SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA



.....fiecare are dreaptul la opinie.....

tocmai pentru ca fiecare avem dreptul sa ne exprimam propria parere...apare.....contradictoriu

si contradictiile...sunt constructive

critica.....te face uneori sa vezi realitatea

daca in cercurile in care traiti voi ,.toata lumea va lauda...va aduce numai complimente

poate ar trebui sa va intrebati, cati va sunt prieteni!!!!
sunsset
Postat pe 18 Septembrie 2011 11:59

ioi....da tu de cand esti ashe mare "filosoafa"?
rad...ai dreptate...moshule aici de care e ...ca vad ca nu prea nimeresc...proportiile...

sunsset, de ce strici ovazul pe gaste?
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 12:11
http://www.youtube.com/watch?v=1eNFkzXEHUE
lore01
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:08
De la: MrBig, la data 2011-09-17 17:37:37
De la: garbo030866, la data 2011-09-17 16:57:22Mai, "barbat bine" si modest!!!- poate mai pui si tu mana pe gramatica, nu de alta, dar visezi la o femeie perfecta, in timp ce tu esti un misogin ieftin agramat!


Clar o femeie nesatisfacuta ...Asculta pitipoanco . Eu stiu gramatica dar aici nu suntem la examen . Am terminat facultatea de mult , asa ca nu mai am obligatii gramaticale...dupa mintea ta ingusta, trebuia sa fiu atent la micile detalii gramaticale..de parca limba romana ar avea vreo valoare Din contra daca o pocesc putin, o fac sa sune mai bine . Esti clar o femeie misandrina , ieftina care nu a inteles nimic si neavand nimic de spus ,tu te-ai uitat la virgule, dupa liniute ...Poate ca-ti faci si timp sa ma corectezi gramatical si sa-mi dai o nota ?


MrBig, daca tzi-ai ales acest nick inseamna ca eshti un domn (Mr) shi nu unul oarecare, ci unul mare (Big)... Pai, lasa jignirile shi fii pana la capat un mare domn . Parerea mea este ca nu ai respect pentru femei deoarece nu ai intalnit decat un anumit gen care reiese din apelativul de mai sus , respectiv "pitzipoance". Iar cuvantul "pitzipoanca" intra in contradictoriu cu acela de "nesatisfacuta" .Am intzeles ca te lepezi de gramatica (ca te-ai facut big intre timp) dar shi de lexic shi semantica ?......... Ce inseamna pitzipoanca?! Pai :"o tanara bucata feminina, ce intruneste cel putin 3 dintre urmatoarele aspecte fizice: imbracaminte provocatoare ce proeminenteaza calitati fizice, eventual sumara, tocuri, aspect ingrijit: coafat, manichiura, fard, mireasma imbietoare; fizic intregit de zambete largi pentru diversi masculi cu potential, flegmatism fata de restul muritorilor si o bine-dezvoltata tehnica de flirt adaptata tuturor situatilor".
carcotasha
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:31
De la: Eugenia69, la data 2011-09-17 18:08:35

in copilaria mea circula un autobuz....zero barat


Shi in copilaria mea, la fel! Dar nu m-am urcat in el ...
boji
Postat pe 18 Septembrie 2011 14:56
Se pare ca ai primit raspunsurile pe care le cautai ?!. Eu personal cred ca trebuia mai multa decenta in exprimare .
Mirajmitu
Postat pe 18 Septembrie 2011 15:46
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-18 01:05:02am o mare rugaminte la garboveni.indiferent de tema...parerile se pot spune si in mod civilizat.ca unii nu/i suporta pe altii...pot folosi ignore,ca altora nu le plac temele pot sa ocoleasca topicul.de ce atata ura,scandal,certuri,jigniri,unii se cred mai culti sau mai inteligenti decat altii...domnilor cititi drepturile omului,cititi constitutia...fiecare are dreptul la opinie...big dar fara jigniri...la fel si charmelen ai jignit un om... adresandu/te f urat cand ai facut referire la mama lui.oare administratorii nu observa ca exista un grup format din aceeasi oameni care intra pe pe topicuri jignind pe noii veniti?oameni buni e loc pentru toata lumea!comentarile se fac intr/un mod civilizat...si mai terminati cu gramatica limbii romane ..exista pe site/uri si oameni de la tara care nu stiu gramatica...care e problema....nu va intelegeti in romaneste?dar romgleza nu va supara le urechi?uite taranii au acum internet....si ce inteleg saracii din haraiala si jignirile orasenilor/cine spune ca trebuie sa ne iubim,sa ne mintim,trebuie sa fim doar civilizati nu sa sarim la gatul altuia care are o contrazicere cu unu simpatizat de voi...fiecare are destula minte sa isi rezolve contrazicerile.adica sa se ajunga sau nu la o parere .spuneti ca intrati aici sa va destindeti...dar de fapt multi se descarca prin cearta si ura.cum e posibil sa judec un user pe care nici macar nu l/am cunoscut in viata mea....garbo s/a transformat intr/un camp de lupta...voi nu observati?inseamna ca va complaceti....voi nu observati ca omenirea merge spre autodistrugere???


Mai ratusco, desi ti-ai schimbat avatarul, nu ti-ai innoit si biblioteca din pacate!
asa ca, indiferent de imaginea pe care iti place s-o cultivi, impresia e ca te-ai transformat nu in vreo lebada civilizata, ci mai degraba intr-o gasca impaunata, sau gasculita daca preferi.
zici ca am jignit un om? Persoana nu pare a corespunde profiluiui de om normal si inca si mai putin celui de domn.
Ai remarcat ca m-am referit urat la mama lui, dar n-ai remarcat cand a facut-o pe Quasaria varza si pe Ilsi balena batrana si grasa. Si te rog sa ma scutesti pe mine de placa cu grupul format din aceeasi (sic) oameni care intra pe topicuri jignind pe noii veniti. Eu nu m-am raliat niciodata atacurilor colective pe garbo indiferent de sentimentele mele fata de unii useri, iar cu Q si ilsi am avut anterior schimburi de replici acide, asa ca nu cred ca ne simpatizam prea mult reciproc,
Te intrebi cum e posibil sa judecam un user necunoscut.? Pai inchipuiestet-ti ca mai exista persoane care sunt deranjate de manifestarile publice de prostie, mitocanie si agramatism si simt nevoia sa le taxeze.
Simt deja ca in postarea aceasta arunc orzul pe gaste, oare cata minte iti trebuie ca sa produci o fraza de genul: 'fiecare are destula minte sa isi rezolve contrazicerile.adica sa se ajunga sau nu la o parere '' Pe bune daca n-ai merita sa fii citata in Catavencii la rubrica vanghelisme!
charmelen
Postat pe 18 Septembrie 2011 16:21
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-18 02:50:51
nici macar ultima.........daca exist...poate....


ah, deci nici tu nu ai certitudini in privinta propriei (id)entitati...:P
:)))
stii... initial am fost tentat sa-ti sugerez sa te iei de manutza cu buruienosul de "big" (daca tot va potriviti) si sa dispareti pe alte meleaguri,
dar in mod cert vi s-ar simti lipsa...

ce s-ar face Garbo fara doi papagali notorii...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Septembrie 2011 16:49
Charmelen, e un proverb
Cu cat o maimuta se urca mai sus in copac, cu atat i se vede mai tare fundul.

Asta ca o varianta la gasca impaunata.
nathalie
Postat pe 18 Septembrie 2011 16:58
charmelen buna si tie...ca asa e civilizat....exemple sunt destule dar este f dureros sa te iei de mama cuiva.uite si eu ar trebui sa ma supar pe cei care ma tot confunda cu altcineva.poate avem idei ,pareri asemanatoare ca conceptie.si totusi ma gandesc asa/de ce sa ma stresez pt parerile altora...ca ei tot asa sau atat gandesc.am explicat odata si gata .in fond e problema lor nu a mea.in rest imi scriu comentariile in mod civilizat asa cum gandesc eu si doresc acelasi respect.cred ca eu nu gresesc.ca ei fac confuzii de usere chiar nu ma afecteaza.se poate intampla sa fi existat si acel user dar ce/mi pasa mie.nu e problema mea.si crezi ca trebuia sa ii jignesc?nu draga mea...daca userul asa concepe asa comenteaza.tu esti simpatica...ai destule comentarii interesante...dar sincer mama lui nu avea nici o vina.esti o persoana care glumeste mereu...ramai pozitiva.
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:03
@pareri asemanatoare ca conceptie

are o vina...mare....

si eu, care credeam ca esti serioasa...tu glumesti mereu....gata. nici nu mai vorbesc cu tine...
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:05
De la: eu_geminy, la data 2011-09-18 16:49:10
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-18 02:50:51
nici macar ultima.........daca exist...poate....


ah, deci nici tu nu ai certitudini in privinta propriei (id)entitati...:P
:)))
stii... initial am fost tentat sa-ti sugerez sa te iei de manutza cu buruienosul de "big" (daca tot va potriviti) si sa dispareti pe alte meleaguri,
dar in mod cert vi s-ar simti lipsa...

ce s-ar face Garbo fara doi papagali notorii...:D
:))))




buna ziua si tie.jignirile tale doar te caracterizeaza.o duminica placuta si tie.
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:06
sa nu-mi spui ca te-ai simtit jignita!...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:12
,,....sunsset, de ce strici ovazul pe gaste?"


mda...dor..constiinta....

am fost impulsiva

era inutil de comentat.....ingeniozitatea cu care au fost

formulate....frazele...plangerile...reprosurile...cererile...ce or fi fost oare?

prin contrast , face involuntar sa straluceasca ,dezorientarea,eroarea,frustrarea

...dar ne explica...dreptul la opinie

stii cum se zice..,,cine stie face,cine nu stie ,invata pe altii

sunsset
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:17
sunsset, fii atenta la ceea ce spun ceilalti care o cunosc bine pe amarata aia si poti sa iti formezi o opinie.
iti atrag atentia asupra faptului ca absolut nimic din ce spunem ca a facut sau a scris pe aici nu sunt inventii de-ale noastre sau rautati, ci pura realitate creata chiar de mirobolanta co-forumista.
daca ai timp, rabdare si nervi, da o tura prin arhivele forumului si cauta-i singura postarile si topicurile de inalta tinuta 'telectuala pe care le-a deschis pe aici. O parte din vechile ei nick-uri o ai expusa un pic mai sus.
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:25
eu nu am timp de pierdut in barfe .de aceea scriu acest comentariu si va las sa va aratati caracterele apoi.degeaba faceti aluzii la asemanarea cu un alt user.poate el isi merita comentariile voastre tendentioase.eu nu cred ca am adresat cuiva un cuvant necivilizat..eu eu comentez asa cum gandesc,fara jigniri si comentarii rautacioase.doresc ca respectul sa fie reciproc in exprimare.eu nu incerc sa schimb lumea daca ea nu are aceasta tendinta.cer decat bun simt si exprimare civilizata.in rest toata lumea are dreptul sa/si exprime opinia asa cum crede de cuviinta.e dreptul la opinie.cititi dreptul constitutional,drepturile omului si constitutia oricarui stat.cititi drept international.....poate asa intelegeti ca fiecare are dreptul sa isi exprime opiniile.o duminica placuta si o saptamana deosebita va doresc tuturor.
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:27
macanitoareo, pana si greselile de ortografie sunt aceleasi, ca sa nu mai spun de "eruditia" ta...
vrei sa discutam civilizat? hai sa discutam civilizat: ce treaba are dreptul international cu drepturile omului in general si dreptul la opinie in special?
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:32
moshule, adu carta-ncoa...mama lor de drepturi....sa le vedem si noi...

sunsset, ce rost au reactiile? spune si tu....
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:32
doaro, cre' ca ma duc saptamana asta si arunc in aer universitatea din iasi pentru prostiile care m-au invatat acum ceva muuulti ani in urma la drept! ca iote ce ne iesplica profa universala cum e cu dreptul ala international
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:35

Thor_again....

ma primesti cu multumiri?
sunsset
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:36
pai sa te duci...de ce unii au drepturi "mai egale" decat altii....
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:38
De la: charmelen, la data 2011-09-18 16:21:55
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-18 01:05:02am o mare rugaminte la garboveni.indiferent de tema...parerile se pot spune si in mod civilizat.ca unii nu/i suporta pe altii...pot folosi ignore,ca altora nu le plac temele pot sa ocoleasca topicul.de ce atata ura,scandal,certuri,jigniri,unii se cred mai culti sau mai inteligenti decat altii...domnilor cititi drepturile omului,cititi constitutia...fiecare are dreptul la opinie...big dar fara jigniri...la fel si charmelen ai jignit un om... adresandu/te f urat cand ai facut referire la mama lui.oare administratorii nu observa ca exista un grup format din aceeasi oameni care intra pe pe topicuri jignind pe noii veniti?oameni buni e loc pentru toata lumea!comentarile se fac intr/un mod civilizat...si mai terminati cu gramatica limbii romane ..exista pe site/uri si oameni de la tara care nu stiu gramatica...care e problema....nu va intelegeti in romaneste?dar romgleza nu va supara le urechi?uite taranii au acum internet....si ce inteleg saracii din haraiala si jignirile orasenilor/cine spune ca trebuie sa ne iubim,sa ne mintim,trebuie sa fim doar civilizati nu sa sarim la gatul altuia care are o contrazicere cu unu simpatizat de voi...fiecare are destula minte sa isi rezolve contrazicerile.adica sa se ajunga sau nu la o parere .spuneti ca intrati aici sa va destindeti...dar de fapt multi se descarca prin cearta si ura.cum e posibil sa judec un user pe care nici macar nu l/am cunoscut in viata mea....garbo s/a transformat intr/un camp de lupta...voi nu observati?inseamna ca va complaceti....voi nu observati ca omenirea merge spre autodistrugere???


Mai ratusco, desi ti-ai schimbat avatarul, nu ti-ai innoit si biblioteca din pacate!
asa ca, indiferent de imaginea pe care iti place s-o cultivi, impresia e ca te-ai transformat nu in vreo lebada civilizata, ci mai degraba intr-o gasca impaunata, sau gasculita daca preferi.
zici ca am jignit un om? Persoana nu pare a corespunde profiluiui de om normal si inca si mai putin celui de domn.
Ai remarcat ca m-am referit urat la mama lui, dar n-ai remarcat cand a facut-o pe Quasaria varza si pe Ilsi balena batrana si grasa. Si te rog sa ma scutesti pe mine de placa cu grupul format din aceeasi (sic) oameni care intra pe topicuri jignind pe noii veniti. Eu nu m-am raliat niciodata atacurilor colective pe garbo indiferent de sentimentele mele fata de unii useri, iar cu Q si ilsi am avut anterior schimburi de replici acide, asa ca nu cred ca ne simpatizam prea mult reciproc,
Te intrebi cum e posibil sa judecam un user necunoscut.? Pai inchipuiestet-ti ca mai exista persoane care sunt deranjate de manifestarile publice de prostie, mitocanie si agramatism si simt nevoia sa le taxeze.
Simt deja ca in postarea aceasta arunc orzul pe gaste, oare cata minte iti trebuie ca sa produci o fraza de genul: 'fiecare are destula minte sa isi rezolve contrazicerile.adica sa se ajunga sau nu la o parere '' Pe bune daca n-ai merita sa fii citata in Catavencii la rubrica vanghelisme!


Ai mers muuult prea departe cand te-ai referit ma mama mea .. Quasaria si Ilsi sunt mici copilasi in comparatie cu tine . Tu esti cea mai mare pocitanie care poate exista pe Garbo.. Vii aici doar pentru cearta si ca sa-ti descarci frustrarile .Exact cum spui ...cu Q si ilsi ai avut anterior schimburi de replici acide ..Nici nu ma mira.. Esti o pocitanie limitata mental care duce lipsa acuta de .... In mod sigur te simti atat de deranjata de topicul meu , deoarece ai dedus ca te incadrezi perfect in profilul de vaca patrupeda . Eu prin topicul meu nu m-am referit la femei ca fiind josnice .Am evidentiat doar ca majoritatea cuplurilor fac sex intr-un mod gresit..... Dar tu in mod clar esti josnica ... Cand m-am referit la femei am evidentiat ca exista o ruptura undeva...Si am spus adevaru. ...Da tu in mod clar esti o vaca comunista limitata mental si adori sa traiesti in minciuna si barfa......Daca erai atat de satisfacuta de propriati viata , nu cred ca veneai aici sa faci spume la gura ... Hai sictir
MadMax
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:42

" vaca patrupeda" exista? ioi....
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:44
ratzoaico, da' uitasi sa specifici, maica: drept international public, sau drept international privat?
ca ie doo chestii separate. da' nici una dintre ele nu vorbeste de drepturili la opinii, ale dreaq analfabete si drepturile aiestea, intelegi matale?
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:45

o la la , ratusco, iar o dadusi cu stangu-n Drept!

Lasati-o mai, nu vedeti ca devine din ce in ce mai penibila si mai agramata cu fiecare postare. Sincer incepe sa-mi fie mila de ea!
charmelen
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:45


dor...noi am cerur bilet de invoire...si uite ca era gaura in gard la senatoriu

astia ,,speciali"....cum crezi ca au iesit
sunsset
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:46
din lipsa de fonduri...
pe week-end...fiecare pe cont propriu....

ce-i moshule te incurci in carte?cartele alea....fir-ar ele sa mai fie...ca deja ma-nerveaza....
da las...ca uite-acu' iese o noua carta...pe care o vom semna toti....
carta garbo ( drepturile tuturor, nu numai ale oamenilor, sa nu discriminam... )
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:50


aavaaiiii....dor....in sfarsit ...dreptate/egalitate

pentru asa o veste buna....nu ne destrabalam?....muzica...baiati...dans..vin si palinca

vreeei???

mergem la bamboo??
sunsset
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:55
De la: lore01, la data 2011-09-18 09:34:51
De la: MrBig, la data 2011-09-11 17:29:09
De la: Paula1702, la data 2011-09-11 14:42:27Buna!
Cum vezi tu femeia ediala?


Buna !. Sunt f multe de spus , as putea sa scriu o carte despre ea
Da asa pe scurt ca sa incep de la fizic spre sublim .> Sa fie frumoasa, nu neaparat blonda . Nu trebuie sa fie 90-60-90. Da sa fie superba la fata in special ochii, nasul , buzele , ceva in genul Jessica Alba.. Sa aiba peste 1, 60m .Sa fie supla , cu o talie frumoasa, fundu bombat si sanii potriviti . Sa arate foarte tanara si fresh ca una de 25 de ani , desii ea poate avea 35..Sa fie foarte sanatoasa si preocupata in a-si mentine sanatatea, ea facand un stil de viata din acest aspect. Sa nu fie de peste 40 de ani cronologic. Primavara sa fie in sufletul ei . Sa se poarte inocent cu mine, sa vrea sa ma inteleaga , sa incerce mereu sa ma simta punandu-se des in pielea mea. Sa ne privim in ochi fara retineri oricand si oricat si asta sa ne aduca liniste si pace . Sa fie destul de inteligenta dar mai ales inteleapta, ea incercand sa inteleaga misterele vietii .Deci sa fie putin culta ea iubind putin poezia si diferite aspecte filosofice literare.. Sa fie mereu deschisa la idei noi, ea incercand sa le inteleaga in profunzime .Din moment ce sexul e sursa creatiei, ar fi foarte important ca ea sa fie interesata de sex , da nu la modu grosier , ci la modu sublim transcedental ...


good si tu corespunzi acestor cerinte?Nu crezi ca aici trebuie sa fie si reciproca?Ce ai descris este o femeie care ar trebui sa traiasca numai pentru tine, cam egoist.Inocenta...unde este oare aceasta inocenta?Eu o vad doar in ochii celor mici ...Intelingenta toti ne-o cultivam si improve it all time.Avem vise si idealuri si pentru asta mergem mai departe .Omul este singura necoapta roada dintre toate roadele pamintului pentru nici la batrinete ea nu ajunge sa fie coapta.....Noica a descris bine omul.
Ce ai descris la femeia ideala...sa fie frumoasa,sanatoasa(fara vicii), intelegatoare (adica sa inchida ochii la multe greseli) sa fie dornica de sex(sa te astepte in neglije sau rochie de seara cu luminarele aprinse,cu masa pusa,muzica romantica....) iar la a fi deschisa catre idei noi ..la ce te referi? Misterele vietii .....de aceea sunt miste re pentru a face viata o aventura.


Bineanteles ca corespund.. Nu am vrut sa se inteleaga ca as vrea ca ea sa traiasca numai pt mine. Ai dedus altceva. Sati dau un exemplu .. ,prin intelegatoare ,eu nu inteleg ca ea ar trebuii sa inchida ochii la multe greselli , ci mai degraba prin intelegatoare eu inteleg ca ea ar trebuii sa incerce sa inteleaga de ce s-au produs acele greseli si sa aiba curajul sa discute cu mine despre acele greseli , pentru a intelege de unde a inceput problema..Ar fi o discutie psihologica, pozitiva ... Care dintre voi face asa ceva ? . Prin - deschisa la idei noi , inteleg in primu rand ca nu e limitata la ideile pe care le are deja . Asta e deja un salt evolutiv ..
MadMax
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:56
bigule, e clar ca ai o problema cu limba romana, si aici nu ma refer la gramatica -asta se vede de la o posta- ci si la intelegerea termenilor. Sau comprehensiune, cum ii mai zice. Pai ia sa vedem ce ziceai matale.

De la: MrBig, la data 2011-09-18 17:42:20 Eu prin topicul meu nu m-am referit la femei ca fiind josnice .


Ai dreptate, nu ai zis ca-s josnice, ai zis altceva:
De la: MrBig, la data 2011-09-06 23:51:11Doar ca vreau un alt tip de femeie !!. Una spirituala care sa iasa din comun.AAAAaaa si sa mai fie si foarte frumoasa , daca se poate blonda !! si cum multi neuroni. Si parca nu e destul timp ramas, ca eu sa ajung la acea femeie . Trebe si putin noroc , normal . Inca nu gasesc modalitatea sa ajung la acea femeie. Si probabil ca nu exista nici o modalitate.


De la: MrBig, la data 2011-09-06 23:51:11 E totu prea superficial . mereu aceleasi fitze de zici ca toate femeile s lafel.. acaparate de material , ambalaje departe de autentic, se grabesc si cand faca sex?. Sa creat o prapastie prea mare intre barbati si femei .Oamenii alearga . Adica femeile cu fitzele lor , prea putin sincere ,prefacute, cu retineri,...


Sa-ti explic eu ce ai zis? Ca matale nu pari a-ti da seama.
Iar asta e doar o parte infima din aberatiile pe care le-ai tot turnat nonstop.
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
increderea in relatie 2 De la: yanyacharberet 31 Octombrie 2009 15:13
SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA 635 De la: MadMax 24 Februarie 2014 10:21
Sunt Plictisit 96 De la: garbo170220 27 Martie 2011 07:00
ONG-uri smart: Ateliere Fara Frontiere si Omuletii Verzi 57 De la: dor72_ 9 Septembrie 2011 23:47
Rochii de seara,ocazii speciale 6 De la: wife 25 Iunie 2009 15:05
Setari Cookie-uri