ce pot face??

Eu si prietena mea ne cunoastem decand eram micutze...de aproape 17 ani...poate fi uneori falsa..si uneori adevarata...dar exista o problema intre noi...ea numai e ca inainte...faceam totul impreuna...mergeam oriunde...si akum cativa ani am cunoscut o fata noua...am bagat-o in grupu nostru...iar acum am ajuns dusmance...am incercat sa ma apropi de ea dar nu se poate...si asta afecteaza relatia cu cea mai buna prietena a mea...pt ca ele sunt prietene...se inteleg de minune...si numai stiu cum sa fac...ca sa nu imi pierd prietena cea mai buna...ai par uneori enervanta...si ea e la fel...ce pot face.?sa o fak sa isi dea seama ca greseste si ca nu e pe drumul cel bun??
anonima20
Postat pe 5 Februarie 2011 20:07
schimba macazu'!
dancris
Postat pe 5 Februarie 2011 20:10
??????????
anonima20
Postat pe 5 Februarie 2011 20:14
De la: bombonyk, la data 2011-02-05 20:07:17Eu si prietena mea ne cunoastem decand eram micutze...de aproape 17 ani...poate fi uneori falsa..si uneori adevarata...dar exista o problema intre noi...ea numai e ca inainte...faceam totul impreuna...mergeam oriunde...si akum cativa ani am cunoscut o fata noua...am bagat-o in grupu nostru...iar acum am ajuns dusmance...am incercat sa ma apropi de ea dar nu se poate...si asta afecteaza relatia cu cea mai buna prietena a mea...pt ca ele sunt prietene...se inteleg de minune...si numai stiu cum sa fac...ca sa nu imi pierd prietena cea mai buna...ai par uneori enervanta...si ea e la fel...ce pot face.?sa o fak sa isi dea seama ca greseste si ca nu e pe drumul cel bun??




nu intotdeauna poti sa ai ce iti doresti.poate o sa revina la sentimente mai bune.nu o sufoca.intereseaza-te ce fel de prietena ii este cealalta.se drogheaza cumva?daca nu te mai accepta,afla care este motivul.
vuvuzela
Postat pe 5 Februarie 2011 20:16
Trebuie sa o iei de la capat din momentul in care ati devenit .....dusmance de ce ? cineva a gresit , a tradat, a purtat vorba si a dezbinat , este in legea firii ca atunci cand cineva isi deschide sufletul si emite o parere fata de o terta persoana acea prietena sa nu se duca sa-i bage limba in ureche celeilalte , fata aia nu a zis ceva cu dusmanie dar cand vine altul si iti spune o barfa, e o problema de orgoliu , pare asa o catastrofa si scandalul e gata .Voi fetelor de confidentialitate ati auzit ?sau la voi e valabila doar metoda radiosantul si cum sa mai inflorim barfa ca sa nu ne plictisim sunt lucruri care tin de confidentialitate si de 7 ani de acasa sorry si eu sunt woman si va stiu cum faceti din tantar armasar doar ca sa trageti pe turta voastra .Trebuie sa dai restart de acolo de unde ati devenit dusmance cineva a jignit si a sarit calul si nu odata , cineva a picat mai multe teste a considerat ca are ceva de castigat din asta , de regula e vorba de verbul a manipula cred ca e destul sa ma fac inteleasa pa ,pa si mai usor cu barfa mai finut asa, cine seamana vant culege furtuna .
garbo174243
Postat pe 8 Februarie 2011 18:26
Vuvu.. ce legatura au drogurile??.... este o simpla cearta intre copilite... atat....
cricat
Postat pe 9 Februarie 2011 22:53
Scumpa mea nu te agita,o adevarata prietena iti este aceea fata,femeie care te ajuti cu ea la rau,atunci cd tie iti este f greu...nu asa doar la bine sau cd faceti ceva impreuna si v-a merge bine...in ziua de azi este f greu sa mai gasesti pe cineva pe care sa-l numesti cel mai bun prieten si crede-ma ti-o spun din propia experienta...in viata tb sa ai grija cu cine te imprietenesti,nu toata lumea iti merita prietenia...asa ca vezi ce faci si nu dispera.
Yellowrose
Postat pe 16 Februarie 2011 17:08
prietenii adevarati nu se pierd. oricum, o sa-ti faci altii noi, ai toata viata inainte si-o multime de lume de cunoscut
Freya__
Postat pe 16 Februarie 2011 17:12

Recomandari

Setari Cookie-uri