SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA

Uite Bibigule, pentru ca sunt o fire glumeata si pentru ca m-ai facut sa rad cu lacrimi in duminica asta
iti dedic un cantecel specially for you, conceput de si pentru absolventii scolilor ajutatoare din Caracal si Vascauti, deci exact la nivelul tau de educatie si cultura. Relax and enjoy!

Ma iubeste femeile
Si e moarte dupe mine,
Toata ziua imi sade pe cap,
Nu stiu ce sa fac
Ca sa scap

Dom'ne toate ma cere,toate ma vrea,
Zice ca le place destinctia mea,
Eu nu stiu ce-i aia,dar daca-or vrea
Le-o dau pa toata, ce sa fac eu cu ea?

Ma iubeste femeile
Si e moarte dupe mine,
Toata ziua imi sade pe cap,
Nu stiu ce sa fac
Ca sa scap

E cate unii dom'ne,n-are noroc,
Nu place dom'ne la dame deloc,
Degeaba umbla dupa fomei,
Ca nu se uita nici dracu' la ei.

Ma iubeste femeile
Si e moarte dupe mine,
Toata ziua imi sade pe cap,
Nu stiu ce sa fac
Ca sa scap

Cand ies afara ma-mbrac frumos,
Imi pun un trening si pantofi cu toc,
Toate femeile se uita la mine,
Nu stiu da ce, da' cred ca-i da bine.

Ma iubeste femeile
Si e moarte dupe mine,
Toata ziua imi sade pe cap,
Nu stiu ce sa fac
Ca sa scap

Da'-mi iau nevasta, sa fie-a mea,
Nu ca tramvaiul, s-o ia cine vrea,
Ca este unii dom'ne, care netoti
Isi ia nevasta biblioteca pentru toti.

Ma iubeste femeile
Si e moarte dupe mine,
Toata ziua imi sade pe cap,
Nu stiu ce sa fac
Ca sa scap.
charmelen
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:58
am bagat inainte lyrics pentru intelegerea mai profunda a mesajului.
Iaca si liedul:
http://www.youtube.com/watch?v=Uj3Cs2ZmZz0
charmelen
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:06
De la: charmelen, la data 2011-09-18 17:58:21Uite Bibigule, pentru ca sunt o fire glumeata si pentru ca m-ai facut sa rad cu lacrimi in duminica asta
iti dedic un cantecel specially for you, conceput de si pentru absolventii scolilor ajutatoare din Caracal si Vascauti, deci exact la nivelul tau de educatie si cultura. Relax and enjoy!

Ma iubeste femeile
Si e moarte dupe mine,
Toata ziua imi sade pe cap,
Nu stiu ce sa fac
Ca sa scap

Dom'ne toate ma cere,toate ma vrea,
Zice ca le place destinctia mea,
Eu nu stiu ce-i aia,dar daca-or vrea
Le-o dau pa toata, ce sa fac eu cu ea?

Ma iubeste femeile
Si e moarte dupe mine,
Toata ziua imi sade pe cap,
Nu stiu ce sa fac
Ca sa scap

E cate unii dom'ne,n-are noroc,
Nu place dom'ne la dame deloc,
Degeaba umbla dupa fomei,
Ca nu se uita nici dracu' la ei.

Ma iubeste femeile
Si e moarte dupe mine,
Toata ziua imi sade pe cap,
Nu stiu ce sa fac
Ca sa scap

Cand ies afara ma-mbrac frumos,
Imi pun un trening si pantofi cu toc,
Toate femeile se uita la mine,
Nu stiu da ce, da' cred ca-i da bine.

Ma iubeste femeile
Si e moarte dupe mine,
Toata ziua imi sade pe cap,
Nu stiu ce sa fac
Ca sa scap

Da'-mi iau nevasta, sa fie-a mea,
Nu ca tramvaiul, s-o ia cine vrea,
Ca este unii dom'ne, care netoti
Isi ia nevasta biblioteca pentru toti.

Ma iubeste femeile
Si e moarte dupe mine,
Toata ziua imi sade pe cap,
Nu stiu ce sa fac
Ca sa scap.


orice om suficient de inteligent, isi poate da seama usor , ca eu sunt cu mult mai educat si mai cult in comparatie cu tine. Daca vreti perfectiune gramaticala, atunci nu mai sta pe forumuri si mai bine cumparati o carte .. Am spus clar ca prefer sa fiu putin agramatical in avantajul exprimarii rapide si fara efort ..pt cei care inteleg la ce ma refer. Cand exprim ceva ,prefer sa nu ma concentrez asupra gramaticii si las ideile sa curga ..Daca nu stiati exact asa procedeaza si scriitorii . Initial cand un scriitor scrie o carte , el e concentrat pe idei si nu pe gramatica. Tocmai din acest motiv cand scriitoru termina de scris o carte , cartea respectiva urmeaza ca ulterior sa fie corectata gramatical urmand a fi tiparita . In multe cazuri nu scriitorul e cel care o corecteaza gramatical ... Asta asa ca sa-ti explic cat de limitata mental esti matale...
MadMax
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:25
cum e cu suficienta asta.... inteligenta
Eugenia69
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:28

ma prapadesc nu alta.....
ti s-a dus dracu' doctoratu' ala, ch...
si mai vorbea freya de procrastinare...asa-ti trebuie daca trandavesti...ti-o iau inainte astia care sunt big...nu asa cum crezi tu....
ma prapedesc...de ras....ioiiii

eu, suficienta, tocmai ai vazut-o, clar... cu ochii tai...proprii....
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:29
De la: Thor_again, la data 2011-09-18 17:57:31bigule, e clar ca ai o problema cu limba romana, si aici nu ma refer la gramatica -asta se vede de la o posta- ci si la intelegerea termenilor. Sau comprehensiune, cum ii mai zice. Pai ia sa vedem ce ziceai matale.

De la: MrBig, la data 2011-09-18 17:42:20 Eu prin topicul meu nu m-am referit la femei ca fiind josnice .


Ai dreptate, nu ai zis ca-s josnice, ai zis altceva:
De la: MrBig, la data 2011-09-06 23:51:11Doar ca vreau un alt tip de femeie !!. Una spirituala care sa iasa din comun.AAAAaaa si sa mai fie si foarte frumoasa , daca se poate blonda !! si cum multi neuroni. Si parca nu e destul timp ramas, ca eu sa ajung la acea femeie . Trebe si putin noroc , normal . Inca nu gasesc modalitatea sa ajung la acea femeie. Si probabil ca nu exista nici o modalitate.


De la: MrBig, la data 2011-09-06 23:51:11 E totu prea superficial . mereu aceleasi fitze de zici ca toate femeile s lafel.. acaparate de material , ambalaje departe de autentic, se grabesc si cand faca sex?. Sa creat o prapastie prea mare intre barbati si femei .Oamenii alearga . Adica femeile cu fitzele lor , prea putin sincere ,prefacute, cu retineri,...


Sa-ti explic eu ce ai zis? Ca matale nu pari a-ti da seama.
Iar asta e doar o parte infima din aberatiile pe care le-ai tot turnat nonstop.


ok explica-mi ce deduci matale . Oricum .. eu stiu exact ce am spus . Poate e mai greu de inteles, deoarece sunt idei prea scurte si concentrate. Da e mai bine asa. Nu tin sa fiu inteles de toata lumea ..ca atunci ar trebuii sa scriu un roman
MadMax
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:31
of, of, of si iara of - ce-a creat si "democratia asta"...
curat "somnul ratiunii"
panty_C
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:34

ma sparg de ras, nu alta! ai dreak analfabeti si scriitorii astia! de-acu-ncolo nu-i mai citesc! gata!
bre bigule, tu esti un fenomen! nu esti doar incult, dar nu te duce nici neuronu` mai departe de coltu` mintii!
auzi, `nea? tu nu esti scriitor, si nu te mai baga acolo unde nu te pricepi si nu pricepi! esti doar un individ incapabil sa-si vehiculeze propria limba, atat gramatical, cat si ca discurs.
esme
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:36
thor, superficialule, cum nu poti tu nicicum sa ajungi la "ecsențe"...poate e prea tari pentru foarțele matale....
daca scap de aici...sigur nu scap de tigru....sau de ion...cine stie cum mi-o fi norocu'
big, mi-ai facut ziua...tu si inca vreo doi.....
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:36
bre!

mai mult de atat nu mai poci pen' ca sa zic!
charmelen, maica, lasa naibii cornetu' de seminte si berea la pet! treci si cumpara-ti o carte! si poate, daca esti cuminte si silitoare, ai sa termini si tu macar clasa a patra!

bai, gluma-i gluma, satira-i satira, pamfletu-i pamflet... dar din astia sunt multi in viata reala! partea cea mai proasta este ca tot din astia s-au cocotat si pe acolo, pe sus, la cotroceni, victoriei, casa poporului...
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:40

da ce? i s-a terminat hartia pentru cornete?


da, nene, prosti, da' multi....
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:43
ladyDY
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:47
De la: Thor_again, la data 2011-09-18 17:35:52doaro, cre' ca ma duc saptamana asta si arunc in aer universitatea din iasi pentru prostiile care m-au invatat acum ceva muuulti ani in urma la drept!

ti`astept!
ufishor
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:05
ufuletzu', tu stai colea, in statia de tramvai di pe Copou, ca io viu!
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:07
nu pot bre sa stau pe strazi dupa matali, shad aci si ma concentrez la gramatica! sac!
ufishor
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:10
eh, io numa` șad ..
Freya__
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:14

aveti grija cum cetiti toapicu', sa nu va leshinati de ras pa voi!
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:16
freya, tu si badea gheorghe...
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:20

orice om suficient de inteligent, isi poate da seama usor , ca eu sunt cu mult mai educat si mai cult in comparatie cu tine. Daca vreti perfectiune gramaticala, atunci nu mai sta pe forumuri si mai bine cumparati o carte .. Am spus clar ca prefer sa fiu putin agramatical in avantajul exprimarii rapide si fara efort ..pt cei care inteleg la ce ma refer. Cand exprim ceva ,prefer sa nu ma concentrez asupra gramaticii si las ideile sa curga ..Daca nu stiati exact asa procedeaza si scriitorii . Initial cand un scriitor scrie o carte , el e concentrat pe idei si nu pe gramatica. Tocmai din acest motiv cand scriitoru termina de scris o carte , cartea respectiva urmeaza ca ulterior sa fie corectata gramatical urmand a fi tiparita . In multe cazuri nu scriitorul e cel care o corecteaza gramatical ... Asta asa ca sa-ti explic cat de limitata mental esti matale... [/quote]

avusei io dreptate cand zisei ca are potential umoristic nelimitat mititelul!
Bibigule mi-ai pus la grea incercare vezica cu prima fraza si cred ca o sa zgudui intreaga epistemologie, redefinind coeficientul de inteligenta, care urmeaza sa capete si valori negative. Da tu esti dovada vie si de necombatut a faptului ca politista blonda nu poate fi veriga lipsa de pe scara evolutiei lui Darwin.
E posibil sa ma fi grabit,in definitiv, cand am facut comentariul acela care presupunea un oarece contact nemijlocit intre tine si sexul unei femei: on second thought, tu esti mai degraba rezultatul unui experiment nereusit de incrucisare a unei primate cu continutul expirat al unei eprubete de la un donator trisomic.
charmelen
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:22
deh, intzelepciune din bobor
Freya__
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:22
da, da....
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:25

bai! de data asta mi-a venit mie randul sa rad cu lacrimi!
cu minus, charmelen, ha? donator trisomic?
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:25
de la atata intelepciune sa cracit si topikul...
ladyDY
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:26
De la: MrBig, la data 2011-09-18 18:31:28
De la: Thor_again, la data 2011-09-18 17:57:31bigule, e clar ca ai o problema cu limba romana, si aici nu ma refer la gramatica -asta se vede de la o posta- ci si la intelegerea termenilor. Sau comprehensiune, cum ii mai zice. Pai ia sa vedem ce ziceai matale.

Sa-ti explic eu ce ai zis? Ca matale nu pari a-ti da seama.
Iar asta e doar o parte infima din aberatiile pe care le-ai tot turnat nonstop.


ok explica-mi ce deduci matale . Oricum .. eu stiu exact ce am spus . Poate e mai greu de inteles, deoarece sunt idei prea scurte si concentrate. Da e mai bine asa. Nu tin sa fiu inteles de toata lumea ..ca atunci ar trebuii sa scriu un roman


vezi ma Thor, oi avea io doua clase peste tren, dar nici mata nu stai bine daca nu intelegi ce a vrut sa zica baiatul asta cu ideile sale prea scurte sau concentrate.
Iar daca fo data o sa devii ''suficient de inteligent'' sa le intelegi, te rog sa-mi esplici si mie.
Si-acu te las tre' sa fug ca se da bere la pet si mici de vanghelie.
charmelen
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:28

buey...vreti sa moooorrr....
mai luati o pauza...sa respir si io....
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:29
Charmelen, intra repede in privat si citeste mesajul, pana mai poti sa dai modificare la comentariul de mai sus, ca sa isi revina pagina.
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:30
va rog io, nu jigniti omuletii cu ochi oblici
Freya__
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:32
stai mama si nu te mai agita... nu a jignit nimeni omuletii cu ochii oblici!!!
ladyDY
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:39
De la: MrBig, la data 2011-09-18 18:25:33

brr
charmelen
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:40
De la: Thor_again, la data 2011-09-18 19:30:20Charmelen, intra repede in privat si citeste mesajul, pana mai poti sa dai modificare la comentariul de mai sus, ca sa isi revina pagina.


din pacate fu tu leit !
charmelen
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA 635 De la: MadMax 24 Februarie 2014 10:21
Sunt Plictisit 96 De la: garbo170220 27 Martie 2011 07:00
de ce femeia este considerata mereu vinovata de parasirea domiciliului 25 De la: nuti_vio 28 Iulie 2010 19:11
De ce profita barbatii de femeile cumsecade...Si nu se comporta civilzat...Sunt niste nerecunoscatori 1 De la: luptatoareacurajoasa 24 Iulie 2010 00:11
Femei VS Barbati - Iubire VS Compromis -Viata VS Moarte 15 De la: dor72_ 16 Septembrie 2011 20:39
Setari Cookie-uri