ce face o relatie fericita?

De la: SAL, la data 2011-12-19 23:03:37Miersic, Axl !
Cu avatarul asta n-o sa mai fiu suspectat de gospodinele carora din intamplare ,, le calc " profilul , ca as umbla la agatat


ai avut propuneri indecente ?
ignora-le
cri_cat
Postat pe 19 Decembrie 2011 23:52
De la: eu_geminy, la data 2011-12-19 23:49:25brrrr... taci, ca te-aude gospodina Betty si iar o indignezi...:D
:)))


gata, sunt cuminte.
cinci minute. :P
cri_cat
Postat pe 19 Decembrie 2011 23:54
ba poti sa nu fii deloc...
ca tot la gatul meu sare,
ca Felatia e o "relatie"
care suna a "prosti_tuti_e"...:))))
eu_geminy
Postat pe 19 Decembrie 2011 23:59
fidelitatea, comunicarea, pasiunea, o imbratisare, o vorba buna spusa atunci cand e nevoie si cand trebuie, mici compromisuri pe care trebuie s ale faca fiecare partener implicat in relatie. Ca in reclama cu nea Matache macelaru parafrazand as spune ,,eheeee, nu e asa de simplu si cu relatiile astea,,,!
dolce_farnientte
Postat pe 25 Decembrie 2011 14:46
Hai sa zicem ca o relatie poate fi fericita (la fel cum si un final poate fi fericit).
Printre multe alte ingrediente (dintre care doar cateva sunt un must), pentru mine conteaza si suportul moral, atunci cand (destul de rar) am nevoie sa-mi confirme ca pot.
In *restul timpului* stiu si singura ca pot.

Si sa nu-mi ceara (generic vorbind) sa ma vopsesc roscata sau bruneta, daca m-a cunoscut blonda - ramane la latitudinea mea daca si cand voi schimba ceva.
Nu rezonez prea bine la stilul smuls.

Si sa nu-mi induca sentimente care nu-mi sunt proprii (sinonime cu sufrirul) cum ar fi nesiguranta.
In caz contrar s-ar putea sa am o mica spre foarte mare problema.
Pe care sa nu-i dau ocazia sa o rezolve.
nathalie
Postat pe 26 Decembrie 2011 15:11
e foarte importanta increderea - si nu numai sub aspectul sinceritatii.
A fi sincer versus a nu fi atunci cind tradezi asteptari e echivalent cu a taia gitul gastei cu toporul sau cu lama de ras. Daca e sincer - nu ne mai chinuim prea mult. Daca nu e...

Si e foarte important modul in care se poarta. Nu de craciun, revelion si onomastica. Ci atunci cind iti pica lumea in cap - si ai nevoie de suport, intr-adevar. In situatia in care trec prin momente grele si nu imi e alaturi, nu neaparat ca prezenta fizica (nu ma intereseaza ca doarme pe canapeaua mea), atunci se autodefineste ca inutil. Pot sa fiu singura si fara sa ma impiedic de el prin casa.
quasaria
Postat pe 26 Decembrie 2011 23:34
Poti fi singura si daca nu vrei sa-l vezi deloc, Q...
ce mare filosofie...;)
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2011 23:43
Omfg,

Asta o sa devina topicul meu de lacrimat...

Mai trec ceva pe lista - sa am motive sa-l admir.
Construiesc temple minunate si imi pare rau sa le vad demolate ca asa au urzit Venus si Pallas-Atena...

nathalie
Postat pe 26 Decembrie 2011 23:47
poti construi un punct, Nat...
iar cine nu vrea, nu-l vede...
ba il mai si striveste ca pe un gandac de gaz...:D
:)
eu_geminy
Postat pe 26 Decembrie 2011 23:57
Asta chiar nu stiu cum se face...
Se vede ca e treaba inginereasca...
Ma inveti?

Macar gimme a hint....:D
nathalie
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:02
n-am facut cursuri de (anti)strivit gandaci, Nat...:)

eu le am numai cu suruburile si cu manivelele:P

:)))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:06
:) sorry..dar mi-a trecut brusc prin minte ceva de genul
"dati-mi un punct fix si va rastorn universul"
...........
la gandacii striviti nu am rezonat :)
september
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:10
september, nu stiu cine esti...
asa ca sorry...:)
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:12
Ei, bine, lasa cursurile!

Dar e interesant ce spui, pentru ca despre suruburi stiu si eu, dar manivelele au cam fost inlocuite de tot felul de dispozitive electronice...

As face o scurta prezentare, dar nu pot pe topicul unde tocmai am spus ca sunt cu lacrimile-n barba...

nathalie
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:12
De la: eu_geminy, la data 2011-12-27 00:12:13september, nu stiu cine esti...
asa ca sorry...:)


ce importanta are?:)
september
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:13
ai dreptate...
niciuna...
pa...:)
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:18
De la: eu_geminy, la data 2011-12-27 00:18:07ai dreptate...
niciuna...
pa...:)


Multumesc:)
september
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:21
cu multa placere...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:27
De la: eu_geminy, la data 2011-12-26 23:43:10Poti fi singura si daca nu vrei sa-l vezi deloc, Q...
ce mare filosofie...;)


eu nu prea le am cu nuantele de gri... asa ca "delocul" era implicit.

ps: si ce esti asa de prietenos cu september? A zis o chestie misto, pina la urma....
quasaria
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:39
:)
aproo' de punctul cel fix..
cred ca nu degeaba am rezonat cu el...cu el..adica dumnealui punctul acela de sprijin pe care apoi poti pune .parghia cu ajutorul careia chiar poti darama lumea...
nu stiu daca e chiar musai sa o darami....mie imi ajunge doar sa o construiesc...evident las punctului onoarea de a o darama la timpul cel mai potrivit...ca sa am sansa de a construi o alta lume dupa aceea:)
pentru mine o relatie fericita e cea in care pot sa urc...o relatie care ma stimuleaza sa progresez, sa fiu mai buna.....
fara sinceritate, comunicare etc....nici nu cred ca putem discuta despre relatii in sensul acestui topic...



september
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:44
pai nu te supara, dar nu rezulta deloc ceea ce spui, legat de "nuantele de gri".... sau oi fi eu mai greu de cap:P


cat despre relatia mea cu alte persoane, de aici si de aiurea...
e numai problema mea... daca este.;)
:))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:44
si mai si seamana


P.S. dar de mine, stie cineva cine sunt?

P.P.S. nu ma bagati in seama - sunt sacaita de insomnie si incep sa "bat campii" cu gratie
panty_C
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:46
well, n-am zis ca n-ar fi problema ta... doar am constatat ca o ai.

cu "deloc": traducere: daca nu ma impiedic de el prin casa e echivalent cu "deloc". Iubiri d'astea imposibile... nu stiu, cre' ca nu mai am nervii, virsta si optimismul de asa ceva.
quasaria
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:47
cand o sa ai "atestat de constatator", s-ar putea sa ai o parere legitima si legalizata...

in rest, contez pe opinia ta al naibii de isteatza, ca sa nu te indignezi de pareri neconforme cu ale tale... nu ca m-ar interesa cumva...:P
nu de alta, dar n-am trecut prin experiente atat de fericite ca ale tale, si nici nu cred ca imi doresc asa ceva...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:52
september, asa zicea si nevasta lu' Obama, da' n-as fi neaparat de acord cu ea (si cu tine): pot sa "urc" fara sa am nevoie de altcineva pentru asta. Iar atunci cind iubesc n-am nici o problema nici sa "cobor" - vezi exemplu irinuca , aia care ar vrea sa ingrijeasca orfani da' sa nu ii stearga la cour. Daca sint kkti pe ei au o mare nevoie de indrumari spirituale....
quasaria
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:54
relaxeaza-te, ca e craciunul.... N-o sa ai experiente similare cu ale mele, ca nu te-ai descurca cu ele, stai linistit....
quasaria
Postat pe 27 Decembrie 2011 00:57
Quasaria
cam stiu teoretic asta...practica ma mai ucide cateodata:)..dar..am grija sa renasc precum pasraea aceea:)
teorectic..avem toate resursele in noi............practic...........
nici pe mine nu ma deranjeaza sa mai cobor din cand in cand....dar nu pot ramane vesnic in coborare.....
september
Postat pe 27 Decembrie 2011 01:00
De la: quasaria, la data 2011-12-27 00:57:37relaxeaza-te, ca e craciunul.... N-o sa ai experiente similare cu ale mele, ca nu te-ai descurca cu ele, stai linistit....


sunt foarte linistit, Q...
inca o data iti spun, din fericire nu le-am avut si nici nu mi le doresc,
la fel cum nu mi-as face din ele vreun merit, chiar daca (ipotetic vorbind) le-am meritat...;)
:P
:))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2011 01:04
depinde de tine. La un moment dat aveam siguranta ca daca il iubesc pot sa urc cu el cu tot, in realitate, daca incerc, se poate intimpla sa intram in picaj amindoi....

Dar nu mi-am bazat niciodata sentimentele pe faptul ca "ma ajuta sa" sau imi face el vreun upgrade. Nici nu stiu cum as fi putut, mi se pare non sens. Nu mai e sentiment. E calculul traiectoriei....
Din punctul meu de vedere, o nevasta de prim ministru care are capacitatea proprie de a fi femeie de serviciu, e femeie de serviciu. Nu nevasta de. Si asta se aplica tuturor domeniilor.. nu neaparat profesional.

ge, n-am nici o problema nici cu meritele si nici cu erorile proprii - ai fi prima persoana care sesizeaza vreo urma de nesiguranta la mine... Altfel ti-as fi cerut certificat de constatator.
quasaria
Postat pe 27 Decembrie 2011 01:05
Quasaria
Nu e calcul..se intampla pur si simplu....:)
Eu nu pot sta langa cineva care nu ma stimuleaza sa fac mai mult......care nu ma provoaca sa vad o alta fata a lumii.....
:) Si de cate ori am incercat sa fac pe cineva 'sa urce' in locul pe care l-am vazut eu potrivit s-a demonstrat ca 'nu vedeam' chiar bine
- evident nu ma refer la profesii

september
Postat pe 27 Decembrie 2011 01:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie serioasa 4 De la: loveactually 31 August 2009 16:12
nu inteleg ce se intampla........... 27 De la: DaMarkus09 25 Iunie 2009 21:49
Eu mi-am rezolvat problemele aflati si voi daca sunteti interesati... 53 De la: pushika 15 Septembrie 2014 21:32
Prietenie cu ghilimele. 56 De la: Ioana007 5 Noiembrie 2009 06:40
lucruri de care ne-am saturat.... 111 De la: iasomia 27 August 2011 09:41
Setari Cookie-uri