Ce fel de barbat poate fi cel ce crede in prieteni si nu in iubita lui

eu spun ca in primul rand nu a fost acea persoana care a incercat sa va desparta o prietena , tu ar trebui sa iti alegi pretenii mai atent , iar el ....atat il duce capul si nu merita sa traiesti cu un asemenea om, gandestete ce s-ar fi intamplat daca erai casatorita cu el........
garbo174567
Postat pe 24 Octombrie 2011 13:52
daca erai tu in locul lui,cum ai fi procedat?ce cautai cu altcineva? indiferent de circumstante tu porti singura vina .si acum de ce te victimizezi?nu iese fum fara foc ..zic unii intelepti.
ratuscaceaurata
Postat pe 24 Octombrie 2011 14:06
De la: MG421982, la data 2011-10-24 00:39:30
De la: garbo000046, la data 2011-10-23 16:06:11ohooo, si inca geme pamantu' de barbati prosti

Este... este... si prosti, si curvari, si porci............ sa mai completeze si partea feminina !

M-am reintalnit si eu anul trecut cu o fosta colega de liceu dupa niste ani buni, a fost atractie intre noi asa ca ne-am mai vazut de cateva ori. Inca de la a 2a intalnire ceva parca nu era ok, adica incepusem sa banuiesc ca are pe cineva ! Am continuat sa ma intalnesc cu ea desi aveam aceasta banuiala tocmai pt ca poate ma inselam, insa pentru ca dupa inca 2-3 intalniri nu mi-au disparut aceste banuieli deloc, ba chiar dimpotriva, la un moment dat i-am zis, mai pe ocolite, ca eu cred ca mai are pe cineva ! A incercat ea sa ma vrajeasca insa dupa ce a vazut ca o tin pe a mea si nu ma convinge (nu avea niciun motiv clar cu care sa ma convinga), a recunoscut brusc, iritata fiind (ca i-am stricat jocul), ca are pe cineva ! Cateva zile mai tarziu ne-am revazut ca sa-mi dea inapoi ceva ce ii imprumutasem, iar la intalnire a venit cu "oficialul" de mana ! Deci... nesimtita cap-coada ! Asa ca, iti dai seama ce mare prost am fost ca n-am luat-o pe incredere si s-o las sama mai plimbe asa cine stie cat timp !
Sunt curioasa de nu mai pot.....ce i ai imprumutat tipei?
aida71
Postat pe 26 Octombrie 2011 11:22
am patito si eu, am trecut mai departe
narcysa
Postat pe 26 Octombrie 2011 13:02
Sunt multe situatii in care un barbat crede in prieteni si nu in iubita lui.

Inainte de a cere ca acel barbat sa fie catalogat dupa acest unic criteriu, ia in calcul varianta ca ai lasat loc de echivoc.

Ceva nu l-a convins. Ceva i-a lasat indoieli.
Fie ca tu nu i le-ai spulberat (ca nu te-ai priceput sau ca nu i-ai inteles temerile sau pur si simplu n-a contat), fie ca el este un om nesigur prin constructie sau prin formare, nu te-a crezut.

E usor sa ceri feed back unor persoane care nu te cunosc, expunand o situatie in urma careia sa-i pui stampila-n frunte.
Dar e mai greu sa-ti raspunzi tie daca acel om te merita SAU daca tu il meriti pe el.
Uneori raspunsul e da.
Chiar daca nu de fiecare data.
nathalie
Postat pe 26 Octombrie 2011 14:33
Aida!!Sigur i-a imprumutat ..CARTI ca numai alea se mai inapoiaza..!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Octombrie 2011 23:08
Acest barbat a fost in final un magar. In final a trimis un mesaj de despartire. Nici nu a vrut sa discute sau sa justifice ceva. Nu stie sa obtina ceea ce vrea cu adevarat. Adevarul este ca nici nu stie ce vrea. Sunt dezamagita de barbati. ..... ....poate incerc altceva
TUDIMIH
Postat pe 31 Octombrie 2011 14:56
uups am gresit rubrica
TUDIMIH
Postat pe 31 Octombrie 2011 15:01
uups am gresit rubrica
TUDIMIH
Postat pe 31 Octombrie 2011 15:08
De la: garbo169236, la data 2011-10-22 14:07:48e fraer




esti sigur?argumenteaza...
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 15:24
ON LI NE, DAR NU SE PUNE, PT CA FUNCTIONEAZA DUPA BUNUL PLAC AL CELOR CE FAC LEGEA.

URA, RAUTATE SI LASITATE. !
garbo207378
Postat pe 6 Noiembrie 2011 15:13
E bine,ca s-a intamplat chear la inceput Uita si mergi inainte Vei gasi iubirea adevarata,ca aceata persoana nu te merita Eu am trait cu sotul meu 15 ani in asa un infern cu gelozie si ascultand barfele celora care vor sa-ti faca rau Era obsedat de sex si credea numai cei convenea lui Lasa-l, ca asa prsoane nu merita nimic se iubesc numai pe ei Primesc satisfactii cand persoana de alaturi sufera
garbo239764
Postat pe 14 Noiembrie 2011 06:29
Motivele pentru care a aplecat urechea la cealalta persoana pot fi multiple dar oricare ar fi ele, daca totul sa petrecut la inceputul relatiei nici nu vad de ce te "oparesti".Spunea cineva aici,
-Da pagina.
asteroid
Postat pe 15 Noiembrie 2011 20:06
De la: garbo234751, la data 2011-10-21 13:23:03 Acum ceva timp am cunoscut un barbat. Ne-am intalnit de cateva ori, ne-am simtit atrasi unul de altul dar am ramas la stadiul de prietenie si nimic mai mult. Vorbim, ne povestim una si alta. Chiar ne gandeam sa mergem mai departe cu relatia dar intr-o zi o prietena binevoitoare ii baga o stramba ca ne-ar fi vazut si de fapt eu m-am intalnit cu un coleg de-al ei si a venit la mine si.....prostii. In primul rand ca era o prostie (poate gelozie din partea ei) nu mai conteaza dar el din acel moment si-a schimbat parerea despre mine crezand mai mult barfa tampita a prietenei. Nu pot sa inteleg cum un barbat daca stie ce vrea in viata poate fi asa influentat. Si chiar sa presupunem prin absurd o astfel de situatie, cea fost a fost , daca vrei cunoaste mai bine persoana de langa tine si nu o acuza pe nedrept.Nu credeam ca mai pot exista astfel de barbati prosti. Sa crezi din prima orice tampenie fara probe, sa nu poti vorbi cu iubita, e trist.


Asa sunt unii barbati cer relatii de la prieteni ,poate teau avut si ei si vrea sa stie ce te multumeste.
garbo261156MADALINA
Postat pe 25 Ianuarie 2012 12:50
De la: nicholas_, la data 2011-10-21 15:29:10 Unde mai pui ca nici acordul nu-i bun...
majoritatea ... este!... ca e la singular, no??

Scuze, iar suntem pe langa... eu, cel putin...

Scuze dar chiar ca eshti pe langa. Daca nu eshti sigura de ceva , verifica inainte sa te avantzi la debitat prostii. In cazul acesta predicatul poate fi la plural deoarece vorbitorul se gandeshte la faptul ca intr-o multzime sunt mai multe fiintze. Este un acord dupa intzeles. Cuvantul "majoritatea" (fiind aici considerat un subiect colectiv)poate fi inlocuit cu "cei mai multzi" shi atunci cere predicatul la plural.
carco
Postat pe 5 Februarie 2012 10:37
De la: garbo261156MADALINA, la data 2012-01-25 12:50:00
Asa sunt unii barbati cer relatii de la prieteni ,poate teau avut si ei si vrea sa stie ce te multumeste.

Madalinooooooooooooo, ai mila de noi, fetitzo !!! Fa-ne sa intzelegem mai bine cum draci vine aia :"cer relatzii" dar "vrea sa shtie"?! "E" multzi sau doar unul?!
carco
Postat pe 5 Februarie 2012 14:38
De la: garbo261156MADALINA, la data 2012-01-25 12:50:00
De la: garbo234751, la data 2011-10-21 13:23:03 Acum ceva timp am cunoscut un barbat. Ne-am intalnit de cateva ori, ne-am simtit atrasi unul de altul dar am ramas la stadiul de prietenie si nimic mai mult. Vorbim, ne povestim una si alta. Chiar ne gandeam sa mergem mai departe cu relatia dar intr-o zi o prietena binevoitoare ii baga o stramba ca ne-ar fi vazut si de fapt eu m-am intalnit cu un coleg de-al ei si a venit la mine si.....prostii. In primul rand ca era o prostie (poate gelozie din partea ei) nu mai conteaza dar el din acel moment si-a schimbat parerea despre mine crezand mai mult barfa tampita a prietenei. Nu pot sa inteleg cum un barbat daca stie ce vrea in viata poate fi asa influentat. Si chiar sa presupunem prin absurd o astfel de situatie, cea fost a fost , daca vrei cunoaste mai bine persoana de langa tine si nu o acuza pe nedrept.Nu credeam ca mai pot exista astfel de barbati prosti. Sa crezi din prima orice tampenie fara probe, sa nu poti vorbi cu iubita, e trist.


Asa sunt unii barbati cer relatii de la prieteni ,poate teau avut si ei si vrea sa stie ce te multumeste.

Daca te curteaza mai multi iau relatii de la aia de anul trecut ,vor sa stie si ei ce te multumeste
VOIAJOR
Postat pe 5 Februarie 2012 16:37
treci peste! daca era ceva serios din partea lui (macar atractie puternica) nu se speria atat de usor. ;) deci nu ai pierdut nimic
al_ma
Postat pe 9 Februarie 2012 10:51
De la: garbo234751, la data 2011-10-21 13:23:03 Acum ceva timp am cunoscut un barbat. Ne-am intalnit de cateva ori, ne-am simtit atrasi unul de altul dar am ramas la stadiul de prietenie si nimic mai mult. Vorbim, ne povestim una si alta. Chiar ne gandeam sa mergem mai departe cu relatia dar intr-o zi o prietena binevoitoare ii baga o stramba ca ne-ar fi vazut si de fapt eu m-am intalnit cu un coleg de-al ei si a venit la mine si.....prostii. In primul rand ca era o prostie (poate gelozie din partea ei) nu mai conteaza dar el din acel moment si-a schimbat parerea despre mine crezand mai mult barfa tampita a prietenei. Nu pot sa inteleg cum un barbat daca stie ce vrea in viata poate fi asa influentat. Si chiar sa presupunem prin absurd o astfel de situatie, cea fost a fost , daca vrei cunoaste mai bine persoana de langa tine si nu o acuza pe nedrept.Nu credeam ca mai pot exista astfel de barbati prosti. Sa crezi din prima orice tampenie fara probe, sa nu poti vorbi cu iubita, e trist.

Dece inseala barbatii ?
Pentru ca vor, pentru ca pot, pentru ca nu se pot abtine... Barbatii inseala de cand lumea si, cu toate astea, infidelitatea este si in zilele noastre un subiect foarte controversat. Majoritatea reality show-urilor au succes din cauza barfelor pe aceasta tema iar tabloidele isi castiga faima din picanteriile ce releva ca si vedetele au slabiciuni.

Care femeie nu a ramas pe ganduri cand a aflat ca li se intampla si unor vedete ca Uma Thurman sau Jennifer Lopez sa fie inselate? Concluzia este ca poti sa fii si "cea mai sexy femeie din lume" iar partenerul sa ravneasca la... altceva. Este oare o predispozitie genetica a barbatilor spre infidelitate sau noi, urmasele Evei, nu suntem destul de atractive, de complexe pentru a ne pastra "teritoriul" intact

garbo263220smaranda
Postat pe 9 Februarie 2012 14:07
Pentru ca vor. La asta se rezuma. Restul e bla bla.
Din moment ce vor, inseamna ca n-au gasit acea femeie linga care sa se simta impliniti - si e cazul sa ii lasi sa se duca sa o caute linistiti. Altfel nu vor face decit sa te minta in continuare: cu mai mult sau mai putin succes.
quasaria
Postat pe 9 Februarie 2012 14:12
Lamuriti-ma si pe mine cum s-a ajuns la concluzia ca ex-boyfriendul initiatoarei topicului o insela..
anakin
Postat pe 9 Februarie 2012 23:55

mostra de deductie feminina.....
quasaria
Postat pe 10 Februarie 2012 07:31
prin tanti smarandita
dor72_
Postat pe 11 Februarie 2012 13:36
De la: garbo234751, la data 2011-10-21 13:23:03 Acum ceva timp am cunoscut un barbat. Ne-am intalnit de cateva ori, ne-am simtit atrasi unul de altul dar am ramas la stadiul de prietenie si nimic mai mult. Vorbim, ne povestim una si alta. Chiar ne gandeam sa mergem mai departe cu relatia dar intr-o zi o prietena binevoitoare ii baga o stramba ca ne-ar fi vazut si de fapt eu m-am intalnit cu un coleg de-al ei si a venit la mine si.....prostii. In primul rand ca era o prostie (poate gelozie din partea ei) nu mai conteaza dar el din acel moment si-a schimbat parerea despre mine crezand mai mult barfa tampita a prietenei. Nu pot sa inteleg cum un barbat daca stie ce vrea in viata poate fi asa influentat. Si chiar sa presupunem prin absurd o astfel de situatie, cea fost a fost , daca vrei cunoaste mai bine persoana de langa tine si nu o acuza pe nedrept.Nu credeam ca mai pot exista astfel de barbati prosti. Sa crezi din prima orice tampenie fara probe, sa nu poti vorbi cu iubita, e trist.

Dar ce toti barbatii sunt barbati?Unii poarta doar pantaloni !
http://www.youtube.com/watch?v=OGMO73sxbfU&feature=related
Ciocanitoarea
Postat pe 20 Februarie 2012 14:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Masaj erotic 13 De la: any_chiriac74 7 Octombrie 2009 20:09
Femeia atragatoare 16 De la: quasaria 5 Septembrie 2009 19:09
Relaxare 36 De la: nathalie 15 Octombrie 2011 19:21
SONDAJ DE OPINIE: motive de divort 63 De la: garbo_388777 7 Septembrie 2014 18:46
Interpretul,formatia,muzica,care v-alina sufletul....? 125 De la: rosioara61 24 Mai 2011 11:36
Setari Cookie-uri