el mai tanar decat mine

ufishor
Postat pe 26 Ianuarie 2012 13:38
barboneli
Postat pe 26 Ianuarie 2012 13:49
Da, intr-adevar socoteala e buna, el 31 eu 39........va multumesc oricum pentru pareri.Chiar daca nu e nimic mai clar decat la inceput, macar m-am mai destins............incerc sa vad partea plina a paharului..........sunt inca atragatoare si inca mai am sanse ''pe piata'', cum ar spune fiica mea, deci mai am sanse sa-mi gasesc pe cineva pentru sufletul meu si nu voi muri singura si ''nelinistita''. Pentru mine este prima experienta de genul acesta si de aceea am cerut o parere, cum mi-a spus un doctor o data :''in viata unei femei sunt multe lucruri pe care le face pentru prima data'' sau cum ar spune altii: '' never say never''.
andy1972
Postat pe 26 Ianuarie 2012 17:07
Li, io de ce nu stiu ca ai asemenea...dexteritati...chiar imi lipseste acum un masaj....
mi-e maseurul ( profesionist de altfel) putin plecat peste granite
uite ma la el....ce prieten imi esti!
dor72_
Postat pe 26 Ianuarie 2012 20:55
barbo e prieten , da` e ocupat!
eu-s programata 'de marti in sus'..dorule, daca e mai tanar ca tine , iti cedez programarea, daca nu, vii tu 'de miercuri in sus/jos' :P
ufishor
Postat pe 26 Ianuarie 2012 21:20

eiii dor.... si tu acuma... ! ce, parca de altele stiai ? inca sunt multe dexteritati pe care nu le stii. apar ele cand vine vorba, ca doar n-o sa ma laud cu ele de la-nceput ! si masaj nu mai fac decat la doamne peste 47 de ani. si numai dupa ce o cunosc mai mult de 21 de ani. altfel, mi-e frica... ! daca e sa ma iau dupa Suzi, fac un masaj teribil si ca ea de aia ma iubeste... ! asa caaaa... vezi tu cum sta treaba !!!
barboneli
Postat pe 26 Ianuarie 2012 21:34
deci, am zburat din agenda
saru`mana, Suzi!
ufishor
Postat pe 26 Ianuarie 2012 21:37
ai vazut... eu sunt sincer draga.... !!!
barboneli
Postat pe 26 Ianuarie 2012 21:38
De la: barboneli, la data 2012-01-26 13:12:44"Barbo !!! lasa "artimetica".....cat despre masaj ..ce sa spun...printre altele are mare legatura cu intimitatea......"

stiam draga, stiam... ! tocmai de aia nu am incredere in relatii facute, gandite, simtite, incepute... in conditii din astea. eu cand mi-am ales nevasta... direct de la manastire am luat-o... !!! e adevarat ca acolo faceam masaje, dar din pacate, acolo faceam numai la maicile de la stareta in sus... adica 45-67 de ani... ! e... nu ne-a fost usor, tovarasi, dar erau bani grei !!! dupa o perioada, ca sa ma mai linistesc, m-am angajat la o "Baie turceasca".... !!! e... doar nu vreti povesti si de aici..... !!!
apropo... la mine sunt 15 grade !!!


Bravooo!!!! "eu cand mi-am ales nevasta...!"

ei na!!n-a fost alegerea amandorura.???...ceva ma face sa cred ca si ea te-a ales pe tine.....egalitate...ce zici?.parca totusi,nu mai traim in evul mediu.....

care-i ierarhia in manastiri?....stiam ca peste maica stareta,nu mai e nimeni....adica mai e doar din cand in cand....popa din sat,vreun calugar care a invatat sa citeasca si nu mai confunda castitatea cu caritatea...he,he....si daca maica stareta n-are sterilet,apare si ala micu'....viata de manastire.....parca simt cum ma roade invidia,dar numai un pic



Cristina_Adler
Postat pe 27 Ianuarie 2012 08:35
da, Cristina, ai dreptate. de fapt, ea m-a ales pe mine. in sensul ca ea a inceput cu mine o discutie nevinovata, la Moneasa. dar de hotarat am hotarat amandoi, in unanimitate de voturi. pentru: 2; contra: 0; abtinut: maica-mea ! dar nu conta... ! azi facem 39 de ani de la cununia civila, la Sfatul Popular din Piata Amzei
barboneli
Postat pe 27 Ianuarie 2012 11:23
Laura_Procopovici_1
Postat pe 27 Ianuarie 2012 12:01
De la: barboneli, la data 2012-01-27 11:23:46da, Cristina, ai dreptate. de fapt, ea m-a ales pe mine. in sensul ca ea a inceput cu mine o discutie nevinovata, la Moneasa. dar de hotarat am hotarat amandoi, in unanimitate de voturi. pentru: 2; contra: 0; abtinut: maica-mea ! dar nu conta... ! azi facem 39 de ani de la cununia civila, la Sfatul Popular din Piata Amzei


Felicitari! si La multi ani! aveti si de la mine un vot"pentru"!!!!...mamele se abtin,daca-s inteligente!..daca nu,de obicei , sunt cam contra!....

va doresc o viata frumoasa si calda!

na! stiu ca-i cald acolo...la Ashdod si la Eilat era intotdeuna cald...ma rog...aproape intotdeuna!!!

trasmite-i si Doamnei felicitari din partea mea...a stiut sa aleaga!

La multi ani!
Cristina_Adler
Postat pe 27 Ianuarie 2012 12:02
LA MULTI ANI cat mai multi si frumosi Barbo pt cea care iti este alaturi de atata vreme
tusi_Oli
Postat pe 27 Ianuarie 2012 12:11
Barbo
La multi ani, sanatosi si fericiti impreuna cu doamna inimii tale!
nuti_vio
Postat pe 27 Ianuarie 2012 12:25
ba, ce al dracu te facusi azi...
ia uite cum mai roiesc femeile in jurul tau
oricum, ufi, eu sunt inscrisa de ceva vreme la masaj, doar ca nu mi-a iesit pasienta...ghinion de nesansa, ce mai....
cum le-ntorci, cum le dregi, tot inconjurat de femei te gasesti....
stiam eu ce stiam, cand mi te-am ales de prieten....
P.S. Cristina, pe mine m-a ales mai mult el ( nu m-a fortat la nimic, am vrut si eu) dar , Slava Domnului, ii multumesc ca a fost insistent
dor72_
Postat pe 27 Ianuarie 2012 17:27
Barbo,
La multi ani de ziua aniversarii !
cri_cat
Postat pe 27 Ianuarie 2012 17:50
Li, stiu ca sunt ani superbi si inca trebuie sa mai fie!
Doamne aproape suntem de o varsta ( casatoria voastra si eu )
dor72_
Postat pe 27 Ianuarie 2012 17:57
va multumesc mult, dragelor... !!! da, doamna a stiut sa aleaga, spre norocul meu... si eu ii multumesc ca m-a suportat atata timp ! poate suna banal, dar maaaaare noroc am avut ca m-a ales pe mine. de fapt, e lucrul cel mai frumos care mi s-a intamplat in viata. si imi doresc sa fim inpreuna cat mai mult timp... cum se ureaza pe aici, pana la 120... !!! cred ca la ani, se refera urarea....... multumesc inca o data pentru urari....
barboneli
Postat pe 27 Ianuarie 2012 22:07
De la: andy1972, la data 2012-01-26 17:07:22Da, intr-adevar socoteala e buna, el 31 eu 39........va multumesc oricum pentru pareri.Chiar daca nu e nimic mai clar decat la inceput, macar m-am mai destins............incerc sa vad partea plina a paharului..........sunt inca atragatoare si inca mai am sanse ''pe piata'', cum ar spune fiica mea, deci mai am sanse sa-mi gasesc pe cineva pentru sufletul meu si nu voi muri singura si ''nelinistita''. Pentru mine este prima experienta de genul acesta si de aceea am cerut o parere, cum mi-a spus un doctor o data :''in viata unei femei sunt multe lucruri pe care le face pentru prima data'' sau cum ar spune altii: '' never say never''.



andy, nu conteaza cati ani ai, nu conteaza cati ani are el, totul e sa simtiti la fel sau mai degraba aproape la fel... ca nu exista perfectiune.
Nu are cum sa te clarifice raspunsurile de aici. Cei pe care ii astepti tu cu date despre relatii fericite cu diferenta de varsta sunt fericiti si nu intra pe garbo. :)
Tu stii ce faci mai departe, dar nu considera o vorba frumoasa, un compliment ... un semn de iubire.
Este bine ca ai prins ceva incredere in tine.
cri_cat
Postat pe 28 Ianuarie 2012 02:11
andy1972,
sunt de acord cu tine ca la 31 de ani socoteala poate fi tare buna...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 28 Ianuarie 2012 02:21
Din modul cum ti-ai relatat topicul , imi pun doua intrebari "Esti atrasa/ sau indragostita?"
si a doua logica zic eu "Cine vrei sa isi asume riscul de a alege?" ...... E o situatie fireasca nu vad nimic de condamnat doar ca sunt surprins de modul cum relatezi lucrurile esti foarte confuza si indecisa in ceea ce spui si in unele fraze se observa concret cum te contrazici .... si cred ca raspunsul/ raspunsurile la intrebarile tale nu ti le poate da nimeni mai ales pe un site de socializare care face parte totusi dintr-o lume VIRTUALA SI INDIFERENTA IN ACELASI TIMP...
Am urmarit foarte des in ultima vreme ceea ce se intampla pe aceasta platforma de socializare si observ unele lucruri care ma fac sa cred ca unii uita sa rationeze.... Si nu cred ca e cineva in masura sa iti dea sfaturi... Singura vei afla raspunsul/consecientele alegerii/ceea ce iti rezerva viitorul doar comunicand direct si cu simt de responsabilitate cu acea persoana nu ascultam niste parerei total indecente de pe aici, vulgare, si lipsite de bun simt.
1989Adryan1989
Postat pe 28 Ianuarie 2012 04:45
cred ca ar trebui sa porti discutia cu el,cred ca si el are aceleasi sentimente pentru tine ,cindva am fost in aceias situatie pina a avut curajul sa-mi spuna ce simte pentru mine,,,mult noroc..
garbo259565
Postat pe 28 Ianuarie 2012 06:20
De la: cri_cat, la data 2012-01-23 08:46:31cred ca nu era cazul sa ma citezi pe mine ...


iesti un dobitoc!
adi27
Postat pe 28 Ianuarie 2012 15:40
De la: barboneli, la data 2012-01-26 21:34:59
eiii dor.... si tu acuma... ! ce, parca de altele stiai ? inca sunt multe dexteritati pe care nu le stii. apar ele cand vine vorba, ca doar n-o sa ma laud cu ele de la-nceput ! si masaj nu mai fac decat la doamne peste 47 de ani. si numai dupa ce o cunosc mai mult de 21 de ani. altfel, mi-e frica... ! daca e sa ma iau dupa Suzi, fac un masaj teribil si ca ea de aia ma iubeste... ! asa caaaa... vezi tu cum sta treaba !!!


asculta pepusha,
faci masagie shi la baietziei ???
ti pup in cioc pepusha
adi27
Postat pe 28 Ianuarie 2012 15:48
klaire
Postat pe 28 Ianuarie 2012 16:56
De la: adi27, la data 2012-01-28 15:40:52
iesti un dobitoc!


eh, te cred... asa-i cand si tu te sperii de ceea ce vezi in oglinda...:D
=))
eu_geminy
Postat pe 28 Ianuarie 2012 19:49
da,da...si seamana cu o papusa...nu detaliez, ca oricum nu pricepe

cri, inca o metamorfoza
dor72_
Postat pe 28 Ianuarie 2012 21:22
Draga mea, nu ti spun din proprie experienta ci din trairile unor prietene de ale mele...si te rog sa ma crezi dar si sa intelegi.Nici macar nu incerca sa ti faci o relatie cu un tip mai tanar.Nu ca as avea ceva impotriva ,nu am .Gandesc ca daca barbatii au acest drept normal ca il avem si noi.Insa am trei prietene care au trecut prin astfel de experiente si acum pe langa ca regreta foarte ,mult ,sufera enorm.......inca.Dar din ce mi spun ele mai mult sufera pentru faptul ca sau lasat luate de val si au crezut ca si ei au aceeleasi sentimnte ca femeile.Mint !!si o fac cu nerusinare.Nu vreau sa te conving sa crezi ca mine ,dar sunt sigura ca nu este primul tau barbat si cred ca sti ce cuvinte frumoase spun pana treci in patul lui odata,de doua ori sau poate mai mult.Apoi devine rece ,nu are timp ,e prea stresat,devine ironic,jigneste etc.Este foarte clar trebuie sa ti placa un barbat de varsta ta ,cu experienta vieti reusita sau nu,la inceput de drum sau care incearca sa si refaca viata.Toti avem esceuri si reusite in viata dar sunt diferite.Nu am senzatia ca esti o femeie disperata ,insa am senzatia ca acest baiat incearca sa si bage in pat toate sau aproape toate femeile pe care le maseaza......Nu te supra pe mine,nu ma intelege gresit ,pentru mine este dureros cand aud o femeie ca sufera.Chiar nu meritam ,indiferent cum este viata asta lunga,scurta ,dura frumoasa ea trebuie traita .Fa o asa cum i ti place ,cum doresti insa fereste te de suferinta.Nu sunt pshiolog,nu fac pe desteapta ,nu urasc barbatii ,nu mi plac femeile , doar incerc sa te fac sa intelegi ca mergi spre ceva care te va face sa suferi.Orice si oricat i ti promite o face cu anume scop....il sti nu? Daca il doresti fizic fa o ,dar nu te intinde la mai mult.fi precauta ,sexul nu este totul .Am convingerea ca intro relatie in primul rand trebuei sa
existe respect care intareste iubirea.de acest lucru sunt convinsa .Eu i mi cer scuze daca nu m am facut inteleasa ,te rog sa nu crezi ca fac pe grozava ,a fost doar un sfat spontan pe care de altfel l ai cerut .I ti doresc sa ti gasesti perechea si sa fi fericita.
kheisha
Postat pe 29 Ianuarie 2012 04:56
Iti multumesc pentru sinceritate.Personal si eu gandeam la fel si sfaturile prietenei mele au fost la fel.....dar ,si noi ca si barbati avem probabil "criza" de la 40-45 de ani si dorim sa fim "dorite". Acum dupa cateva zile de "nevazute","neauzite", am realizat ca nu e nici macar "indragosteala" e simpla atractie fizica si senzatia aceea placuta ca desi ai varsta respectiva, inca esti atractiva, se mai intorc inca capete dupa tine, mai esti inca complimetata, dorita. Daca el isi doreste mai mult, timpul o va demonstra, eu nu vreau sa fiu doar inca una pe "lista lui".Intre timp imi voi vedea de ale mele si........cine stie .poate viata imi va aduce in cale si pe cel care e pentru sufletul meu.
andy1972
Postat pe 29 Ianuarie 2012 15:56
"Nu exista iubiri interzise. Exista numai iubiri pe care nu vrei sa le traiesti"
Daca esti singura, ofera-ti aceasta sansa, Poate vei fi fericita sau poate vei suferi. Nimeni nu-ti poate garanta. Diferenta de varsta, nu este o problem, dar toate acestea depind de "semnalele" care vin de la el.
garbo_239
Postat pe 29 Ianuarie 2012 18:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
surse de re_surse, 12 De la: comoaramea 17 Mai 2010 00:55
De ce e moale mamaliga??? 189 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:29
O vorba buna 64 De la: tatoo 23 Aprilie 2011 15:43
un om cu doua fete UN OM RECHIN CU DOUA FETE .DELFIN SI RECHIN? 106 De la: laura30 31 Octombrie 2011 21:39
relatie de prietenie cu Dumnezeu 121 De la: betty37 18 Aprilie 2011 15:12
Setari Cookie-uri