti si nu mai visa atat,ca el e singurul cara iese in castig!te pup
garbo206533
Postat pe 4 Februarie 2012 09:44
Ceea ce da Domnul este bine sa fie primit.
Daca enoriasului maseur i-a dat Domnul o piesa care nu este de lepadat, precum si pe fata acesteia de 17 primaveri, atunci inseamna ca Tatutul nostru are planuri mari in ceea ce il priveste pe enorias.
Caci adevar va spun voua, Domnul ne spune si in poruncile Sale, "cresteti si va inmultiti", iar cuvantul Sau este bine sa fie ascultat de oricare crestin cu frica de Dumnezeu.
Iar cuviosii parinti intotdeauna au incurajat enoriasii sa respecte prea sfintele Sale porunci.
Amin +++
daniil_pravoslavnic
Postat pe 4 Februarie 2012 10:00
e mare gradina.
Ana32
Postat pe 4 Februarie 2012 10:03
Drept graiesti, oitza Ana.
Tocmai de aceea este bine ca fiecare bun crestin sa aibe grija cum se cuvine de fiecare faptura ce salasuieste in acea gradina; iar daca este cumva parte femeeasca, sa savarseasca cele de cuviinta asa cum a fost randuit de biserica noastra, caci fundul descoperit al femeii numai la o smerita impreunare te poate impinge.
Amin +++
daniil_pravoslavnic
Postat pe 4 Februarie 2012 10:13
predica maine, la biserica. acum la cratita, spalat etc, sunt "parte femeeasca"
Ana32
Postat pe 4 Februarie 2012 10:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TE IUBESC ! spus foarte usor 10 De la: michelle_ 21 August 2011 15:41
Ce sa fac? 63 De la: quasaria 13 Februarie 2012 11:37
Despre ea... 45 De la: garbo165927 16 Decembrie 2010 11:06
Fall in love 19 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 00:29
Ajutati-ma sa castig un concuirs...plzzzz !!! 1 De la: dana92 24 Iulie 2009 01:29
Setari Cookie-uri