Ce fel de barbat poate fi cel ce crede in prieteni si nu in iubita lui

De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-22 14:02:56
am raspuns strict la intrebarea ta.niciodata nu am afirmat ca m/am combinat cu un alien.ai probleme de memorie sau iti arde de glume?


si daca te-ai combinat, ce... nu e o rusine pentru tine, esti in elementul tau.
de calorifer...:D

:)))
eu_geminy
Postat pe 22 Octombrie 2011 14:55
ceva dubios...alienii..
ratuscaceaurata
Postat pe 22 Octombrie 2011 15:08
eu zic sa corectezi postarea ta cat inca mai ai timp, ratusco... uite cum ai facut praf pagina...
eu_geminy
Postat pe 22 Octombrie 2011 15:12
Eu cred ca nu exista nici un interes din partea lui ca relatia voastra de prietenie sa se dezvolte,pur si simplu a profitat de barfa prietenei binevoitoare sa iasa din aceasta relatie,asta-i parerea mea,prost in nici un caz.
Nu cred ca un barbat nu verifica inainte de a actiona...nu cred ca este prost,dar neinteresat da..
Nu te merita,o sa gasesti pe altcineva care o sa aiba incredere in tine...rabdare..cu rabdarea treci marea...succes
garbo162553
Postat pe 22 Octombrie 2011 15:39
care iubita ?ce cauta colegul in apartament?repara teava sau vre-un robinet?ai spus ca va-ti vazut de citeva ori?pai daca inca va povestiti unul altuia problemele inseamna ca incearca sa te cunoasca mai bine.asa ca nu barbatii sunt prosti...ci femeile in general sunt usuratice si alearga dupa mai multi iepuri.
garbo188265
Postat pe 22 Octombrie 2011 17:05
"asa ca nu barbatii sunt prosti...ci femeile in general sunt usuratice si alearga dupa mai multi iepuri"

tu te auzi ce spui?... sau te pomenesti ca esti vreun inselat si te doare?
faith74
Postat pe 22 Octombrie 2011 17:13
De la: garbo188265, la data 2011-10-22 17:05:51care iubita ?ce cauta colegul in apartament?repara teava sau vre-un robinet?ai spus ca va-ti vazut de citeva ori?pai daca inca va povestiti unul altuia problemele inseamna ca incearca sa te cunoasca mai bine.asa ca nu barbatii sunt prosti...ci femeile in general sunt usuratice si alearga dupa mai multi iepuri.




cand etichetezi ...nu generaliza.sau crezi ca barbatii sunt sfinti??
ratuscaceaurata
Postat pe 22 Octombrie 2011 17:21
De la: garbo188265, la data 2011-10-22 17:05:51care iubita ?ce cauta colegul in apartament?repara teava sau vre-un robinet?ai spus ca va-ti vazut de citeva ori?pai daca inca va povestiti unul altuia problemele inseamna ca incearca sa te cunoasca mai bine.asa ca nu barbatii sunt prosti...ci femeile in general sunt usuratice si alearga dupa mai multi iepuri.


Mey,vanatorule,unde ai atarnat ''trofeul'' de la ultima "escapada"?
Ups! scz! am vrut sa zic plimbare,in jungla, bine 'nteles!
Sg. punct bun e "iepure"..adica barbat ca tine!
Axl_22
Postat pe 22 Octombrie 2011 17:27
Eii,eu am incredere oarba in barbatii care n-au incredere oarba...
hai sa nu generalizam!
cuplate si cuplati..nu? ...deci si femei si barbati!
Axl_22
Postat pe 22 Octombrie 2011 19:51
Aventurier.
stms10
Postat pe 23 Octombrie 2011 00:46
De la: garbo234751, la data 2011-10-21 13:23:03 Acum ceva timp am cunoscut un barbat. Ne-am intalnit de cateva ori, ne-am simtit atrasi unul de altul dar am ramas la stadiul de prietenie si nimic mai mult. Vorbim, ne povestim una si alta. Chiar ne gandeam sa mergem mai departe cu relatia dar intr-o zi o prietena binevoitoare ii baga o stramba ca ne-ar fi vazut si de fapt eu m-am intalnit cu un coleg de-al ei si a venit la mine si.....prostii. In primul rand ca era o prostie (poate gelozie din partea ei) nu mai conteaza dar el din acel moment si-a schimbat parerea despre mine crezand mai mult barfa tampita a prietenei. Nu pot sa inteleg cum un barbat daca stie ce vrea in viata poate fi asa influentat. Si chiar sa presupunem prin absurd o astfel de situatie, cea fost a fost , daca vrei cunoaste mai bine persoana de langa tine si nu o acuza pe nedrept.Nu credeam ca mai pot exista astfel de barbati prosti. Sa crezi din prima orice tampenie fara probe, sa nu poti vorbi cu iubita, e trist.
Floryn71
Postat pe 23 Octombrie 2011 06:33
Spui ca sunteti prieteni apoi te autointitulezi iubita cu toate ca doar va gandeati sa mergeti mai departe cu relatia .

Intotdeauna nu ceea ce ne spune "o persoana" conteaza ci CINE ne spune si ce reprezinta acea persoana pentru noi. Acum nu iti ramane decat sa astepti pana termina el de verificat si din alte surse ce este adevarat si ce nu (avand in vedere ca nici tu cu siguranta nu ii esti indiferenta) si cu siguranta stie deja ca tu i-ai fi spus ca nu este adevarat deci nu a considerat necesar sa te mai intrebe.

Omul are to dreptul sa verifice informatia. Poate se convinge sincur ca acea "prietena" l-a mintit.

Increderea se castiga nu se cere. Nu ii poti cere unui om sa aibe incredere in tine fara sa existe "teste" care se ivesc la tot pasul . Cine spune ca a avut incredere totala in partener dupa cateva iesiri...
Floryn71
Postat pe 23 Octombrie 2011 07:14
mai fetelor,increderea se castiga si destul de greu.spre nefericirea mea m am implicat in multe relati [femei casatorite,cu iubiti,cu prieteni],am vazut cu cata nonsalanta mint unele femei.
mariusboss
Postat pe 23 Octombrie 2011 09:03
De ce am impresia ca asta suna ca si cum am incepe asa...A fost odata o poveste....pentru ca traim in altfel de timp, in timpul in care femeia evolueaza, barbatii, nu stiu, nu ma bag, e treaba lor, sunt femeie si femeia ma intereseaza.Totusi,trebuie sa evoluam,sa ne adaptam timpului,sa ne up-gradam, cum adica sa acceptam langa noi un barbat care se coboara la barfe specifice doar femeilor cu un nivel mediocru,caci altfel,sunt foarte adevarate spusele ca cine se aseamana se ...aduna.Asa ca ocoleste un asa zis prieten, care se confeseaza si asculta mai mult de prietenii lui, decat de cel de langa el,de iubita lui.
doinitazabrac
Postat pe 23 Octombrie 2011 09:53
eu sincer am avut o astfel de neintelegere cu prietenul meu, dar eu am discutat cu el si mai apoi s-a adeverit ca am fost confundata.parerea mea e ca daca crede din prima in prieteni e las.
garbo045297
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:13
Pai e simplu,inseamna ca nu te iubeste cu adevarat....
Linx
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:27
Nu stiu care e adevarul ci numai ce ai prezentat tu.
Am atatea exemple in care el este jucat pe degete (si de obicei de niste "ele" pentru care ai baga mana in foc ca sunt cele mai cuminti fiinte de pe fata pamantului).
Fetelor, nu va mai plangeti atata de mila, v-o faceti cu mana voastra. De ce oare vezi ca 99% din cei ce se plang sunt femei? Chiar asa sa fie proportia celor care nu au caratcter? Oare nu cumva este intr-un fel invers si stiti cum e, cea mai buna aparare este atacul.
Intradevar, sunt barbat, dar in 30 ani de cand am inceput sa ma interesez de femei (si nu putine), intradevar am vazut cateva cazuri in care ei erau cei.....(nu spun cum ca sa nu fie raportat limbaj inadecvat), in rest...ele (cateva zeci de cazuri)
bebe13
Postat pe 23 Octombrie 2011 12:04
De la: mariusboss, la data 2011-10-23 09:03:03mai fetelor,increderea se castiga si destul de greu.spre nefericirea mea m am implicat in multe relati [femei casatorite,cu iubiti,cu prieteni],am vazut cu cata nonsalanta mint unele femei.

Vai!! Boss...cu nerusinare mint si ..barbatii.."Sunt la un amic"-el la iubita.."Sunt dupa scorobeti"-el la iubita..si ex. cat cuprinde...minciuni cu nerusinare si din partea barbatilor,ba ei se si acopera unii pe altii!!
Circula si un banc frumesel cu sotia care lipseste o noapte de-acasa si-i spune sotului ca a dormit la o prietena.."Da-mi o lista de prietene sa verific-cere sotul"Sotia ii da,dar nici una nu recunoaste ca ea ar fii dormit la una din "prietene".
Apoi lipseste o noapte sotul,sotia ii cere o lista de prieteni la care el ,chipurile ar fii dormit.Toti recunosc ca DA la ei a innoptat,ba ultimul subliniaza:"Chiar acum jucam o partida de sah!!"
elisabeta_boia
Postat pe 23 Octombrie 2011 12:27
De la: garbo158123, la data 2011-10-23 12:04:02
intradevar am vazut cateva cazuri in care ei erau cei.....(nu spun cum ca sa nu fie raportat limbaj inadecvat), in rest...ele (cateva zeci de cazuri)


123, pai daca ele sunt mereu cele ne..., nu e justificat sa-si caute unu care sa fie in stare sa le?
vezi ca prin asemenea afirmatii minimalizezi/anulezi potenta barbatilor.....

legat de tema topicului, un asfel de barbat e o tzatza...si mai ales in societatea actuala atat de degradata si lipsita de valori, se gasesc mereu "binevoitori" care sa se distreze copios pe seama unor fraieri care se apleaca la prima barfa, fie din pura distractie, fie dintr-o invidie a lor, a barbatilor...in fine, barbatii stiu mult mai bine cum decurg "discutiile", pe o anumita tema, intre ei
a propos discutie intre baieti :
- Pai bine mai, lasi mereu fata singura, e asa tanara si frumoasa...daca merge altul la ea si o...( vorba lui 123)
- Macar daca merge, sa ii faca ceva sa ii placa, nu sa o gasesc nervoasa....
din pacate, nu prea se da un astfel de raspuns, care ar spune mult despre un barbat
dor72_
Postat pe 23 Octombrie 2011 13:41
@garbo234751 ,,Ce a fost a fost" A avut loc acea intilnire divulgata de prietena dumitale ori ba? Daca raspunsul d-voastra este ,,DA",atunci ce rost mai are sa ne batem capul ?A-ti avut de ales intre o prietenie sincera [care promitea o relatie mai mult sau mai putin de durata] si scurta vizita a colegului. Cred ca v-ati dat arama pe fata iar prietena d-tale a procedat foarte corect salvindu-l astfel pe baiat din calea unei fete care nu stie ce inseamna sa fii corect in viata. Imi place ca v-ati transformat in victima cind de fapt sunteti principalul vinovat,dupa parerea mea.M-as bucura sa ma-nsel si sa fiti o persoana cinstita.In cazul acesta ,imi cer scuze,sincer si ma plec in fata d-voastra,o d-soara neprihanita care a fost nedreptatita de un tinar nerecunoscator.
Stuparul
Postat pe 23 Octombrie 2011 14:12
alta tzatza...
dor72_
Postat pe 23 Octombrie 2011 14:44
De la: garbo188265, la data 2011-10-22 17:05:51.asa ca nu barbatii sunt prosti...ci femeile in general sunt usuratice si alearga dupa mai multi iepuri.



Asta spune multe despre experientele pe care le-ai avut.... asa, in general...
nathalie
Postat pe 23 Octombrie 2011 15:49
ohooo, si inca geme pamantu' de barbati prosti
garbo000046
Postat pe 23 Octombrie 2011 16:06
de fapt, pamantul a inceput sa geama abia odata cu aparitia ta...;)

(deh, 46... cum naiba sa te bagi in seama dupa atata amar de timp... faci si tu ce-i mai usor, nu?:P

nu te-a mai ajutat o perioada buna neuronul ala firav - nici la imbecilitati, macar - dar incepe sa-si revina, din cate vaz...:D:)))
eu_geminy
Postat pe 23 Octombrie 2011 17:13
De la: garbo234751, la data 2011-10-21 13:23:03 Acum ceva timp am cunoscut un barbat. Ne-am intalnit de cateva ori, ne-am simtit atrasi unul de altul dar am ramas la stadiul de prietenie si nimic mai mult. Vorbim, ne povestim una si alta. Chiar ne gandeam sa mergem mai departe cu relatia dar intr-o zi o prietena binevoitoare ii baga o stramba ca ne-ar fi vazut si de fapt eu m-am intalnit cu un coleg de-al ei si a venit la mine si.....prostii. In primul rand ca era o prostie (poate gelozie din partea ei) nu mai conteaza dar el din acel moment si-a schimbat parerea despre mine crezand mai mult barfa tampita a prietenei. Nu pot sa inteleg cum un barbat daca stie ce vrea in viata poate fi asa influentat. Si chiar sa presupunem prin absurd o astfel de situatie, cea fost a fost , daca vrei cunoaste mai bine persoana de langa tine si nu o acuza pe nedrept.Nu credeam ca mai pot exista astfel de barbati prosti. Sa crezi din prima orice tampenie fara probe, sa nu poti vorbi cu iubita, e trist.
garbo033817
Postat pe 23 Octombrie 2011 21:08
SCZ ACELBARBAT ESTE UN TIMPIT IINCAZU LDE FATA POTI ISA-L LAS ISA RAMINA CU PRIETENII NDIFERENT DE GREUTATILE PRIN CARE VEI TRECE SA SI DEA SEAMA CA AGRESI TO SEARA PLACUTA
garbo033817
Postat pe 23 Octombrie 2011 21:13
Ei lasa, eu am vazut si barbati care zic: "tu pe cine crezi, pe mine sau ce zic altii? / ce vezi cu ochii tai nu este adevarat, tu trebuie sa crezi orbeste ce spun eu"
Barbat sau femeie, e un om care s-a fript poate si sufla si in iaurt!
Si da, este adevarat, increderea se castiga foarte greu si se pierde repede - mai ales daca acel om a avut experiente nefaste in viata
panty_C
Postat pe 23 Octombrie 2011 21:49
corect, pantera, nu e o problema specifica doar unuia dintre sexe....
eu_geminy
Postat pe 23 Octombrie 2011 22:27
De la: garbo000046, la data 2011-10-23 16:06:11ohooo, si inca geme pamantu' de barbati prosti

Este... este... si prosti, si curvari, si porci............ sa mai completeze si partea feminina !

M-am reintalnit si eu anul trecut cu o fosta colega de liceu dupa niste ani buni, a fost atractie intre noi asa ca ne-am mai vazut de cateva ori. Inca de la a 2a intalnire ceva parca nu era ok, adica incepusem sa banuiesc ca are pe cineva ! Am continuat sa ma intalnesc cu ea desi aveam aceasta banuiala tocmai pt ca poate ma inselam, insa pentru ca dupa inca 2-3 intalniri nu mi-au disparut aceste banuieli deloc, ba chiar dimpotriva, la un moment dat i-am zis, mai pe ocolite, ca eu cred ca mai are pe cineva ! A incercat ea sa ma vrajeasca insa dupa ce a vazut ca o tin pe a mea si nu ma convinge (nu avea niciun motiv clar cu care sa ma convinga), a recunoscut brusc, iritata fiind (ca i-am stricat jocul), ca are pe cineva ! Cateva zile mai tarziu ne-am revazut ca sa-mi dea inapoi ceva ce ii imprumutasem, iar la intalnire a venit cu "oficialul" de mana ! Deci... nesimtita cap-coada ! Asa ca, iti dai seama ce mare prost am fost ca n-am luat-o pe incredere si s-o las sama mai plimbe asa cine stie cat timp !
MG421982
Postat pe 24 Octombrie 2011 00:39
pai 46 nu la astfel de "prostie" se referea...

cauta mai in urma...
ea are o eterna problema cu toti barbatii...
ma intreb cum isi va educa baietelul...:D
aaa, doar simpla curiozitate, zic si eu...;)
:))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2011 04:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cresterea copilului de barbati 29 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:10
E chiar asa de greu sa ma privesc in oglinda si sa imi zambesc? 3 De la: krinka2005 10 Septembrie 2009 15:05
Vreau sa aud !!!!! 27 De la: dor72 8 Martie 2011 20:58
barbatul rac 1 De la: garbo_497583 20 Februarie 2019 17:00
il iubesc pe sotul meu dar ma loveste , imi vb urat, insa castiga f bine si nu duc lipsa de nimic, am insa un amant care ma iubeste si mi place sa fiu langa el, e tandru si iubitor insa castiga destul de putin, nu stiu ce sa fac :( 95 De la: zorideziua 12 Septembrie 2009 10:28
Setari Cookie-uri