SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA

De la: charmelen, la data 2011-09-18 00:12:43Thor, stiam ca aquila non capit muscas, dar quand-même! A jignit prea multe femei in mod gratuit pe acest forum (precum si pe femei in general) si m-a impins asa un impuls donquijotesc sa-i raspund cu aceeasi moneda. Omul a sesizat la un moment dat ca l-am atacat dur fara ca el sa se fi legat de mine, si s-a ofuscat brusc fara sa realizeze in nimicnicia lui ca exact asa procedase si el cu mai multe doamne in postarile anterioare.
Bref, sper sa-i fi trecut cheful de a o mai face pe desteptu' si 'supirioru' neinteles pe Garbo, jignind in stanga si in dreapta din nevoia disperata de atentie.


cred ca femeile care se simt cele mai tare jignite de acest topic, sunt acele femei , care se simt jignite datorita vietii lor superficiale ...De ce sa deveniti unele dintre voi atat de ofticate ?. Am spus oare adevaru ?? . Va irita ,deoarece voi stiti ca ceea ce am spus are legatura cu unele dintre voi ?? Imi inchipui ca daca o femeie extrem de fericita si satisfacuta , cu o gandire profunda, o sa-mi citeasca topicul , ea sau o sa rada , sau o sa dea un raspuns pozitiv ..Nu ca voi... Daca unele dintre voi sunteti cum sunteti nu-i vina mea ...Unele sunteti prea superficiale ca sa aprofundati ce am spus ..Si va aruncati in graba, ca niste caini la ciolan Calugaritele si pocaitele au cont pe Garbo ??
MadMax
Postat pe 18 Septembrie 2011 00:58
am o mare rugaminte la garboveni.indiferent de tema...parerile se pot spune si in mod civilizat.ca unii nu/i suporta pe altii...pot folosi ignore,ca altora nu le plac temele pot sa ocoleasca topicul.de ce atata ura,scandal,certuri,jigniri,unii se cred mai culti sau mai inteligenti decat altii...domnilor cititi drepturile omului,cititi constitutia...fiecare are dreptul la opinie...big dar fara jigniri...la fel si charmelen ai jignit un om... adresandu/te f urat cand ai facut referire la mama lui.oare administratorii nu observa ca exista un grup format din aceeasi oameni care intra pe pe topicuri jignind pe noii veniti?oameni buni e loc pentru toata lumea!comentarile se fac intr/un mod civilizat...si mai terminati cu gramatica limbii romane ..exista pe site/uri si oameni de la tara care nu stiu gramatica...care e problema....nu va intelegeti in romaneste?dar romgleza nu va supara le urechi?uite taranii au acum internet....si ce inteleg saracii din haraiala si jignirile orasenilor/cine spune ca trebuie sa ne iubim,sa ne mintim,trebuie sa fim doar civilizati nu sa sarim la gatul altuia care are o contrazicere cu unu simpatizat de voi...fiecare are destula minte sa isi rezolve contrazicerile.adica sa se ajunga sau nu la o parere .spuneti ca intrati aici sa va destindeti...dar de fapt multi se descarca prin cearta si ura.cum e posibil sa judec un user pe care nici macar nu l/am cunoscut in viata mea....garbo s/a transformat intr/un camp de lupta...voi nu observati?inseamna ca va complaceti....voi nu observati ca omenirea merge spre autodistrugere???
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:05
"am o mare rugaminte la garboveni.indiferent de tema...parerile se pot spune si in mod civilizat.ca unii nu/i suporta pe altii...pot folosi ignore,ca altora nu le plac temele pot sa ocoleasca topicul.de ce atata ura,scandal,certuri,jigniri,unii se cred mai culti sau mai inteligenti decat altii.."


".nu va intelegeti in romaneste?dar romgleza nu va supara le urechi?"




lebada....imi place transformarea!
Axl_22
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:11
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:15
ratza, eu sunt de la ȚAR....
te incurca pe undeva gramatica mea.....
oraseanca esti tu?
asta chiar ca-i gluma buna...
si daca esti oraseanca, de ce nu stii gramatica?
ioi, mai bine sa mergem la dileme....ca e catastrofa....
fata mea, daca ai ceva de spus cuiva, mi se pare de bun simt sa te adresezi persoanei in cauza...lasa voalurile, ca nu fac decat sa te coboare....
ai ceva de spus adreseaza-te direct....
tu te erijezi in pacifistul certaret...
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:15
imi plac lebedele
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:18
Pai da exact cum spui ..Am observat si eu ca exista un grup format din oameni "cu vechime" pe Garbo, care sunt mana in mana si intra pe topicuri jignind pe noii veniti. Acesti oameni nu stiu de libera exprimare. Ei sunt aici sa atace, sa murdareasca peisaju...
MadMax
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:22
De la: dor72_, la data 2011-09-18 01:15:07ratza, eu sunt de la ȚAR....
te incurca pe undeva gramatica mea.....
oraseanca esti tu?
asta chiar ca-i gluma buna...
si daca esti oraseanca, de ce nu stii gramatica?
ioi, mai bine sa mergem la dileme....ca e catastrofa....
fata mea, daca ai ceva de spus cuiva, mi se pare de bun simt sa te adresezi persoanei in cauza...lasa voalurile, ca nu fac decat sa te coboare....
ai ceva de spus adreseaza-te direct....
tu te erijezi in pacifistul certaret...



din contra ...ii respect pe tarani si cu gramatica si fara...reciteste ce am scris...se pare ca ori ai inteles gresit ...ori cauti ceva galceava neargumentata.eu nu sunt dispusa sa raspund provocarilor decat daca discutam despre o tema.de scandaluri sunt satula .cred ca nu ai citit cu atentie.restul comentariului tau este tendentios asa ca eu imi vad de modul meu pacifist.o noapte placuta si tie.
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:26
ia uite unde fu purificatorul suprem....
bine ca ai spiritul de observatie atat de bine dezvoltat...
trebuie sa intelegi ca cei cu vechime, se cunosc cat de cat...si uneori au glumele lor, pe care ceilalti nu le pot intelege, sau le inteleg total pe dos.....
si daca nu va plac batranii, de ce stati de vorba cu ei? cine va obliga?
lasati-i in ramolelile lor....nu va bateti capul cu ei....ca nici ei nu si-l bat cu voi....
inca ceva...eu nu sunt batrana pe garbo...dar mi-s dragi batranii...sunt plini de substanta si intelepciune....
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:27
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-18 01:26:44
din contra ...ii respect pe tarani si cu gramatica si fara...reciteste ce am scris...se pare ca ori ai inteles gresit ...ori cauti ceva galceava neargumentata.eu nu sunt dispusa sa raspund provocarilor decat daca discutam despre o tema.de scandaluri sunt satula .cred ca nu ai citit cu atentie.restul comentariului tau este tendentios asa ca eu imi vad de modul meu pacifist.o noapte placuta si tie.


@si mai terminati cu gramatica limbii romane ..exista pe site/uri si oameni de la tara care nu stiu gramatica...care e problema....nu va intelegeti in romaneste?dar romgleza nu va supara le urechi?uite taranii au acum internet....si ce inteleg saracii din haraiala si jignirile orasenilor/


tu aici zic ca ii respecti? dimpotriva, ii jignesti, fara motiv....
esti satula? parca acu doua seri, la nutisori, aveai ceva chef.....
de ce esti duplicitara?
de ce nu esti cinstita, cu tine mai intai....
nu ma cert, ti-am spus doar ce aveam de spus....
sunt de la tara si nu iti dau voie sa spui despre mine " oameni de la tara care nu stiu gramatica..." nici " taranii au acum internet....si ce inteleg saracii din haraiala si jignirile orasenilor"
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:32
De la: MrBig, la data 2011-09-18 01:22:15Pai da exact cum spui ..Am observat si eu ca exista un grup format din oameni "cu vechime" pe Garbo, care sunt mana in mana si intra pe topicuri jignind pe noii veniti. Acesti oameni nu stiu de libera exprimare. Ei sunt aici sa atace, sa murdareasca peisaju...





vezi imediat apar comentarii tendentioase.tu esti un baiat civilizat este pacat sa raspunzi la provocari de scandal.comenteaza tema sau spune/ti parerea in mod civilizat.nu vezi ca mergem cu totii spre autodistrugere?ai sa fim cu totii mai buni!!
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:32
De la: dor72_, la data 2011-09-18 01:27:15ia uite unde fu purificatorul suprem....
bine ca ai spiritul de observatie atat de bine dezvoltat...
trebuie sa intelegi ca cei cu vechime, se cunosc cat de cat...si uneori au glumele lor, pe care ceilalti nu le pot intelege, sau le inteleg total pe dos.....
si daca nu va plac batranii, de ce stati de vorba cu ei? cine va obliga?
lasati-i in ramolelile lor....nu va bateti capul cu ei....ca nici ei nu si-l bat cu voi....
inca ceva...eu nu sunt batrana pe garbo...dar mi-s dragi batranii...sunt plini de substanta si intelepciune....




este strict placerea ta.glumele la care faci referire cu substata sa le feca intre ei.nimeni nu e obligat sa suporte .crezi ca altii nu stiu sa glumeasca?dar nu pe seama altora.


referitor la tarani mi/am spus parerea si dupa cum se vede este chiar pozitiva.in resat vreau sa mai sti ceva.....voi confundati rata cu cu gasculita.....si faceti o mare greseala.cred ca am spus tot ce trebuia cu referire la comentariul tau.o noapte placuta sa ai.
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:44
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-18 01:05:02am o mare rugaminte la garboveni.indiferent de tema...parerile se pot spune si in mod civilizat.ca unii nu/i suporta pe altii...pot folosi ignore,ca altora nu le plac temele pot sa ocoleasca topicul.de ce atata ura,scandal,certuri,jigniri,unii se cred mai culti sau mai inteligenti decat altii...domnilor cititi drepturile omului,cititi constitutia...fiecare are dreptul la opinie...big dar fara jigniri...la fel si charmelen ai jignit un om... adresandu/te f urat cand ai facut referire la mama lui.oare administratorii nu observa ca exista un grup format din aceeasi oameni care intra pe pe topicuri jignind pe noii veniti?oameni buni e loc pentru toata lumea!comentarile se fac intr/un mod civilizat...si mai terminati cu gramatica limbii romane ..exista pe site/uri si oameni de la tara care nu stiu gramatica...care e problema....nu va intelegeti in romaneste?dar romgleza nu va supara le urechi?uite taranii au acum internet....si ce inteleg saracii din haraiala si jignirile orasenilor/cine spune ca trebuie sa ne iubim,sa ne mintim,trebuie sa fim doar civilizati nu sa sarim la gatul altuia care are o contrazicere cu unu simpatizat de voi...fiecare are destula minte sa isi rezolve contrazicerile.adica sa se ajunga sau nu la o parere .spuneti ca intrati aici sa va destindeti...dar de fapt multi se descarca prin cearta si ura.cum e posibil sa judec un user pe care nici macar nu l/am cunoscut in viata mea....garbo s/a transformat intr/un camp de lupta...voi nu observati?inseamna ca va complaceti....voi nu observati ca omenirea merge spre autodistrugere???




in atentia lui dor...poate reuseste sa se edifice......repetitia este mama intelepciunii...zic vechii nostri intelepti..
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:50
poate repetentia, vrei sa zici... si e chiar cazul tau...:P
:)))

PS: si la gramatica ma refer, chiar daca esti "de la oras"...:D
eu_geminy
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:52
eu nu sunt problema ta....tu nu esti problema mea....ne cunoastem ?treziri de insomniac ?atunci iti urez noapte buna.
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 02:05
:)))
poti trage eventual concluzia ca esti chiar ultima problema a mea... luand in considerare faptul ca poate existi...:P

Iti urez un vis in care iei lectii de acord gramatical...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Septembrie 2011 02:07
De la: eu_geminy, la data 2011-09-18 02:07:43:)))
poti trage eventual concluzia ca esti chiar ultima problema a mea... luand in considerare faptul ca poate existi...:P

Iti urez un vis in care iei lectii de acord gramatical...:P
:))))



nici macar ultima.........daca exist...poate....
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 02:50
sa stii ca-mi place ce-ai scris,ai perfecta drepptate,dar sa stii ca mai sunt femei ,nu neaparat blonde,nu neaparat frumoase dar care stiu sa faca dragoste ca oamenii nu ca animalele,posedate cum spui tu de diavol,care fac numai sex ,nu vor sa se implice.Nu stiu cati ani ai,nu stiu cine esti,dar i-ti dau dreptate,perfecta dreptate.Sfatul meu sincer?sa-asteptii,asteptarea este mama intelepciunii ,si ai rabdare poate ca intr-o buna zi ai sa gasesti femeia spirituala care sa simta dragostea tantrica asa cum o vrei tu.Toti cautam asta,si nu o gasim pt ca nu ne implicam total intr-o relatie nu avem cum sa ajungem sa iubirea absoluta.Nu stiu daca am raspuns bine,saau asta este ce cautai,dar i-ti dau dreptate,femeile nu stiu sa faca dragoste,si rari sunt barbatii ca tine care sa vrea sa simta acea dragoste tantrica, nici ei nu faca dragoste ci fac doar SEX,numai asta au in minte,nu ai ce sa le faci,sunt setati pe asta ,si cred ca din cauza asta nu mai exista nimic
pusy_aol
Postat pe 18 Septembrie 2011 05:06
asa este,multe femei sunt superficiale pt ca asa le place sa fie,dar nu vor sa recunoasca asta.nu stiu daca calugaritele si pocaitele au cont pe Garbo dar cred eu sunt unele care au urechile prea caste.Sa le fie de bine,o sa ma-njure toate pe-aici,si ce daca. super,le-ai zis-o
pusy_aol
Postat pe 18 Septembrie 2011 05:16
De la: cricat, la data 2011-09-07 07:12:33Nicio paguba
nici noi nu am intalnit barbatul ideal ... si cerem mult mai putin.

sunsset
garbo019740
Postat pe 18 Septembrie 2011 07:31
De la: MrBig, la data 2011-09-10 04:14:01
De la: lore01, la data 2011-09-09 21:01:55
De la: RaduSan, la data 2011-09-09 17:12:19
De la: lore01, la data 2011-09-09 11:57:52

Eu cunosc femei care sunt sefe de sectie,comisari intr-o puscarie de maxima siguranta si iti pot spune ca nu sunt superficiale de loc.. sunt si femei si sef.Arta ascultarii nu este pentru oricine.Vorbeai de Tantra.Imi place .Nu toti pot sa savureze in liniste si in loc sa urle sa lase acel sentiment sa ii invadeze fiecare particica din corp.Pentru asta trebuie experienta si dorinta.
E greu sa gasesti femeia ideala dar nu imposibil.Poate ai cautat-o prea mult..las-o pe ea sa vina la tine,o vei simti..destinul ni-l mai si facem ....Ceea ce facem acum il primim in viitor.


Sefe sub un sef mai mare ? Sau ? ..Deh pai vorbeam si eu asa unpicut de idealuri .. Desii acum e o prapastie cam mare intre femei si barbati . Ca asa-i mentalitatea globala in ziua de azi adanc inradacinata din vremuri stravechi . Traditii mostenite .Reticenta, dominatia predomina inre dualitati. Deci trebe chiar mai mult ca sa se ajunga la o unitate intre el si ea si astfel dualitatile dispar . Doar daca el si ea treac peste mentalitatea actuala, si astfel ajung cu adevarat sa se cunoasca ...sentimente inocente ,departe de moda actuala . Asta sa fie o adevarata evolutie Ca mai rar vezi asa ceva. Dupaia urmeaza ce spuneai tu . Linistea si acel sentiment invadand fiecare particica din corp..



cred ca dureaza de mult aceasta lupta de suprematie.. si va mai dura desi sunt multe persoane care au depasit aceasta mentalitate invechita dar perpetuata...


cred ca trebuie sa dau un raspuns mai amplu . Tu spui ca sunt sunt multe persoane care au depasit aceasta mentalitate invechita dar perpetuata. Eu nu am intalnit inca nici una.Tin sa te felicit daca tu esti una dintre ele. Desii am intalnit multe femei care la inceput pareau fix ceea ce descri tu, dupa cateva saptamani sau cateva intalniri ele se dovedeau contrariul . Ca si cum la inceput s-ar fi retinut sa fie impure danduse drept zane inocente .Jucand un fel de rol atent menajat .. Defapt la femei si asta se stie ca au mai multe fete si sunt greu de definit si barbatii in general se intreaba "oare cum gandeste femeia" ..etc...Si defapt e doar stereotipul femeii comune, o strategie , prin care ea isi ascunde adevarata fata , derutand mintea barbatului ... E exact ce spuneai tu.Acea mentalitate invechita dar perpetua .. Probabil ca daca intalneam acea femeie, care sa fie departe de acea mentalitate invechia, si sa stam fata in fata, probabil ca mi-as fi dat seama din start ca sunt intr-o alta zona .




Sincer sa iti spun sunt o femeie independenta, ma axez pe cariera si copii .Acum poate ca o sa ma intrebi de partea sentimentala.. am avut relatii dar din acelasi motiv pe care il aminteam mai sus am renuntat sa mai cred ca un barbat va accepta vreodata sa fie pe picior de egalitate cu o femeie.Barbatii isi spun intrebarea ..Oare ce o fi in capul unei femei? dar intrebarea mea este ..De ce vor barbatii sa stie asta?Noi v-am intrebat ?sau daca am primit raspunsuri cati au raspuns sincer.Egalitate ,comunicare si respect reciproc ar trebui sa fie la baza oricarei relatii.
lore01
Postat pe 18 Septembrie 2011 09:16
De la: MrBig, la data 2011-09-11 17:29:09
De la: Paula1702, la data 2011-09-11 14:42:27Buna!
Cum vezi tu femeia ediala?


Buna !. Sunt f multe de spus , as putea sa scriu o carte despre ea
Da asa pe scurt ca sa incep de la fizic spre sublim .> Sa fie frumoasa, nu neaparat blonda . Nu trebuie sa fie 90-60-90. Da sa fie superba la fata in special ochii, nasul , buzele , ceva in genul Jessica Alba.. Sa aiba peste 1, 60m .Sa fie supla , cu o talie frumoasa, fundu bombat si sanii potriviti . Sa arate foarte tanara si fresh ca una de 25 de ani , desii ea poate avea 35..Sa fie foarte sanatoasa si preocupata in a-si mentine sanatatea, ea facand un stil de viata din acest aspect. Sa nu fie de peste 40 de ani cronologic. Primavara sa fie in sufletul ei . Sa se poarte inocent cu mine, sa vrea sa ma inteleaga , sa incerce mereu sa ma simta punandu-se des in pielea mea. Sa ne privim in ochi fara retineri oricand si oricat si asta sa ne aduca liniste si pace . Sa fie destul de inteligenta dar mai ales inteleapta, ea incercand sa inteleaga misterele vietii .Deci sa fie putin culta ea iubind putin poezia si diferite aspecte filosofice literare.. Sa fie mereu deschisa la idei noi, ea incercand sa le inteleaga in profunzime .Din moment ce sexul e sursa creatiei, ar fi foarte important ca ea sa fie interesata de sex , da nu la modu grosier , ci la modu sublim transcedental ...


good si tu corespunzi acestor cerinte?Nu crezi ca aici trebuie sa fie si reciproca?Ce ai descris este o femeie care ar trebui sa traiasca numai pentru tine, cam egoist.Inocenta...unde este oare aceasta inocenta?Eu o vad doar in ochii celor mici ...Intelingenta toti ne-o cultivam si improve it all time.Avem vise si idealuri si pentru asta mergem mai departe .Omul este singura necoapta roada dintre toate roadele pamintului pentru nici la batrinete ea nu ajunge sa fie coapta.....Noica a descris bine omul.
Ce ai descris la femeia ideala...sa fie frumoasa,sanatoasa(fara vicii), intelegatoare (adica sa inchida ochii la multe greseli) sa fie dornica de sex(sa te astepte in neglije sau rochie de seara cu luminarele aprinse,cu masa pusa,muzica romantica....) iar la a fi deschisa catre idei noi ..la ce te referi? Misterele vietii .....de aceea sunt miste re pentru a face viata o aventura.
lore01
Postat pe 18 Septembrie 2011 09:34
De la: MrBig, la data 2011-09-06 23:51:11 Ok deci femeia urla , gafaie mai sa crape deasupra mea.


Schimba pozitzia shi mai munceshte shi tu, ca de-aia gafaie , saraca. Cea mai comoda pozitzie pentru un barbat, asta e.. Shi inearca sa cautzi tu femeia, nu sa te caute ea pe tine, ca sa nu mai ajungi in situatzia de a urla orice nimfomana deasupra ta. La varsta asta mai ai shanse sa o gaseshti pana nu tzi-o ia altul inainte, mai hotarat shi cu radarul pus in functziune...
carcotasha
Postat pe 18 Septembrie 2011 10:34
ladyDY
Postat pe 18 Septembrie 2011 10:39
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-18 01:05:02oare administratorii nu observa ca exista un grup format din aceeasi oameni care intra pe pe topicuri jignind pe noii veniti?


Asha, ratzo, atrage-le atentzia! Nu te lasa . Pai,cum?! Chiar nu tzi-au facut loc in grup de atata timp ?! De ce sa renuntzi tu la garbo, unde te simtzi atat de bine shi itzi dai cu parerea anapoda?!?! Sa pleceeeeeeeeeeeeee ei, totzi ceilaltzi shi sa ramai doar tu cu noii venitzi
carcotasha
Postat pe 18 Septembrie 2011 10:50
aha!
noroc de carcotasha, ca observai si eu dilema macanitoarei...
macanitoareo, ba da, te-am observat demult -si pe tine, si pe inca vreo doi, dar noi de cine mai radem daca va banam conturile?
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 11:01
mosneagule, esti evil, evil....
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 11:04
dimpotriva, bre, doaro! azi sunt bun, ca e sfanta duminica, ziua inchinarii la lucifer.
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 11:14
bun, bun...ca altfel banai vreo 2-3....
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 11:21
charmelen, ai inteles perfect ce am vrut sa zic prin confruntarea inegala. Nici nu ma asteptam la contrariul.
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 11:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA 635 De la: MadMax 24 Februarie 2014 10:21
Sondaj plansul public 2 De la: alfheim 31 August 2011 20:11
Povestea mea 34 De la: Black_Sea 28 Iulie 2011 11:59
povestea unei DIVE -fosta femeie de lux 20 De la: quasaria 12 Septembrie 2011 20:23
CE TE FACE FERICIT */* FERICITA 415 De la: LILO 17 Februarie 2010 04:49
Setari Cookie-uri