mi-e dor de el........

Am sa va spun o poveste trista care ma consuma atat fizic cat mai ales psihic.L-am intalnit pe el la finalul unei casnicii de 11 ani si in acel moment era tot ce-mi doream de la viata.L-am indragit de prima data si el pe mn la fel.Ne-am indragostit ca nebunii nimic nu mai conta decat eu si el.Parintii lui nu au fost niciodata de acord cu relatia asta pt ca eu am doi copii iar el e mai mic ca mn cu 6 ani asa ca am tinut-o ascunsa aproape tot timpul.Ne faceam timp totusi sa ne vedem zilnic si ne spuneam tot.Nu-l vedeam decat pe el si nu respiram decat prin el.In ultima perioada insa s-a racit de mn poate pt ca au si intervenit multe situatii s-a bagat si mama mea cand a aflat si a incercat sa i faca greutatila servici si acasa la el parintii lui l-au amenintat ca-l dau afara din casa.Si cum situatia la el cu banii nu e roz si n-avea unde sa se duca am inceput sa ne vedem mai rar dar tot ne vedeam si vb ore in sir la telefon si pe mess.Ne-am certat acum cateva luni dintr-o prostie am obs ca isi facea colectie de fete pe un site dandu-le multora cereri de prietenie si ne-am despartit pt o trei saptamani am aflat intre timp si ca vb cu altele pe mess pt ca aveam parola data de el si am vazut convorbirile.Am ramas socata sa vad cum incerca sa le vb lor cum vb cu mn cand ne alintam.Atunci l-am sunat si i-am zis ca nu poate spune ca ma iubeste pe mn si sa faca asa ceva si ca imi pare rau ca am pus atata suflet in relatia asta si ca e un nesimtit.A fost socat de vb mele pt ca noi vb frumos si nu ne jigneam niciodata.Dupa aceste trei saptamani a sunat o prietena sa o intrebe daca am pe cineva pt ca eu nu-l mai cautam deloc.Nu pot descrie ce am trait in acea perioada am crezut ca mor am ajuns la antidepresive puternice si la un pachet de tigari pe zi.Am uitat sa va zic ca la o cearta de a noastra el a iesit la un suc si nimic mai mult cu o fosta si a venit repede sa mi zica.....pt ca e sincer cum zice tot el.Au inceput sa curga msj de dragoste si am cedat rapid ca nu mai puteam de dorul lui si asa au mai trecut doua luni extrem de frumoase.In ultima perioada a devenit iarasi rece numai eu sunam daca ii dadeam msj cateodata nu raspunde pt ca se uita la tv sau mai stiu eu ce alt motiv sau preocupare avea.Vinerea trecuta am pus punct pt ca nu mai suportam devenisem presul lui pe care se stergea pe picioare de cate ori avea el chef.Intre timp am conversat cu un baiat pe mess si mi-a propus sa ne intalnim.Deja renuntasem la ideea de a mai fi cu fostul desi aveam inima tandari.Am iesit cu baiatul acesta si fostul a aflat a fost o sg intalnire la un suc si atat.A turbat nu-i venea sa creada am inceput de atunci sa vb pe mess si prin msj si i-am explicat ca nu a fost nimic ca-l vreau inapoi dar el nu vrea nici sa auda.M-am umilit in fel si chip i-am dat zeci de msj si telefoane .Imi zice ca ma iubeste enorm dar nu ma cauta si nu stie daca ma vrea inapoi.Eu am trecut peste multe si peste acea intalnire cu fosta el de ce nu poate? va rog dati-mi niste sfaturi ca simt ca o iau razna. Nu mai sunt buna de nimic numai la el ma gandesc
garbo232526
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:35
...poi daca ai doi copii.IO zic(din p meu de vedere) ca ei ar trebui sa fie totul pt tine.



aduna-te si creste ti copii daca tot i ai adus pe lumea asta.
LILO
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:39
e clar ca o poti considera relatie incheiata...
tu nu vezi ca iti cauta nod in papura...si iti gaseste...
nu are rost. de aici inainte vei avea doar de suferit....in aceasta relatie
dor72_
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:44
nu te supara,dar tu ce varsta ai?dupa o experienta de 11 ani intr-o casatorie esuata,cu doi copii,crezi ca cineva fara "obligatii" a vrut de la tine mai mult decat o aventura? ; copiii tai ce parere au,asta in cazul in care vorbesti deschis cu ei?
anirram
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:48
De la: garbo232526, la data 2011-11-18 18:35:19Am sa va spun o poveste trista care ma consuma atat fizic cat mai ales psihic.L-am intalnit pe el la finalul unei casnicii de 11 ani si in acel moment era tot ce-mi doream de la viata.L-am indragit de prima data si el pe mn la fel.Ne-am indragostit ca nebunii nimic nu mai conta decat eu si el.Parintii lui nu au fost niciodata de acord cu relatia asta pt ca eu am doi copii iar el e mai mic ca mn cu 6 ani asa ca am tinut-o ascunsa aproape tot timpul.Ne faceam timp totusi sa ne vedem zilnic si ne spuneam tot.Nu-l vedeam decat pe el si nu respiram decat prin el.In ultima perioada insa s-a racit de mn poate pt ca au si intervenit multe situatii s-a bagat si mama mea cand a aflat si a incercat sa i faca greutatila servici si acasa la el parintii lui l-au amenintat ca-l dau afara din casa.Si cum situatia la el cu banii nu e roz si n-avea unde sa se duca am inceput sa ne vedem mai rar dar tot ne vedeam si vb ore in sir la telefon si pe mess.Ne-am certat acum cateva luni dintr-o prostie am obs ca isi facea colectie de fete pe un site dandu-le multora cereri de prietenie si ne-am despartit pt o trei saptamani am aflat intre timp si ca vb cu altele pe mess pt ca aveam parola data de el si am vazut convorbirile.Am ramas socata sa vad cum incerca sa le vb lor cum vb cu mn cand ne alintam.Atunci l-am sunat si i-am zis ca nu poate spune ca ma iubeste pe mn si sa faca asa ceva si ca imi pare rau ca am pus atata suflet in relatia asta si ca e un nesimtit.A fost socat de vb mele pt ca noi vb frumos si nu ne jigneam niciodata.Dupa aceste trei saptamani a sunat o prietena sa o intrebe daca am pe cineva pt ca eu nu-l mai cautam deloc.Nu pot descrie ce am trait in acea perioada am crezut ca mor am ajuns la antidepresive puternice si la un pachet de tigari pe zi.Am uitat sa va zic ca la o cearta de a noastra el a iesit la un suc si nimic mai mult cu o fosta si a venit repede sa mi zica.....pt ca e sincer cum zice tot el.Au inceput sa curga msj de dragoste si am cedat rapid ca nu mai puteam de dorul lui si asa au mai trecut doua luni extrem de frumoase.In ultima perioada a devenit iarasi rece numai eu sunam daca ii dadeam msj cateodata nu raspunde pt ca se uita la tv sau mai stiu eu ce alt motiv sau preocupare avea.Vinerea trecuta am pus punct pt ca nu mai suportam devenisem presul lui pe care se stergea pe picioare de cate ori avea el chef.Intre timp am conversat cu un baiat pe mess si mi-a propus sa ne intalnim.Deja renuntasem la ideea de a mai fi cu fostul desi aveam inima tandari.Am iesit cu baiatul acesta si fostul a aflat a fost o sg intalnire la un suc si atat.A turbat nu-i venea sa creada am inceput de atunci sa vb pe mess si prin msj si i-am explicat ca nu a fost nimic ca-l vreau inapoi dar el nu vrea nici sa auda.M-am umilit in fel si chip i-am dat zeci de msj si telefoane .Imi zice ca ma iubeste enorm dar nu ma cauta si nu stie daca ma vrea inapoi.Eu am trecut peste multe si peste acea intalnire cu fosta el de ce nu poate? va rog dati-mi niste sfaturi ca simt ca o iau razna. Nu mai sunt buna de nimic numai la el ma gandesc
pai este egoist,,,,barbatii au voie sa face ce vor ei,,,,si femeile trebuie sa taca ce vor ei...ne merge greu in tara asta pt ca avem barbati prosti
ingerasulluptator
Postat pe 25 Noiembrie 2011 23:00
De la: anirram, la data 2011-11-25 21:48:23nu te supara,dar tu ce varsta ai?dupa o experienta de 11 ani intr-o casatorie esuata,cu doi copii,crezi ca cineva fara "obligatii" a vrut de la tine mai mult decat o aventura? ; copiii tai ce parere au,asta in cazul in care vorbesti deschis cu ei?
pai da barbatilor le place sa faca copiii ca sa ii creasca femeia,,,dar nu sunt ei prosti sa creasca copiii la altii.....eu ca femeie nu as mai naste copiiii si nici sex nu as mai face....sa stea barbatii la rece ca asa merita
ingerasulluptator
Postat pe 25 Noiembrie 2011 23:03
mda...!incerc sa inteleg...conceptul !
anirram
Postat pe 26 Noiembrie 2011 10:09
nu te supara, dar daca nu ai fi spus ca vii dintr-o casnicie care a durat 11 ani, as fi zis ca ai cel mult 22 ani. asta dupa cum te exprimi si dupa purtarea ta de copilita in ale iubirii. prioritatea ta ar trebui sa fie cei 2 copii si nu am vazut nimic de genul. pentru ei ar trebui sa te gandesti la un barbat responsabil, care ar putea avea rolul de tata pentru ei. dar daca el e si mai mic, nu a mai fost casatorit si are si o astfel de purtare, nu cred ca ai luat in calcul pe cineva cu care sa mergi mai departe. in general, barbatii cand isi aleg o partenera mai mare ca varsta, nu se gandesc decat la o aventura. mi-e greu sa cred ca te-a iubit. eu zic sa iti vezi de viata ta, de copii, sa alegi mai bine data viitoare, macar pt ei. ar fi cea mai mare greseala sa persisti in aceasta asa zisa relatie. iti faci rau singura. bafta
MARILENA_25
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:43
marilena are dreptate. as fi crezut ca ai 15 nu 22. pai tu ii dai socoteala pentru o intalnire amarata? dar ce, esti propietatea lui? el nu a gresit inainte? greseala ta mai este ca l-ai si mintit ca nu a fost nimic la intalnirea aia. si te-ai mintit si pe tine insuti. ai cautat alinare si erai gata sa incerci ceva nou dar ai dar cu m....ii in fasole. te umilesti in fata unui pustan care sincer nu a vrut decat sex si atat. lui nu ii pasa ca ai tu copii sau nu atata timp cat are ce f...e! sincer! dragostea mai trece si prin stomac, draga mea. lasa-l in plata domnului si vezi-ti de copii tai ca asa darbati nu merita nici sa i-o arati, dar pai sa i-o dai. barbati cati c...tzi pe lumea asta. sex poti gasi peste tot dar barbati responsabili, grijulii si iubitori trebuie sa cauti ca sunt pe cale de disparitie....eu il faceam de ras in public in locul tau! bafta
mihailovailona
Postat pe 27 Noiembrie 2011 15:46
fa-ti socoteala de cate ori ai ras in acesta relatie si de cate ori ai plans.... apoi, pune in balanta si cei doi copilasi...chiar merita?
este o relatie toxica....un barbat daca te iubeste NICIODATA nu te va face sa plangi.... eu as zice sa fugi de sa-ti scapere calcaiele!
rodiali
Postat pe 30 Noiembrie 2011 09:19
draga mea,eu sunt o femeie destul de matura! Am trecut prin cateva experiente de iubire, dar iubire pura! te sfatuiesc, pentru ca toti avem nevoie de iubire , dar cauta tu draga mea sa cunosti acea iubire curata si sincera care exista, pentru asta trebuie sa-ti rezervi un timp pentru tine! incearca sa te cunosti pe tine, incearca sa te reevaluezi fa o pauza nu te mai intalni cu nimeni poti sa socializezi cu cine vrei pe net dar nu te intalni deocamdata vezi parerea celor cu care comunici despre tine si vei vedea ca vei incepe sa te cunosti Momentan dedica-te copiilor tai minunati iubire exista peste tot dar dar selecteaza-ti prioritatile Daca ai reusit sa te intalnesti cu altul care sa te ajute sa uiti de celalalt ,gresit! opreste-te aici! iubirea exista dar asteapt-o ea va veni spre tine , nu o opri va decide singura daca trebuie sa stea in preajma ta si a copiilor tai! Asculta-mi sfatul sigur nu vei da gres!
garbo119242
Postat pe 30 Noiembrie 2011 10:08
foarte frumos raspuns
nu te lua dupa cei care iti judeca iubirea in raport cu copiii
copiii sunt pe un alt plan-primul plan
dar asta nu inseamna ca nu ai dreptul la iubire
iubirea e cel mai frumos sentiment si toti avem nevoie de ea
si daca am iubit candva si ne-am ales cu cel mai frumos dar-copiii ,asta nu inseamna ca nu mai avem dreptul la iubire
garbo167358
Postat pe 30 Noiembrie 2011 19:38
De la: garbo119242, la data 2011-11-30 10:08:31draga mea,eu sunt o femeie destul de matura! Am trecut prin cateva experiente de iubire, dar iubire pura! te sfatuiesc, pentru ca toti avem nevoie de iubire , dar cauta tu draga mea sa cunosti acea iubire curata si sincera care exista, pentru asta trebuie sa-ti rezervi un timp pentru tine!

242, ai scris ca ai trecut prin cateva experiente de iubire, dar iubire pura.... si dupa prima experinta de puritate, ce s-a intamplat? cu puritatea?
eu folosesc clor...nu pot sa dau marca, dar sunt cam nemultumita...
Eugenia69
Postat pe 30 Noiembrie 2011 19:45
Dupa prima experienta, a schimbat inalbitoru'.
Axl_22
Postat pe 30 Noiembrie 2011 19:53
Ce astepti de la o relatie in care din ambele parti parintii se impotrivesc, era altceva daca toate acestea il lasau indiferent si tinea din tot dinadinsul sa fiti impreuna...

"Nu mai sunt buna de nimic numai la el ma gandesc" oare?...ai incercat sa te gandesti si la altceva?

Ai putea fi si mai buna daca te opresti sa pierzi timp cu ganduri despre el,
te asezi si tu in fata TV la un film interesant cu copii sau sa cititi impreuna o carte, poate o iesire in parc ... sa vezi cum ajuta sa uiti sa raspunzi la mesajele de pe telefon sau cele de pe mess...
Incearca sa gasesti bucuria alaturi de copii pana iti tamaduiesti sufletul.
Nici nu ai de unde sti, poate toate acestea ti se intampla pentru ca viata are alte planuri cu tine.
elisavuri
Postat pe 30 Noiembrie 2011 20:19
Copiii , pentru o mama, sunt responsabilitatea nr. 1. Ocupa-te de cresterea si linistea lor, si dupa aceea mai vezi ce faci, daca-ti ramane timp.
DD_BB
Postat pe 1 Decembrie 2011 08:54
Trec printr-o situatie asemanatoare oarecum,prin faptul ca eu am 3 copii,3 copii frumosi .... si nu 2,despartita in fapt de cativa ani.....dar fara acte,deoarece .....tatal are alta nationalitate si situatia este mai complicata prin faptul ca tatal lor nu le mai trimite nimic iar eu nu-mi permit financiar sa merg acolo sa divortez fiindca biletul de avion e prea scump,n-as avea unde locui,caci tatal lor.....sta la ai lui si nu cred ca m-ar primi sa locuiesc acolo pana la semnarea actelor,plus ca spunea ca daca divortam nu-si asuma responsabilitatea de-a trimite copiilor nimic,ca nu-i mai pasa si sa-i trec pe numele meu(prin asta probabil fiind absolvit de plata pensiei alimentare)ceea ce oricum ar fi alta poveste deoarece la ei.....divortul si pensia alimentara sunt doua lucruri separate. ..................Intre timp am cunoscut pe altcineva......s-a mutat la noi(eu locuiesc cu cei 3 copii),financiar ne era cam greu.....eu stresata si ptr faptul ca stiam ca traim in pacat,si el considera asta,.. insa inevitabilul s-a produs......cat eram la ai mei,in vizita(,unde il asteptam si pe el)el se dusese de la munca direct la noi acasa(aveam in timpul acesta un presentiment,ceva ma trimitea sa merg acasa,insa el imi spusese ca va veni,sa-i ureze si el La Multi Ani fratelui meu-ptr ziua de nume),si-a strans toate lucrurile(si-a mai uitat cateva) si-a plecattttttttttttttttttttt.Vazand ca nu mai vine..l-am sunat,insa surpriza:telefonul era inchis,ceea ce m-a facut sa-mi pun semne de intrebare,l-am sunat de mai multe ori.....nimic,am hotarat sa plec banuind ca ceva se intampla,am luat un taxi si-am plecat acasa,lasandu-i pe copii la mama,asa hotarasem mai devreme in acea zi,sa stea o zi si la bunicii lor.Am intrat in scara si m-am uitat in cutia postala....erau cheia si cartela.......in casa ,pe masa era o hartie A4 pe care-mi scrisese ca nu este pregatit sa fie tata,si ca n-o sa si-o ierte niciodata..................................................................Ma simt...pierduta in spatiu,incerc sa ma incurajez,sa-mi spun ca asa-i mai bine,dar oare e mai bine asa?Totul....e la trecut??....Afost odata..... Mi-a mai scris ca ar fi bine sa nu ne mai auzim.(nici ai lui nu erau de acord,ai mei insa il placeau si considerau ca nu voi mai gasi altul ca el) Ce le spun acum copiilor?,nu pot uita tot ce-a fost,dar poate nu ne-a fost dat sa fim impreuna pana la capat?Ma gandeam sa fac cumva sa ma duc sa divortez,ii spusesem cu o noapte inainte ca poate ar fi mai bine sa locuim doar ca prieteni pana divortez,ptr a nu mai trai in pacat,cu toate ca nu stiu daca chiar as fi procedat asa-sa nu mai facem nimic,dar eram curioasa sa aflu raspunsul lui.....mi-a spus ca daca-i asa mai bine pleaca in Germania (isi dorea sa plece ptr a castiga mai mult,ptr a ne face o casa,o casa ptr noi-spunea el!).............. Poate viitorul ne rezerva altceva?Poate nu ne e scris sa fim impreuna pana la final?
garbo085388
Postat pe 1 Decembrie 2011 10:11
nu este matur,si va dura pana se va maturiza,si asta nu tine de varsta.
prietena mea la 17 ani si-a luat viata in mainile ei,departe de parinti,pentru ca voia sa termine liceul,a terminat si dreptul,s-a realizat.
eu am facut asta la....26 ani.....
el nu e in stare acum sa se detaseze de parerea parintilor.
amestecul lor il influenteaza.
parerea mea e sa iesi cu celalalt baiat,si sa il lasi sa treaca prin iad,ca asta il va maturiza.
numai asa va sti sa castige o fata,in ciuda tuturor.
iar pe mama ta oricat ar fi ea de mama,trebuie sa ii explici ca in relatii nu se amesteca.
indiferent daca faci ceva gresit sau nu.
intr-o relatie nimeni nu trebuie sa se amestece sa impuna,doar sa sfatuiasca.
despre comunicatul pe mess,asta e o moda,si aproape toti fac la fel....
de la copii pana la adulti,toti la fel comunica cu diversi,si zic minciuni si altele.
nu da atentie la asta,nu merita.
trebuie sa pui copii tai mai presus de orice,ca au nevoie de tine,pune-te in locul lor...putin.
si vezi sa fii tu bine,ca sa fie si ei bine.
cui pe cui scoate,intalneste-te cu altul,si te vei vindeca.


daniilia
Postat pe 3 Decembrie 2011 15:55
s-a speriat sa fie tata pt 3 copii. barbatii rar sunt responsabili cu adevarat. altii se sperie si cand e vorba de copiii lor. este imatur, nu are rost sa te gandesti la o alta sansa pt el. mergi mai departe. bafta
MARILENA_25
Postat pe 8 Decembrie 2011 11:08
TU CREZI CA TE IUBESTE?ASTEA SUNT VORBE-N VINT.MA MIR CUM TU O FEMEIE MATURA SI CU DOI COPII CREZI MAI CREZI ASA CEVA.DACA VORBESTE SI CU ALTE PESOANE SI CAUTA SA LE CUNOASCA EU ZIC CA NU-I DE TINE.FI BUNA DRAGA MEA SI CRESTETI PRUNCI SI EDUCAI FRUMOS.IA VIATA IN PIEPT SI APOI MAI VEZI TU.
oltencuta
Postat pe 10 Decembrie 2011 01:37
Buna. Ti-as da si eu un sfat, dar sa nu te superi. HAI SA NE CUPLAM AMANDOI SI TOTUL VA FI BINE. Si eu vin dupa o casnicie de 8 ani in care am suferit de toate si in final am ramas sa-mi cresc singur 2 copii pt ca fosta partenera ne-a parasit si nu mai doreste sa auda de nimeni. Este in Italia, la produs. Crede-ma ca mi-as dori sa te cunosc, sa ne iubim, sa ne respectam si sa fim o familie fericita impreuna. Daca doresti sa vb mai multe, sa ne povestim viata, unul altuia si chiar sa incepem o relatie, te rog sa adaugi id-ul meu de mess in lista ta si vei vedea ca totul va fi bine. Id-ul meu este: LOVEMECATA2009
RETINE CA EU IMI CRESC SINGUR 2 COPII, DE 2 ANI DE ZILE. CRED CA ASTA SPUNE MULTE DESPRE SUFLETUL MEU. TE ASTEPT CU MULT DRAG PE MESS. PUPICI.
catalin31
Postat pe 10 Decembrie 2011 08:05
daca erai asa de serios nu dadeai aceste detalii pe forum.
iar ID- ul spune multe.
cri_cat
Postat pe 10 Decembrie 2011 08:35
e greu sa-ti fie dor de el...dar sa stii ca nimic nu e vesnic, nici macar dorul... asuma-ti durerea, las-o sa te patrunda, plange-ti de mila... si va trece...gandeste-te apoi ca meriti mai mult... Petrece-ti timpul cu tine, umple-ti sufletul cu ceea ce--ti place, cu ceea ce ai ( copiii tai, o carte, un film, muzica, natura..etc). iti vei schimba parerea despre tine si vei ajunge la concluzia ca meriti ceea ce e mai bun... Ai gresit ca ai crezut tot, ai gresit ca ai permis altora( mamei) sa se amestece in intimitatea ta, ai gresit ca ai luat in serios o relatie de tranzitie... dar acum trebuie sa admiti ca toate acestea au fost lectii pentru tine. Stai si judeca: ce e de invatat de aici. Apoi mergi mai departe! Valorizeaza-te asa cum meriti si fi sigura ca vei gasi si iubirea dupa care tanjesti... IL VEI UITA SI ASA TREBUIE SAFIE. Viata are pentru tine surprize placute. trebuie doar sa permiti sa se intample si nu sa intarzii descoperirea lor.
autista
Postat pe 10 Decembrie 2011 10:26
De la: cri_cat, la data 2011-12-10 08:35:44daca erai asa de serios nu dadeai aceste detalii pe forum.
iar ID- ul spune multe.


Asta am gandit si eu...
garbo134945
Postat pe 10 Decembrie 2011 21:07
de acord cu cele spuse de vali ...incearca sa te cunosti si sa te iubesti mai mult pe tine ... este f adevarat ca avem nevoie de IUBIRE .dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne aruncam in bratele primului venit ..asta arata vulnerabilitatea ... odihneste-ti sufletul... si apoi vei vedea pe ce drum vei dori sa mergi ... sa ai puterea de a trece peste toate si speranta ca intr-o zi va iesi soarele si pe strada ta ! toate cele bune ! claudia .
garbo052318
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:56
Femeie, esti iresponsabila ? Ai facut doi copii si acum vrei o relatie noua? Eu zic sa mai faci vreo doi copii si cu asta pe care-l jelesti p-aici ! Baga-ti mintile-n cap si stai cu ochii pe copiii tai daca tot ai vrut sa faci doi si dupa aceea sa te desparti de tatal lor. Sau poate esti din categoria celor care cred ca menirea lor e doar sa populeze planeta, educatia si sprijinul oferit copiilor nu mai conteaza.

donacris
Postat pe 19 Decembrie 2011 10:28
FAPTUL DE A FI PARASITA SAU A PARASII UN BARBAT IRESPONSABIL TREBUIE SA FIE UN MOTIV DE BUCURIE NU DE DISPERARE .
NU VORBESTI DESPRE COPII TAI ,DESPRE FELUL IN CARE SE PURTA CU EI ,COMPORTAMENTUL TAU INFANTIL (SCUZE) TE INCRIMINEAZA SI PE TINE SI TE FACE LA FEL DE IRESPONSABILA.
IN CURAND ESTE CRACIUNUL ,BUCURA-TE IMPREUNA CU COPII TAI ,SARBATORESTE SI FII VESELA CAT DESPRE EL NU TE MAI GANDII CA NU AI PIERDUT NIMIC .
GASESTE UN PARTENER NU NUMAI PENTRU TINE CI SI UN VIITOR TATIC PENTRU COPII TAI!
SARBATORI FERICITE ! DUMNEZEU SA ITI DARUIASCA CEEA CE AI NEVOIE TIE SI INGERASILOR TAI!
carmevera
Postat pe 19 Decembrie 2011 11:37
FAPTUL DE A FI PARASITA SAU A PARASII UN BARBAT IRESPONSABIL TREBUIE SA FIE UN MOTIV DE BUCURIE NU DE DISPERARE .
NU VORBESTI DESPRE COPII TAI ,DESPRE FELUL IN CARE SE PURTA CU EI ,COMPORTAMENTUL TAU INFANTIL (SCUZE) TE INCRIMINEAZA SI PE TINE SI TE FACE LA FEL DE IRESPONSABILA.
IN CURAND ESTE CRACIUNUL ,BUCURA-TE IMPREUNA CU COPII TAI ,SARBATORESTE SI FII VESELA CAT DESPRE EL NU TE MAI GANDII CA NU AI PIERDUT NIMIC .
GASESTE UN PARTENER NU NUMAI PENTRU TINE CI SI UN VIITOR TATIC PENTRU COPII TAI!
SARBATORI FERICITE ! DUMNEZEU SA ITI DARUIASCA CEEA CE AI NEVOIE TIE SI INGERASILOR TAI!
carmevera
Postat pe 19 Decembrie 2011 11:37
FAPTUL DE A FI PARASITA SAU A PARASII UN BARBAT IRESPONSABIL TREBUIE SA FIE UN MOTIV DE BUCURIE NU DE DISPERARE .
NU VORBESTI DESPRE COPII TAI ,DESPRE FELUL IN CARE SE PURTA CU EI ,COMPORTAMENTUL TAU INFANTIL (SCUZE) TE INCRIMINEAZA SI PE TINE SI TE FACE LA FEL DE IRESPONSABILA.
IN CURAND ESTE CRACIUNUL ,BUCURA-TE IMPREUNA CU COPII TAI ,SARBATORESTE SI FII VESELA CAT DESPRE EL NU TE MAI GANDII CA NU AI PIERDUT NIMIC .
GASESTE UN PARTENER NU NUMAI PENTRU TINE CI SI UN VIITOR TATIC PENTRU COPII TAI!
SARBATORI FERICITE ! DUMNEZEU SA ITI DARUIASCA CEEA CE AI NEVOIE TIE SI INGERASILOR TAI!
carmevera
Postat pe 19 Decembrie 2011 11:37
Mi-dor de tine tine ,doar de tine laa...lllaaaa...lala..fara tine tine ,mi-e foame de tine ...lalalla....Liviu Pustiu jan de cracovia
ion_11
Postat pe 19 Decembrie 2011 16:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cateva cuvinte despre barbatul ideal 584 De la: fleurdelis 10 Mai 2010 21:24
la ora asta incep sa se deschisa barurile 9 De la: tutankhamon 27 August 2009 00:46
Mi_a dat semne ca ma place și acum ma evita 1 De la: garbo_501959 6 Martie 2020 01:01
Ladies care este cel mai impresionant compliment pe care l-ati primit vreodata de la un barbat? 156 De la: charmelen 6 Septembrie 2013 19:33
13.06.2009 28 De la: sammy 22 Iunie 2009 20:23
Setari Cookie-uri